Quantcast

Šta hoće Srbi od Hrvata? (vol. 2)

veliki krang

Buduća legenda
Poruka
36.286
Prethodna tema je zatvorena uz obrazloženje da poziva na genocid. Pošto nemam gde drugde da pitam za dodatno objašnjenje, otvoriću temu opet sa istim uvodnim tekstom kao i u prošloj, ne da bih terao inat ili slično, već da bi mi neko objasnio gde tačno se poziva na genocid u izjavi da bih voleo da nemamo nikakvog kontakta sa Hrvatima...

Kako na prethodno postavljeno pitanje u obrnutom smeru nije bilo valjanog odgovora, da pokušamo drugačije. Šta je Srbima zanimljivo u Hrvatskoj, zbog čega bi (pojedinci) voleli da budu bliski sa Hrvatima? Naravno, odnosi se i na Hrvate, šta oni misle da je nama zanimljivo kod njih, odnosno šta bi bio razlog da ih napadnemo ili da se ponovo družimo sa njima? Meni lično ništa, odnosno ne pravi nikakvu suštinsku razliku je li ta teritorija tretirana napalmom, crna rupa na mapi ili, u krajnjoj liniji, živi mirno i prosperitetno. To jest, preferiram napalm ali bih bio sasvim zadovoljan i kada ne bismo imali nikakvog kontakta sa njima...

veliki krang

Buduća legenda
Poruka
36.286

De_Sisti

Buduća legenda
Moderator
Poruka
30.423
Prethodna tema je zatvorena uz obrazloženje da poziva na genocid. Pošto nemam gde drugde da pitam za dodatno objašnjenje, otvoriću temu opet sa istim uvodnim tekstom kao i u prošloj, ne da bih terao inat ili slično, već da bi mi neko objasnio gde tačno se poziva na genocid u izjavi da bih voleo da nemamo nikakvog kontakta sa Hrvatima...
Daj, šta si se zalepio za Hrvate.
Ja od njih ne želim ništa.
Želim samo da iz njihove vlasti da izvučem sve Srbe i prebacim ih u Srbiju.
Kao što je to uradio Izrael sa Jevrejima iz arapskih zemalja.
Nama ne trebaju Srbi-taoci u Hrvatskoj.

I nakon toga pustiti da vreme učini svoje.
Da prestanemo govoriti istim jezikom.
Da izgubimo svaku potrebu za iluzijom o nekim zajedništvima, o nekim Jugama i o bilo kakvom južnoslovenskom osećaju.
Nama, Srbima, to više ne treba.
Nikada

De_Sisti

Buduća legenda
Moderator
Poruka
30.423
Da krvati su pokatolceni srbi koji su zbog kile krtole odrekli vjere paradjedovske i otisli pod skute vatikana i sotone rimskog pape

Како је покатоличена западна Херцеговина

http://www.atlantaserbs.com/learnmore/history/Kat-Zapadna-hercegovina.htm
Za prosutim mlekom ne vredi plakati.
To su smorne, sumorne i zamorne priče...
Sve i da se čitav Ljubuški, Čapljina, Livno, Široki, Metković vrate na Pravoslavlje, ja bih im se zahvalio na interesovanju i odbio zahtev za prijem u Srpski nacionalni korpus.
Kome treba materijal koji trenutno naseljava Zapadnu Hercegovinu? :dontunderstand:
Daleko im lepa kuća...

Poruka
63.085
Sve i da se čitav Ljubuški, Čapljina, Livno, Široki, Metković vrate na Pravoslavlje, ja bih im se zahvalio na interesovanju i odbio zahtev za prijem u Srpski nacionalni korpus.
Kome treba materijal koji trenutno naseljava Zapadnu Hercegovinu? :dontunderstand:
Daleko im lepa kuća...
Брате кад би хтио (штио?) неки Дортмунд да пређе у Србе, па да се потрудимо и на личном плану.

Јер, као што исправно примећујеш, људи из западне Херцеговине су вероватно највећи дивљаци и бесна сиротиња у целој, врло снажној, лиги А.

Правилан став је да таквих треба што мање, и што даље, а не што више, и то у сопственој кући.

Emihs

Elita
Moderator
Poruka
18.778

Da izgubimo svaku potrebu za iluzijom o nekim zajedništvima, o nekim Jugama i o bilo kakvom južnoslovenskom osećaju.
Nikada
Да,Србин у Хрватској данас нема теоретску шансу да опстане у свом изворном облику.Те шансе смо пропустили.
Дакле разне финесе кроатизма ће с временом учинити своје и само ћемо изгубити те људе,тј. утопиће се у хрватску нацију, није први пут.Прича око Хрвата је готова прича.Остаје жал за хрватском крајином и западном,источном славонијом као претежно насељеним српским крајевима у виду српске високе аутономије, коју смо вјероватно могли изборити да смо имали мудрости.Овако остаје борба да се сачува и хомогенизује национални корпус иако каснимо преко 20 година за осталим народима екс Ју због наше хипнотисаности југословенством.

LorneMalvo

Ističe se
Poruka
2.449

Nikada
Ne valja ti ta ideja,to je i onaj Turcin janko zagovarao po forumu
Srbija je tamo dje su srpski grobovi.Nikad se necu odreci svoje djedovine
To je srpska zemlja ,hrvati se moraju povuci mirno i uljudno sa srpskih teritorija koje su okupirali 1995 RSK i opstine RS

veliki krang

Buduća legenda
Poruka
36.286

Nikada
Apsolutno si opisao i moje težnje glede njih...

De_Sisti

Buduća legenda
Moderator
Poruka
30.423
Ista priča važi i za Bošnjake.
Da, oni jesu bili Srbi i Hrvati.
I ne, više nisu.
Sad su poseban narod.
I to njihovo većinsko osećanje posebnosti u odnosu na Srbe i Hrvate ne traje od trenutka kad su priznati za Muslimane.
Traje vekovima.
Iz ovog i onog razloga.
Nebitno.
Oni sebe vide kao poseban narod.
I to je LEGITIMNO potpuno.
S njima možemo naći moduse neke saradnje, ali ne forsiranja nacionalne unije.
To su gluposti.

De_Sisti

Buduća legenda
Moderator
Poruka
30.423
Брате кад би хтио (штио?) неки Дортмунд да пређе у Србе, па да се потрудимо и на личном плану.

Јер, као што исправно примећујеш, људи из западне Херцеговине су вероватно највећи дивљаци и бесна сиротиња у целој, врло снажној, лиги А.

Правилан став је да таквих треба што мање, и што даље, а не што више, и то у сопственој кући.
Što bi rekao autor onog grafita iz Zagreba:
Vratite nam naše Srbe, evo vam vaši Hercegovci

Emihs

Elita
Moderator
Poruka
18.778
Ne valja ti ta ideja,to je i onaj Turcin janko zagovarao po forumu
Srbija je tamo dje su srpski grobovi.Nikad se necu odreci svoje djedovine
To je srpska zemlja ,hrvati se moraju povuci mirno i uljudno sa srpskih teritorija koje su okupirali 1995 RSK i opstine RS
Па види Јанко заговара да се РС сва исели у Србију.То наравно није могуће нити потребно данас јер РС постоји,ординира и најбитније од свега преживјела је грађански рат настао распадом СФРЈ преко Дејтона.
Логично што би то сада радили када нисмо 1995.

LorneMalvo

Ističe se
Poruka
2.449
Apsolutno si opisao i moje težnje glede njih...
Samo mi ciju su zemlju oteli mozemo im halaliti sto kazu muslimani a mi im nikad necemo halaliti.oteto moraju vratiti
Ko je srbin i srpskog raoda nikada se ne odrice svoga
Ne mozete vi beogradjani poklanjati mojy djedovinu,vi niste normalni ,mozete im halaliti zemun i onako je bio u NDH

Фабрика

Veoma poznat
Poruka
11.992
Daleko im lepa kuća...

Најсмешније је то што сада ту имаш више разумевања и памети него у правом ХР урбанитету.

veliki krang

Buduća legenda
Poruka
36.286
Samo mi ciju su zemlju oteli mozemo im halaliti sto kazu muslimani a mi im nikad necemo halaliti.oteto moraju vratiti
Ko je srbin i srpskog raoda nikada se ne odrice svoga
Ne mozete vi beogradjani poklanjati mojy djedovinu,vi niste normalni ,mozete im halaliti zemun i onako je bio u NDH
Ti imaš svojih 23 posto, pa ćuti i smrdi tamo, to svakako niko neće...

al bundy

Legenda
Poruka
56.979
Hoće domovnicu i putovnicu , mada su već skoro svi koji su mogli uzeli ustaške papire ,tako da je to ispunjena želja .

De_Sisti

Buduća legenda
Moderator
Poruka
30.423
Narod koji izmisli Gospu Međugorsku, masno zarađuje na njoj, svesno prećutkujući šta još od "znamenitosti" poseduje najbliža međugorska okolina (videti pod "Šurmanci") treba poželeti samo najgorem neprijatelju...

De_Sisti

Buduća legenda
Moderator
Poruka
30.423

Фабрика

Veoma poznat
Poruka
11.992