Sta igrate trenutno?

Trenutno pikam Ghost of Tsushima, zaista odlicna igra ali mozda malo nepotrebno opterecena prevelikom dozom sadrzaja i sporednih misija (koje su uglavnom duge i repetativne) i velicinom mape jer nazalost kao i u ogromnoj vecini open-world igara sporedne misije su uglavnom repetativne i malo zamorne za igranje i pritom znaju da guse dinamiku igre i razvodnjavaju pricu (iskreno oduvek mi je mnogo vise odgovarao malo linearniji tip igara tipa GoW , Uncharted, Tomb Raider, DMC, Ratchet & Clank, Star Wars Jedi : Fallen Order, itd ali ok)
Recimo ovde su mi sporedne misije zanimljive i nekako su i one deo glavne price (mislim na "mythic tales" i sporedne misije vezane za likove odnosno tvoje saborce) produbljuju malo pricu ali ih je za moj ukus malo previse pa se oseca izvesna doza repetativnosti i grindanja.

No u svakom slucaju odlicna igra, iskreno preporucio bi je svakom vlasniku PS4 konzole , posebno onima koje privlaci setting srednjevekovnog feudalnog Japana i japanska kultura , igra je maltene kao neki samurajski film Akira Kurosave , a grafika i vizuelni dojam su bas wooow , mozda i najlepsa open-world igra koju sam video dosad.
 
Pre par dana sam kupio Assassin's Creed Unity, radi se o tome da je glavnom liku otac bio Assassin, pa Dorian zeli da ga osveti, postavsi on assassin. Tako sam shvatio pocetak. Presao sam oko 10 % price.
Od početka igraj i uživaćeš više. Igraj hronološki.

Screenshot_1.png
 
Sto se mene tice Assassin's Creed 2 je bevremeni klasik i jedna od najboljih igara ikad (Brotherhood i Revelations treba posmatrati kao velike ekspanzije i prosirenje price dvojke odnosno nastavak Eciove price) , AC 3 mi je bio veoma dobar (definitivno ne bolji od dvojke ali onako sasvim dostojan nastavak ) , AC 4 : Black Flag mi je genijalna igra, iskreno to egzoticno i piratsko okruzenje, Karibi i to mi je bas selo kao budali samar , kao i te pomorske bitke kao i gradjevine Maja i Asteka na Jukatanu , a protagonista uz Ecija po meni najbolji u serijalu i AC4 mi je definitivno uz AC2 najbolja igra u serijalu dosad , AC Unity mi je onako sasvim solidan bio (iako ne donosi nista specijalno novo ni u jednom smislu) ali ima tu neku specificnu mracnu atmosferu, AC Syndicate mi je bio meh i rekao bi da je od svih AC igara Syndicate na mene ostavio najslabiji utisak (pogotovo u smislu price koja je dosta tanka i nebitna) , ono suvi prosek u svakom smislu , AC Origins mi je bio onako solidan, videle su ne neke novine i poboljsanja u odnosu na prethodne neke delove, Egipat je dosta dobro odradjen , onako vrlo dobra igra i igra koja ima svoje blistave momente ali nekako previse razvodnjena za moj ukus i nekako je igra otisla u smeru koji se mene ne dopada, mislim na to forsiranje otvorenog sveta, ogromnih mapa, smaranje igrca sa dosadnim, repetativnim i nebitnim sporednim kvestovima i sa forsiranjem tih RPG elemenata a isto nekako i prica je mogla da bude malo bolja, AC Odyssey nisam jos odigrao (jer sam cuo da je igra dosta repetativna i zamorna i da ima sve ono sto mi se ne dopada u Originsu ali puta 10) , mozda cu je odigrati ali zaista ne nam kad ce doci na red , mislim da cu pre odigratu ovu novu Valhalu (koju jos nisam nabavio).
AC 1 je posebna prica, ono igra je Ok , zanimljiv setting, okruzenje i taj period krstaskih ratova ali je previse repetativna i donekle predvediva i vidi se da ju je vec malo pregazilo vreme ( ipak je izasla jos 2007, znaci nekih 13 godina).

Tako da sto se mene tice igre bi po kvalitetu poredjao ovako :

AC 2 ( + Brotherhood i Revelations koje dozivljavam kao velika ekspanzije i prosirenje price dvojke)

AC 4 : Black Flag (koja mi je po kvalitetu i genijalnosti maltene rame u rame sa dvojkom)

AC 3

AC Unity

AC Origins

AC Syndicate
 
Ahhhhh Tanki Online. Tanki Online je igra gde budzite pusku i tenka. Imate 7 vrsta bitki. Team Deathmach, Capture the Flag, Control Points, Assault, Rugby, Juggernaut i Siege. Sta znaci sve to sto sam nabrojao.... Team Deathmach je borba izmedju 2 tima. Capture the Flag, uzmete zastavicu iz protivnickog tima i morate da predate zastavicu u svoju, sem ako protivnicki tim nije uzeo. Control Points, je gde cifra mora da bude veca od 2 tima. Assault, imate zastavicu gde morate da predate u neki stit, a taj tim koji ima stit mora da brani da nebi zastavica prosla kroz stit. Rugby, isto kao pravi rugby. Juggernaut, imate 2 velika tenka, ko koga vise ubije, taj pobedjuje. Siege, isto kao Control point, nego imate 1 point. Bilo je i Deathmach ali to je pre godinu dana uklonjeno.
 
Šah, razume se. Počeo sam dosta teorije da učim. Ranije sam igrao na osećaj ali to nije mnogo poboljšalo ranking. Od kako sam počeo da učim teoriju i pamtio zamke tokom otvaranja, znatno sam poboljšao svoj rejting. Sa 1000 na 1300. Što je znatno uzimajući u obzir da za pobedu dobijete 8 boda, a za poraz -8. :D
 
Šah, razume se. Počeo sam dosta teorije da učim. Ranije sam igrao na osećaj ali to nije mnogo poboljšalo ranking. Od kako sam počeo da učim teoriju i pamtio zamke tokom otvaranja, znatno sam poboljšao svoj rejting. Sa 1000 na 1300. Što je znatno uzimajući u obzir da za pobedu dobijete 8 boda, a za poraz -8. :D
Imao sam pre 15tak godina prilike da igram sah sa likom koji je master ili tako nesto, lik je igrao zatvorenih ociju sa nas dvoje ( ja I drug na sve razlicite table) I znao je gde se svaka figura nalazi I u kom moment, cak smo pokusali I da ga zeznemo al nije uspeo....
 
Igrao malopre jednu blitz partiju i pao mi beli. Kreće protivnik French defense protiv mene :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
A poznajem tu odranu u prste. On se vodi teorijom i gledam ga i mislim se, 100% ne zna da igra nakon teorije. Tap, namestim mu staru zamku i ode kraljica. Hahahaha. Ahh, kad koriste oružje kojim kidate.
 

Back
Top