Sta kazete na ovu debilsku izjavu

NenaS:
...Ima, na zalost, jos vise onih drugih, dece koja su samim rodjenjem obelezena i osudjena - jer, valjda je njihovim majkama bilo lakse da legnu i rasire noge, nego da razmisljaju...Znate sta me uzasava, kad, odgovarajucom prigodom, televizije odu u neku zabit da slikaju 10-clanu porodicu, a oni cak ni zbog TV ekipe nisu imali da obuku nesto pristojno deci, pa onda lamentiraju nad tim kako su svi srecni - jer imaju 3-4kg hleba dnevno, kako nije bitno sto njih petoro nose iste cipele - pa ne mogu da odu u skolu svi u isto vreme, kako je ljubav dovoljna...a sve ostalo ce dati neki dobri ljudi...Ili se ponosni otac te iste porodice ogorceno zali kako im drzava uopste ne pomaze! Ma, jel mu drzava pravila toliku decu!!!

Nekako se, uopšteno, slažem. Čini mi se očiglednim da je bolje razmisliti o posledicama širenja nogu, nemogućnosti kupovine hleba i cipela za brojniju porodicu, nedovoljnoj podršci drzave...
Ali..., veliki smo pa znamo da se ne odlivaju svi ljudi u istom kalupu (nisi svi jednako intelektualno, psihicki i dr. "opremljni") niti ima utvrdjene šeme po kojoj se ljudi ponašaju. Ne može se isključiti podrška društva (drzave) ljudima koji su, da upotrebim takav izraz, "manje svesni". Takodje, ne sme se zagubiti naša uzamna solidarnost, osetljivost na tegobe drugih, bez obzira ko ih je prouzrokovao. ( Neno, koliko se secam, ti si upravo pozitivan primer , poz. :) ).
Jasno je da "beda radja bedu". Beda suzava vidokrug, smanjuje mogućnosti, svodi čoveka na njegove primarne potrebe. Okruzeni jednako bednim, generacije ipak nekako prezivljavaju, i taj "kontinuitet bede", mada zvuci paradoksalno, govori da je ipak moguće izroditi narednu generaciju, da se nekako, bez obzira na sve, preživi...
I, šta je sada činiti?
Po meni (evo instant socijalne politike) drzava mora da kupuje cipele, hleb i knjige. Mi, poreznici, investiramo u te "zečeve" : hocemo da budu zdravi, obrazovani (vrtici, skole, stipendije, internati, hraniteljske porodice da imaju dobar standard...) i izadju iz kruga bede.
 
It's a bravery to...:
to za kartonsku kutiju s slazem.Ali nemojte da "promasite" o cemu ova osoba pise: O nama obicnim ljudima koju su roditelji "samo" odhranili.I smatra da kome ljudi ne obezbede sve gore navdeno -postace bednici/promasaji...Mislim jako me ljuti da jos uvek postoje tako divlji,primitivni ljudi...to me na Holokaust asocira.

Meni malo nakaradno zvuci taj njegov post......prosto kao da ga je prenaglasio. Mislim kao da je sve pisao iz zezancije, ali sve jedno je retardiran. Mislim da ja nisam toliko bila svesna do sada koliko ima ljudi koji bi tukli chamuge (znam da opet skrecem ali to mi je isti nio intligencije). Znaci ljudi koji nemaju nikakvu pamet u svojim glavicama i zive u ovoj zemlji ....... ja do pre par godina ne bih verovala, ali sada mi nista nije vise cudno i u sve verujem. A to sa bogatasima koji ne znaju nista verujte mi njih mi je ponajvise zao. To su ljudi koji TOTALNO ne znaju sta ce sa sobom. Kao izgubljeni u svemiru. Roditelji ih obavezno poneseni zarom da oni mogu da butaju svojoj deci u guzu (izvinjavam se) sve sto oni pozele ne mogu da se zaustave. Verovatno misle da su bogovi jer mogu da kupe pecoti cipele pa da ce doveka da zive i ocigledno ih ne zanima sta ce s njihovom decom sutra biti. Liseni su onog najosnovnijeg zivotnog zadovoljstva po meni a to je da za sve moras da se potrudis da bi dobio. I tek onda dolazi zadovoljstvo.......verujte mi place mi se imam dva brata od ujaka u tim situacijama i ne mogu da im pomognem nikako jer zive u svojim brzim kolima i gledaju me kao nekog frika koji im ko zna sta prica!! Ali ako je poenta da se radi o srednjem sloju ljudi onda mi prica tek nema logike!!! Kako ja mogu i zasto bih uopste zelela da trazim od moje mame da mi gradi kucu :shock: :lol: 8-) ajde da plati skolu i to jadna jedva skrpi ...... ali kucu i kola i to bilo kakva! hehehe malo caknuto a i mislim da je po sredi neki zez ili je prica izvucena iz konteksta!!
 
W.A.S.P.:
debil ... a izgleda jos da je neka crnogorcina ...

Blago Crnoj Gori.
Ili je nadobudni debil, ili jos nema namjeru da zasniva porodicu pa trese k'o maksim po diviziji...
Cinjenica je da je strasno sto sirotinja pravi po petoro, sedmoro, dvanaestoro djece i nema da ih hrani trazi socijalnu pomoc, jer bi jedva ijedno hranili.

Mislim da svak ima potrebu za potomstvbom, ali bi bilo dovoljno jedno dijete, ako svojim primanjima ne mozes da mu pruzis sve sto treba.

Ovo sa autom i stanom... Mislim da je bolje omoguciti djetetu da nauci kako ce to steci. Opet, ako mozes da mu das, jos i bolje. Ali po tom,kriterijumu, 70% stanovnistva ne bi imalo djecu...
 

Back
Top