STA DOBIJA SRBIJA ODVAJANJEM KOSOVA ?

Zarathustra:
У јбт, па ти си к'о заморче које трчи у котуру... :lol:

Је л' оно када су мердевинице у круг... а он вредан и брз...



laughing.gif
 
Zarathustra:
У јбт, па ти си к'о заморче које трчи у котуру... :lol:

Добро си га окарактерисао.
Него мислим се да није Цоке неки "герилац" као што је био др хирург. Хирургу је иначе брзо досадила таква улога, а овај је доста истрајан.
 
Kohen:
Pretpostavljam da ce ova tema , motivisati neke koji se smatraju patriotama, vecim od mnogih, da me nazovu raznim imenima, ali , ipak cu reskirati, naglasavajuci da je ovo moje LICNO misljenje.
Elem, posto smatram da je KiM uskoro , reseno pitanje, u smislu samostalne drzave, nezavisne od Srbije, dozvoljavajuci mogucost , da to bude uvijeno u razne oblande "Delimicne nezavisnosti"," ogranicenog suvereniteta,", i slicnih floskula, koje ne znace fakticki nista, do alibija za vladu, koja ne sme da dozvoli da se za njena mandata , KiM definitivno, bez ograde odvoji od Srbije.
Dakle, ako se slozimo, da je taj status vec resen, samo sto niko nece da nam kaze, da vidimo, ima li bar nesto dobro u tome sto KiM postaje odvojena jedinica,
Jer, narod kaze, : U svakom zlu, ima i nesto dobro"

1) dva miliona Shiptara nece vise moci da se nazivaju gradjanima Srbije, da putuju sa nasim pasosima , da se bave kriminalom po Evropi, pod plastom "gradjana Srbije", i da nas bruka i dalje, jer policije zapadnih zemalja ne prave razliku izmedju shiptara i Srba. Njih interesuje pasos. A imajuci u vidu, da od 1000 uhapsenih gradjana Srbije , preko 90% dolazi sa KiM, jasno je kakvu sliku sire o Srbiji.

2) Srbija i dalje placa ogromne sume novca, na ime dugova Kosova prema medjunarodnim organizacijama. S obzirom, da nema mogucnost da ubira poreze i dazbine na tom delu svoje teritorije, te pare idu iz nasih dzepova shiptarima , umesto da ostaju ovde, i posluze za zdravstvo, skolstvo i ostalo , neophodno lojalnim stanovnicima Srbije.

3) Ako bi KiM ostalo u sastavu Srbije, ogromna armija nezaposlenih Shiptara, bi , kao nasi gradjani imali prava na socijalnu , zdravstvenu naknadu, od Srbije, iako nikada ne bi ni dinara uplatili u budzete Srbije, Videli smo do sada, da Shiptari nisu gadljivi na nase pare, narocito ako se dobijaju za DZ.Takodje bi Srbija placala i stotine hiljada decijih dodataka, cime bi jos postesili njihovo vanresonsko i vancivilizacijsko razmnozavanje.
Tu su jos i penzije, struja, i sve ostalo sto bi odlazilo bespovratno iz nasih fondova, u shiptarske dzepove.
4) Kosovo je sada najveca kriminogena sredina u Evropi, a i sire. Shiptarska mafija bi, vrlo brzo prosirila pipke po celoj Srbiji, naravnou saradnji sa lokalnim, srpskim mafijasima, i korumpiranom policijom, a i politicari nam nisu bas gadljivi na milione dolara, koje su za Shiptarske narko bosove sitnica.Granica izmedju nas i njih, stiti nasu decu od tona droge, koja bi se valjala ulicama Srpskih gradova.
5) Bez tereta KiM, Srbija bi bila prihvatljiviji partner multinacionalnim korporacijama i drzavama koje zele da uloze novac u ovu raskrsnicu na Balkanu, ali zaziru, bas zbog nedefinisanog stanja sa KiM. Mnogi ne zele da ulazu u zemlju u kojoj je skoro petina stanovnika Shiptari. Zapadne firme nemaju nikako dobro misljenje o njima, sto se vidi iz podatka da ni jedna ozbiljna firma nije ni dinar ulozila na KiM.
6) Zeleli da priznamo, ili ne, pri ovakvoj demografskoj eksploziji Shiptara, i ovakvom jadnom , negativnom prirodnom prirastaju , za samo nekoliko desetina godina mi bi postali manjina u Srbiji.
7) Ako bi Shiptari ostali u Srbiji, i uzeli ucesce u skuptinskom zivotu Srbije, na sta bi imali sva prava, po realnim procenama, imali bi , kao jedinstvena lista izmedju 20 i 28% poslanika u parlamentu. Uz podrsku drugih manjinskih stranki, i eventualno neke korumpirane srpske stranke ( sto nije iskljuceno), lako bi mogli da obrazuju i Vladu u Srbiji.Ako ne odmah, za nekoliko godina, sigurno.
itd,itd,itd............

Dakle, smatram da je zivot sa Shiptarima u jednoj drzavi bozja kazna za svaki narod, a za nas Srbe, narocito. U ovakvoj konstalaciji snaga i okolnosti, mozda odvajanje od njih, i nije tako crna opcija...

Dok pisem ovaj post, upravo slusam na vestima, da je Sunday Times objavio veliki clanak o Kosovu ,kao leglu kriminala, crnu rupu Evrope, i sirenju kriminala saKiM po Evropi.
Pisu upravo, da je jedina delatnost na Kosovu, masovni kriminal, sverc droge, ljudi , oruzja, ucene, ubistva, otmice....Shiptarska mafija je izmedju ostalog planirala i otmicu deteta fudbalera Beckhama...ali ne pise da su to Shiptari, nego kriminalci iz Srbije...

Zelimo li da sa tom posasti delimo isti zemlju?







| SOUTHEAST EUROPE AND BALKANS | KOSOVO

Sunday Times: Mafia in Kosovo Could Delay Reaching of Independence

9 April 2006 | 17:59 | FOCUS News Agency



London. There is a growing concern in Vienna expressed on occasion of crime gangs in Kosovo. These gangs and their actions could endanger the efforts of the international community to turn the region in independent state till the end of the year, the Sunday Times writes today. The correspondent of the newspaper in Pristina is mentioning that these are the same groups who used to organize contraband channels for trafficking arms from Albania to Kosovo in 1997 and 1998. Now these groups are using the same secret channels for drugs trafficking as well as people, oil, cigarettes and cement.
The publication also points out that two days ago the UN interior control accused the leader of the UNMIK chief Sorren Jessen-Petersen that he was shutting his eyes in front of a line of activities at Pristina airport.

ma sta ljudi mislili, ja se slazem sa tobom...
ta prica o kosovu kao kolevci srpske nacije stoji, ali ta kolevka je sada puna siptara...
ja bih ih pustio da se otcepe, pa bi forsirao povratak srba, i naravno za nekih dvadesetak godina, kada pocnu da ugrozavaju, grcku, makedoniju, bum, vratimo kosovo, svi albanci u albaniju itd...

zasto je makedonija najjadnija drzava
zapad joj je albanija :lol:
 
Ако узмемо у обзир да је Kohen који је започео тему, ипак изнео доста истинитих и аргументованих чињеница као и они који су га подржали. С друге стране, сви они који су били против њега, ткђ. су изнели доста истинитих и аргументованих чињеница... Е, сад, приметио сам да се ваша досадашња преписка углавном сводила на доказивање ове или оне тезе. Међутим, нико није покушао да нађе неко иоле реално решење које ће прихватити и чињеницу да шиптара стварно има колико их има и да имају далеко већи наталитет од Срба. С друге стране да је КиМ наша земља и да нема државе у свету која се одрекла дела свога територија. Некада је постојала идеја о "Подели КиМ" и више је нико не помиње. Зашто??? Ето, ја мислим да је идеја о подели КиМ на рецимо 50/50 најбоља идеја у овоме тренутку и за нас (нећемо имати шиптаре у својој земљи) и за њих (део који добију биће независан...) Наравно, након поделе, међународне снаге остале би још неко време. Дошло би до размене некретнина и сл. и на крају би сви Срби који желе могли да се врате у наш део КиМ...
 
DraGo70:
Ако узмемо у обзир да је Kohen који је започео тему, ипак изнео доста истинитих и аргументованих чињеница као и они који су га подржали. С друге стране, сви они који су били против њега, ткђ. су изнели доста истинитих и аргументованих чињеница... Е, сад, приметио сам да се ваша досадашња преписка углавном сводила на доказивање ове или оне тезе. Међутим, нико није покушао да нађе неко иоле реално решење које ће прихватити и чињеницу да шиптара стварно има колико их има и да имају далеко већи наталитет од Срба. С друге стране да је КиМ наша земља и да нема државе у свету која се одрекла дела свога територија. Некада је постојала идеја о "Подели КиМ" и више је нико не помиње. Зашто??? Ето, ја мислим да је идеја о подели КиМ на рецимо 50/50 најбоља идеја у овоме тренутку и за нас (нећемо имати шиптаре у својој земљи) и за њих (део који добију биће независан...) Наравно, након поделе, међународне снаге остале би још неко време. Дошло би до размене некретнина и сл. и на крају би сви Срби који желе могли да се врате у наш део КиМ...

stvarno, ja sam skroz zaboravio na to...
odskora razmisljam samo o tome da otcepimo kosovo a da trazimo pripajanje ili samostalnost RS...

opet slazem se za podelu KiM, ali ipak mislim da ne trebamo da se fiksiramo na to da trazimo 50 %, vec da oni delovi u kojima je bio veci deo srba do '99 i u kojima je trenutno veci deo srba - taj deo da se pripoji nama....

ali mislim da nista od ovoga nije trajno resenje problema...
i da sada dobijemo taj deo, za 20-30 godina, ako se nista bitnije ne promeni i ako albanci nastave sa ovakvim prirastajem, opet ce naseliti jug srbije i traziti samostalnost...
tako da, ili da mi pocnem FIZICKI da se yebemo, pravimo decu ili da testiramo gasne komore na skiptarima
 
Podela Kosova, ni u jednoj varijanti nije na dnevnom redu, i tu opciju, koliko god ona bila razumna, su svi, pa i Kontakt grupa odbili.
S obzirom na deo teksta Absonica, koji pominje Shiptarski natalitet, a dodacu i cinjenicu da su trenutno najmladja nacija u Evropi.......a sa druge strane Srpski negativan prirodni prirastaj, i cinjenicu da Srbi sigurno nece, po partijsko - rodoljubivoj liniji nasiljiti K*rceve........spas se nalazi, u dizanju Kineskog
zida izmedju Srba i Shiptara....

Prosto , jednostavno, bolno resenje za Srbiju........ali ako ima neko drugo, a da nije bla, bla...o kolevki, Kosovskom boju, itd. voleo bi da cujem........samo konkretno , molim...bez prazne filozofije !
 
dr.HOOK&medicine_shaw:
Podela Kosova, ni u jednoj varijanti nije na dnevnom redu, i tu opciju, koliko god ona bila razumna, su svi, pa i Kontakt grupa odbili.
S obzirom na deo teksta Absonica, koji pominje Shiptarski natalitet, a dodacu i cinjenicu da su trenutno najmladja nacija u Evropi.......a sa druge strane Srpski negativan prirodni prirastaj, i cinjenicu da Srbi sigurno nece, po partijsko - rodoljubivoj liniji nasiljiti K*rceve........spas se nalazi, u dizanju Kineskog
zida izmedju Srba i Shiptara....

Prosto , jednostavno, bolno resenje za Srbiju........ali ako ima neko drugo, a da nije bla, bla...o kolevki, Kosovskom boju, itd. voleo bi da cujem........samo konkretno , molim...bez prazne filozofije !
Ја стварно не мислим да можемо нешто учинити позивањем на историју, славну прошлост итд. Али ме интересује зашто су сви унапред одбацили теорију о подели КиМ, јер једино тако би бар нешто било решено. Па онда чврсте границе, па мало оштрија политика типа: "Ето пристали смо под притиском и да дамо део територије и више не дамо ништа..." Јер, бојим се, како је кренуло, ускоро ће тражити своје и Албанцни на југу Србије, па муслимани или "Бошњаци" ??? у Санџаку, па Мађари у Војводини, па ко зна, можда и Бугари, Власи, Буњевци, Шокци... и где да нађемо онда толико велику шљиву да под њу стане оних пар милиона Срба што ће преостати на малом парчету земљишта?
П.С. Ово није Радикалско, СПС-овска, ЈУЛ-овска, ОБРАЗ-овска, Светозар Милетић-овска итд. српска клерофашистичка, националистичка, четничка... пропаганда него просто чињеница. Које је, дакле, решење?
 
Ne verujem da ce doci do tako dramaticnog parcanja Srbije ( Bugari, Madjari, Romi, Vlasi......}
A ne verujes ni ti........
Sa Kosovom se zavrsava agonija Srbije...(CG ne racunam u unutrasnje pitanje Srbije)..


A zasto su svi protiv deljenja Kosova, stvarno ne znam....ja sam za, da je to ok resenje...
Mislim da su shiptari jos uvek dovoljno jaki , uticajem u medjunarodnoj zajednici, da im se moze.

Resenje je Kineski zid..........ja drugo ne vidim
 
O.K. ne verujem ni ja za Bugare, Rome, Vlahe, ali me brinu Mađari, Bošnjaci, Albanci sa juga Srbije...
Zato i ne verujem da se Kosovom završava "agonija Srbije".
A, što se tiče "Kineskog zida", slažem se, mada mislim da tek takvo nešto nije izvodljivo. Mislim da moramo postati dovoljno jaki u međunarodnim institucijama, pa tek onda, možda, budemo mogli nešto drastičnije preduzeti. Vidiš koliko je Iran velika i moćna zemlja, daleko moćnija od Iraka, pa je opet veeelikkka mogućnost da će je ameri "roknuti" u bliskoj budućnosti.
 

Back
Top