Šta najviše volite kod sebe?

Jednom su me pitali šta najviše volim kod sebe...

Odgovorila sam:

"Volim što sam iskrena, prijateljski raspoložena prema ljudima... volim što sam osoba
kakva jesam... moja savest je čista... ne gazim druge da bih došla do cilja...
nikada ne glumim ono što nisam... volim što sam dobra i voljena majka..."

Ovo sam našla na netu i dopalo mi se:

Pogledajte prilog 1533374

Lepo, a?

Šta vi najviše volite kod sebe?

:vzagrljaj:
Zezanje, šalu.

Odgovorila sam:

"Volim što sam iskrena, prijateljski raspoložena prema ljudima... volim što sam osoba

Lepo, a?

U bre, nikad mi nije palo napamet da gledam sebe i jos da analiziram - voli - ne voli.
Moracu malo da se pogledam. Mozda sam nesto propustio.

Pogledaj pa javi... Mora da ima nešto lepo...
Nekako mi se cini da veci deo zivota resavam nekim drugim ljudima probleme (dobro takva mi je struka),
nije da nisam ok sam sa sobom i da nesto ne resavam licne probleme ali nekako je to malo u odnosu na sve ostalo,
nekad sam se bavio raznim psiholoskim eksperimentima, pokusavao da shvatim samog sebe, i sazidao neku vrstu filozofije, nezavisnu od raznih uticaja, tako da ne vidim bas sta bih jos mogao da uradim. Msm imam ja svasta jos nesto da uradim, ako budem stigao. Ali meni licno tesko da je potrebno nekoliko stvari da mogu da funkcionisem.

Nekako mi se cini da veci deo zivota resavam nekim drugim ljudima probleme (dobro takva mi je struka),
nije da nisam ok sam sa sobom i da nesto ne resavam licne probleme ali nekako je to malo u odnosu na sve ostalo,
nekad sam se bavio raznim psiholoskim eksperimentima, pokusavao da shvatim samog sebe, i sazidao neku vrstu filozofije, nezavisnu od raznih uticaja, tako da ne vidim bas sta bih jos mogao da uradim. Msm imam ja svasta jos nesto da uradim, ako budem stigao. Ali meni licno tesko da je potrebno nekoliko stvari da mogu da funkcionisem.
Ne pamtim kada sam srela čoveka koji kaže AKO BUDEM STIGAO...
To je ogroman znak naročite svesnosti i zrelosti.
A ljudi prožive ceo vek, a da ni jednom ne smisle tu rečenicu...
ni jednom ne osveste svoju konačnost.
Ne smem ni da pišem šta sve lepo mislim o tebi...
Ličiš mi na nekog za koga bi Jung kazao da je već pri kraju puta svoje
individuacije, mada taj put traje celog života...
Možda ne tražim mnogo ako te zamolim da mi objasniš ovu tvoju rečenicu:
Ali meni licno tesko da je potrebno nekoliko stvari da mogu da funkcionisem.

:heart2:

Mudraci kažu da su ljudi koji sa šalom putuju kroz život najdragoceniji... i sebi i drugima...
uvek su rado viđen gost, voljeni sin i brat... najlepša i najveća osobina onih koji šalama
olakšavaju život sebi i onima oko sebe...

Lepo je imati te kao drugara na krstarici...
Hvala. ❤️😘🍻:vzagrljaj:

Sad Tears GIF by SpongeBob SquarePants

Odgovorila sam:

Lepo, a?

Sebe.... :smeker:

Snazna volja, objektivno razmisljanje i empatija.

U sustini osobine koje su mi bile i jos uvek su mi od koristi u zivotu.
Tebi sam se divila odavno, još kada je velika tema o našim glumatanjima u reali i virtuali trajala na pdf-u "Psihologija"
Tada si bio zaista rado viđen gost na stranicama te teme...
I već tada sam uočila da si persona grata, pored ostalih uvaženih forumaša.
Tvoji blistavi tekstovi su odisali empatijom i umnošću... pravednošću...
Volim što si i ovde sa nama...
:vzagrljaj::heart2:

Ima odlicna scena iz filma Kralj Petar kada glumac Radovan Vujovic umire i izgovara "ja sam celog svog zivota bio slobodan da cinim sta mi je volja,a uvek sam za sebe birao ono najgore"...
Pribojavam se da će ova scena iz filma i shvatanje da smo za sebe izabrali i ono najgore, mnogima od nas postati realna scena
kada budemo napuštali ovaj svet... kada budemo razmišljali i bili sami svoje vrhovne, nepristrasne sudije...
Volela bih da, pošto smo slobodni da biramo, da zaista biramo ono najbolje za sebe i druge...
Od sad, pa ubuduće...
Slažeš li se?

:vzagrljaj: :heart2:

Ovoliko krajnje simpatičnih ljudi...
Ili se sve probralo da kaže najbolje šta voli kod sebe, ili ne znam šta je drugo, jer ulicama hodamo i jedva da se primećujemo.
Svi mrmljamo i slažemo se: "Svet (Srbija) je puko! Ljudi su zli, grozni, sebični, grabljivi, bezobrazni, zavidni, sujetni.", i bezbroj još kiselih i ljutih epiteta.
Gde smo mi koji imamo neki bolji pojam o životu?
Svi na Krsti, ili šta? Fascinirana sam i mogu da smetnem s uma zbog ovakvih saznanja.

Back