STA DOBIJA SRBIJA ODVAJANJEM KOSOVA ?

Alekasandar2:
Zasto je dobro da se razvedes od zene koju volis?


Kao sto rece gpre napisani kolega, prednosti su visestruke:


1. Postoji stalni teret finansiranja supruge. Odeca, obuca, izlasci, to brate kosta.
- Ako se razvedes, jeftinije je na duze stazze, a jos ako ostanete u dobrim odnosima, mozes da joj posaljes neki pokloncic ili cvece

2. Postoji stalna opasnost da ce da te zena vara.
- Najbolje je resiti razvodom, onda i kada se hebe sa drugim, sta te briga, tvoja zena nije

3. Stalna opasnost da ce zena da ti zatrudni.
- razvedi se, pa neka joj drugi pravi decu, a mozes i ti, pa najveca je sansa da neces da placas alimentaciju, pa i da placas, jeftinije je nego da svaki dan izdrzavas decu

4. Zena ti je veliki teret i prepreka ulaska u drustvo boljih riba od nje same.
- razvedi se, kao razveden covek, imas mnogo vece sanse da smuvas neku dobru ribu, kresnes je i jos ako je ekstra super, da je i setas gradom, a da te prijatelji i rodbina ne popljuju i gadjaju tvrdim predmetima/

5. Zenina rodbina.
- Razvedi se, i onako su brojni, a svastiku nesmes da kresnes kada si u braku. Obako mozes da radis sta ti je milo!

6. Ljubomora prijatelja. Zena ti je lepa, pametna vredna i postena i izaziva zavist tvojih prijatelja.
- smesta se razvedi! nesmes da dozvolis da njeno postenje i lepota radvajaju tebe od tvojih prijatelja

7. Seks,
- razvedi se, imaces vise seksa sa strane, a i mozda se od nje ogrebes

8. Tvoj prijatelj koji ti se stalno muvao po kuci kada ti nisi tu i koji nemoze ocima da smisli tvoju zenu, iako je stalno prati pogledom, i stalno joj donosi neke sitnice.
- razvedi se smest. Naravno, on ce je odmah utesiti i vencati i izroditi decu sa njom, a sa tobom prekinuti svaki kontakt, a ti zavrstiti na ulici kada se on bude uselio u tvoju kucu, ali to je dobro, hjer si poslusao savete prijatelja i svet sta kazu

Pa nisi ti van sveta, nemozes ti da radis ono sto drugi ne odobravaju!

Лепо си ово рекао Александре, а овима који би да поклањају државну територију, поручујем - имате право да поклањате само оно што је ваше! Дакле фармерке, наочаре за сунце, патике, компјутер, ауто ако га имате, стан, кућу, викендицу...али своју.
 
Enigma_M:
Лепо си ово рекао Александре, а овима који би да поклањају државну територију, поручујем - имате право да поклањате само оно што је ваше! Дакле фармерке, наочаре за сунце, патике, компјутер, ауто ако га имате, стан, кућу, викендицу...али своју.

da li sam je negde napisao, da bi dao KiM bilo kome???

Procitaj ponovo.....ja ne verujem da ce KiM ostati u Srbiji, posle svega.
Nisam rekao da se radujem zbig toga...samo mislim da sam realan.Ne verujem!

Izneo sam u tekstu probleme koji ce nam se skinuti sa vrata, da ne bude sve tako crno.

Da li sam u nekoj tacki pogresio??
Da li si citao uopste pocetak teme, ili citas samo zadnja dva tri posta..
 
muwgmx.jpg
 
КУРИР

Albanski teroristi iz okoline Podujeva pripremaju ubistvo episkopa raško-prizrenskog, tvrdi za Kurir Rada Trajković

BEOGRAD - Grupa od dvadesetak albanskih terorista priprema atentat na Njegovo preosveštenstvo episkopa raško-prizrenskog Artemija! Potpredsednica Srpskog nacionalnog veća Rada Trajković obavestila je šefa lokalne kancelarije Unmika u Gračanici pismom u kome tvrdi da "teroristička grupa u podujevskoj (labskoj) regiji" sprema Artemijevu likvidaciju.

U pomenutom pismu Rada Trajković pozvala je da se ispitaju sve činjenice u vezi s ovom informacijom, ocenivši da "najave ove prirode imaju jak psihološki i politički udar na živote ljudi na ovim prostorima". Ona u izjavi Kuriru kaže da je informaciju da se na Artemija sprema atentat dobila od "svojih izvora iz međunarodne zajednice" i da ne želi da ih imenuje.

- Oni su me obavestili da je reč o grupi od 20-30 ljudi koja deluje oko Podujeva. Tim povodom sam zatražila od zvaničnika Unmika i Kfora na Kosovu i Metohiji da učine sve kako bi obezbedili sigurnost vladici Artemiju. Nakon što su dobili moje pismo, patrole Kfora su u popodnevnim časovima dva puta izvršile pretragu u regionu Podujeva, ali nisu našli ništa što bi ukazivalo na postojanje terorista - kaže Trajkovićeva.

Episkop Artemije, koji poslednjih dana boravi u manastiru ćelije kod Valjeva, kaže za Kurir da još uvek nije zvanično obavešten da se na njega priprema atentat.
- Dosad mi o tome niko ništa nije rekao osim Rade Trajković, koja me je nazvala pre neki dan. Nemam nikakvo obezbeđenje uza sebe, niti se bojim. Mi smo predati u ruke Božje i biće ono što On kaže - odgovara Artemije i dodaje da se na Kosovo i Metohiju vraća u nedelju.


Kosovo meka za teroriste

U poslednje vreme sve su alarmantnija upozorenja da su na Kosovu i Metohiji sve prisutnije radikalne islamističke grupe pod čijim su uticajem albanski ekstremisti, kojima, međutim, misija UN ne pridaje previše značaja. Kampovi brigade "Abu Bakir Sadik" nalaze se na više mesta na Kosovu, a islamski vehabitski pokret takođe ima nekoliko jakih uporišta u južnoj srpskoj pokrajini, a pogotovo u dreničkom kraju.




Mikan Velinović, komandant Srpskog oslobodilačkog antiterorističkog pokreta sa Kosova, kaže za Kurir da nema saznanja da se na Artemija sprema atentat, ali dodaje da ne isključuje takvu mogućnost.
- Ne bi me iznenadilo da albanski teroristi tako nešto nameravaju, s obzirom na to da je to njima svojstveno - ocenjuje Velinović. On podseća da se ne teritoriji Kosova ništa ne čini u suzbijanju terorizma.

- Mislim da tako licemeran i snishodljiv pristup nema ozbiljniju perspektivu jer će biti stalni uzrok destabilizacije u regionu. Poslednjih šest godina dovoljan su dokaz da uloženi milioni evra, razne diplomatske priče i susreti nisu dali rezultate, a to je moglo i da se očekuje, jer se sa albanskim teroristima i njihovim političkim ideolozima ne može izgrađivati multietničko i istinski demokratsko društvo.

- Uostalom, formiraju se širom sveta antiteroristički pokreti, predlažu se i zvanično usvajaju posebni antiteroristički zakoni, dok neki međunarodni subjekti iz Prištine još uvek beže od realnosti i odgovornosti baveći se pritom deplasiranim podmetanjima i zamenama teza putem dobro poznate terminologije - kaže Velinović.


Ekstremisti već ubili dva monaha

Monaštvo Srpske pravoslavne crkve na Kosovu i ranije je bilo na meti albanskih ekstremista. Odmah po povlačenju srpske vojske i policije sa Kosova 1999, ubijen je otac Hariton (Lukić), monah manastira svetih arhangela, čije je obezglavljeno telo pronađeno u prizrenskom naselju Tuzus. Ista je sudbina zadesila i jeromonaha Stefana (Purića), koji je otet iz manastira Budisavci, a zatim ubijen i, kako se pretpostavlja, bačen u bunar.
 
Kohen:
da li sam je negde napisao, da bi dao KiM bilo kome???

Procitaj ponovo.....ja ne verujem da ce KiM ostati u Srbiji, posle svega.
Nisam rekao da se radujem zbig toga...samo mislim da sam realan.Ne verujem!

Izneo sam u tekstu probleme koji ce nam se skinuti sa vrata, da ne bude sve tako crno.

Da li sam u nekoj tacki pogresio??
Da li si citao uopste pocetak teme, ili citas samo zadnja dva tri posta..

Да,читаЛА сам, не читаО.
Ниси експлицитно реко да би дао Космет Шиптарима, нити да се радујеш због тога, али из свега што си написао, произилази да је то НЕМИНОВНОСТ.
Е, видиш ја не прихватам ту и такву неминовност.
То се једноставно зове ДЕФЕТИЗАМ.
Ако су тренутне прилике у свету неповољне по нас, не значи да ће тако бити за 10-20 година.
 
@enigma
...jel nije neminovno?ili si nesto sanjaLA?..lepo bi bilo da nije,ali sta ces,ni ti ni ja nismo krivi za to,ali stvari stoje drugachije
...a tvoj optimizam po tom pitanju ce nas,verovatno odvesti pravo do cilja?
...ne znachi ni to da ce prilike za 10-20 godina biti povoljne po nas..al' opet dzaba;sad se odluchuje o tome,a ne za 20 godina...
 
Mislim da zatvaranje ociju pred stvarnoscu, ni u privatnom zivotu, a kamoli u nekim medjudrzavnim i drzavnickim poslovima moze biti pogubno.Zato treba pogledati stvari kao sto jesu, i ne mazati oci narodu veselim bojama, ako za to nema mesta.
Mislim da se mi ovde vise nista ne pitamo, i da je svako odugovlacenje konacnog statusa, samo gubljenje vremena, kojeg Srbija odavno vec nema!

NAZALOST!
 
Petar_FPN:
@enigma
...jel nije neminovno?ili si nesto sanjaLA?..lepo bi bilo da nije,ali sta ces,ni ti ni ja nismo krivi za to,ali stvari stoje drugachije
...a tvoj optimizam po tom pitanju ce nas,verovatno odvesti pravo do cilja?
...ne znachi ni to da ce prilike za 10-20 godina biti povoljne po nas..al' opet dzaba;sad se odluchuje o tome,a ne za 20 godina...

То ти мислиш да се сад решава, а колико се решава Кипарско питање, па питање Севера Ирске, Баскијско питање...?
 
Enigma_M:
Да,читаЛА сам, не читаО.
Ниси експлицитно реко да би дао Космет Шиптарима, нити да се радујеш због тога, али из свега што си написао, произилази да је то НЕМИНОВНОСТ.
Е, видиш ја не прихватам ту и такву неминовност.
То се једноставно зове ДЕФЕТИЗАМ.
Ако су тренутне прилике у свету неповољне по нас, не значи да ће тако бити за 10-20 година.

Dobro, ajde ovako....
Pacijent dobije gangrenu.....ako odsece nogu , zivece , ako ne, umrece...
Da li je doktor koji mu saopstava tu vest DEFETISTA??

Da li ce pacijenta spasiti to , sto ne prihvata,kako kazes , takvu neminovnost??

Da li je bolje, da misli okrene ka tome , kako ce ga oeracija spasiti bolova, patnji, i na kraju, spasiti mu zivot??

Mozda ce se za 10- 20 godina naci lek za tu njegovu nogu, ali on nema do tada vremena,


p.s.
Izvini , za zabunu oko pola.....nenamerno, potpuno
 
Kosovsko pitanje od svih ovih koje je Enigma navela se razlikuje po tome sto kada Kosovo dobije nezavisnost to ce biti na zelju 90% stanovnika koji tamo zive i time je to pitanje reseno za sva vremena.

Onda ostaje da se borimo za prava srpske manjine i ostalih manjina na Kosovu i uspostavimo medjudrzavnme odnose sa tom drzavom.

Uz to Srbija treba da se odrekne bilo kakvih pretenzija ikada na tu teritoriju.
Ako se to ne dogodi provescemon sledecih 500 godina u ratovima i sukobina ciji ce ishod biti da cemo se naci tamo gde smo sada.
 
Coke:
Uz to Srbija treba da se odrekne bilo kakvih pretenzija ikada na tu teritoriju.

Kao Irska na Severnu Irsku, recimo?

I kakvih, bre, pretenzija? KiM je okupirana srpska teritorija, nije moguće da imaš "pretenzije" na nešto što je tvoje.

U svakom slučaju, ćeraćemo se mi još, svidelo se to nekome ili ne. To je, jednostavno rečeno, tako. Verovatno nećemo u narednih par decenija, ali za naših života, po mom mišljenju, skoro sigurno.
 
potpuno se slazem sa Kohenom. jedino mislim da ne treba da ulazis u bespotrebne rasprave sa ovim nebeskim granicarima Hriscanstva koji su uglavnom sa one strane Drine a stalno hoce da vode politiku u ime nas, tvrdim vecine, gradjana koji zive u Srbiji. a sto se tice kultirnog blaga, vecina Srba nikad nije bilo tamo da vidi tu zemlju na Kosovu a kamoli kulturne spomenike. na kraju krajeva sta vrede svi ti silni spomenici kad tamo nema vise Srba. treba samo insistirati od EU da zastiti te spomnike kulture mada je to tesko jer je nemoguce kontrolisati te siptare koji zive po pecinama i kote se ko zecevi. nama je sad najmanje u interesu da se pitanje statusa Kosova razvlaci u nedogled
 
Kao Irska na Severnu Irsku, recimo?

Irska na severnu irsku nema nikakve pretenzije....naprotiv !!!
Pogresna je paralela.

Ne znam da li si u pravu da cemo se cerati jos sa shiptarima oko Kosova, za nasih zivota,
ali znam ,da svom sinu, kada odraste necu dati da ide da se cera sa bilo kim bilo gde, oko bilo cega......mnogi koji su se cerali, sada su upokojeni, a oni koji su ih cerali da se ceraju, sada uzivaju u velikim platama i stanovima.. :evil: :evil: :evil:
 
Wesley Earl Craven:
Kao Irska na Severnu Irsku, recimo?

Ralika izmedju Kosova i S. Irske je u tome sto u S. Irskoj Irci cine vecinu, a na Kosovu su Srbi u velikoj manjini.

I pored toga na poslednjem referendumu je irska izglasala da bude deo Velike Britanije.


I kakvih, bre, pretenzija? KiM je okupirana srpska teritorija, nije moguće da imaš "pretenzije" na nešto što je tvoje.

Grdno se varas.
kosovo je bivsa regija drzave Srbije na putu da dobije samostalnost.
Ne postoje "srpske teritorije".

U svakom slučaju, ćeraćemo se mi još, svidelo se to nekome ili ne. To je, jednostavno rečeno, tako. Verovatno nećemo u narednih par decenija, ali za naših života, po mom mišljenju, skoro sigurno.

I onda je mrmot zavio cokoladu u foliju... :roll:
Bolje bi ti bilo da se posvetis pametnijim stvarima u zivotu.
Ako ti i Matija ostanete da se cerate onda postoji samo jedno mesto gde se mozete oterati.
 
Da je neki nacionalista napisao o Šiptarima ovo što je napisao postavljač teme, poslali bi specijalne snage na njega. "Pošast", "stoka", "ne dao ih nikom Bog za susede"...

Poljska je od 13. veka čekala da povrati Šleziju i Pomeraniju. I 1945. trenutak je došao. Ta će pretnja i Šiptarima visiti nad glavom kao damoklov mač.
 
Major_TOM:
Mislim da zatvaranje ociju pred stvarnoscu, ni u privatnom zivotu, a kamoli u nekim medjudrzavnim i drzavnickim poslovima moze biti pogubno.Zato treba pogledati stvari kao sto jesu, i ne mazati oci narodu veselim bojama, ako za to nema mesta.
Mislim da se mi ovde vise nista ne pitamo, i da je svako odugovlacenje konacnog statusa, samo gubljenje vremena, kojeg Srbija odavno vec nema!

NAZALOST!

Питам се У ЧИЈЕ ИМЕ и ЗА ЧИЈИ РАЧУН пропагираш ПОЛИТИЧКИ СТАВ који је супротан:

1. Одлуци и ставу Парламента Србије
2. Одлуци и ставу Владе Србије
3. Ставу већине Срба

Ако се ми овде ништа не питамо онда би требало да завежеш(!) јер последично ако се ништа не питамо МИ И НЕ МОЖЕМО ОДУГОВЛАЧИТИ КОНАЧНИ СТАТУС. Али Ти то не радиш - Ти овде навлачиш саговорнике да поверују у "политику свршеног чина" и то за рачун и у корист Шиптара. Зашто то радиш?

А уместо "високоумног" закључка да је у питању: "губљење времена којег Србија одавно нема" - могао си слободно да треснеш паролу СРБИЈИ СЕ ЖУРИ, па да и случајним посетиоцима овог форума буде све јасно. :roll: :roll: :roll:
 
Kohen:
.....................................................................................................................Dakle, ako se slozimo, da je taj status vec resen, samo sto niko nece da nam kaze, da vidimo, ima li bar nesto dobro u tome sto KiM postaje odvojena jedinica,
Jer, narod kaze, : U svakom zlu, ima i nesto dobro"................................................

а КО се то сложио?????????? Можда Ти и још неколико ЛДП-оваца на овом форуму, али признаћеш да је та чињеница апсолутно занемарљива и безначајна за сваког здраворазумског човека.
 
Тезу о независном Косову форсира само Чеда који себе представља као "глас разума" у Србији. Нико, и понављам - НИКО од правих интелектуалаца не подржава независност Косова, нити давање Косова на поклон Албанцима зато што то тренутно делује као најједноставније решење. Нема једноставних решења!
Ако сте гледали Чедино гостовање код Тимофејева могли сте да чујете Синишу Ковачевића како му аргументовано образлаже зашто признавање независности није право решење.
С друге стране сте имали некакво полуразумљиво муцање о реалности...
Уосталом, пред нама је чланство у ЕУ. Ако уђемо у ЕУ, а и Косово са нама, велика је вероватноћа да ће Шиптари, пошто неће постојати визни режим, да се у великом броју иселе у Немачку, Аустрију, Шведску и где год већ, трбухом за крухом. И неће више бити 2 милиона Албанаца на Косову.
Проблем ће се решити сам. Треба само гледати дугорочно, уосталом то су и Шиптари радили.
 
A to će Vlado da se desi znaš kada...nikad. Nit ćemo mi ući u EU, a ovi drugi još manje. Zato će i da dobiju nezavisnost i da ih šutnu iz Evrope u majku postojbinu, da ih više ne gledaju i da bi bili rasno čisti kad već to ne mogu duhovno da budu......
 

Back
Top