Šta se može remontovati, a šta nikako ne bi trebalo?

Dobra je korpa i druk .
Obavezno menjaj sve komplet ne verujem da sam ovo pročitao.

To se menja u setu.. Ko menja lamelu pa.nakon mesec dana korpu pa onda opet za.mesec dana druk lezaj .. 3 puta treba skidati menjac .. Meni otisao jedan grejac i zamenio sam sva cetri jel znam da su kao programirani odlaze u 10k km .. Sto da se zajebavam 4 puta oko iste stvari ne razumem
I svaki put lamelu jer ako je korpa loša odmah spali novu lamelu, a ako je zamajac loš isto
 
Ja evo nisam menjao korpu jer je bila perfektna a propisao mi je semering na menjacu pa je lamela dobile ulje po sebi pa sam zato skidao menjac i reparirao sam lamelu koja je bila odlicna ali sa tim uljem nije mogla da se vraca nazad. I ta reparacija je bolja nego da sam kupio novo jer kod nas se prodaje neka sklj klasa setova kvacila. Uzeo sam nov druk lager jer to je vec nesto drugo i kad je sve vraceno kako treba kvacilo je bilo mozda i mekse nego sto je bilo i odvajalo je taman kako treba tj na sredini.
I ovo nisam radio za prodaju nego na cerkinom autu i ona je prezadovoljna kako se kvacilo ponasa a i ja.
Da zivim preko onda znam da bih uzeo novo sve ali u Srbiji je bolje ovako odraditi nego uzeti novo.
I to lepo me pitali da li hocu jeftiniju oblogu lamele ili skuplju i naravno da sam uzeo skuplju jer se ocigledno videla razlika koliko je bolja plus su mi i ti sami ljudi rekli da je ta neka spanska obloga bolja nego neke fabricke.
 
I kakav je to krš kome propiša semering radilice. Pa to je za generalku odma.
Gde sam ja napisao da se radi o semeringu radilice?
Zasto kao klasicni seljo pretpostavljas?
Samo pokazujes koliko pojma nemas o kolima.
Itekako se remontuju delovi i to veoma uspesno a ako si glup ne moras da pokazujes jer sve te firme koje remontuju ne propadaju nego idu napred a zasto?
Pa zato sto nece remontovati ono sto se ne moze remontovati jer i oni daju neku garanciju na svoj rad pa da ne bi dosli u situaciju da moraju da plate skidanje menjaca onda dobro pregledaju ono sto remontuju.
I ajd nam jos objasni u cemu je razlika izmedju fabrickih i lepljenih plocica? Potrosile se opruge? :cepanje:
Materijal se kupuje mozda na istom mestu a lepljenje je lepljenje.
Dark Moon ne slusaj ga jer je provokator i posto ces veoma tesko da nadjes krsten set kvacila za tvoj auto onda gledaj da ti majstor dobro pregleda lkorpu i ustnovi da li su ostecene opruge tj da li su potrosene a ako nisu slobodno je vracaj jer mozda ce trajati duze nego ova nova koja je neke trece klase.
Takodje si i lamelu mogao remontovati pod uslovom da ne zvoni i stave ti oblogu koja je extra kvalitetna za 2500 din.
Ovi se ljudi bave tim poslom 30 godina i sad ce jedan mario da piskara kako je sve za bacanje a oni izgradili servis za medalju i imaju leba da jedu i veoma dobro znaju sta je dobra korpa ili lamela. Ja sam se toga namenjao nekoliko puta i nikad mi niko nije rekao da mu se nesto raspalo.
 
Gde sam ja napisao da se radi o semeringu radilice?
Zasto kao klasicni seljo pretpostavljas?
Samo pokazujes koliko pojma nemas o kolima.
Itekako se remontuju delovi i to veoma uspesno a ako si glup ne moras da pokazujes jer sve te firme koje remontuju ne propadaju nego idu napred a zasto?
Pa zato sto nece remontovati ono sto se ne moze remontovati jer i oni daju neku garanciju na svoj rad pa da ne bi dosli u situaciju da moraju da plate skidanje menjaca onda dobro pregledaju ono sto remontuju.
I ajd nam jos objasni u cemu je razlika izmedju fabrickih i lepljenih plocica? Potrosile se opruge? :cepanje:
Materijal se kupuje mozda na istom mestu a lepljenje je lepljenje.
Dark Moon ne slusaj ga jer je provokator i posto ces veoma tesko da nadjes krsten set kvacila za tvoj auto onda gledaj da ti majstor dobro pregleda lkorpu i ustnovi da li su ostecene opruge tj da li su potrosene a ako nisu slobodno je vracaj jer mozda ce trajati duze nego ova nova koja je neke trece klase.
Takodje si i lamelu mogao remontovati pod uslovom da ne zvoni i stave ti oblogu koja je extra kvalitetna za 2500 din.
Ovi se ljudi bave tim poslom 30 godina i sad ce jedan mario da piskara kako je sve za bacanje a oni izgradili servis za medalju i imaju leba da jedu i veoma dobro znaju sta je dobra korpa ili lamela. Ja sam se toga namenjao nekoliko puta i nikad mi niko nije rekao da mu se nesto raspalo.
Pogledace mi majstor opet detaljnije ,pa novu lamelu sam platio toliko 2500 Stellox plus postarina 500.
Kazu da su te starije korpe mnogo kvalitetnije pravljene ,pa se ne bih zaletao sa zamenom …a i prethodni vlasnik mi rekao samo za lamelu .
 
Poslednja izmena:
Ne sećam se 20 godina da ijedan majstor nešto remontuje ili šalje na remont osim možda po nekim selima i jugo trabant ekipa. Davno sam nosio neki kočioni cilindar (od viljuškara) i nije mogao da se remontuje jer je bio previše ovalan. Dakle gubljenje vremena.

Možda bi trebalo otvoriti novu temu o remontu delova za automobile?!??

Setite se samo one silne alfe što su se uvezle pre 3-4 godine svakoj su remontovani trapovi a danas nema skoro nijedne na putu.
 
Remontuju se anlaseri, alternatori, karburatori, dizne, pumpe za vodu, podizači itd. Al da neko lepi obloge za kočione pločice ili lamelu ti je ravno samoubistvu. To sa pločicama sam radio 90tih godina i bilo je katastrofa škripe i očas posla se usijaju i spale ako malo jače kočiš. Pogineš jbt ja da skrenem iz nemanjine u ulicu produžim jbt i zaustavim se motorom i ručnom tek kod železničke z:shock:
 
Ova diskusija da se nastavi u adekvatnoj temi da se ne zatrpava tema.
Izmedju ostalog i mene ceka zamena kvacila. Kaze servis da vozim jos
i pita me jesam li ja to sigurno savladala (kaze da bi kod njega izdrzalo
sigurno jos 10, 15 mozda i 20 000km) da ne bude sledece godine
ponovo stradalo kvacilo.
Na semaforu obavezno pustaj kvacilo i izbaci iz brzine .
Meni nikada nije odlazilo kvacilo ,lamela ,kocnice i ostalo zbog nacina voznje …nego sad moram da ispravljam tudje greske .

Jedino na auto sto mi pre odlazilo su lezajevi ,jer sam trpao sve i svasta i preko dozvoljene tezine i vozio po bas losim putevima .
 
Ako se ne uradi sve kako treba opet menjaš sledeće godine.
I to, a i serviser kada je video da nisam iskusan vozac i stoga me je pitao da li sam dobro ovladala vestinom voznje
da zbog sopstvenih gresaka ne krivim njih (pod uslovom da je dobro uradjeno) i opet za godinu dana zamena kvacila.

Na semaforu obavezno pustaj kvacilo i izbaci iz brzine .
Meni nikada nije odlazilo kvacilo ,lamela ,kocnice i ostalo zbog nacina voznje …nego sad moram da ispravljam tudje greske .
To i radim, ali opet se desi da se zamislim i odlutam i drzim kvacilo. Zapravo mnogo toga je ostalo i od auto skole.
Ne secam se da su me ikad opomenuli da na semaforu ne drzim kvacilo. I ta kriva navika nikako da se iskoreni.
Oni svi razmisljaju u smislu kad polozis tek ces onda uciti i to je to.
 
Ljudi vole da uštede, majstori vole da se prave pametni. Zameni ti samo lamelu, zamajac oglodan, korpa oglodana ili popustila pera nema pritisak. Za godinu dana opet izgori lamela. Nije obrusio prekaljenu korpu i zamajac opet izgori lamela. Uvek izgori lamela :)

sa druge strane ljudi nemaju pojma da voze pa umesto da drže nogu sa strane oni na kvačilu. Ne ulaziš tamo gde ne možeš da se okreneš i izađeš normalno. Recimo kod moje žene je ulaz u dvorište nizbrdo kroz neki tunel uski. Kada uđeš ako ne možeš da se okreneš moraš isto tako u rikverc da izađeš što je bajbaj lamela. Zato ja uđem u rikverc.
 

Back
Top