Sta mislite o ovim predlozima?

Mog tatu su zvali na razgovor posle mesec dana od polaska u prvi razred osnovne škole. Tražili su odobrenje da me prebace u drugi razred i da preskočim prvi jer mi je toliko bilo dosadno da sam šetala po učionici na sred časa i drugima palila ćuške kada nisu znali osnovne stvari. :rumenko::lol:
Naravno, nije dozvolio. Srećom. :mrgreen:
Joj imala sam takvog đaka, ludica mala, al sam ga sredila posebnim zadacima, samo za njega ;)
 
To znači da mi ništa ne radimo ipak :think:
ne mozes generalizovati
ali vecina radi katastrofa.
otaljavaju posao i svaljuju na decu

ukljuci tiktok
klinci lajvuju sa casova
ono je katastrofa kakva je atmosfera na casu.

niko nikog ne slusa, profesor prica u prazno

uopste ne postoji zainteresovanost profesora da imaju autoritet i da drze cas pod kontrolom..prosto otaljavaju casove...fokusiraju se na par strebera koji ih slusaju i njima predaju.
 
Poslednja izmena:

Nisam za prutić, ali za neke manje kaznene mere jesam. Potrebno je vratiti ugled učiteljima, nastavnicima, profesorima. Deca ne treba da ih se plaše, ali treba da ih poštuju.

Potrebno je povećati platu svima koji rade u prosveti. Tu mislim na učitelje, nastavnike, profesore, administrativne radnike, psihologe ( njima treba dati i novčani stimulans kako bi brže reagovali kada se desi vršnjačko nasilje ).

Potrebno je omogućiti i nastavnom kadru da ide na preventivne preglede.

Roditeljima omogućiti da jednom ili dva puta mesečno imaju razgovor sa razrednim starešinom, tu mislim na "otvorena vrata".

Na početku svakog časa deca treba da stave svoj telefon u kutiju koja stoji na stolu učiteljice, nastavnika..

O uniformama se već pričalo u široj javnosti. Deo troškova za uniforme treba da snose roditelji, deo škola. Potrebne su dve uniforme, za jesen i zimu i za proleće i leto.

ne slazem se
sve dok roditelji moraju da placaju privatne casove profesori ne rade svoj posao dobro.

Ne znam iz kog predmeta daješ časove. Da li si čuo da je nekada dete samo tražilo dodatne časove iako ima odlične ocene iz tog predmeta?

Moj sestrić i danas na fakultetu ima visoke ocene iz matematike, oduvek je voleo matematiku. Bez obzira na svoje znanje on je tražio profesora, da bi bio 100 posto siguran da će odlično uraditi kontrolni i pismeni.

Odlično govori engleski, ali sada ide na časove zbog stručnog engleskog ( studira geologiju na Rudarsko-geološkom fakultetu ). I ide na još nekoliko časova iz raznih predmeta. Kada dobije neku osmicu juri da je popravi.
Izvinjavam se što mnogo hvalim svog sestrića..zapravo iznosim činjenice kada je on u pitanju.
 
ja sam drzao privatne casove
jako dobro znam kako se (ne)radi u skoli
a to znači , da u prosveti nisi bio adekvatno plaćen i morao si da dajem dopunske časove
nikad prosveta nije bila dobro plaćena , ni u ono vreme a ni sada
prosvetu poznajem dobro , keva mi bila profesor na pedagošom fakultetu/akademija pedagogija za osnovne razrede i geografija kao predmet za više razrede
nikad , u sistemskoj postavci, uče nastavnici, profesori, nisu bili dobro plaćeni
nego
prutić nego šta :kez:
 
Прутић треба вратити родитељима, да васпитавају своју децу пре него што их пошаљу у школу.
Остало може.
Заборављено је питање како истренирати професоре да на ученике гледају исто, без обзира на то ко су им родитељи.
И како натерати све професоре да се мешају у свој посао.
Однос је двосмеран.
 

Back
Top