Sta kazete na ovu debilsku izjavu

dive:
nacin na koji je formulisao je katastrofalan..ali u sustini je u pravu.

citala sam po novinama i gledala razno-razne priloge gde majke te dece nazivaju herojima!

pricam o porodicama koje imaju sledeci status: ni jedan roditelj nema stalan posao, mesecni prihodi zavise od decijeg dodatka, a decu radjaju kako im se trudnoca dogodi..pa im je porodica uvecana za petoro i vise dece.
jos s ponosom pricaju kako ce ih radjati jos..samo nemaju bas uslove da ih izdrzavaju!!!

to me je svaki put razbesnelo! a deca musava, zapustena..

nisam materijalista, ali zaista mora da postoji minimum koji deci mora da se obezbedi da bi mogli normalno da odrastaju.

sigurno je da ne pricam o kolima i stanovima..
ali taj gore uopste ne prica o timosnovnim potrebama..govori se o stanu /kuci/autu/skoli(verovatno fax jer to je ono sto se extra placa)....
 
bice da sam jedna od muva koja ce da sleti na _ _ _ _ _ recimo, paukovu mrezu, pa da se "upise" u ovu temu. Mislim:
a) ne mora svaka glupost postavljena na nekom (drugom) forumu da se pojavljuje i ovde
b) jos i da tolerisem (dokone kao sto sam je) koji se upisuju da izraze neslaganje ( To mi je kao grunfovska filozofije, iliti, preciznije, ponavlj jnje notornih cinjenica jesnih normalnom i vaspitanom svetu)
c) apsolurno ne tolerisem (tj, buni mi se ceo mentalni sklop!) ove sto se slazu sa ovom rasistickom, primitivno-darvinistickom bljuvotinom.
Sta je cilj postavljanja ove teme? (Naravno, ukazujem duzno postovanje prema postavljacu).
Da li da pokaze da i medju onima koji umeju pisu po tastaturi postoje, da se lepo izrazim - inteligentni drugacije?
Nesto drugo?
Sta?
 
c) apsolurno ne tolerisem (tj, buni mi se ceo mentalni sklop!) ove sto se slazu sa ovom rasistickom, primitivno-darvinistickom bljuvotinom.

:D :D :D

A sta je sa zapadom koji ima mogucnosti da obezbedi "skroman" pocetak sastavljen od kuce, auta, posla...? E, oni jednostavno odluce da ne radjaju decu sto najbolje pokazuje trenutna demografska situacija.
Oni se odlucuju na zivot bez dece jer deca "kostaju", treba im posvetiti vreme a vreme je novac (opet kostaju), treba preuzeti odgovornost za njih, treba se odreci odmora i izlazaka i upropastiti sebi karijeru i mogucnost vece zarade.
To je druga krajnost iste te tuzne price.
Licno smatram da sebi necu dozvoliti da deci obezbedjujem auta, kuce i sl. da ne bi od dece koju podizem postali debili. Niko se ne osamostaljuje zbog toga sto vec sve ima vec iz zelje da nesto sam stvori.
 
It's a bravery to...:
Kupiš prvo skromno auto
:lol: :lol: :lol:

bug.gif
bug.gif
 
dive:
nisam materijalista, ali zaista mora da postoji minimum koji deci mora da se obezbedi da bi mogli normalno da odrastaju.

sigurno je da ne pricam o kolima i stanovima..

Pa jeste TO ali on ga brate pretjera....mislim, koliko ljudi je uopste u stanju SEBI da obezbjedi stan/kucu, auto, posao, bla bla....Kad bi smo tako gledali natalitet bi potpuno spao....Minimum je ok ali auto, halo.....mislim, odoh veceras da pravim djecu a danas vec trazim auto i stan....da na vrijeme pocnem...:roll: :lol:
 
Citirana osoba nije mislila na ljude koji su sve izgubili. to ti pada pod ono shit happens.

on misli, doduse malo agresivno, na ljude koji idu po principu > ja hocu dete i napravicu ga, kad ja mogu da zivim u bedi do guse, moci ce i ono.

sto jeste potpuno pogresno.

i ljudi koji nisu situirani i nemaju novca za pristojan zivot nikako ne treba da dodnose jos jedan zivot na zemlju da se pati po podrumima i sa nekom crkavicom ceo zivot.
 
It's a bravery to...:
Ovo je neko napisao na serbiancafe---sta kazete na ovu idiotsku izjavu , ocigledno nekoga ko ima decu debile (ili je sam/sama takvo dete)pa iskaljuje bes :confused:

"Kod nas je problem što svaka budala pravi i ima djecu, počevši od Roma preko najsiromašnijih. I ti i takvi prave djecu. Bijeda pravi bijedu.

Djecu treba da ima samo onaj ko može to da plati - ostali crknite i trunite u siromaštvu - to ste i zaslužili i djeca sa vama. Onaj ko nema barem po glavi djeteta da kupi mu stan/kuću/sprat kuće, osigura kompletno školovanje i kupi prvi automobil naravno ne treba da ima djecu. Nisu MAJMUNI djeca za vas jer ste SIROMAŠNI.

Ovdje kod nas lešinari naprave žensko dijete pa boga mole da se dobro uda da se navali na leđa kakvoj budali, ili šalju mušku djecu (u pakao bi ih poslali, a ne u inostranstvo) da im pare otamo šalju.

Djetetu - budućem čovjeku treba budućnost i dobar start u život, a ne patnja bez kraja, ne koji će država da osigura, već VI koji ste ih napravili. Ako nemaš mogućnosti da:

1.) Platiš djetetu školovanje do kraja
2.) Kupiš/napraviš stan/kuću/sprat kuće za početak
3.) Kupiš prvo skromno auto
4.) Nađeš/stvoriš prvi posao djetetu

NE PRAVI DJECU - praviš sirotinju koja će da trune sa tobom.

Prošla su ta vremena - pravi bato djecu - Gospod će da 'rani.

Ko djetetu stvori solidan materijalni start u životu - doživjeće i da se dijete osamostali i napreduje. Ko ga šutne na ulicu - djetetu nema spasa."



Samo se nadam da je ovo IRONIJA - u protivnom autora treba...hmm!!!..proglasiti za IDI(J)OTA!!!
 
Nesto mi se cini da autor nije imao nameru da se poigrava stilskim figurama, nego se naljutio na stare RODITELJE svoje... Pa izliva žuc, siroma'...
Nit' mu sprat napravili, nit' neki skromniji auto kupili :( ,
niti, bezdusnici, neki posao "stvorili"...
(e, najbolje ti je da trazis kafic - zamisli, po ceo dan sedis u sopstvenom kaficu, sve pijes BESPLATNO! IIII -Haj! :D )
 
Pa ja sam cula razne idiote stvarno i ova osoba je ocigledno jedan kad moze da sroci tako glupo neke stvari. Ali u sustini ne razumem fenomen da UVEK ali skoro po pravilu sva sirotinja ima po 10 oro dece i jeste to je nehumano. I ja licno kad bi zivela u kartonskoj kutiji ne znam da li bi se usudila da radjam uopste a kamoli vise dece. Mislim da hvala bogu zivimo u savremenom dobu i da imamo POTPUNU kontrolu nad svojim zivotima ili ajde bar 90% kontrole u tom smislu radjanja i kontracepcije. Pa zaboga zar mora tako????? Ja hocu sutra svom detetu da mogu da pogledam u oci. Jeste tvoj tata je TVOJ tata 100% jer je tako on zeleo i jer sam tako ja tvoja mama to zelela!!! Ne nisi mi se omakakao/la, da bas sam tada tebe zelela i bila luda od ljubavi itd. I da evo ti sine da jedes ima hleba i evo popi casu mleka!!!! Ne kavijar vec samo mleko. Ali ne pitam se da li cu sutra imati da te nahranim i imas krov nad glavom sigurno i imas sta da jedes sigurno. I imas mamu i tatu "sigurno" Ja sam onda kao roditelj obavila svoje OSNOVNE duznosti. E pa ebemu mater ne radjamo zeceve pa da nije bitno kako ces i gde ces s njima! I da li si zreo ili nisi. Naravno nikad ne mozes da isplaniras sve i nikad ne znas sta moze da ti se desi i ne krivim one kojima se dogodilo da su rodili decu rano ili sl situacije. Ali ne mozes da dignes ruke i potpuno bez odgovornosti donosis ljude na svet a da ne znas sta ces s njima!!!
 
:shock: :shock: :lol: tek sad sam procitala do kraja.....mislim sine baki ako je ovo musko pisalo jada li mu majka. Kao meni mama i tata treba da sagrede kucu :shock: mislim stvaaarno, i da mi kupe auto a ja da cackam zube jel? Svasta jos necu cuti ali stvarno sto kaze Hellen mozda je u pitanju ironija;)
 
It's a bravery to...:
ali taj gore uopste ne prica o timosnovnim potrebama..govori se o stanu /kuci/autu/skoli(verovatno fax jer to je ono sto se extra placa)....

Ne vidim nista lose u tome da se detetu plti fakultet ,knjige i td.Naravno ne nekog debila koji je jedva maturirao upisati na neki privatni,kao sto se desava.
Ali ne mogu svi i da rade i da uce i da izdrzavaju sebe sa18+godina.
U obrazovanje treba ulagati,a konobarisanje moze uvek da padne,
samo je najgore kad neko pocne i onda to radi do kraja zivota.
 
Najgore je sto postoji i zrno istine u ovoj gluposti .. Jeste neodgovorno radjati decu ako ne mozes da im pruzis bar osnovno - ali daleko od toga da su to kuce, kola i fakulteti...Pre svega su to pristojan dom i dovoljno hrane, odece, mira i sigurnosti..U tom slucaju ne bi trebalo ni da postoje hraniteljske porodice i Domovi za napustenu decu.. Nazalost nije tako i zaista najvise dece imaju oni koji najmanje mogu da im pruze..Ali, to je neka druga tema... :(
 
zapravo se tema pretocila u pitanje o odgovornosti roditelja prema buducem potomstvu. Pojavljuje se i druga nit: kolika je odgovornost drustva . Mora, bre, u organizovanaom drustvu da postoji neka socijalna politika.
Meni (licno) je ponizavajuce je sto postoje ljudi koji zive u kartonu i imaju desetoro musave i golotrbe dece. Preciznije, ja se osecam ponizeno sto neki ljudi, tu pored, zive kao zvercice i riju po djubretu. Je l' to stvar njhovog izbora?
edit: pisla brisla...
 
Слажем се. Такође, најежим се када видим мале дебиле неспособне за живот запто што су им родитељи обезбедили и диплому, и стан и кола, и лову....па они могу само да дембелишу и посећују психијатра....
А такви су тема ове приче!
 
...A takvih ima i previse danas...Tatinih i maminih sinova i kceri koje imaju sve i nista ne umeju da cene, studiraju prestizne privatne fakultete - a prethodno su zavrsili (?) privatne gimnazije... Sa 20 su razocarani, sa 30 su ocajni, a sa 40 posecuju psihijatre...
Ima, na zalost, jos vise onih drugih, dece koja su samim rodjenjem obelezena i osudjena - jer, valjda je njihovim majkama bilo lakse da legnu i rasire noge, nego da razmisljaju...Znate sta me uzasava, kad, odgovarajucom prigodom, televizije odu u neku zabit da slikaju 10-clanu porodicu, a oni cak ni zbog TV ekipe nisu imali da obuku nesto pristojno deci, pa onda lamentiraju nad tim kako su svi srecni - jer imaju 3-4kg hleba dnevno, kako nije bitno sto njih petoro nose iste cipele - pa ne mogu da odu u skolu svi u isto vreme, kako je ljubav dovoljna...a sve ostalo ce dati neki dobri ljudi...Ili se ponosni otac te iste porodice ogorceno zali kako im drzava uopste ne pomaze! Ma, jel mu drzava pravila toliku decu!!!
 
Nevencica:
Pa ja sam cula razne idiote stvarno i ova osoba je ocigledno jedan kad moze da sroci tako glupo neke stvari. Ali u sustini ne razumem fenomen da UVEK ali skoro po pravilu sva sirotinja ima po 10 oro dece i jeste to je nehumano. I ja licno kad bi zivela u kartonskoj kutiji ne znam da li bi se usudila da radjam uopste a kamoli vise dece. Mislim da hvala bogu zivimo u savremenom dobu i da imamo POTPUNU kontrolu nad svojim zivotima ili ajde bar 90% kontrole u tom smislu radjanja i kontracepcije. Pa zaboga zar mora tako????? Ja hocu sutra svom detetu da mogu da pogledam u oci. Jeste tvoj tata je TVOJ tata 100% jer je tako on zeleo i jer sam tako ja tvoja mama to zelela!!! Ne nisi mi se omakakao/la, da bas sam tada tebe zelela i bila luda od ljubavi itd. I da evo ti sine da jedes ima hleba i evo popi casu mleka!!!! Ne kavijar vec samo mleko. Ali ne pitam se da li cu sutra imati da te nahranim i imas krov nad glavom sigurno i imas sta da jedes sigurno. I imas mamu i tatu "sigurno" Ja sam onda kao roditelj obavila svoje OSNOVNE duznosti. E pa ebemu mater ne radjamo zeceve pa da nije bitno kako ces i gde ces s njima! I da li si zreo ili nisi. Naravno nikad ne mozes da isplaniras sve i nikad ne znas sta moze da ti se desi i ne krivim one kojima se dogodilo da su rodili decu rano ili sl situacije. Ali ne mozes da dignes ruke i potpuno bez odgovornosti donosis ljude na svet a da ne znas sta ces s njima!!!
to za kartonsku kutiju s slazem.Ali nemojte da "promasite" o cemu ova osoba pise: O nama obicnim ljudima koju su roditelji "samo" odhranili.I smatra da kome ljudi ne obezbede sve gore navdeno -postace bednici/promasaji...Mislim jako me ljuti da jos uvek postoje tako divlji,primitivni ljudi...to me na Holokaust asocira.
 

Back
Top