Sta ljubav ima s tim

Razumem o čemu on govori, apsolutno. To o čemu on govori ne želi apsolutno niko, a dešava se vrlo često, da neko krpi osobu koju je isekao neko drugi, i onda dok, jelte, ti sipaš dezinficijens po toj "rani" iz najbolje namere, ta rana peče, pa ti osoba psuje sve do trećeg kolena, a ti ni kriv ni dužan. Sve znam.
Necuuuu hidrogeeeen :besna:
 
Zašto bih bila sa nekim koga ne volim? 🙂 Ne razumem. Mislim da si otišao, otišla predaleko, te ja njega ne volim, te on otišao da nađe to što meni fali, te prilagođavanje mimo moje volje... Uh, toliko toga negativnog da me je ozračilo baš, a totalno daleko od priče u kojoj sam ja. Sve što sam napisala je MOJE poimanje ljubavi, na način koji sam spremna da dam i da primim, u razmeni iz čiste potrebe i volje za davanjem i primanjem baš na način koji sam opisala.
Ljudi su generalno zaboravili na pravu povezanost.
Sve je danas površno, lako zamenljivo, instant, pa i emocije.
Teško se nalaze osobe koje ostanu dovoljno dugo da se sa njima možeš povezati na način gore pomenut. Svi žele da bude samo lepo, kao da je život instagram, pa provučeš filter i sve odjednom postane glatko i ispeglano.
Ali život nije takav.
Život, a pogotovo ljubav, traži puno. Ostajanje i trajanje. Krpljenje. Upoznavanje i prihvatanje. I sve ono izvan telesnog. A većini je danas samo telesno dovoljno. I zato ljubav, sirota, i nema neke šanse danas. Jer, šta sve danas poturaju kao ljubav, dobro je ona i opstala igde.

Naravno. Ne da istresaš urušavajući emotivni i telesni integritet te osobe, već da se u prisustvu te osobe osećaš toliko sigurno i slobodno da možeš da ispričaš i pokažeš sve što te muči, boli i tišti, da ne maskiraš mane i nedostatke, već da se osećaš toliko opušteno da prosto nema mesta umotavanju u celofan. Isto tako, da budeš za tog nekog to isto - sigurno mesto. Da se taj neko oseti toliko sigurno i prihvaćeno da može otkriti sve, "istresti" sve bez straha od osude, da lagano gradite taj odnos gde ćete i kada padnete zbog prethodnih iskustava biti jedno drugom podrška da opet ustanete.
Dosta puta sam bila ostavljena onda kada sam tražila da budem voljena na način koji je MENI potreban. Mnogi ljudi žele da vole onako kako oni misle da je nama potrebno, a malo ko je spreman da sasluša kako to da nas vole onako kako je nama potebno, ili ne umeju da iskomuniciraju kakve potrebe imaju od vas što se ljubavi tiče.
Imaju li dva zadnja posta isti smisao? U drugom postu si dodala i svoj odnos, pa zasto ti smeta moj komentar ako si ga vec usvojila?
Drugo, ako i on ima pravo da kaze kako zeli da ga volis, kako uopste mislis da se to dvoje uskladi?
Ocigledno te i ne zanima, pa zato i ne mozes da nadjes takvog kome je tvoje zadovoljstvo jedina briga.
Ovde prepisujes odnose iz orkanskih visova, dok u zivotu brines kako sebi da udovoljis, kao slabijoj i ugrozenoj vrsti....ostavljane zene...nigde samokritike vec samo zahtevi i kritika...
 
Mislila sam samo da se nasmejem na ovaj tvoj zaista studiozan osvrt na mene kao jedinku, ali eto, pošto sam lepo raspoložena, odgovoriću ti. Mada, morala bih da te zamolim da ne zaključuješ unapred i ne predstavljaš svoje projekcije kao moje. 🙂
Pod 1, gde sam napisala da mi smeta tvoj komentar? Zašto bi mi smetao bilo čiji komentar?
Pod 2, uskladi se lepo, on kaže kako želi da bude voljen, a ja ga volim, pa ću da se potrudim, kad ga već volim, da ga volim na način koji mu je potreban, i eto, uskladili smo se. Ili nismo, ako nisam sposobna da ga volim na način koji mu je potreban. Prosto je. Kažeš, oprosti, ja ne umem, pomozi mi da te volim kako treba, ili jednostavno se raziđete ako ne možete jedno drugo da razumete ili da komunicirate zdravo.
Pod 3, ne znam kako si došao do zaključka da li ja mogu ili ne mogu da nađem ikoga, da li me je briga ili nije briga, mislim, niti me poznaješ niti išta, ali dobro, podržavam kreativnost 🙂
Pod 4, ja sebe uopšte ne smatram ni slabijom ni ugroženijom vrstom, ne znam odakle ti to, niti sam igde navela da sam ostavljena žena, ali dobro, trebao ti je lik za scenario u glavi, pa eto, ajde slobodno, ako te inspirišem. 🙂 I evo nek ostali članovi pogledaju, ja stvarno ne vidim da sam igde išta zahtevala i kritikovala, al ajde. 🙂

Simpa mi je taj tvoj pritajeni gnev, i prosto mi laska ustremljenost na mene, samo nemoj da preteraš. 🙂
 
Poenta jeste u davanju, ali je tvoj post posao od najdraze forme ljubavi, daj mi to sto mi treba pa cu videti da li mi odgovara, a mozda mi ne odgovara za godinu ili dve...slozila si se vec da je prvi post bio promasaj, cemu onda drama oko toga? Kao ja sam ljuta jer osecam tvoj gnev....a ne osecas kritiku na sakat post o ljubavi? Nego ga u tisini ispravljas....nemam nista protiv, ali onda je i prvi post, tako lepo poetican, cista dvolicnost....pa je i zasluzio komentar koji je dobio.
 
Mislim, ajd u okvirima svojih kasnijih postova.....protumaci svoj poetican post...

Ljudi su generalno zaboravili na pravu povezanost.
Sve je danas površno, lako zamenljivo, instant, pa i emocije.
Teško se nalaze osobe koje ostanu dovoljno dugo da se sa njima možeš povezati na način gore pomenut. Svi žele da bude samo lepo, kao da je život instagram, pa provučeš filter i sve odjednom postane glatko i ispeglano.
Ali život nije takav.
Život, a pogotovo ljubav, traži puno. Ostajanje i trajanje. Krpljenje. Upoznavanje i prihvatanje. I sve ono izvan telesnog. A većini je danas samo telesno dovoljno. I zato ljubav, sirota, i nema neke šanse danas. Jer, šta sve danas poturaju kao ljubav, dobro je ona i opstala igde.
Ceo post znaci trpljenje nekoga koga mozda i ne volis....
 
Nisam se složila da je bio promašaj, o čemu pričaš ti? 🤣
Uostalom, kako iko može da zna šta će mu odgovarati za godinu, dve? I kakva drama, ja ne vidim dramu, meni je ovo sve šou.
Nisi uopšte razumeo o čemu govorim.
Govorim da je prava ljubav i emocija ostajanje i kada je teško. Kao što sam i napisala, ostajanje, trajanje u odnosu. A ne odlaženje na prvu, instant. O tome govorim. A kako si ti protumačio, ne znam, ne ulazim u to. Ali svakako nisam rekla da bilo ko treba da trpi nekoga koga ne voli.
 
Nisam se složila da je bio promašaj, o čemu pričaš ti? 🤣
Uostalom, kako iko može da zna šta će mu odgovarati za godinu, dve? I kakva drama, ja ne vidim dramu, meni je ovo sve šou.
Nisi uopšte razumeo o čemu govorim.
Govorim da je prava ljubav i emocija ostajanje i kada je teško. Kao što sam i napisala, ostajanje, trajanje u odnosu. A ne odlaženje na prvu, instant. O tome govorim. A kako si ti protumačio, ne znam, ne ulazim u to. Ali svakako nisam rekla da bilo ko treba da trpi nekoga koga ne voli.
Jesi jer si u tumacenju dodala ono sto je bila primedba....kao ti vec volis nekoga, samo sto on mora da trpi da se tebi dokaze....a ni to ne moze na taj nacin....i za to imas vidljiv dokaz...."mnogo puta sam ostavljana" pa jok, nisi ostavljana nego oteras svakog normalnog, jer ti realno treba samo privremeno....ali tako da mozes da se izivljavas....
 
Ne bih zaista više komentarisala čoveka, pasivna agresija nije nešto što me loži.
Nego, gde smo stali?
Istina, ja komentarisem post, a ti mene, kao i svakoga ko misli da nisi korektna, tacnije, da si sebicna i da ne zasluzujes da imas nekoga ko bi te voleo....teras ljude od sebe, jer ti nije ni stalo do nekoga, nego samo da te neko obozava i onda je najlakse naci neke skartove koji u prici budu princevi koji te obozavaju.
I naravno, agresija pocinje od tebe i to ne pasivna nego bezobrazna....

Khm, ovo je Araonov post
sta ti to govori? Zamisli dvojica misle isto o istom postu...yu....a prst na celo?
 
Istina, ja komentarisem post, a ti mene, kao i svakoga ko misli da nisi korektna, tacnije, da si sebicna i da ne zasluzujes da imas nekoga ko bi te voleo....teras ljude od sebe, jer ti nije ni stalo do nekoga, nego samo da te neko obozava i onda je najlakse naci neke skartove koji u prici budu princevi koji te obozavaju.
I naravno, agresija pocinje od tebe i to ne pasivna nego bezobrazna....


sta ti to govori? Zamisli dvojica misle isto o istom postu...yu....a prst na celo?
Pa ne znam, ja sam sa tim zavrsila, sad ovde caskam sa vama vise na naucnoj bazi, da ubijemo vreme.
 
Generalno sam batalila medjuljudske odnose, kapiram, ako ne znas nesto dovoljno dugo vremena, ostavi se toga, samo nuzni deo.
Tesko se stari pas uci novim trikovima.
A i ne zasluzujes mi zvuci sasvim ok, ako je neko imao prilika..
 

Back
Top