Sta raditi u Beogradu kada si sam

evo jedna lepa pesma

Imao sam i ja krila,
Dok si samo moja bila ti.
Drumovi mi bili mali,
Po pesmi me ljudi znali svi.

Napij se srce, casu okreni,
Napij se srce, tesko je meni.
Napij se srce, uhvati zalet,
Opet mi ona pada na pamet.

Trosio sam brdo para,
Izgubio sto drugara znas.
Jer ti mila nisi krila,
Da lepotu hoces da im das.

Pevao je hor slavuja,
I goreo zar oluja tad.
Sad se moje telo hladi,
Pa se bojim umrecu ti mlad.
 
Znači koji užas. Prvo napišeš kako nemaš ni kučeta ni mačeta, kako kolege neće da te zovu na žurke, a onda ideš na fejsbuk da "upoznaš devojku" koja zbriše kad vidi da hoćeš "nešto više od prijateljstva" :roll:

Pa šta fali prijateljstvu?! Neko u tvojoj sitaciji ne bi trebao da sitničari oko toga šta je značio onaj smajli ili ona poruka :roll: već da prihvati svako prijateljstvo koje mu se nudi, a ne da po kalupu podeliš ortake na "ortake" i potencijalne devojke..... naravno, po polu :roll:

Sta on ima od samo prijateljstva? 8) Prijateljstvo jeste ok i lepa stvar ali ipak ta m/z prijateljstva tesko mogu da zive pogotovo ako bar jedno zeli nesto vise od toga... budimo realni.
 
Bg je surov grad, ljudi su totalno okrenuti sebi i zabole ih dupence za bilo koga drugog........za pet godina studija najteze je bilo ostvariti kontakt sa beogradjanima.........imaju svoje drustvo i ne zanimaju ih nova poznanstva...........mnogo je lakse i ljepse sa ljudima sa strane, u istoj si muci kao i oni, pa mozda zbog toga...........

Dosla je uvijena u prastari dzemper, visoka, mrsava kao grana i rekla kako je usamljena i nema sa kim da pije kafu...........malo po malo dodjosmo do predivnog prijateljstva....sada mi je kao sestra............ali, jedan pravi i iskreni prijatelj u ovoj sredini je i vise nego dovoljno!
 
Poslednja izmena:
a jel znate kad dodje sin crnogorac da saopsti ocu da napusta pravni fakultet? i, kaze on: tata, ja ne mogu vise... napustam studije... a otac mu kaze: ti kako 'oces, al' deda i ja nastavljamo...
p.s. ljudi, pocinje utakmica... igrao je vas rikan da svedska bude vise od tri puta u ofsajdu... ziveli...
 
Poslednja izmena:
? Pojasni. Iznesi svoj stav. :)
Inace nismo ovde da bi bili pametni. ;)
Pa, prvo ti... Pretpostavljam da covek nije upisao to na vreme, nego sada, sto je ok, sto da ne, ako hoce nesto da zavrsi, nije kasno ni u 30-oj...
I Nesto... Pa, ybg, ljudi cesto rade zbrda z dola, narocito kad su ocajni, i to moze lepo da se objasni, ne sa toliko cinizma i osude...
Kao da svi mi znamo u svakom trenutku sta radimo i kako...
 
Moram priznati da su sve kolege mladje od mene po 10 i vise godina i ni sa kim od njih nisam blizak, kao ni sa koleginicama. Oni se medjusobno druze, pozivaju se na zajednicke rodjendane, zurke, izlaske. Mene niko od njih ne zove.
Jao, nemoj samo da si ufuran i skontaćeš se sa ljudima. Studenti se ionako upoznaju vremenom, dok se filtrira ko dolazi na predavanja, vata beleške, i ostale interesne kombinacije. Bio u sličnoj situaciji, veruj mi. Sad kad se setim, kolega me zvao da se upoznam sa njegovom tetkom :lol: Chateruše batali. I koji to Crnogorac u Srbiji nema društvo, tj bar zemljake?
 
Pa, prvo ti... Pretpostavljam da covek nije upisao to na vreme, nego sada, sto je ok, sto da ne, ako hoce nesto da zavrsi, nije kasno ni u 30-oj...
I Nesto... Pa, ybg, ljudi cesto rade zbrda z dola, narocito kad su ocajni, i to moze lepo da se objasni, ne sa toliko cinizma i osude...
Kao da svi mi znamo u svakom trenutku sta radimo i kako...
Pa ja sam vec na pocetku objasnio moj stav povodom toga, procitaj tamo.
 
Poslednja izmena:
sto napdoste coveka odmah, jeeeee...blah,nije lako nigde zapoceti nista novo,ni kada si mladji a ni sa 30 godina...

Pa da svi mi imamo neki strah od novih stvari, pogotovo od stvari koje ne poznajemo jos u danasnje vreme nekom pruziti ruku prijateljstva i poverenja, ma ludilo. :rolleyes: Ali ipak ljudi treba da se upoznaju i druze, bez tih strahova i bez licemerja. Nekad su se ljudi mnogo vise druzili nego danas. :rolleyes:
 
Paiskreno da ti kazem, ja koja sam iz Bg-a imala sam chesto (dodushe manje extremna problem). Sve drugarice se zabiju sa tipovima kuci, izlaze svake prestupne, iskljuchivo sa njima...Nije mi bash mnogo prostora ostajalo...
Jednostavno sam nauchila da funkcionishem sama...Kad zelish da izadjesh, nemash sa kim...posotji (po mom mishljenjuu josh bolje reshenje)...stavi mp3 u ushi...i kreni...bez cilja...
Pokushaj preko msn-a, icq-a, facebooka da upoznash ljude slichnih interesovanja...Izadji sa njima...
Startuj te klince na faxu...nema veze shto su mladji...mozda se u njihovom okruzenju nadje sluchajno neko stariji zanimljiv....
Postoji milion nachina da se ublazi usamljenost. I onda kada dodje trenutak da ti vishe i nije toliko do drushtva obichno naidju ljudi...
 
Paiskreno da ti kazem, ja koja sam iz Bg-a imala sam chesto (dodushe manje extremna problem). Sve drugarice se zabiju sa tipovima kuci, izlaze svake prestupne, iskljuchivo sa njima...Nije mi bash mnogo prostora ostajalo...
Jednostavno sam nauchila da funkcionishem sama...Kad zelish da izadjesh, nemash sa kim...
E ovo je skroz tacno. Dosta mojih drugova se pozenilo ali mnogo je veci broj onih sto ih ja nazivam penzionerima. Oni ce radije sedeti kuci i gledati neki film ili igrati igrice na kompu nego ici u grad da zuje i upoznaju nesto. Ja im kazem pa nemate ni devojku ni nista a sedite kuci ko penzioneri ajde u grad da muvamo nesto a oni nece. Svi su nesto tako smoreni trebas ih za ***** vuci da izadju. Al nekako ih i kapiram jedan lepo kaze "i koliko sam ja riba u zivotu smuvao u izlascima?":rolleyes: Onda imas one koji su stipse i stede na parama pa kao idemo na trg do 12 i onda kuci, tamo necemo tamo se placa upad :rolleyes: pa mi se sa takvima i ne izlazi. I eto tako od svi svojih horda bandita sveden si na sacicu njih koji hoce da zuje a i to samo povremeno. I kapiram da je tako svima. A mislim da ribe imaju jos veci "penzionerski" trip od tipova jer cak u NS-u gde ima vise riba i gde sve kukaju kako nemaju tipove uvek u izlascima ima vise tipova nego riba. Zalosno ali eto i to je neka posledica kapitalizma koji je dosao. 8)
 
E ovo je skroz tacno. Dosta mojih drugova se pozenilo ali mnogo je veci broj onih sto ih ja nazivam penzionerima. Oni ce radije sedeti kuci i gledati neki film ili igrati igrice na kompu nego ici u grad da zuje i upoznaju nesto. Ja im kazem pa nemate ni devojku ni nista a sedite kuci ko penzioneri ajde u grad da muvamo nesto a oni nece. Svi su nesto tako smoreni trebas ih za ***** vuci da izadju. Al nekako ih i kapiram jedan lepo kaze "i koliko sam ja riba u zivotu smuvao u izlascima?":rolleyes: Onda imas one koji su stipse i stede na parama pa kao idemo na trg do 12 i onda kuci, tamo necemo tamo se placa upad :rolleyes: pa mi se sa takvima i ne izlazi. I eto tako od svi svojih horda bandita sveden si na sacicu njih koji hoce da zuje a i to samo povremeno. I kapiram da je tako svima. A mislim da ribe imaju jos veci "penzionerski" trip od tipova jer cak u NS-u gde ima vise riba i gde sve kukaju kako nemaju tipove uvek u izlascima ima vise tipova nego riba. Zalosno ali eto i to je neka posledica kapitalizma koji je dosao. 8)

Pazi ja sam u tu situaciju doshla pre godinu i neshto posle raskida dugogodishnje veze. Ne mogu da im prebacim, jer ih razumem, i jer sam ja bila ista takva. Jednostavno ljudi koji imaju partnera imaju skroz razlichita interesovanja nego slobodni...I jeste zayebano...i chovek se oseca uzasno usamljeno...ali naviknesh se na sve...Na kraju krajeva ...uvek naidje neko pre ili kasnije...
 

Back
Top