Šta hoće Srbi od Hrvata? (vol. 2)


Popis 1948 nema veze sa 1944, jer je 1944 bilo bar pola miliona izbeglica u Srbiji + Srbi koji su izbegli u italijanski deo. sadašnje croatie

Molim te da ovde ne podmećeš neke podatke koji veze nemaju

A i taj popis je obavljen 3 godine nakon rata , sa tadašnjim natalitetom značajno je zamskirana potonjim generacijama razmera genocida

Beskrajna je tvoja volja i želja da nam uvališ "hrvatsku istinu" i još uvijenu u neki patriotizam - tipa daj svi Srbi iz Hr da dođu Srbiju - što bi to neko išao sa svoje vekovne zemlje zato što se nekome vlada tom teritorijom?

I na kraju krajeva ko si ti da deliš i ostavljaš nekome zemlju koja nije tvoja? Odakle ti to pravo? Ili bi za račun hrvata prodao i rođenog ćaću?
 
Popis 1948 nema veze sa 1944, jer je 1944 bilo bar pola miliona izbeglica u Srbiji + Srbi koji su izbegli u italijanski deo. sadašnje croatie

Molim te da ovde ne podmećeš neke podatke koji veze nemaju

A i taj popis je obavljen 3 godine nakon rata , sa tadašnjim natalitetom značajno je zamskirana potonjim generacijama razmera genocida

Beskrajna je tvoja volja i želja da nam uvališ "hrvatsku istinu" i još uvijenu u neki patriotizam - tipa daj svi Srbi iz Hr da dođu Srbiju - što bi to neko išao sa svoje vekovne zemlje zato što se nekome vlada tom teritorijom?
Pogledaj naprosto ove dve karte

DFA804-D6-A4-CA-40-A9-A3-A7-0-D8314-CBECD8.jpg
mappolyu.jpg


Jedno je etnička, i time se ti rukovodiš u životu.
Drugo je politička, i time se Svetska zajednica rukovodi.

Znači potrebno je da posle 33 godine udaranja glavom o zid, Beograd promeni perspektivu iz promašene (1) u svetsku (2).
 
Popis 1948 nema veze sa 1944, jer je 1944 bilo bar pola miliona izbeglica u Srbiji + Srbi koji su izbegli u italijanski deo. sadašnje croatie
Molim te da ovde ne podmećeš neke podatke koji veze nemaju
A i taj popis je obavljen 3 godine nakon rata , sa tadašnjim natalitetom značajno je zamskirana potonjim generacijama razmera genocida

Evo ti još jedan, 1931.
http://publikacije.stat.gov.rs/G1931/Pdf/G19314001.pdf
Ja ti postavim relevantni izvor podataka, ti to odbaciš argumentom lupetanja i kao aksiome insertuješ neproverljive stvari:
1) broj izbeglica i njihov geografski raspored
2) eskplozija nataliteta nakon WW2 (da, tačno, samo im je bilo do toga nakon svega što su prošli...)

To tako ne ide, Nataša.
Čak ni u, za tebe, tako tipičnom, wishful thinkingu


Beskrajna je tvoja volja i želja da nam uvališ "hrvatsku istinu" i još uvijenu u neki patriotizam - tipa daj svi Srbi iz Hr da dođu Srbiju - što bi to neko išao sa svoje vekovne zemlje zato što se nekome vlada tom teritorijom?
I na kraju krajeva ko si ti da deliš i ostavljaš nekome zemlju koja nije tvoja? Odakle ti to pravo? Ili bi za račun hrvata prodao i rođenog ćaću?
Smaraš ovim...
 
Evo ti još jedan, 1931.
http://publikacije.stat.gov.rs/G1931/Pdf/G19314001.pdf
Ja ti postavim relevantni izvor podataka, ti to odbaciš argumentom lupetanja i kao aksiome insertuješ neproverljive stvari:
1) broj izbeglica i njihov geografski raspored
2) eskplozija nataliteta nakon WW2 (da, tačno, samo im je bilo do toga nakon svega što su prošli...)

To tako ne ide, Nataša.
Čak ni u, za tebe, tako tipičnom, wishful thinkingu



Smaraš ovim...

Žao mi je , ali dok ne postaneš koliko toliko objektivan, tj kada prestaneš sa tom propagandom tada te neću prozivati

Naravno da je tada bio veliki natalitet, šta misliš da su koristili kondome ili pilule ?

Popis 1931 ... mislim šta reći kad se pozivaš na to.

Popis iz 1931 je samo jefdan od podata
 
Žao mi je , ali dok ne postaneš koliko toliko objektivan, tj kada prestaneš sa tom propagandom tada te neću prozivati

Naravno da je tada bio veliki natalitet, šta misliš da su koristili kondome ili pilule ?
Nataša, ozbiljan diskutant stav zasniva na činjenicama.
Neozbiljan diskutant svoj stav predstavi kao činjenicu.
To su te razlike.

U tom smislu:
Naravno da je tada bio veliki natalitet,

Koliki je bio natalitet 1945-48?
Shodno tom podatku, projektuj podatke iz 1948 unazad na 1945.

Popis iz 1931 je samo jefdan od podata
Popisi iz 1931 i 1948 uz projektovano kretanje stope prirodnog priraštaja (a već je uočen njen trend opadanja i u periodu 1921-31), dobri su okvirni podaci za izvođenje nekih zaključaka.
Onome ko je za to sposoban, naravno
 
Nataša, ozbiljan diskutant stav zasniva na činjenicama.
Neozbiljan diskutant svoj stav predstavi kao činjenicu.
To su te razlike.

U tom smislu:

Koliki je bio natalitet 1945-48?
Shodno tom podatku, projektuj podatke iz 1948 unazad na 1945.


Popisi iz 1931 i 1948 uz projektovano kretanje stope prirodnog priraštaja (a već je uočen njen trend opadanja i u periodu 1921-31), dobri su okvirni podaci za izvođenje nekih zaključaka.
Onome ko je za to sposoban, naravno

Ma hajde, ozbiljan disnutant, kao da 100 puta nisam čula tvoje argumente, koji su u većini slučajeva iz konteksta izvučeni ili interpretirani na način da se opravdaju zlodela nad Srbima
Nema razloga da se opet vrtim u krug sa tvojim baljezganjima tipa evo bilo je 500.000 1931 i evo 1948 je opet 500.000 dakle ništa nije bilo. Za tako nešto se rade elaborat a ne citati sa wiki napisani u cilju preoblikovanja istorije
1944 NDH je bila etnički čista. Ne idealnih 3%, ali to je dostignuto 1995.
 
Да, да, НДХ је била без Срба '44.

То су те хиперболе којима су тако склони људи у трећем свету. Тамо то није срамота, штавише.

A tvoj argument iz prvog sveta je..
Ili da sačekam da ubaciš toalet papire pa da nastavimo diskusiju, što bi se reklo: služba je služba, družba je družba
 
A tvoj argument iz prvog sveta je..
Ili da sačekam da ubaciš toalet papire pa da nastavimo diskusiju, što bi se reklo: služba je služba, družba je družba

Зашто да се претварамо да си способна за разговор? Нема потребе за празним ласкањем, бар из моје перспективе.
 
Зашто да се претварамо да си способна за разговор? Нема потребе за празним ласкањем, бар из моје перспективе.

U pravu si. Problem jeste da se spustim na nivo koji ti podržavaš.Ne znam kako drugima ali meni je zamorno je čitati nekoga iz niže klase što se upinje da pokaže kako je pripadnik više.
Isto je iritantno kada neko prodaje propagandu za istinu.. Ili amaterski uvije tuđi interes u interes ovog naroda i države
 
Pa da li pišem o ratu***? :hahaha: Lepo pitam šta će nam rat za komad jalove i proklete zemlje, a ti kako zazivam rat. Uzgred, što se doživljavanja rata tiče, meni su tomahavci padali na pola kilometra od kuće, a nešto sumnjam da si ti doživeo eksploziju jaču od petarde...

Kamo sreće da je tako bilo, ali nažalost nije. Meni je žao i tebe kao osobe što su to morao proći, još kao dječak.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Аха. То је један од јачих светских финансијских и индустријских центара, а не смрадна балканска гудура пуна неописивих дивљака.

Што се тиче 500 км, боље би било да је 5000 км. Мени барем, видим да су теби ти Мордори врло блиски и срцу драги.

Oni su u ratu kroz šverc došli do para, međutim to je gotovo. Ostala je još Gospa.
 
Idu samo oni koji imaju vikendice dole,kod prijatelja koji su povratili apartmane,kuće,neko ide kod rodbine jer je mješani brak. Trebinjci idu da rade 8h dnevno neki i na kupanje. Uplaćivanje njihovih apartmana ili hotela je preskupo i na tu se soluciju odlučuje 1% turista iz Republike Srpske. Jeftinije je ići iz Beograda za Grčku ili Tursku.

Ne znam, nisam brojao, ali ima dosta Srba uz BiH, BL npr...
 
Kamo sreće da je tako bilo, ali nažalost nije. Meni je žao i tebe kao osobe što su to morao proći, još kao dječak, iako si debil.

Nisi ti ništa video, samo misliš da si video, zato ćeš biti jako začuđen u slučaju da stvarno dobiješ šta ti sleduje. Uzgred, meni tebe nije žao, em si debil, em terorista, dakle nikakve koristi od tebe.
 

Back
Top