Šta mislite o fiat 500L?

da je cena ispod 10.000 mozda bi i dosao u obzir. meni su italijani u srbiji sumnjivi da su alavi na pare, samim tim ne verujem u njihov kvalitet

FIat je u Italiji PUKAO, radnici im rade 5-6 dana mesečno, ili samo štrajkuju, nemaju oni sredstava da pokriju sve troškove i plate, pa su zato ovde došli da im ljudi sastavljaju kola za 250 eura mesečno i na tome štede debelo. A što se tiče tržišne cene, živi bili pa videli. Kod nas GARANTUJEM da će biti minimalna prodaja a u Italiji i Americi možda nešto i prodaju, ali u svakom slučaju neće biti neki fantastičan uspeh.
 
FIat je u Italiji PUKAO, radnici im rade 5-6 dana mesečno, ili samo štrajkuju, nemaju oni sredstava da pokriju sve troškove i plate, pa su zato ovde došli da im ljudi sastavljaju kola za 250 eura mesečno i na tome štede debelo. A što se tiče tržišne cene, živi bili pa videli. Kod nas GARANTUJEM da će biti minimalna prodaja a u Italiji i Americi možda nešto i prodaju, ali u svakom slučaju neće biti neki fantastičan uspeh.

Fantastican uspeh u automobilskoj industriji danas nema niko,svi se bore da prezive.Ako 500L bude prodavan u predvidjenoj seriji to ce biti jako veliki uspeh.Zelim im da uspeju zato sto bi to bilo dobro za Srbiju,a da ce biti tesko - bice!
 
sta ti je, da neces da kupis novog audija?. pogledaj cifre.
moj rodjak u svajcarskoj vozi a8, kupio od advokata prva ruka, bela kozna sedista. posto je sad kupio novi auto mogu povoljno da kupim ljutu masinu - ali koji ce mi! tako nesto?

Možda nisam razumeo tvoj post. Hteo si da kažeš da nije loša cena F500 l u odnosu na novog Audija? Ja i dalje tvrdim da je preskup.
 
da. valjda sam to hteo da kazem. davno mi je drugar rekao da je proizvodna cena automobila trecina od prodajne. generely speaking

Evo iz prve ruke da ti kažem jednu stvar. BMW škartira oko 80% proizvedenih spoljnih delova (stubovi, maska, branici...) zato što svaki ugrađeni deo mora da bude savršen, bukvalno pod mikroskopom :D I to sve naravno da puno košta. Da ne pričamo koliko delova i komponenti mora da prođe najrigoroznije kontrole kvaliteta pre nego što budu ugrađene. Koriste se i skuplje sirovine, kvalitetnije legure i plastika, elektronika...
Znam takođe iz prve ruke kakvo se đubre ugrađuje u F 500 l,i sa vizuelne strane i sa strane kvaliteta da to može i laik da primeti. Treba da ih bude sramota da traže više od 10.000 eura za njega.
 
Evo iz prve ruke da ti kažem jednu stvar. BMW škartira oko 80% proizvedenih spoljnih delova (stubovi, maska, branici...) zato što svaki ugrađeni deo mora da bude savršen, bukvalno pod mikroskopom :D I to sve naravno da puno košta. Da ne pričamo koliko delova i komponenti mora da prođe najrigoroznije kontrole kvaliteta pre nego što budu ugrađene. Koriste se i skuplje sirovine, kvalitetnije legure i plastika, elektronika...
Znam takođe iz prve ruke kakvo se đubre ugrađuje u F 500 l,i sa vizuelne strane i sa strane kvaliteta da to može i laik da primeti. Treba da ih bude sramota da traže više od 10.000 eura za njega.

Posto sve znas iz "prve ruke",kace smak sveta da se sklonomo na vreme?

:worth::worth::worth::worth::worth:
:dash::dash::dash::dash::dash:
:whistling::whistling::whistling::whistling::whistling:
:klap::klap::klap::klap::klap:
:bye::bye::bye::bye::bye:
 
545552_375538342529234_424007114_n.jpg
 

Back
Top