Шта избор кућног љубимца говори о нама? :mazipsa:

nazhalost svakakvi ljudi danas imaju svakakve ljubimce,
tako da se o tome ne mozhe tako,unapred,suditi...
ali svakako drugachije gledam na likove koji imaju pitove
u odnosu na one koji kao ja imaju neke buvare...
narochito ako se mrshte i kurche jer imaju kera koji je zajeban,
a da je solo,lupish mu shamarchinu,i on trchi kuci plachuci...
inache pored ovoliko lutalica i nezbrinutih kuchica,smatram da je glupost davati ne znam koje pare za kera,
narochito ove maltezere i slichne,al ajd..,
htedoh reci,mogu da razumem da neko ima plac pa mu treba radni pas,
da ga neko ne bi opljachkao i slichno,al da neko ima kera od 500-1000 evra,
a on nichemu ne sluzhi sem za shepurenje,to mi nije jasno...
a ovi shto drzhe zmije i zhabe i slichne zajebancije,to ne kapiram...
ja bih uzela pita
iz razloga sto imam strah od njih
i bio bi mi izazov da takvog psa vaspitam
 
to se ne preorucuje uopste, iz puno razloga, iako je moguce. cak i ako sama gajis miseve, preporucuje se da ih prvo ubijes pa ih zamrznes, pa odmrznes pa onda nahranis zmiju.
navikavaju se sve zmije lako na zamrznute miseve (ali prethodno odmrznute naravno), sao one koje si pokupila direktno iz prirode tesko mogu da se naviknu. ako imas bebu zmiju i bebe miseva, onda je lako.

Jedina prepreka da uzmem zmiju kao mala mi je bila ta što bi morala da joj dajem žive miševe... msm sad je ne bih uzimala, ali malo znanja nije na odmet... a je l' mogu oni da se kupe ili moraš sam to da radiš?

- - - - - - - - - -

ja bih uzela pita
iz razloga sto imam strah od njih
i bio bi mi izazov da takvog psa vaspitam

Nikada nisam radila sa njima, ali ljudi koji ih imaju kažu da su neverovatno laki za vaspitavanje i neverovatno podređeni kada su ljudi u pitanju....
 
Jedina prepreka da uzmem zmiju kao mala mi je bila ta što bi morala da joj dajem žive miševe... msm sad je ne bih uzimala, ali malo znanja nije na odmet... a je l' mogu oni da se kupe ili moraš sam to da radiš?

- - - - - - - - - -



Nikada nisam radila sa njima, ali ljudi koji ih imaju kažu da su neverovatno laki za vaspitavanje i neverovatno podređeni kada su ljudi u pitanju....

pa nije uopste problem psa vaspitati sa ljudima da bude dobar vec sa drugim psima
imam muzjaka koji je isti i sad u 11. godini
jednom ga pomazis on cvili svaki put kad te vidi hoce da se mazi
al zato ako sretne drugog muzjaka odma dominacija i fajt
a i sa svim drugim psima kada je Lea, kerusa, tu
i takav je koliko god se radilo sa njim
dok je zenka plasljiva nepopravljivo
 
Jedina prepreka da uzmem zmiju kao mala mi je bila ta što bi morala da joj dajem žive miševe... msm sad je ne bih uzimala, ali malo znanja nije na odmet... a je l' mogu oni da se kupe ili moraš sam to da radiš?

- - - - - - - - - -



Nikada nisam radila sa njima, ali ljudi koji ih imaju kažu da su neverovatno laki za vaspitavanje i neverovatno podređeni kada su ljudi u pitanju....

zmijuga loma profesore <3
 

Back
Top