Sta je ajmokac i kako se pravi?

Ћулама[4]
Старинско српско јело од пилећег белог меса биће радо виђено и на модерној трпези! Састојци: 500 грама пилећег белог меса, главица црног лука, 4-5 кашика брашна, 100 грама свињске масти, веза зелени, со.

Начин припреме: Пилеће бело месо ставити у лонац, напунити хладном водом, додати очишћену и опрану зелен и ставити да се кува. Када месо буде кувано, извадити га из супе и оставити да се охлади. Месо одвојити од кости и ситно исецкати. На загрејаној масти пропржити брашно и налити у процеђену супу, па кувати. Када се направи густа каша додати исецкано пилеће месо, посолити по укусу и на крају додати ситно исецкани бели лук.

Украсите јело першуном и послужите уз пире кромпир.
Чак неки тврде да је то једино аутентично српско јело.
 
Ћулама[4]
Старинско српско јело од пилећег белог меса биће радо виђено и на модерној трпези! Састојци: 500 грама пилећег белог меса, главица црног лука, 4-5 кашика брашна, 100 грама свињске масти, веза зелени, со.

Начин припреме: Пилеће бело месо ставити у лонац, напунити хладном водом, додати очишћену и опрану зелен и ставити да се кува. Када месо буде кувано, извадити га из супе и оставити да се охлади. Месо одвојити од кости и ситно исецкати. На загрејаној масти пропржити брашно и налити у процеђену супу, па кувати. Када се направи густа каша додати исецкано пилеће месо, посолити по укусу и на крају додати ситно исецкани бели лук.

Украсите јело першуном и послужите уз пире кромпир.
Чак неки тврде да је то једино аутентично српско јело.
Мени ћулама нешто не звучи српски :think:
А опет, не знам ни из ког би језика могло да вуче корен...
 
Мени ћулама нешто не звучи српски :think:
А опет, не знам ни из ког би језика могло да вуче корен...
Није, слагала сам, источна Србија.
А гледала сам неку емисију и то су спремали, па сам се сад сетила кад сам ајмокац видела .
Саћу да видим порекло
 

Back
Top