Šta je agregat?

Обилић

Veoma poznat
Poruka
12.882
U osnovnoj školi sam znao, agregat je ono što proizvodi energiju, tad se mislilo na električnu energiju, dakle generator.

Međutim kasnije me zbuniše, pa neko kaže:
"Promenio sam motor, ali ne ceo, samo agregat !"
Samo šta ? Alternator ? 😮

Šta auto struka podrazumeva kad kaže "agregat" ?
 
Agregat je bukvalno funkcionalan "spoj različitih elemenata". Može da znači i mešavina.

Kao klinci smo u školi učili da je stena zapravo "agregat minerala".

U motoru agregat je spoj različitih delova koji vrše funkciju motora.

A u tom kontekstu ne znam šta su mislili....
 
Agregat je bukvalno funkcionalan "spoj različitih elemenata". Može da znači i mešavina.

Kao klinci smo u školi učili da je stena zapravo "agregat minerala".

U motoru agregat je spoj različitih delova koji vrše funkciju motora.

A u tom kontekstu ne znam šta su mislili....

Ja nekako pretpostavljam da se misli samo na cilindre, klipove, klipnjače, bregastu i radilicu.

Ali opet da li tu idu svećice, pumpe, bobina ...

Moram da zovem drugara automehaničara da ga pitam šta oni podrazumevaju pod agregat ?!
 
U osnovnoj školi sam znao, agregat je ono što proizvodi energiju, tad se mislilo na električnu energiju, dakle generator.
То је ”агрегат за струју”, или прецизније ”агрегат за производњу електричне енергије”, а ”агрегат” је зато што је склоп, састоји се од генератора, али и дизел или бензинског мотора који га погони.
Е сад, често се скраћено каже само агрегат, али обично у неком контексту ”за струју имам агрегат”.

Један виц на ту тему:

Изгорела Циги уџерица и пишу му записник за накнаду штете.
-”Пиши, телевизор Самсунг, фрижидер Бош, веш машина Сименс...”
-”Ајде бре циго, па ни струју ниси имао”
-”Пиши, агрегат Хонда”
:D
 
Питао сам аутомеханичара,
каже ако купујеш мотор и продају ти агрегат
питај обавезно шта им спада под агрегат.

Иначе каже, агрегат је цео мотор,
углавном без алтернатора и анласера што су мали агрегати.
 
_masa koja je nastala putem sjedinjavanja višejednovrsnih i istoridnih stvari, masa koja sadrži u sebi različne sastavne delove.
,možda ovo da pomogne
jer uobičajeno je da se misli na motor ili pokretač nečega , ali agregat kao pojam je mnogo širi u smislu njegove upotrebne povezanosti
 

Back
Top