Šta je toksična muškost?

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
334.370
Pojam toksične muškosti polazi od ideje da se muškarci opažaju kroz prizmu agresivnosti. Studija objavljena u Journal of School of Psichology određuje toksičnu muškost kao skup društveno regresivnih, muških osobina, koje se koriste za podsticanje dominacije, unižavanje žena, homofobiji i bezobzirnom nasilju.

Muškarac koji ne zastupa ili se ne ponaša na osnovu ovog koncepta ne doživljava se kao „pravo muško“ . Prenaglašavanje ovih osobina može dovesti do štetne neravnoteže kada čovek na sve načine pokušava da ispuni ova očekivanja, pa se zato ponaša agresivno, seksualno dominantno, ne pokazuje ili potiskuje emocije.

Primer ovoga jeste da osobi koja pokazuje emocije kažemo „budi muško“. Drugim rečima, da sakrije emociju koje se doživljavaju kao ranjive i nemuževne.

Prenaglašena muškost može biti opasna, jer može ograničiti lični razvoj, izazvati konflikte sa samim sobom, ali i okruženjem. U takvim slučajevima moguće je da osoba završi i u zatvoru ili da je u stalnom sukobu sa zakonom, da je nasilna prema porodici, a u najgorem slučaju sve se može završiti i ozbiljnim psihološkim poremećajem ili samoubistvom.
shutterstock_523572754-910x607.jpg

https://eklinika.telegraf.rs/psihologija/60232-toksicna-muskost-sta-kada-si-musko-po-svaku-cenu
 
Poslednja izmena:
Nije vama muškarcima lako kada vas pod lupu stave psiholozi :lol:
Nekada se to zvalo siledžija ili nasilnik a sada toksična muškost.I od takvih muškaraca se bezalo ko djavo od krsta
Srecom,pa vecina muškaraca ne spada pod toksicnu muškost, vec znaju da budu prave male mace i muškarci u pozitivnom smisllu te reci.. :zaljubljena:
 
Poslednja izmena:
Zanimljivo, samo vec postaje deo neke socijalne patologije obrada muske psihologije u okruzenju bez zena....tacnije, kogod sprovodio te ankete i studije o muskarcima bez uzimanja u obzir uticaj zena, svakako bi trebalo da se obrati psihijatru za pomoc.
Tako i gospodja DT iz tabloidnog Telegrafa, trebalo bi da svrati na jedan pregled.
 
malo su pobrkani lončići, od kad je sveta i veka zna se kakav treba da bude pravi muškarac!
biti pravi muškarac je veoma zahtevna i kompleksna stvar
nije nimalo lako i zahteva mnogo
pa se zato pojavljuju ove nuspojave koje svoju nesigurnost, slabost i pre svega lenjost,
kriju ispod grube slike i leče svoje kompleske i to
tako što se iživljavaju na slabijima od sebe.
Onog momenta kad im se neko suprotstavi ili ne zadrhti pred njima nego podvikne postaju ono što jesu, obične sline...
 
malo su pobrkani lončići, od kad je sveta i veka zna se kakav treba da bude pravi muškarac!
biti pravi muškarac je veoma zahtevna i kompleksna stvar
nije nimalo lako i zahteva mnogo
pa se zato pojavljuju ove nuspojave koje svoju nesigurnost, slabost i pre svega lenjost,
kriju ispod grube slike i leče svoje kompleske i to
tako što se iživljavaju na slabijima od sebe.
Onog momenta kad im se neko suprotstavi ili ne zadrhti pred njima nego podvikne postaju ono što jesu, obične sline...
takoe
samo tresnes sakom o sto pa da vidi belog boga njenog joj

neke doduse ne reaguju ni tad
osim ako na stolu ne stoji prsten
kao zalog njegovog muzevnog treskanja :lol:
 
malo su pobrkani lončići, od kad je sveta i veka zna se kakav treba da bude pravi muškarac!
biti pravi muškarac je veoma zahtevna i kompleksna stvar
nije nimalo lako i zahteva mnogo
pa se zato pojavljuju ove nuspojave koje svoju nesigurnost, slabost i pre svega lenjost,
kriju ispod grube slike i leče svoje kompleske i to
tako što se iživljavaju na slabijima od sebe.
Onog momenta kad im se neko suprotstavi ili ne zadrhti pred njima nego podvikne postaju ono što jesu, obične sline...
Nekim zenama to "sveta i veka" ne odgovara, a ima i onih koje na "m" dobiju alergijski napad....i sta onda "pravi muskarac" ima sa tim?
 
malo su pobrkani lončići, od kad je sveta i veka zna se kakav treba da bude pravi muškarac!
biti pravi muškarac je veoma zahtevna i kompleksna stvar
nije nimalo lako i zahteva mnogo
pa se zato pojavljuju ove nuspojave koje svoju nesigurnost, slabost i pre svega lenjost,
kriju ispod grube slike i leče svoje kompleske i to
tako što se iživljavaju na slabijima od sebe.
Onog momenta kad im se neko suprotstavi ili ne zadrhti pred njima nego podvikne postaju ono što jesu, obične sline...
 
Pojam toksične muškosti polazi od ideje da se muškarci opažaju kroz prizmu agresivnosti. Studija objavljena u Journal of School of Psichology određuje toksičnu muškost kao skup društveno regresivnih, muških osobina, koje se koriste za podsticanje dominacije, unižavanje žena, homofobiji i bezobzirnom nasilju.

Muškarac koji ne zastupa ili se ne ponaša na osnovu ovog koncepta ne doživljava se kao „pravo muško“ . Prenaglašavanje ovih osobina može dovesti do štetne neravnoteže kada čovek na sve načine pokušava da ispuni ova očekivanja, pa se zato ponaša agresivno, seksualno dominantno, ne pokazuje ili potiskuje emocije.

Primer ovoga jeste da osobi koja pokazuje emocije kažemo „budi muško“. Drugim rečima, da sakrije emociju koje se doživljavaju kao ranjive i nemuževne.

Prenaglašena muškost može biti opasna, jer može ograničiti lični razvoj, izazvati konflikte sa samim sobom, ali i okruženjem. U takvim slučajevima moguće je da osoba završi i u zatvoru ili da je u stalnom sukobu sa zakonom, da je nasilna prema porodici, a u najgorem slučaju sve se može završiti i ozbiljnim psihološkim poremećajem ili samoubistvom.
Pogledajte prilog 1210960
https://eklinika.telegraf.rs/psihologija/60232-toksicna-muskost-sta-kada-si-musko-po-svaku-cenu
Ovo sto vidimo na forumu od strane forumasa..
 
malo su pobrkani lončići, od kad je sveta i veka zna se kakav treba da bude pravi muškarac!
biti pravi muškarac je veoma zahtevna i kompleksna stvar
nije nimalo lako i zahteva mnogo
pa se zato pojavljuju ove nuspojave koje svoju nesigurnost, slabost i pre svega lenjost,
kriju ispod grube slike i leče svoje kompleske i to
tako što se iživljavaju na slabijima od sebe.
Onog momenta kad im se neko suprotstavi ili ne zadrhti pred njima nego podvikne postaju ono što jesu, obične sline...

Мјок, него појава феминисткиња је због слабог, регресираног и неспособног мушкарца.

Феминизам је нуспојава пропале цивилизације
 
Nije vama muškarcima lako kada vas pod lupu stave psiholozi :lol:
Nekada se to zvalo siledžija ili nasilnik a sada toksična muškost.I od takvih muškaraca se bezalo ko djavo od krsta
Srecom,pa vecina muškaraca ne spada pod toksicnu muškost, vec znaju da budu prave male mace i muškarci u pozitivnom smisllu te reci.. :zaljubljena:
Pravi muskarac...
nikada nece udariti zensko
nikada nece druge kriviti za svoje greske
nikada se nece ponasati kako okolina ocekuje.
Uz to ce bar saslusati zensko ako ne moze da pomogne...a to je nekad jedino potrebno.
 
takoe
samo tresnes sakom o sto pa da vidi belog boga njenog joj

neke doduse ne reaguju ni tad
osim ako na stolu ne stoji prsten
kao zalog njegovog muzevnog treskanja :lol:

Какав...прстен?!?!?

Папир, онај један највреднији од матичара. Само то је битно. Само нека сигурица...

Жене код Мушкараца су почетак материјализма.

Жене саме хоће да буду материјално вредноване...
 
Какав...прстен?!?!?

Папир, онај један највреднији од матичара. Само то је битно. Само нека сигурица...

Жене код Мушкараца су почетак материјализма.

Жене саме хоће да буду материјално вредноване...
dijamant
rubin
briljantin
kamencina koja sija ko pun mesec u ponoc

pa zena zaboravi kako se zove jer joj abakus u glavi luduje :lol:
 
Pojam toksične muškosti polazi od ideje da se muškarci opažaju kroz prizmu agresivnosti. Studija objavljena u Journal of School of Psichology određuje toksičnu muškost kao skup društveno regresivnih, muških osobina, koje se koriste za podsticanje dominacije, unižavanje žena, homofobiji i bezobzirnom nasilju.

Muškarac koji ne zastupa ili se ne ponaša na osnovu ovog koncepta ne doživljava se kao „pravo muško“ . Prenaglašavanje ovih osobina može dovesti do štetne neravnoteže kada čovek na sve načine pokušava da ispuni ova očekivanja, pa se zato ponaša agresivno, seksualno dominantno, ne pokazuje ili potiskuje emocije.

Primer ovoga jeste da osobi koja pokazuje emocije kažemo „budi muško“. Drugim rečima, da sakrije emociju koje se doživljavaju kao ranjive i nemuževne.

Prenaglašena muškost može biti opasna, jer može ograničiti lični razvoj, izazvati konflikte sa samim sobom, ali i okruženjem. U takvim slučajevima moguće je da osoba završi i u zatvoru ili da je u stalnom sukobu sa zakonom, da je nasilna prema porodici, a u najgorem slučaju sve se može završiti i ozbiljnim psihološkim poremećajem ili samoubistvom.
Pogledajte prilog 1210960
https://eklinika.telegraf.rs/psihologija/60232-toksicna-muskost-sta-kada-si-musko-po-svaku-cenu


Mislim da to iz uvoda nema veze s toksičnim muškarcima.
Toksični muškarci su oni iz ove pesme.

Otrove moj

Sta mi to radis pa nemam snage
da ti se oduprem
dusa me boli, telo me boli
lagano umirem

Ref. 2x
Otrove, otrove moj
zivim za dodir tvoj
otrove, otrove moj
otrove, otrove moj


:smeker:




 
Sta bi onda bila
toksicna zenskost?
z:mrgreen:

Када је култура достигла свој максимум, мушкарци ослабе и омлитаве, тада жене преузимају цивилизацију у падању.

Токсичне Жене цивилног друштва, черупају цивилизацију (због слабих мушкараца).
 
Ne znam gde ds uglavim ovo u koju temu. Ali sam dozivela traumu.

Nedavno sam dozivela traumu od partnera.
Upoznali smo se u Srbiji a on je dosao ovde na odmor. Nakon toga on odlazi a mene nagovora da dodjem kod njega , iz mog ugla desva se velika ljubav, hteli smo ozbiljno..otisla sam tamo ali odmah su pocele prepirke i zameranja, nije hteo da mi da kljuc a kada sam mu trazila reagovao je besno, evo ti budi slobodna zena, to se smirilo i bilo je bolje ali opet su krenula neka losa ponasanja prema meni gde sam ja u toj kuci bila poslusna , sve radila i udovoljavala mu, a on njemu je sve smetalo, kada idemo u prodavnicu zasto uzimam nesto bez njegobog pitam ja, zasto se ne javljam na telefon , pravdala sam se za mnoge stvari, udovoljavala mu , spremala rucak , ustajala u 6 sa njim da mu kuvam kafu, a onda desava mi se moj napad anskioznosti gde je on osetio ds mi sw znoje ruke i ne mogu da progovorim, ja ssm na to rekla da mi je neprijatno u njegovom prisustvu, osetila sam pritisak, njemu je bilo krivo kao sta ispade ds sam ti previse u zivotu, neces ds me poljubis , samo ti se znoje ruke, kako ja nemam toliko problema, onds se sve smirilo ali dutradan on se budi nervozan , nece da me poljubi , cudno se ponasa odlazi ma posao i kaze da spremim opremu idemo u saunu i twretanu, ja slikam se u kupacem i saljem njemu ,on dolazi zatice me na prozoru obucenu naravno , a dole su bili neki momci. On na to je rekao: pravis sranje, slikas se i rasirila si zavesu , hoces da sidjeđ dole .ja u soku kazem ti nisi normalan, on na to : danijela imamo problem , ides kuci odmah! U 8 sati uvece jna 2000 km ja se pakujem bez reci , dok je on sve vreme mene vredjao, omalovazavao, napadao, nije dao da kupim da jedem, izletela sam iz stana i bus je stigao, u tom trenutku on dotrcava i bile mu suzne oci, u soku sam samo rekla zelim ti sve naj a ti vidi sta si uradio. Dolazim kuci brisem nase slike a on mene blokira na svim mrezama i broj telefona. Ja kad sam dosla sebi shvatam sve i padam u depresiju , naravno pocela sam ds pitam sve redom za misljenja a vecina misli da su sve to bili izgobori jer sam mu dosadila, posle dve nedelje , a cobek inace radio da dobijemo dete i postoji ta mogucnost , zato sam jos pod vecim stresom , pa vi meni recite pravi razlog i o kakvoj je osobi rec jer ja ne mogu ds sagledam stvari kako treba? Inace sam angazovala psihologe. Ja nemam mozga to priznajem , ali kakav je to covek koji ti govori da si mu dragocena a posle par dana te izbacuje iz kuce i dok je to radio ispirao mi mozak, trpao sve moje stvari, optuzivao gde mu jr neka knjiga , uzeo tad da usisava, reko dovidjenjs, jos veci sok kad on dolazi zamnom posle svega ds suznim ocima da me isprati. Ja snosim svoju odgovotnost i neke stvari se tako ne rade ali on....recenica: "sve sam ti daooo"
 
Poslednja izmena:

Back
Top