Шта избор кућног љубимца говори о нама? :mazipsa:

Nama danas komunalci pokupili kafanskog ljubimca... :( Kad smrad iz komsiluka koji ga je drukao danas nije popio batine nikad ih nece popiti, raja htela da ga linchuje kad je cula da ih je zvao i da su odveli naseg Djuru...

Па ништа лакше него покупити Ђуру из азила. ;)
 
Trebali ste mu bar polomiti prozore, ***** li mu materina poremećena.

Komsinica koja je od smrada iznajmila poslovni prostor ozbiljno razmislja da promeni lokaciju, ta zena je najvise bila vezana za kuche... Kilavi smo danas bili, sumorna atmosfera, ulazimo u kafanu, a nema njega da ga preskacemo, uvek je siroma' lezao uz sam prag, plasio se grmljavine, pa je trazio drustvo, tako smo ga i upoznali, za vreme oluje je uplasen uleteo u kafe i zabio se ispod stolice. Od tog dana je svaku noc spavao pred vratima. Pustice ga kad ga chipuju, ali tesko da ce uspeti da pronadje kafanu.
 
Па ништа лакше него покупити Ђуру из азила. ;)

Jedino ta varijanta, ali smrad ce ga ponovo napadati, to je problem, smrad je vlasnik objekta u kom je kafe, opet ce drukati Djuru. A tacno se znalo da ce napraviti neku brlju, sinoc je smrdonja dosao s drugog kraja grada samo da bi ga oterao s vrata kafane.
 
Eh, da je to bilo moguce Djura ne bi bio kafanski ljubimac nego kucni ljubimac... Pametno kuche, mesanac koji je povukao na labrador retrivera, maza k'o neko mache, nikad zalajao nije, uvek kul, sa onom umiljatom facom te rase, hranili ga svi, i stanari iz okolnih zgrada, i deca iz obliznje skole, jedino taj skot nije mogao da ga smisli jer je naprosto glup i ogranicen lik.
 
solidarišem se sa mačkoljubcima. ne mora nužo da ispadne da su dobre osobe, ali to što imaju mačku za kućnog ljubimca je kod mene uvek znak plus.
kao što mi je znak minus kad čovek koji ima psa kao ljubimca izjavljuje da mrzi mačke, mada može da se ispostavi da je ok osoba. ali oni idioti koji uče svoje pse da kidišu na mačke, e njima ne dozvoljavam ni da mi promene mišljenje.

Ja sam keroljubac i ne kontam ljude koji gotive mačke, mada ih i sama imam sedam ( jbga pokupila sa ulice, a ne mogu svakome da dam, pa ostale tu). Ta stvorenja i ja nismo na istoj razini... mazim ih, ugađam, hranim... i dalje me ne gotive... tako da smo na poslovnoj distanci...
Ja mislim da su idioti svi ljudi koji izjave da mrze nekoga ili nešto....
 
Најсипматичније ми је кад видим да пас личи физички на газду.
Једна наша комшиница имала је шкотског овчара (Лесија) и невероватно је колико је
и она сама личила на свог љубимца - дуго лице, близу постављене очи,
дуга коса која је била баш неке те боје као и његово крзно, ма нема ко то није приметио. :)
И куца и комшиница су ми били лепи.
Наравно има и потпуно распарених - једна комшиница која је баш ниског раста и онако здепаста,
води добермана који је прави манекен међу псима - танак, витак, дође јој до пазуха скоро.
Иначе, ја увек примећујем људе са псима и упоређујем да ли личе, то ми нека навика.
 
Izbor ljubimca ili ljubimaca nije važan ako ih vlasnici vole.Potrebno je dosta ljubavi i vremena i psihičke stabilnosti (upravo mi 4 "razdragana" mačeta demoliraju saksijsko cveće :lol: ). Volim podjednako i pse i mačke: pse zbog njihove beskrajne ljubavi i privrženosti, a mačke jer su "samostalni referenti" koji uvek okreću vodu na svoju vodenicu. Kada to dvoje (troje a i više) spojiš u dvorištu, onda imaš "show time" po ceo dan, a često i ljubav do neba... Od svih ljubimaca koji postoje neprihvatljivi su mi pauci i zmije.Nemam nikakvu fobiju, ali to da ih hranim živim plenom...hvala lepo! Za mene je to jedno veliko NE!
 
ne hrane se zmije zivim plenom nego smrznutim misevima, ne mislis valjda da bih ja nakon posla trcala po livadi da hvatam miseve i gustere

Hrane se živim miševima, jer zmija hladno ne registruje... tj. hladnokrvna životinja reaguje na toplotu drugog živog bića... Jako teško ih je naviknuti da ih hraniš mrtvima... kad porastu hrane se zečevima ili zamorcima.
 
to se ne preorucuje uopste, iz puno razloga, iako je moguce. cak i ako sama gajis miseve, preporucuje se da ih prvo ubijes pa ih zamrznes, pa odmrznes pa onda nahranis zmiju.
navikavaju se sve zmije lako na zamrznute miseve (ali prethodno odmrznute naravno), sao one koje si pokupila direktno iz prirode tesko mogu da se naviknu. ako imas bebu zmiju i bebe miseva, onda je lako.
 
nazhalost svakakvi ljudi danas imaju svakakve ljubimce,
tako da se o tome ne mozhe tako,unapred,suditi...
ali svakako drugachije gledam na likove koji imaju pitove
u odnosu na one koji kao ja imaju neke buvare...
narochito ako se mrshte i kurche jer imaju kera koji je zajeban,
a da je solo,lupish mu shamarchinu,i on trchi kuci plachuci...
inache pored ovoliko lutalica i nezbrinutih kuchica,smatram da je glupost davati ne znam koje pare za kera,
narochito ove maltezere i slichne,al ajd..,
htedoh reci,mogu da razumem da neko ima plac pa mu treba radni pas,
da ga neko ne bi opljachkao i slichno,al da neko ima kera od 500-1000 evra,
a on nichemu ne sluzhi sem za shepurenje,to mi nije jasno...
a ovi shto drzhe zmije i zhabe i slichne zajebancije,to ne kapiram...

...Ako drži zmiju...mora i žabu...zbog lanca ishrane možda....A jedna mala gatalinka...ne mora ona krastača? :lol:

...Volem i kuce i mace...inače
 
to se ne preorucuje uopste, iz puno razloga, iako je moguce. cak i ako sama gajis miseve, preporucuje se da ih prvo ubijes pa ih zamrznes, pa odmrznes pa onda nahranis zmiju.
navikavaju se sve zmije lako na zamrznute miseve (ali prethodno odmrznute naravno), sao one koje si pokupila direktno iz prirode tesko mogu da se naviknu. ako imas bebu zmiju i bebe miseva, onda je lako.

E, ovo ja nazivam posvećenošću!!! :kuvar5: :lol:
Jel su li miševi iz zamrzivača celi ili čista vaga? :lol: :lol: :lol:
 
Колико избор кућног љубимца говори о нашем карактеру?
Да ли некад ухватите себе да сте већ формирали мишљење о некој особи
коју не познајете само на основу расе пса коју има или на основу тога
ако има неког специфичног кућног
љубимца - змију, игуану, тарантулу и слично?
Да ли аутоматски сматрате да је нека особа боља и брижнија ако поседује љубимца?
:)

rasa a i sam stav prema odredjenim rasama moze govoriti o vlasniku
imas one komplekase sto setaju rasne pa kazu da ne bi uzimali nikad mesance
ali sam vidjala i obrnto
imas puno fanaticnih ljudi medju kuckarima
i ja bih gajila zmije rakune lasice mini prasice mozda nekog vuka konje ali nemam uslova za to
msm sta to govori o meni
a i sta znam, mislim da je greh sve te zivotinje drzati zatvorene
 

Back
Top