Šta se može remontovati, a šta nikako ne bi trebalo?

DarkMoon

Veoma poznat
Poruka
12.763
I to, a i serviser kada je video da nisam iskusan vozac i stoga me je pitao da li sam dobro ovladala vestinom voznje
da zbog sopstvenih gresaka ne krivim njih (pod uslovom da je dobro uradjeno) i opet za godinu dana zamena kvacila.
Poruka je automatski spojena:

To i radim, ali opet se desi da se zamislim i odlutam i drzim kvacilo. Zapravo mnogo toga je ostalo i od auto skole.
Ne secam se da su me ikad opomenuli da na semaforu ne drzim kvacilo. I ta kriva navika nikako da se iskoreni.
Oni svi razmisljaju u smislu kad polozis tek ces onda uciti i to je to.
I mene tako isto u auto skoli ,ljudi nemaju pojma pa sam srecom imao ujaka koji je bio pro vozac i naucio me dosta.

DarkMoon

Veoma poznat
Poruka
12.763
I to, a i serviser kada je video da nisam iskusan vozac i stoga me je pitao da li sam dobro ovladala vestinom voznje
da zbog sopstvenih gresaka ne krivim njih (pod uslovom da je dobro uradjeno) i opet za godinu dana zamena kvacila.
Poruka je automatski spojena:

To i radim, ali opet se desi da se zamislim i odlutam i drzim kvacilo. Zapravo mnogo toga je ostalo i od auto skole.
Ne secam se da su me ikad opomenuli da na semaforu ne drzim kvacilo. I ta kriva navika nikako da se iskoreni.
Oni svi razmisljaju u smislu kad polozis tek ces onda uciti i to je to.
Ne znam koji auto imas ,na relativno novijim autima postoje ta elektricna kvacila koja ne odlaze bas tek tako .

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
172.748
Ova diskusija da se nastavi u adekvatnoj temi da se ne zatrpava tema.
Izmedju ostalog i mene ceka zamena kvacila. Kaze servis da vozim jos
i pita me jesam li ja to sigurno savladala (kaze da bi kod njega izdrzalo
sigurno jos 10, 15 mozda i 20 000km) da ne bude sledece godine
ponovo stradalo kvacilo.
Evo tu ti je poruka u novoj temi, a kvačilo će inače dosta duže ići ako ne dodaješ jak gas pri kretanju, ne držiš nogu na kvačilu u vožnji osim kad menjaš brzine itd.

mario80

Buduća legenda
Poruka
35.891
Bože jesi ti čuo za nešto drugo osim dačije i renola? :think:

4e.03.49.H1SachsKupplungKomplettkit1001622292020.jpeg

DarkMoon

Veoma poznat
Poruka
12.763
Ljudi vole da uštede, majstori vole da se prave pametni. Zameni ti samo lamelu, zamajac oglodan, korpa oglodana ili popustila pera nema pritisak. Za godinu dana opet izgori lamela. Nije obrusio prekaljenu korpu i zamajac opet izgori lamela. Uvek izgori lamela :)

sa druge strane ljudi nemaju pojma da voze pa umesto da drže nogu sa strane oni na kvačilu. Ne ulaziš tamo gde ne možeš da se okreneš i izađeš normalno. Recimo kod moje žene je ulaz u dvorište nizbrdo kroz neki tunel uski. Kada uđeš ako ne možeš da se okreneš moraš isto tako u rikverc da izađeš što je bajbaj lamela. Zato ja uđem u rikverc.
Ja sam sa Reno ulazio i izlazio iz prizemne garaze godinama i nikad nisam menjao lamelu ,kvacilo …a garaza je ukopana dobro ,1.5 m najmanje i ima pad kada se ulazi …

igi192

Elita
Poruka
21.249
Pnonsto se maltene jedono remontuje u Srbiji na masovnoj skali je remont delova trapa. Ja imam remontovane viljuske, evo sljakaju vise od 30k km bez problema…

Remontuju se i kocioni diskovi na onim fensi masinama, al to kontam samo ako su novi novcijati i iskrljivljeni ko zna zbog cega.

Cujem da ae remontuju i alternatori.
Kako remontuju kocione diskove valja ih bruse a brusenje skracuje zivotni vek diska ..

mario80

Buduća legenda
Poruka
35.891
Većina novih se iskrivi odmah pa ih bruse jer je žnj kvalitet. A i ljudi nemaju pojma da voze ne koče motorom pa spale. Koče nizbrdo u leru pa usijaju i tako prolete kroz baru. Pred kraj životnog vekavdiska dobiju onaj zub po ivici pa se i to brusi.

Uglavnom slaboumnici kočioni disk se menja jednom u životnom veku automobila ako znaš da voziš.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.