Sta ometa Stojakovica da postigne savrsenstvo?

  • Začetnik teme Sida26220
  • Datum pokretanja
Pedja je postao odlican defanzivac, videli ste kako je megrejdi preko njega ocajno sutirao ali je zato preko kristija napunio kingse. I dalje suvise nezno igra u skoku, fali mu agresivnost i cvrstina u skoku i to mu je jedina mana u odbrani, mada je povecao prosek prosle sezone. U napadu, na zalost, obicno nema onu lidersku osobinu, i pitanje je koliko se to moze popraviti. Inace, strucnjaci smatraju kako je njegova mana sto ne koristi visinu protiv nizih cuvara. Setite se minesote, hojberg ga je jedno vreme lako cuvao, a vislji je i od vecine trojki. Tako visoko krilo mora da iskoristi kad ga cuvaju nizi od njega na poziciji 3.
Smesni su oni koji kazu pa pedja ima samo shut, pa on je za proslu sezonu bio treci po korisnosti u citavoj ligi. Na glasanju nba trenera redosled za mvp je bio – 1. garnet, 2. dzermejn o nil, 3. pedja. ne na njegovoj poziciji, ne na zapadu, vec od svih igraca u celoj ligi.
Cini mi se i da mu igraci rade o glavi, cim pogodi trojku i udje u ritam, preskacu ga u dodavanju. Veber i Bibi su mi jako sumnjivi, Pedju dozivljavaju kao konkurenciju, nadam se da ce Adelman to videti.
 
random_cloud_form:
Pedja je postao odlican defanzivac, videli ste kako je megrejdi preko njega ocajno sutirao ali je zato preko kristija napunio kingse. I dalje suvise nezno igra u skoku, fali mu agresivnost i cvrstina u skoku i to mu je jedina mana u odbrani, mada je povecao prosek prosle sezone. U napadu, na zalost, obicno nema onu lidersku osobinu, i pitanje je koliko se to moze popraviti. Inace, strucnjaci smatraju kako je njegova mana sto ne koristi visinu protiv nizih cuvara. Setite se minesote, hojberg ga je jedno vreme lako cuvao, a vislji je i od vecine trojki. Tako visoko krilo mora da iskoristi kad ga cuvaju nizi od njega na poziciji 3.
Smesni su oni koji kazu pa pedja ima samo shut, pa on je za proslu sezonu bio treci po korisnosti u citavoj ligi. Na glasanju nba trenera redosled za mvp je bio – 1. garnet, 2. dzermejn o nil, 3. pedja. ne na njegovoj poziciji, ne na zapadu, vec od svih igraca u celoj ligi.
Cini mi se i da mu igraci rade o glavi, cim pogodi trojku i udje u ritam, preskacu ga u dodavanju. Veber i Bibi su mi jako sumnjivi, Pedju dozivljavaju kao konkurenciju, nadam se da ce Adelman to videti.
Veliki engleski političar i premijer Dizraeli je svojevremeno rekao veliku istinu: '' Postoje tri najveće laži: statistika, statistika, statistika ''. Jedan jede kupus a drugi meso u proseku jedu sarmu! :lol: No, i ja kažem bolje je imati bilo kakav orjentir nego nikakav. Mada su ovde teme iz košarke podsetiću forumaše da je Darko Pančev bio vrhunski centrafor u šampionskoj Zvezdi uz radilice Mihajlovića, Prosinečkog, Stojkovića (zlatna kopačka), a posle to nigde nije ponovio. Oskar Šmit je bio košgeter ali samo u brazilskoj olimpijskoj ekipi itd... Uporedite igre prepotopskog Lari Birda i savremenog Stojakovića. Igraju na istim pozicijama u različitim dobima (brzina igre, pravila itd.) i koga bi ste danas imali u prvoj petorci da imaju isti broj godina? :lol:
 
Pedji fali mnogo toga od savrshenstva.On je samo jedan u nizu nashih klasichnih shutera, ali za razliku od drugih igracha iz nashe zemlje nije vodja tima niti ce to ikad biti.To je i najveci problem kada dodje da igra za nashu reprzenetaciju a mnogi to ne shvataju i ochekuju previshe od njega.
Ali za NBA veliki mu je + tehnika i odbrana koju nemaju americhki igrachi.
 
Gregor Samsa:
Pedji fali mnogo toga od savrshenstva.On je samo jedan u nizu nashih klasichnih shutera, ali za razliku od drugih igracha iz nashe zemlje nije vodja tima niti ce to ikad biti.To je i najveci problem kada dodje da igra za nashu reprzenetaciju a mnogi to ne shvataju i ochekuju previshe od njega.
Ali za NBA veliki mu je + tehnika i odbrana koju nemaju americhki igrachi.
Koji nas igrac je vodja koje evropske ili ne daj Boze,NBA ekipe???
Bodiroga,Radman,Krle,Drobnjak,Marko....?
Pedja najvise da u repki jer tu igra za svoju zemlju a ne za neke tamo Amerikance.Koliko god dobijao ili ne dobijao $$$ osecaj je u svakom slucaju drugaciji.
 
snaja88:
Gregor Samsa:
Pedji fali mnogo toga od savrshenstva.On je samo jedan u nizu nashih klasichnih shutera, ali za razliku od drugih igracha iz nashe zemlje nije vodja tima niti ce to ikad biti.To je i najveci problem kada dodje da igra za nashu reprzenetaciju a mnogi to ne shvataju i ochekuju previshe od njega.
Ali za NBA veliki mu je + tehnika i odbrana koju nemaju americhki igrachi.
Koji nas igrac je vodja koje evropske ili ne daj Boze,NBA ekipe???
Bodiroga,Radman,Krle,Drobnjak,Marko....?
Pedja najvise da u repki jer tu igra za svoju zemlju a ne za neke tamo Amerikance.Koliko god dobijao ili ne dobijao $$$ osecaj je u svakom slucaju drugaciji.
To totalno nije tachno chak naprotiv, Pedja pukne kada igra za perprzentaciju.A vodja osim odredjenog mentaliteta mora da bude dovoljno kvalitetan igrach.A to jesu Bodiroga (ma shta ko mislio posle ove olimpijade!), a svojevremeno su bili i Djordjevic, Danilovic i mnogi drugi.
 
E pa druze to tvoje nije uopste tacno! 'Pukne' kad igra za repku?! Pa zasto su mu onda Pesic i Dule dozvoljavali da dodje kad hoce samo da igra, za razliku od Obradovica koji je za vas 'vrhunski strucnjak'/? Ova dvojca s pocetka price ssigurno nisu budale za kakve ih vecina Vas smatra. Svi ste cekali da puklemo na SP 02' pa da na sav glas ispljujete Pesica. Ali cvrc: covek donese 2 zlata i niste moigli nista da mu zamerite. Ni sto je pustio Pedji da ide na kampove, ni sto je izbacio Radmanovica zbog banane. Sam se covek povukao, video da s bagrom ne moze raditi.
Vodje tima mogu bii samo igraci koji se previse sire (da ne kazem nesto gore) u svom klubu i pred saigracima. I onda ih se svi plase (Kobe,Chris) i niko nista ne sme da im kaze i da im se zameri. Nisu svi takvi ljudi (da ne kazem losi ljudi) znas :!:
 
snaja88:
E pa druze to tvoje nije uopste tacno! 'Pukne' kad igra za repku?! Pa zasto su mu onda Pesic i Dule dozvoljavali da dodje kad hoce samo da igra, za razliku od Obradovica koji je za vas 'vrhunski strucnjak'/? Ova dvojca s pocetka price ssigurno nisu budale za kakve ih vecina Vas smatra. Svi ste cekali da puklemo na SP 02' pa da na sav glas ispljujete Pesica. Ali cvrc: covek donese 2 zlata i niste moigli nista da mu zamerite. Ni sto je pustio Pedji da ide na kampove, ni sto je izbacio Radmanovica zbog banane. Sam se covek povukao, video da s bagrom ne moze raditi.
Vodje tima mogu bii samo igraci koji se previse sire (da ne kazem nesto gore) u svom klubu i pred saigracima. I onda ih se svi plase (Kobe,Chris) i niko nista ne sme da im kaze i da im se zameri. Nisu svi takvi ljudi (da ne kazem losi ljudi) znas :!:

A izvini kakav je to nacin da svi momci treniraju 2-3 meseca da bi MOZDA bili u reprezentaciji koja je za njih svetinja, a da glupi Pedja dodje kad mu se digne i da mu se nadje mesto u timu?Sta su ovi ostali majmuni?Da li je Gurovic morao da trenira povredjen, nije, a gde je Pedja tad bio, ja cu da ti kazem ladio je jaja po Kini i ostalim kampovanjima!Gde je sada u Sakramentu kad mu nema Divca vas savrseni Pedja, daje 10 poena u proseku, ha ha smesan je!A pravi primer savrsenstva je Tim Dankan koji je Bog u NBA za sve a pritom je jako skroman momak barem ga tako svi predstavljaju i nije mu bilo tesko da ko ostalim "zvezdama" ode u Atinu, ovi nisu isli satro iz bezbednosnih razloga!!A stranci: Ginobili, Novicki, Kirilenko, Gasol, Ming, ni njima nista nije falilo, samo je savrseni Pedja imao suvise jake razloge tj. kampove koje nije mogao da odlozi!Kako ostali nisu zakazali kampove npr. Ginobili, Novicki, Kirilenko, Gasol, Ming, mozda su znali da je tada Olimpijada!Ah da pa SAVRSENOM Pedji niko nije rekao da su tada bas te Olimpijske Igre, desava se mozda je zaboravio!A mozda je SAVRSENI zaboravio svoju zemlju i narod i posto ocigledno nije dalekood toga vise nam i ne treba, makar uvek bili poslednji, jer nikada se kao narod nismo saginjali pred "VELIKIM i NABEDJENIM" silama, sto bih to radili pred obicnim Predragom Stojakovicem, uf uf covek kao i svaki drugi!
 
snaja88:
E pa druze to tvoje nije uopste tacno! 'Pukne' kad igra za repku?! Pa zasto su mu onda Pesic i Dule dozvoljavali da dodje kad hoce samo da igra, za razliku od Obradovica koji je za vas 'vrhunski strucnjak'/? Ova dvojca s pocetka price ssigurno nisu budale za kakve ih vecina Vas smatra. Svi ste cekali da puklemo na SP 02' pa da na sav glas ispljujete Pesica. Ali cvrc: covek donese 2 zlata i niste moigli nista da mu zamerite. Ni sto je pustio Pedji da ide na kampove, ni sto je izbacio Radmanovica zbog banane. Sam se covek povukao, video da s bagrom ne moze raditi.
Vodje tima mogu bii samo igraci koji se previse sire (da ne kazem nesto gore) u svom klubu i pred saigracima. I onda ih se svi plase (Kobe,Chris) i niko nista ne sme da im kaze i da im se zameri. Nisu svi takvi ljudi (da ne kazem losi ljudi) znas :!:
Kobi Brajant može sam da pobedi solidnu reprezentaciju bilo koje zemlje kada je raspoložen za igru. Dečko je iz svemira! Peđa i Kobi nisu ni da im se imena nađu na istoj strani, tj. svako poređenje je smešno!
 
snaja88:
E pa druze to tvoje nije uopste tacno! 'Pukne' kad igra za repku?! Pa zasto su mu onda Pesic i Dule dozvoljavali da dodje kad hoce samo da igra, za razliku od Obradovica koji je za vas 'vrhunski strucnjak'/? Ova dvojca s pocetka price ssigurno nisu budale za kakve ih vecina Vas smatra. Svi ste cekali da puklemo na SP 02' pa da na sav glas ispljujete Pesica. Ali cvrc: covek donese 2 zlata i niste moigli nista da mu zamerite. Ni sto je pustio Pedji da ide na kampove, ni sto je izbacio Radmanovica zbog banane. Sam se covek povukao, video da s bagrom ne moze raditi.
Vodje tima mogu bii samo igraci koji se previse sire (da ne kazem nesto gore) u svom klubu i pred saigracima. I onda ih se svi plase (Kobe,Chris) i niko nista ne sme da im kaze i da im se zameri. Nisu svi takvi ljudi (da ne kazem losi ljudi) znas :!:
Ja zaista ne znam ko je ovde koga chekao da pljuje osim shto su pljuvali Obradovica i Vujoshevica (kojima ja nemam nameru da ih pljujem!).Vodje timova koje ti navodish mozda mogu tako da se nazovu u NBA i da se tako ponashaju ali ce onda ta reprzentacija (SAD) sa takvim vodjama da prolazi kako je prolazila zadnja dva takmichenja.
 
Zanima me samo ima li neko ko podrzava Pedju Stojakovica sem "Snaje88", ako nema pa dajte ljudi nema smisla da se tako spustamo i vodimo raspravku sa njom koja ce da nam pise gluposti kako je Pedja bolji od Brajanta, kako je neki najveci Srbin, kako je najvise dao reprezentaciji, kako je on Bog u NBA, kako su njega svi selektori cekali (to je ortodoksna glupost da ne kazem laz), kako je on savrsenstvo danasnjeg basketa...I jos mnogo blago receno gluposti, mislim da bi mogli vec da zatvorimo ovu temu!
Ako nemislite tako dajte mi jedan valjan razlog raspravke sa gore pomenutom osobom "Snaja88"!?
 
Vi mozete da pricate sta hocete ali Pedja je najbolji, pa nije dzaba bio prozle sezone treci suter. Niko nije savrsen pa ni on. Nije ni leteci Majkl(Majkl Dzordan) bio savrsen imao je i on mana. Boljeg igraca od Pedje nije bilo na ovim prostorima niti ce biti uskorije vreme. Mozda ja jesam devojka ali nemojte da mislite da ne znam nista. Pa ja treniram kosarku u zvezdi i znam kako je to biti kosarkas. Neka prica ko sta hoce ali Pedja je NAJBOLJI!
 
*M*I*L*IC*A*:
Vi mozete da pricate sta hocete ali Pedja je najbolji, pa nije dzaba bio prozle sezone treci suter. Niko nije savrsen pa ni on. Nije ni leteci Majkl(Majkl Dzordan) bio savrsen imao je i on mana. Boljeg igraca od Pedje nije bilo na ovim prostorima niti ce biti uskorije vreme. Mozda ja jesam devojka ali nemojte da mislite da ne znam nista. Pa ja treniram kosarku u zvezdi i znam kako je to biti kosarkas. Neka prica ko sta hoce ali Pedja je NAJBOLJI!
Jedine mane koje je M.J. je bilo kockanje koje chini mi se nema udela u kosharci, porediti njega i Stojakovica NEBO I ZEMLJA.A mogu samo da kazem Bodiroga u vezi onoga nema boljeg kod nas.A glavni problem ovakvog mishljenja da P.S. je najbolji jeste sama sushtina NBA a to je KOMERCIJALA.Da i toga ima u basketu.
 
*M*I*L*IC*A*:
Vi mozete da pricate sta hocete ali Pedja je najbolji, pa nije dzaba bio prozle sezone treci suter. Niko nije savrsen pa ni on. Nije ni leteci Majkl(Majkl Dzordan) bio savrsen imao je i on mana. Boljeg igraca od Pedje nije bilo na ovim prostorima niti ce biti uskorije vreme. Mozda ja jesam devojka ali nemojte da mislite da ne znam nista. Pa ja treniram kosarku u zvezdi i znam kako je to biti kosarkas. Neka prica ko sta hoce ali Pedja je NAJBOLJI!

Koja je to mana koju su imali Medzik, Dzordan, pa i nasi Kicanovic, Djordjevic i verujte mi nas najbolji kosarkas svih vremena Predrag Danilovic, aj nek mi Pedja nekada donese srecu kao sto je Danilovic kada je zakucao preko Marculionisa i Sabonisa '95. u Atini u finalu i Djordjevic koji im je dao 10 trojki, e to su IGRACINE! A to sto imas veze sa KK Crvena Zvezda nije ti bas za pohvalu, pa ta uprava i klub sve rade kontra od normalnog i upropascavaju nasu kosarku!Ovim ne zelim da uvredim navijace Zvezde, samo sam napisao kako jeste!
 
Upravu si Kica, Danilovic i Djordjevic jesu najbolji igraci koji su igrali na nasim prostorima ali njihovo vreme je proslo sada su na scenu dosli neki novi klinci kao sto su Pedja,Gurovic,Jaric,Vujanic... Od njih je Pedja po meni ubedjivo najolji. Pedja nije savrsen to sam vec napomenula. Naprimer mnogo forsira sut, a prodor je zapostavio itd. ali seti se Dzordana pogledaj statistiku i nije bas briljirao u odbrani,a? Ali to se nije ni primecivalo zbog napada. Svako ima pravo na svoje misljenje i ja tvoje misljenje postujem moraces i ti moje.
 
Zagor BG:
Opet Dirk Novicki ubacio tri banke. Peđu ljudi ne shvataju. Inače, on je svetska klasa! :lol: :lol: :lol: Čekam odgovor od snajke 88!!!
Evo vase Snaje nije mi radio internet,sorry pa se nisam ubacila u raspravu :lol: .Evo i Milica ga podrzava koliko ja vidim. Konacno necu biti sama medju sve tvrdoglavim muskarcima :roll: .Evo Pedji falio 1 poen do 3 banke...Sta cemo sad.?Ima neko primedbe???? Ne cujem....
 
*M*I*L*IC*A*:
Upravu si Kica, Danilovic i Djordjevic jesu najbolji igraci koji su igrali na nasim prostorima ali njihovo vreme je proslo sada su na scenu dosli neki novi klinci kao sto su Pedja,Gurovic,Jaric,Vujanic... Od njih je Pedja po meni ubedjivo najolji. Pedja nije savrsen to sam vec napomenula. Naprimer mnogo forsira sut, a prodor je zapostavio itd. ali seti se Dzordana pogledaj statistiku i nije bas briljirao u odbrani,a? Ali to se nije ni primecivalo zbog napada. Svako ima pravo na svoje misljenje i ja tvoje misljenje postujem moraces i ti moje.

OK ja tebi nisam ni rekao da si rekla nesto sto nesmes, daleko bilo, niti sam uvredio tebe ili vredjo to sto si napisala!
Sto se tice Dzordana on je davao i preko 50 poena ne tako malo puta, sto se sa Pedjom ne sme porediti, mala je on beba za MJ-a!A u sutu pa Pedja je za jako malu nijansu bolji od npr. Rakocevica i Vujanica, koji su prodorniji od njega i pre svega Vujanic koji igra sjajnu odbranu i pravi je lider tima sto Stojakovic takodje nije!
 
Pa ja ni ne poredim Pedju i M.Dz. Stoji da je Majkl ostavio daleko veci trag u svetskoj kosarci nego sto Pedja moze samo da sanja ali se ne slazem u vezi ovoga sto si rekao za Vujanica i Jarica. Jaric se manekenise na terenu i samo mu je bitno da ne pokvari frizuricu dok se Pedja bori kao lav. A Vujanic je decko sasvim ok ali njega ili krene zesce ili ne moze vola da ubode. Toliko od mene
 
Ali ja sam rekao Rakocevic i Vujanic, a ne Jaric kog ne mogu ocima da vidim, uplasim se one frizure i svega na njegovoj glavi!
Milos Vujanic ce napraviti vecu karijeru od Stojakovica u NBA, tip je igraca kao Tony Parker, znaci pre svega sjajan i zahvalan defanzivac, nesebican play, koji ume da pogodi i sa kojim vam je zagarantovano 20-ak poena, 6-7 asistencija i dobro cuvanje protivnickog plejmejkera!To je pokazao u Evroligi, a sa obzirom da je njegov tim Klimmamio Bolonja tim sa 4-5 velikih zvezda, a on je lider i glavni igrac te ekipe, dovoljno govori o perspektivi Vujketa!Oni su prosle godine imali 50% slabiju ekipu, pa ih je Vujanic doveo do finala Evrolige, u kom ipak nije nista mogao protiv Makabija i najboljeg kosarkasa (po meni) na svetu u ovom trenutku Sarunasa Jasukevicijusa!
Dok je Igor Rakocevic medju 2-3 najbolja napadaca u Evropi, a u NBA nije mogao da prodje zbog katastrofalno lose odbrane koja je u NBA najvaznija!
Pa videli smo proslih godina na primeru San Antonio Sparsa i pre svega Detroit Pistonsa prosle godine, verujem i ove, sta cini odbrana, bukvalno cuda!
Najbolji pokazatelj je FK Juventus koji je od svog osnivanja igrao pre svega odbranu, dok je u napadu imao jednostavno dobre igrace u odbrani su im bili vanserijski fudbaleri i to im je donelo titula u Italiji koliko Inter i Milan imaju zajedno!
Ovo je dovoljno dokaza o cudima koje cini cvrsta odbrana i solidan napad!To donosi titule!!!
 
snaja88:
Zagor BG:
Opet Dirk Novicki ubacio tri banke. Peđu ljudi ne shvataju. Inače, on je svetska klasa! :lol: :lol: :lol: Čekam odgovor od snajke 88!!!
Evo vase Snaje nije mi radio internet,sorry pa se nisam ubacila u raspravu :lol: .Evo i Milica ga podrzava koliko ja vidim. Konacno necu biti sama medju sve tvrdoglavim muskarcima :roll: .Evo Pedji falio 1 poen do 3 banke...Sta cemo sad.?Ima neko primedbe???? Ne cujem....
A odbrana, asistencije? Klempavi treba da se pokrije ušima i da nauči da priča. :lol: Što se tiče šuta i ćorava koka ubode zrno naročito kada potroši toliko lopti. Smešno! :lol:
 

Back
Top