Sta je to takozvani "srpski interes"?

Besmislena konstrukcija.

Italijani su 80%-no katolici i žive u zemlji kakvu ladnokurčevići mogu samo da sanjaju.
pa kazu da sam i ja "pravoslavac"...............jer sam srbin i zivim u Srbiji...............a svi znate kolko me SPC tangira.
Da si pomenuo Irsku, Portugal kao strogo katolicke zemlje..........pa da razumem, al di nadje zabare.......pa 30 procenata talijana su komunisti, ostalih 30 posto , narocito na razvijenom severu nemaju pojma o religiji a 30-tak procenata sa juga Italije vezani su za Vatikan..........ZATO I JESU NAJSIROMASNIJI.
 
Besmislena konstrukcija.

Italijani su 80%-no katolici i žive u zemlji kakvu ladnokurčevići mogu samo da sanjaju.
a drugo.........Italija odavno nije zemlja snova. Nema posla, male plate, cene do nebesa, socijalna politika na dnu, ..............PROSETAJ DO SEVEROISTOCNOG FURLANIJE ..........videces stotine napustenih ruina koje su nekada bile blistavi centri trgovacko-industrijske oblasti i taj Region je bio nekada najznacajniji i najrazvijeniji u ALPE-ADRIA regionu.
Hiljade talijana svakodnevno prelaze granicu sa Austrijom u potrazi za poslom...................E TO JE TA TVOJA ITALIJA O KOJOJ MI SRBI TREBA DA SANJAMO..........................mozda je to zemlja snova za rome, jer oni ionako ne zive od rada.............ali tamo vise ni rumuni ne odlaze..........naprotiv, svi beze u pravcu A, D, SH, F.............
 
pa kazu da sam i ja "pravoslavac"...............jer sam srbin i zivim u Srbiji...............a svi znate kolko me SPC tangira.
Da si pomenuo Irsku, Portugal kao strogo katolicke zemlje..........pa da razumem, al di nadje zabare.......pa 30 procenata talijana su komunisti, ostalih 30 posto , narocito na razvijenom severu nemaju pojma o religiji a 30-tak procenata sa juga Italije vezani su za Vatikan..........ZATO I JESU NAJSIROMASNIJI.

Čak 88% Francuza se izjašnjavaju kao katolici. Čak i ateisti tvrde tamo da su katolički ateisti. Religija nije samo verovanje u učenje crkve, religija je i pitanje kulturnog identiteta.

To je ono što ti previđaš.
 
a drugo.........Italija odavno nije zemlja snova. Nema posla, male plate, cene do nebesa, socijalna politika na dnu, ..............PROSETAJ DO SEVEROISTOCNOG FURLANIJE ..........videces stotine napustenih ruina koje su nekada bile blistavi centri trgovacko-industrijske oblasti i taj Region je bio nekada najznacajniji i najrazvijeniji u ALPE-ADRIA regionu.
Hiljade talijana svakodnevno prelaze granicu sa Austrijom u potrazi za poslom...................E TO JE TA TVOJA ITALIJA O KOJOJ MI SRBI TREBA DA SANJAMO..........................mozda je to zemlja snova za rome, jer oni ionako ne zive od rada.............ali tamo vise ni rumuni ne odlaze..........naprotiv, svi beze u pravcu A, D, SH, F.............
Maločas sam ti napisao a dodaću i ovo: hrišćanstvo je Zapad i Rusiju učinilo najmoćnijim imperijama koje su ikada postojale. Taj ambijent je očito mnogo više pogodovao razvoju nacija od bilo kog drugog.

Jer Rusija i Zapad su danas praktično nepobedivi, svi ostali su boranija.
 
Samo što su Nemačka i te severne ladnokručeće zemlje prepune Italijana ,dok ekonomske migracije u kontra smeru gotovo da ne postoje .

Sever Evrope i dan danas uvozi Italijane da bi ih ovi naučili šta je lepo, Taj proces tamo traje od renesanse.

Cirka pola arhitektonskih studija u Londonu recimo vode Italijani, slična stvar je i kod Skandinavaca.

Italijani koji rade na severu nisu ložači već učitelji i mentori.
 
Sever Evrope i dan danas uvozi Italijane da bi ih ovi naučili šta je lepo, Taj proces tamo traje od renesanse.

Cirka pola arhitektonskih studija u Londonu recimo vode Italijani, slična stvar je i kod Skandinavaca.

Italijani koji rade na severu nisu ložači već učitelji i mentori.
To je možda 0,5 % umetnika , dizajnera i buljaša , recimo u Berlinu su glavni za dostavu - kurirske službe , vozač i šoferi ,ketering ,majstori , moleri , kuvari , eventualno vlasnici restorana ,uglavnom gastosi na tek malo višem nivou od yugos ,a ima i dosta visokovalifikovanih recimo medicinara , zubara i sl , pošto se ta zanimanja mnogo više plaćaju "gore "
 
mislim da je interes srbije da njeni stanovnici zive slobodni i da imaju dobar standard

bez sukoba i mrznje .

problem je sto svako svoj put smatra jedino ispravan i iskljuciv.

Ово је усађена лаж у Српски народ, тако да оправдава неполитичко, предполитичко, а самим тим и лоше друштвено и економско стање нације.

Политичке науке су испред економских - књиге у шаке !
 
To je možda 0,5 % umetnika , dizajnera i buljaša , recimo u Berlinu su glavni za dostavu - kurirske službe , vozač i šoferi ,ketering ,majstori , moleri , kuvari , vozači eventualno vlasnici restorana ,uglavnom gastosi na tek malo višem novou od yugos ,a ima i dosta visokovalifikovanih recimo medicinara , zubara i sl , pošto se ta zanimanja mnogo više plaćaju "gore "

To je već italijanski biznis a ne pečalba.

Prodaju oni Evropi mnogo toga, nema načina da ih smestiš u pečalbarski polusvet jer jednostavno to nisu.
 
Pazi srbi uvek imaju tu tendenciju da traze kao neki dublji uzrok, a onaj uzrok koji je dominantan ne vide ili izbegavaju da vide....nego to je uobicajeno , a onda se trazi uzrok....Tako je Tito krivac za svu bedu do 2500 godine....ili crkva ili los polozaj Srbije ili sta sve ljudima nece pasti na pamet..

U savremenom svetu , moze se gledati kao tekovina koja nije nesto previse Moralna ali je ipak tekovina, ljudi gledaju da sto manje zadiru u tudje zivote, da je zivot oslobodjen mesanja od drugih....Kod srba obrnuto, gledaju da se mesaju u tudji zivot, cak i onda kad nemaju nikakvu interesnu ili povezanu konekciju sa tim osobama...jednostavno tako osecaju moc kao da je poseduju...

U korenu toga je cesto zloba, ali ni same osobe a ni okruzenje to ne vide...
Statisticki je lako dokazati zlobu, ali nije moguce dokazati je osobama koje su upletene...
Pamcenje je selektivno..
 
U savremenom svetu , moze se gledati kao tekovina koja nije nesto previse Moralna ali je ipak tekovina, ljudi gledaju da sto manje zadiru u tudje zivote, da je zivot oslobodjen mesanja od drugih....Kod srba obrnuto, gledaju da se mesaju u tudji zivot, cak i onda kad nemaju nikakvu interesnu ili povezanu konekciju sa tim osobama...jednostavno tako osecaju moc kao da je poseduju...

To je zaista gadna osobina u Srba, Provincijalna.
 
Ja ne znam sta to ustvari znaci.....Interesa u Srba ima vrlo razlicitih, sa raznim interesima, kako ce jedna grupa nametnuti svima nekakav "opsti" interes?
Ima li to veze sa savremenoscu i demokratijom? Ne razumem...?

Блајби,

па ти си почео да се бавиш политикологијом и геополитиком ??

откуд па то ?
 
Skloon sam uverenju da ekonimija i nije nauka već dimna zavesa za činjenicu da najjači kupi kajmak u svakoj verziji ekonomije,
Ne, moze biti nauka....ali kao i psihologija sto je zabranjena tako je i ekonomija zabranjena...tj u javnosti dopire samo ono sto je pogodno sistemu.
Ekonomija moze biti bukvalno spojeno psihologija sociologija , organizacija rada, minimax teorije i matematika...
Ali tada se dobijaju sve zakljucci koji su uzas za kapitalizam...i onda se to proglasava neistinom ili se pljuje po tome....
Slicno kao kad bi dokazivao da je socijalizam bolje uredjenje iz ugla produktivnosti coveka, ljudi se jednostavno ogluse o svaku diskusiju koja nema za cilj ono sto zele..
 
To je zaista gadna osobina u Srba, Provincijalna.
I odmah da iskoristim tvoju reakciju da pokazem nesto..
Svaka, ali bas svaka osoba srpskog porekla, kad u debati naletis na ovako nesto, znaci na neki detalj koji mnogo utice na sve moguce tokove rasprave, u daljoj raspravi prosto ignorise takav detalj kao totalno nebitan i skrajnut...

Jer ako se bilo ko slozi sa ovim , ovom recenicom, to totalno menja vaznost i argumentaciju svih "mnogo jacih" argumenata..
O cemu mi pricamo , kao dobronamernost srba......zelja da se edukuju medjusobno kroz pricu pa da dodju do zajednickog resenja i interesa...Iz ove jedne recenice sledi apsurd takvih logickih puteva i ocekivanja...

Otud ona moja malo cudna izjava, srpski dogovor nije dogovor zajednickog interesa pa na pola da se nadjemo , nego zajednicke moci pa na pola da se nadjemo...
Inace ne bi bilo uobicajeno da je kajmak i paradajs i jaja skuplje kupiti kod seljaka na pragu nego kad taj isti seljak to donese na pijacu i plati pijacninu...
Apsurd nosenja jaja i mesa iz grada kad dolazis na selo je u mojoj rodbini prisutan...posle par placanja jajeta po 20 dinara, i to odavno , a ne znam koliko bi pile kostalo na selu ali bez 300 dinara po kilu nikako...
 
Ово је усађена лаж у Српски народ, тако да оправдава неполитичко, предполитичко, а самим тим и лоше друштвено и економско стање нације.

Политичке науке су испред економских - књиге у шаке !
pa ti si posebno iskljuciv

monarhija pa monarhija
 
I odmah da iskoristim tvoju reakciju da pokazem nesto..
Svaka, ali bas svaka osoba srpskog porekla, kad u debati naletis na ovako nesto, znaci na neki detalj koji mnogo utice na sve moguce tokove rasprave, u daljoj raspravi prosto ignorise takav detalj kao totalno nebitan i skrajnut...

Jer ako se bilo ko slozi sa ovim , ovom recenicom, to totalno menja vaznost i argumentaciju svih "mnogo jacih" argumenata..
O cemu mi pricamo , kao dobronamernost srba......zelja da se edukuju medjusobno kroz pricu pa da dodju do zajednickog resenja i interesa...Iz ove jedne recenice sledi apsurd takvih logickih puteva i ocekivanja...

Otud ona moja malo cudna izjava, srpski dogovor nije dogovor zajednickog interesa pa na pola da se nadjemo , nego zajednicke moci pa na pola da se nadjemo...
Inace ne bi bilo uobicajeno da je kajmak i paradajs i jaja skuplje kupiti kod seljaka na pragu nego kad taj isti seljak to donese na pijacu i plati pijacninu...
Apsurd nosenja jaja i mesa iz grada kad dolazis na selo je u mojoj rodbini prisutan...posle par placanja jajeta po 20 dinara, i to odavno , a ne znam koliko bi pile kostalo na selu ali bez 300 dinara po kilu nikako...

Подпуно си у праву

Свесрпби сељанке и сељаци имају исту причу ... кад смо већ код приче .... :

МЕД, СИР И СЛАНИНА

Таман је отопио снег подно Копаоника , а екипа у кој сам добије распоред да помеће предајнике за аларме по неким енергетским објектима

Чука ова чука она ....

Упозорили су нас да не крећемо без ланаца ... јер умели су на печевима леда многги да направе , понеки и последње, пируете ....

По обичају место ноћења оброка су уговарали већ они који су виш еод деценију ' у послу '. Тако је и овога пута било ....

Да скратим .. око средине недеље поведе се прича о провијанту који ћемо понети у 'престоницу '.. Класика .. сир .. мед

Деда од газде .. који је већ унука имао ... почне причу како је некада у време Словенаца било

'се све знало БРЕ ....

мед је био пет марки .. дају ти алуминијумско буре 10 , 20 50 . 100 литара ... дожу возилом .. утоваре пуно измере плате

празно избаце .. какво си наручио ....'

'У Време откуљивача државних смањили на 4 марке .. сам буре налазиш ... сам довезеш .. касне 6 месеци са исплатом ....

Приватници још и гори .... 4 евра ... ако добијеш икада ...'

'Важи деда ' ... питамо ми .. нама ето треба сигурно око 100 то би било ....питамо про форма рачунајући да дамо 500 евра да 'частимо'

Пошасти се сам домаћин

' Па 1000 евра '.. каже деда .. 'а где вам је буре ' Ко из топа загрме деда

Тако је било и са сиром и са сувим месом .....сланином

Још нам је спремио деда и посебне кантице да однесемо праунуку у престоницу .. 'студира 'чедо ' па да му се нађе'

Једна од нас би га запитала ' паре да вам пошањемо пост експресом које нам 'дете' да за провијант '...

али се уједе и за усну и за језик ....на време

... Причали су нам ови старији .. који су ишли у Бразил .. да је 100 .. 200 ... 500 километара од

Рија сао Паола Сан Салвадора ..... по пампасима и прашумама ..... цена свега била два три пет пута мања ....

Србско тржиште слободно је чудо ... ЧУ-ДО
 
I odmah da iskoristim tvoju reakciju da pokazem nesto..
Svaka, ali bas svaka osoba srpskog porekla, kad u debati naletis na ovako nesto, znaci na neki detalj koji mnogo utice na sve moguce tokove rasprave, u daljoj raspravi prosto ignorise takav detalj kao totalno nebitan i skrajnut...

Jer ako se bilo ko slozi sa ovim , ovom recenicom, to totalno menja vaznost i argumentaciju svih "mnogo jacih" argumenata..
O cemu mi pricamo , kao dobronamernost srba......zelja da se edukuju medjusobno kroz pricu pa da dodju do zajednickog resenja i interesa...Iz ove jedne recenice sledi apsurd takvih logickih puteva i ocekivanja...

Otud ona moja malo cudna izjava, srpski dogovor nije dogovor zajednickog interesa pa na pola da se nadjemo , nego zajednicke moci pa na pola da se nadjemo...
Inace ne bi bilo uobicajeno da je kajmak i paradajs i jaja skuplje kupiti kod seljaka na pragu nego kad taj isti seljak to donese na pijacu i plati pijacninu...
Apsurd nosenja jaja i mesa iz grada kad dolazis na selo je u mojoj rodbini prisutan...posle par placanja jajeta po 20 dinara, i to odavno , a ne znam koliko bi pile kostalo na selu ali bez 300 dinara po kilu nikako...

Ne poričem napisano ali je tu reč o unutarsrpskim problemima.

Ono što je veći prioritet jeste da razumemo da nas čerupaju i istrebljuju spoljni faktori bez obzira jesmo li dobri ili loši Srbi.

Zapadu je samo Srbin koji ne postoji dobar Srbin.
 
Čak 88% Francuza se izjašnjavaju kao katolici. Čak i ateisti tvrde tamo da su katolički ateisti. Religija nije samo verovanje u učenje crkve, religija je i pitanje kulturnog identiteta.

To je ono što ti previđaš.
pa i ja kad popunjavam razni formulari di ima rubrika "religija" i ja upisujem "pravoslavni ortodox".........ne znam zasto jer u crkvu nikad nisam usao da se molim i slusam popa sta palamudi.
A francuzi...........sad si me nasmejao. Jeste, stvarno drze do religije, "uverio" sam se.
 
Ne, moze biti nauka....ali kao i psihologija sto je zabranjena tako je i ekonomija zabranjena...tj u javnosti dopire samo ono sto je pogodno sistemu.
Ekonomija moze biti bukvalno spojeno psihologija sociologija , organizacija rada, minimax teorije i matematika...
Ali tada se dobijaju sve zakljucci koji su uzas za kapitalizam...i onda se to proglasava neistinom ili se pljuje po tome....
Slicno kao kad bi dokazivao da je socijalizam bolje uredjenje iz ugla produktivnosti coveka, ljudi se jednostavno ogluse o svaku diskusiju koja nema za cilj ono sto zele..
Nešto što je uzurpirano u svrhu kontrole masa ne može biti nauka već samo sredstvo klasne torture.

Naučno dostignuće upotrebljeno za tlačenje i uništavanje ljudi je alat tiranije, nauka svakako više nije,
 

Back
Top