Sta se dogodilo sa Slovencima u Beogradu posle raspada Jugoslavije?

Dalje, Slovenci konkretno prema Srbima ne gaje neku antipatiju

Ne gaje antipatiju nego gađenje.

Kada ulaziš autobusom u Sloveniju ne ulazi carinik i pregleda pasoše putnicima već postroje ceo autobus i onda jedan po jedan putnik prilazi šalteru sa fijokom iza koga sedi alpskošiptarska fizionomija koja zamišlja da je nacoš.

E sad ono najbolesnije.

Triglavski dripac u uniformi carinika ti onda oštro nalogodavnim tonom koji se čuje sa zvučnika naređuje da priložiš putnu ispravu u fijoku. Ti postupiš po naređenju, on nervozno uvuče fijoku i onda vidiš kako u sred avgusta ima na rukama crne kožne rukavice!

Kad sam ulazio pomislio sam ma neka budaletina, kad ono u povratku isto. Druge njuške ali isti dril. Postrojavanje, čekanje, crne rukavice, drkanje što ti neki Mađar nije lupio pečat pre 5 godina u pasoš.

Dno su Slovenci.
 
Poslednja izmena:
Pa to je fenomenalna prica o solidarnosti srpskog coveka.Ali ne treba to stalno nabijati na nos .Kao ja sam tebi tad i tad to ucinio a ti meni
Ма не набијање на нос, сачувај Боже, ја теби одвајам од уста поред свеопште националне трагедије а ти мени после колонијалну експлоатацију па оцрњивање пред светом и још само малко масакрирање деце. Ај' још мало да се побринемо и равно Косово? Тема ти јесте занимљива али си се нешто залетео, која ти је намера?
 
Ne gaje antipatiju nego gađenje.

Kada ulaziš autobusom u Sloveniju ne ulazi carinik i pregleda pasoše putnicima već postroje ceo autobus i onda jedan po jedan putnik prilazi šalteru sa fijokom iza koga sedi alpskošiptarska fizionomija koja zamišlja da je nacoš.

E sad ono najbolesnije.

Triglavski šipac ti nalogodavnim tonom koji se čuje sa zvučnika naređuje da priložiš putnu ispravu u fijoku. Ti postpiš po naređenju, on nervozno uvuče fijoku i onda vidiš kako u sred avgusta ima na rukama crne kožne rukavice!

Kad sam ulazio pomislio sam ma neka budaletina, kad ono u povratku isto. Druge njuške ali isti dril. Postrojavanje, čekanje, crne rukavice, drkanje što ti neki Mađar nije lupio pečat pre 5 godina u pasoš.

Dno su Slovenci.
Мој отац је у Марибору робијао због границе. Тукли су словенце пошто су одбијали припаљивање цигаре да неби изгубили дим (палили су мукотрпно на дугме). Нису као остали делили пакете. Чувари су били "пазници" за које су сви "проклет сљинц босанск" (не умеју ни да псују као људи). Носили су наочаре са обичним стаклом да би деловали интелигентно. Пре свега, шумар их је пријавио граничарима за некакву награду.
Браво за алпскошиптарску фацу, виђам их овде и баш личе на некакве антрополошке примерке.
Какав напредан народ, они и хрвати су у АУ (поред Галицијанаца) били задња стока. Само су се увалили код броза и водили државу.
 
Poslednja izmena:
Inace nasi carinici su duse od ljudi i filantropi ,zaposlili se preko konkursa i veoma su ljubazni prema Romima ,Siptarima da je to neverovatno. Nece ni da uzmu pare kada im nudis jer su se namaznjavali za pricu.

Шта се догодило са Србима у Словенији после распада Југославије?
 
Шта се догодило са Србима у Словенији после распада Југославије?

To je pravo pitanje.

Slovenci u BG žive kao privilegovana zajednica zahvaljujući inferiornom malograđanstvu.

Ali zato su Srbi u Sloveniji građani trećeg reda.

- - - - - - - - - -

Inace nasi carinici su duse od ljudi i filantropi ,zaposlili se preko konkursa i veoma su ljubazni prema Romima ,Siptarima da je to neverovatno. Nece ni da uzmu pare kada im nudis jer su se namaznjavali za pricu.

Ali ti ne možeš da zamisliš kako onom podalpskom orangutanu stoje crne rukavice. :hahaha:
 
Miran i vredan narod koji je izvršio prve zločine na prostorima SFRJ.

u vojsci--drukare,grebatori koji su se sklanjali da sami jedu svoje pakete od kuće a prvi navaljivali na tudje,mutivode i cinkaroši...čast izuzecima....retkim kao bele vrane....svako sebi plaćao piće u kafani...fuuujjjjj
 
Не прди аутошовинисто и дан данас нису добили држављанство.

Pojma ti nemaš. Lupaš,lupaš...
Svi ti "izbrisani" će dobiti državljanstvo (ili su već dobili) i uz to će dobiti neku materijalnu odštetu(ukupno oko 150 miliona evra).
U pitanju je bilo oko 12000 južnjaka a među njima najmanje je Srba. Srba u Sloveniji je oko 60-70 hiljada.

A jesi li bio u Sloveniji?
 
Pojma ti nemaš. Lupaš,lupaš...
Svi ti "izbrisani" će dobiti državljanstvo (ili su već dobili) i uz to će dobiti neku materijalnu odštetu(ukupno oko 150 miliona evra).
U pitanju je bilo oko 12000 južnjaka a među njima najmanje je Srba. Srba u Sloveniji je oko 60-70 hiljada.

A jesi li bio u Sloveniji?

Аутошовинисто, брига ме "што ће добити" на куково лето и што их је само 60-70 хиљада. Био сам, а сад је заобилазим када путујем на север, толко сте ми готивни, толки сте олош.
 
Pojma ti nemaš. Lupaš,lupaš...
Svi ti "izbrisani" će dobiti državljanstvo (ili su već dobili) i uz to će dobiti neku materijalnu odštetu(ukupno oko 150 miliona evra).
U pitanju je bilo oko 12000 južnjaka a među njima najmanje je Srba. Srba u Sloveniji je oko 60-70 hiljada.

A jesi li bio u Sloveniji?

Niko od Srba iz Slovenije se nije vratio dak ne izvuce penziju.Nisam dugo bio ali statistika kaze da je 300% bolje ,opet da ponovi prosecna plata je veca odc 1000evra. A to sto sami sebi placaju pice je put koji cemo i mi da idemo jer odavno mi ni ne izlazimo po restoranima .
 
Аутошовинисто, брига ме "што ће добити" на куково лето и што их је само 60-70 хиљада. Био сам, а сад је заобилазим када путујем на север, толко сте ми готивни, толки сте олош.

Histerija vrištanje ovde ne pomažu. Nikakvih drugih argumenata ti nemaš.
Srbima u Sloveniji ništa ne fali a ni Slovencima u srbiji.
I skoro svi su dobili tu odštetu jer nisu bili "upisani". A i državljanstvo.
Ti nisi potok u svom selu prešao a kamoli granicu. Zato i lupaš toliko. Samo, srpstvo se ne dokazuje laprdanjem po forumima.
 
Histerija vrištanje ovde ne pomažu. Nikakvih drugih argumenata ti nemaš.
Srbima u Sloveniji ništa ne fali a ni Slovencima u srbiji.
I skoro svi su dobili tu odštetu jer nisu bili "upisani". A i državljanstvo.
Ti nisi potok u svom selu prešao a kamoli granicu. Zato i lupaš toliko. Samo, srpstvo se ne dokazuje laprdanjem po forumima.

Да сам ја са села као ти сад би се вероватно увредио на те селске форе, а твоје ретардиране лажи могу неког клинца да преваре па ти нећу дозволити да их гурнеш неспремне у зло. Срби су у Зловенији обесправљени, шиканирани и третирани нељудски.Словенци у Србији нису имали ни најмањи проблем!!! То што си ти аутошовиниста је твој ментални проблем и не можеш да га намећеш никоме.
 
Мој отац је у Марибору робијао због границе. Тукли су словенце пошто су одбијали припаљивање цигаре да неби изгубили дим (палили су мукотрпно на дугме). Нису као остали делили пакете. Чувари су били "пазници" за које су сви "проклет сљинц босанск" (не умеју ни да псују као људи). Носили су наочаре са обичним стаклом да би деловали интелигентно. Пре свега, шумар их је пријавио граничарима за некакву награду.
Браво за алпскошиптарску фацу, виђам их овде и баш личе на некакве антрополошке примерке.
Какав напредан народ, они и хрвати су у АУ (поред Галицијанаца) били задња стока. Само су се увалили код броза и водили државу.

Pozdravi ćaleta.
 
Да сам ја са села као ти сад би се вероватно увредио на те селске форе, а твоје ретардиране лажи могу неког клинца да преваре па ти нећу дозволити да их гурнеш неспремне у зло. Срби су у Зловенији обесправљени, шиканирани и третирани нељудски.Словенци у Србији нису имали ни најмањи проблем!!! То што си ти аутошовиниста је твој ментални проблем и не можеш да га намећеш никоме.

Bla,bla,bla... argumenti ništa. Vrištanje i urlanje neće mnogo pomoći. Pojma nemaš. Opovrgni bilo šta što sam napisao nekim dokazom.

To što si ti autobudala giga razmera je tvoj problem.
 
Bla,bla,bla... argumenti ništa. Vrištanje i urlanje neće mnogo pomoći. Pojma nemaš. Opovrgni bilo šta što sam napisao nekim dokazom.

To što si ti autobudala giga razmera je tvoj problem.

Бла, бла, бла, аргументи ништа, антисрбска реторика 2, интелигенција 2-....Све што си ти написао је пропаганда која се излизала током година, дакле гомила глупих и лако проверивих лажи. Пази ти колика је то гигамегасупер глупост да неког лажеш овде да су они растурили земљу зато што им се Милошевић није свиђао, иначе су супер ликови јер имају супер високе плате у односу на нас. Ти си чист геније.
 

Back
Top