Quantcast
  • Dragi prijatelji, obaveštavamo vas da smo spojili forume "Košarka", "Fudbal", "Tenis" i "Ostali sportovi" u novi forum "Sport" koji se nalazi u kategoriji "Život".

Шта кувамо данас 8

Baad_Boy

Poznat
Poruka
9.536
20210721_225807.jpg

Grcko rimski specijalitet poznatiji kao cuti i jedi da ne bacim kerovima.

georgejune

Starosedelac
Poruka
169.535
Baš si lepo ovo spakovao...pita sa visnjama? Nikada nisam pekla na ovaj način.

Višnje su moj omiljeniii deo svakog kolača...I kao da sam pod magijom stalno mutim onaj starinski, običan, žuti kolač sa visnjama. Sa punoooo voća.
Nema delikatesa koji bih raduje uzela od tog kolača ali zbog njega pita nikada ne dolazi na red...a bas bih je mogla i napraviti...
Sas sirom

86bogomoljka

Buduća legenda
Poruka
43.620
Draza mi s grizom. Manje testa.
Kuvam dzem od kajsija danas. Opet 😆
Волим и са шљивама, сада када дођу. На дно тепсије ставим жути шећер, али мало, чисто да ухвати због шмека и ломљене орахе, па шљиве на половине, да је љуска горе, па пуууно цимета, па излијем то тесто, али танко, да је више воћа. Буде као изврнути колач, а лепше о кнедли са шљивама и мање теста што кажеш.

Poruka
19.383
Treba mi da voće ubacim unutra.
A moraću jednom da ga probam, mada mi nije delovao ni brzo ni lako da svim onim korama.
ma te kore su ko plastelin
razvuces ih sve u obrucu na pek papiru i peces jednu po jednu ili kako rerna dozvoljava
zatim zadnju i ostatke sameljes
i nafilujes hladno
filom pola mileram sa secerom pola umucena slatka pavlaka
ako imas svjeze maline i borovnice npr mozes ih razbacati po filu i eto
nafilujes do kraja
omalterises ostatkom fila, pospes mljevenu koru i slozis malo voca na vrh kao dekor

• Podržavam
Reactions: Red

Red

ishchashena
Moderator
Poruka
53.348
ma te kore su ko plastelin
razvuces ih sve u obrucu na pek papiru i peces jednu po jednu ili kako rerna dozvoljava
zatim zadnju i ostatke sameljes
i nafilujes hladno
filom pola mileram sa secerom pola umucena slatka pavlaka
ako imas svjeze maline i borovnice npr mozes ih razbacati po filu i eto
nafilujes do kraja
omalterises ostatkom fila, pospes mljevenu koru i slozis malo voca na vrh kao dekor
Jel imaš negde mere, da snimim, ali neću se sad usuditi verovatno. Isprobaću nekad onako, nekog običnog dana.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.