Sta mislite o ovim predlozima?

a šta može taj uča ili nastavnik da uradi sa učenikom koji nema elementarno domaće vaspitanje ,a i uzor mu je u kući
svako dete je 50% odraz u ogledalu kakvo je stanje u porodici
Манга, професори треба да уче децу, не да васпитавају.
На различите теме сам писала.
 
kada se zagrebe malo dublje u ovu materiju
Манга, професори треба да уче децу, не да васпитавају.
На различите теме сам писала.
apsolutno si u pravu
celi vreme oboje smo na istoj strani
a ono o prutiću , više je kao nešto pošalica nego istina
za ona jadna 45 minuta čas koliko traje šta ore da uradi siroti uča ili nastavnik , taman na pola da se podeli ne može gradivo da prenese a ne još i da ih uči lepom vaspitanju ili o društvenim normama, to se dobije u krugu porodice
 
Problem je što su osnovne skole obavezne. I što idu deca pod moranjem. A i roditelje zakon pritiska da moraju da šalju decu u školu.
Kad bi slanje dece u skolu bilo neobavezno sigurno ⅓ roditelja ne bi slala decu u školu.

Što se nastavnog kadr tiče, verovatno da ima entuzijasta koji to rade od srca i upregnu sve svoje potencijale i kapacitete.
ALI, kao i za sve ostale poslove, to tade ljudi koji ne mogu da upisu ništa drugo i ne mogu da se zaposle nigde drugde.
Kao i mi svi ostali.
 
Problem je što su osnovne skole obavezne. I što idu deca pod moranjem. A i roditelje zakon pritiska da moraju da šalju decu u školu.
Kad bi slanje dece u skolu bilo neobavezno sigurno ⅓ roditelja ne bi slala decu u školu.

Što se nastavnog kadr tiče, verovatno da ima entuzijasta koji to rade od srca i upregnu sve svoje potencijale i kapacitete.
ALI, kao i za sve ostale poslove, to tade ljudi koji ne mogu da upisu ništa drugo i ne mogu da se zaposle nigde drugde.
Kao i mi svi ostali.
И шта би ти радила са 1/3 неписмених људи?
 
Прутић треба вратити родитељима, да васпитавају своју децу пре него што их пошаљу у школу.
Остало може.
Заборављено је питање како истренирати професоре да на ученике гледају исто, без обзира на то ко су им родитељи.
И како натерати све професоре да се мешају у свој посао.
Однос је двосмеран.
:klap:
sve se slazem.
 
Неки да, а неки и зато што не могу да помогну својој деци.
А тога не би било да професори раде свој посао у школи.
Drake Falling Back GIF by Republic Records
 
kada se zagrebe malo dublje u ovu materiju

apsolutno si u pravu
celi vreme oboje smo na istoj strani
a ono o prutiću , više je kao nešto pošalica nego istina
za ona jadna 45 minuta čas koliko traje šta ore da uradi siroti uča ili nastavnik , taman na pola da se podeli ne može gradivo da prenese a ne još i da ih uči lepom vaspitanju ili o društvenim normama, to se dobije u krugu porodice
tacno i zato treba vratiti neke stvari koje su izbacene iz skole
na prvom mestu da dete udalje sa nastave
da se izbaci iz skole ako pravi ozbiljnije probleme
moraju profesorima da vrate moc u ruke
u moje vreme kad se potuces automatski si izbacen iz skole pa se ti tuci na casu ili skolskom dvoristu.

ali to ne opravdava ozbiljan manjak zelje profesora da dobro rade svoj posao..naravno ne generalizujem ali dobar deo profesora udje u ucinocu samo da otalja sta mora bez neke zelje da tu decu i nauci.
 
moraju profesorima da vrate moc u ruke
prva i osnovna stvar što treba uraditi je baš to :ok: _profesorima vratiti moć i ugled

pre dva tri dana ne znam po koji put gledao sam moj omiljeni film ,"Zone Zamfirove_ , i ona scena kada učitelji prolaze ulicom i svaki im se pozdravlja i svi sa naklonom ustanu iz stolice da odaju poštovanje tim ljudima _učiteljima
a sve drugo će doći logičnim redom
 
ovo se dešava još u porodici , dok dete još i nije krenulo u školu
апсолутно тацно

скола није васпитна него обраѕовна институција
али је проблем сто неки професори не раде свој део посла а свалјују кривицу на децу.
 
prva i osnovna stvar što treba uraditi je baš to :ok: _profesorima vratiti moć i ugled

pre dva tri dana ne znam po koji put gledao sam moj omiljeni film ,"Zone Zamfirove_ , i ona scena kada učitelji prolaze ulicom i svaki im se pozdravlja i svi sa naklonom ustanu iz stolice da odaju poštovanje tim ljudima _učiteljima
a sve drugo će doći logičnim redom
Да, али поштовање се заслужује, не даје се на тацни заједно са уговором о раду.
 
Да, али поштовање се заслужује, не даје се на тацни заједно са уговором о раду.
u samom nazivu _uča je utkano poštovanje i nema potrebe da se on dokazuje
učenici su ti koji treba da iskažu poštovanje
u naše vreme kada su uče_nastsvnici ulazili u učionicu svi smo ustajali sa sedišta _jesmo , svi u horu kazivali _dobar dan. _ , jesmo ,,,i,, šta je tim nastavnicima preostajslo nego da nas nauče i da pošteno odrade čas
ovo bre danas nastavnik ne sme da pogleda učenika u oči
ili im izmaknu stolicu iza njih , i još to i snime pa postavljaju na društvene mreže
to što gledamo i sve to što se dešava po školama svi ti nemili nastani su delom i zbog odsustva strahopoštovanja prema prosvetnim radnicima
i na sve to još i plate male ili osrednje , epa toliko od njih
 
u samom nazivu _uča je utkano poštovanje i nema potrebe da se on dokazuje
učenici su ti koji treba da iskažu poštovanje
u naše vreme kada su uče_nastsvnici ulazili u učionicu svi smo ustajali sa sedišta _jesmo , svi u horu kazivali _dobar dan. _ , jesmo ,,,i,, šta je tim nastavnicima preostajslo nego da nas nauče i da pošteno odrade čas
ovo bre danas nastavnik ne sme da pogleda učenika u oči
ili im izmaknu stolicu iza njih , i još to i snime pa postavljaju na društvene mreže
to što gledamo i sve to što se dešava po školama svi ti nemili nastani su delom i zbog odsustva strahopoštovanja prema prosvetnim radnicima
i na sve to još i plate male ili osrednje , epa toliko od njih
То је тако зачаран круг, Манга... почело је деведесетих, мале плате, хиперинфлација, штрајкови, нерад, незнање, плаћање за оцену, непоштовање, нерад, опет непоштовање, непоштовање, непоштовање обострано.
Одакле да кренеш?
Само фронтално, у чело и родитеље и наставнике, деца ће се прилагодити.
 
sve dok ih društvo ne postavi na mesto koje zaslužuju , ništa od kvalitetne nastave
Неке боље да не постављају. Моје поштовање неће заслужити све док не промене нешто у свом ставу.
Бити професор није привилегија, већ част и велика обавеза.
 

Back
Top