Šta biste uradili da zadobijete spasenje?

hm337

Elita
Poruka
17.245
Naprimer ono što veruješ da je bog ti kaže dobijaš večni život samo ako ubiješ osobu A...
da li bi to uradili?

Naprimer Jehova je tražio od svojih sledbenika da ubiju sve koji ih odvraćaju od njega ma kako im bili bliski...Ne poslušaš Jehovu nema večnog života...

5. Mojsijeva 13,6Ako bi te podbadao brat tvoj, sin matere tvoje, ili sin tvoj ili kći tvoja, ili žena tvoja mila, ili prijatelj tvoj koji ti je kao duša tvoja, govoreći ti tajno: hajde da služimo drugim bogovima, kojih nijesi znao ni ti ni oci tvoji,
5. Mojsijeva 13,7Između bogova drugih naroda koji su oko vas, blizu ili daleko od tebe, od jednoga kraja zemlje do drugoga,
5. Mojsijeva 13,8Ne pristaj s njim niti ga poslušaj; neka ga ne žali oko tvoje, i nemoj mu se smilovati niti ga taji,
5. Mojsijeva 13,9Nego ga ubij: tvoja ruka nek se prva digne na nj da ga ubiješ, pa onda ruka svega naroda.
5. Mojsijeva 13,10Zaspi ga kamenjem da pogine; jer te šćaše odvratiti od Gospoda Boga tvojega, koji te je izveo iz zemlje Misirske, iz kuće ropske;
5. Mojsijeva 13,11Da sav Izrailj čuje i boji se, i da se više ne učini tako zlo među vama.

5. Mojsijeva 13,12Ako za kakav grad svoj, koji ti Gospod Bog tvoj da da u njemu živiš, čuješ gdje govore:
5. Mojsijeva 13,13Izidoše ljudi nevaljali između tebe i otpadiše sve koji žive u gradu njihovu, govoreći: hajde da služimo drugim bogovima, kojih ne poznajete,
5. Mojsijeva 13,14Tada istraži i raspitaj, izvidi dobro, pa ako bude istina i doista se učinila ona gadna stvar među vama,
5. Mojsijeva 13,15Pobij mačem sve koji žive u gradu onom, i zatri i njega i sve što bi u njemu bilo, i stoku mačem pobij.
5. Mojsijeva 13,16I sav plijen iz njega skupi nasred ulice njegove, spali ognjem i onaj grad i sav plijen iz njega Gospodu Bogu svojemu, da bude gomila dovijeka i da se više ne sazida.
5. Mojsijeva 13,17I neka ti od prokletijeh stvari ne prione ništa za ruku, eda bi se Gospod povratio od žestine gnjeva svojega, učinio ti milost i smilovao se na te, i umnožio te, kao što se zakleo ocima tvojim,
5. Mojsijeva 13,18Kad slušaš glas Gospoda Boga svojega držeći sve zapovijesti njegove, koje ti ja danas zapovijedam, da bi činio što je pravo pred Gospodom Bogom tvojim.

Šta biste uradili da zadobijete spasenje?
Gde je granica koju postavljate? Šta nikad ne bi uradili po cenu da zauvek nestanete? Šta vam je bitnije vaše spasenje ili ljudi? Kako ste poređali prioritete u svom životu?
 
Naprimer ono što veruješ da je bog ti kaže dobijaš večni život samo ako ubiješ osobu A...
da li bi to uradili?

Naprimer Jehova je tražio od svojih sledbenika da ubiju sve koji ih odvraćaju od njega ma kako im bili bliski...Ne poslušaš Jehovu nema večnog života...
Jehova nad vojskama je niže ratno božanstvo jednog naroda. On i da nudi
spasenje, ne može ga dati.

A kad bi to stvarno Bog bio, ja bih mu rekla
Bolje rat nego pakt. Bolje grob nego rob. :vestica:
Što se mene tiče mogo bi da se odnese sa sve svojom večnošću.
 
Ovi sto klevecu sigurno bi i ubili ali da idu u smrt jer im vecni zivot nije mio

samo dobri ljudi zele vecni zivot

a Bog ubija samo zle
Zlima smeta ubijanje zla
tako su revnosni katolici u ime Boga svirepo ubijali "zle" Srbe šizmatike u Jasenovcu...
da li ubistvo ikada može biti opravdano?
da li je opravdano ako je Bog naprimer sadista i uslovljava tvoj večni život time da moraš za njega da ubiješ nekog?
 
tako su revnosni katolici u ime Boga svirepo ubijali "zle" Srbe šizmatike u Jasenovcu...
da li ubistvo ikada može biti opravdano?
da li je opravdano ako je Bog naprimer sadista i uslovljava tvoj večni život time da moraš za njega da ubiješ nekog?
To je zloupotreba Bog nikoga ne poziva da ratuje niti ubija.
Samo je u starozavetno doba unistavao zlo.
Ti nikada neces shvatiti sta je dobro a sta zlo.
Zlo je unistiti dobro
a dobro je unistiti zlo.
Zlo nema pravo da postoji

a Bog od nas trazi dsa zivimo kao ljudi, kako smo stvoreni
po njegovoj slici
kao bozanska bica u ljubavi miru i dobroti
to je potrebno da bi neko dobio spasenje da bude covek

a zlo biva unisteno i bice zauvek unisteno
 
Prilično hrabra izjava.
A šta ćeš.. to mi je u genima hajdučkim.. :aha:

Nikad+robom%2C+Label+logo.jpeg
 
ti sve pogresno shvatas i tumacis kako ti odgovara da bi odbacio Boga
ako odbacis Jehovu ostaje ti samo Sotona
Jovan 8,43Zašto ne razumijete govora mojega? Jer ne možete riječi mojijeh da slušate.
Jovan 8,44Vaš je otac đavo; i slasti oca svojega hoćete da činite: on je krvnik ljudski od početka, i ne stoji na istini; jer nema istine u njemu; kad govori laž, svoje govori: jer je laža i otac laži.

zašto se Isus ovim rečima obraća farisejima koji obožavaju Jehovu?
 
Jovan 8,43Zašto ne razumijete govora mojega? Jer ne možete riječi mojijeh da slušate.
Jovan 8,44Vaš je otac đavo; i slasti oca svojega hoćete da činite: on je krvnik ljudski od početka, i ne stoji na istini; jer nema istine u njemu; kad govori laž, svoje govori: jer je laža i otac laži.

zašto se Isus ovim rečima obraća farisejima koji obožavaju Jehovu?
Lepo pise da je njihov Otac Djavo a ne Jehova.
To je Isus rekao kome oni sluze.
ti mozes pricati da sluzis Bogu a da u stvari sluzis Djavolu
dela govore ko je ko i ko kome sluzi
Isus ih je razotkrio
 
Jovan 8,43Zašto ne razumijete govora mojega? Jer ne možete riječi mojijeh da slušate.
Jovan 8,44Vaš je otac đavo; i slasti oca svojega hoćete da činite: on je krvnik ljudski od početka, i ne stoji na istini; jer nema istine u njemu; kad govori laž, svoje govori: jer je laža i otac laži.

zašto se Isus ovim rečima obraća farisejima koji obožavaju Jehovu?
Fariseji ni sada ne razumeju šta Isus priča, niti ga slušaju, već tumače
njegove reči naopako. Dodaju mu reči u rečenice, oduzimaju. Kad ti
oni objasne šta je Isus pričao, to obično zvuči kao da je on bio neko
kome reči fale i nije umeo da se izrazi.
 
Isus ih je razotkrio
Još uvek vas razotkriva. Ovako menjate njegove reči jer ih ne razumete
i ne možete da ih slušate.

Зато сам вам рекао да ћете умрети у својим гресима. Ако не поверујете
да Ја Јесам, помрећете у својим гресима.“
Јован, 8,24

Isus im tada reče: »Kad podignete Sina Čovječjega, spoznat ćete da 'Ja jesam',
i da ništa sam od sebe ne činim, nego onako zborim kako me naučio Otac.
Jovan, 8.28

Isus im reče: »Zaista, zaista, kažem vam, prije nego Abraham posta 'Ja jesam'!
Jovan, 8,58

Ovako je Isus objavljivao ime svog Oca.


Ovako su jehovini svedoci falsifikovali njegove reči i samim tim objavu
svetog Božijeg imena:

Zato sam vam rekao da ćete umreti u svojim gresima. Jer ako ne verujete da sam
ja onaj koji treba da dođe, umrećete u svojim gresima
Zato je Isus rekao: „Kad podignete* Sina čovečjeg,+ tada ćete znati ko sam ja+ i
da ništa ne činim sam od sebe,+ nego govorim ono čemu me je Otac naučio.
Isus im je rekao: „Istinu vam kažem, ja sam postojao pre nego što se Avraham rodio.
 
Aha znaci i ovaj Mojsijev iz uvoda je djavo...
Mojsije je ocigledno pre svega bio ideolog i politicar kao i Muhamed i tako je koncipirao tekstove,
Mojsijev Bog nije bio jehova nego Onaj koji Jeste. Kasnije se nešto iskvarilo,
jer kao što vidimo Mojsije nije ušao u obećanu zemlju niti mu se grob zna.
 
Prilično hrabra izjava.

prilično zdravorazumska izjava...

Mojsijev Bog nije bio jehova nego Onaj koji Jeste. Kasnije se nešto iskvarilo,
jer kao što vidimo Mojsije nije ušao u obećanu zemlju niti mu se grob zna.

mnogo je toga tu iskvareno...oni obožavaju Saturna
6. dan u sedmici, od 7 planeta, je Saturday, posvećen Saturnu.
Saturn je 6. planeta od Sunca.
I zato subotare, šabat ti je sabat, iliti subot-a.

I da, to su oni koji bi svom rodjenom detetu prerezali vrat, ako im neko to zatraži od tih svemogućih bića
eto tako, da se dokaže veernost i odanost...samo mala provera.....
neka hvala, večnost sa takvim psiho ludacima bi bila neizdržljiva!
 
Šta biste uradili da zadobijete spasenje?
Gde je granica koju postavljate? Šta nikad ne bi uradili po cenu da zauvek nestanete? Šta vam je bitnije vaše spasenje ili ljudi? Kako ste poređali prioritete u svom životu?
ko juri za spasenjem izgubiće ga po logici stvari jer će biti spreman da uradi sve da ga dobije...nije problem želeti spasenje...problem je staviti spasenje na prvo mesto važnije od svih ostalih vrednosti i moralnih normi...
to i Isus kaže sledećim rečima
Matej 10,39Koji čuva dušu svoju, izgubiće je; a koji izgubi dušu svoju mene radi, naći će je.

nije duša život kad Isus priča o njoj nego baš duša kako shvataju pravoslavni...duša je nešto najvrednije što imamo...
nego da protumačimo šta znače ove reči gore

ko stavi čuvanje duše na prvo mesto taj ne zaslužuje spasenje..ok

ali šta znači da izgubi dušu radi Isusa? ne život nego dušu
to je kada je spreman da žrtvuje svoje spasenje da bi pomogao Isusu illi bilo kome kome treba pomoć
otkud ovo bilo kome?

Matej 25,40I odgovarajući car reći će im: zaista vam kažem: kad učiniste jednome od ove moje najmanje braće, meni učiniste.

zašto je to tako? jer je Bog u svakome i kad bilo kome učinimo Bogu činimo...

zaključak...dušu treba braniti svim sredstvima od demona ali biti spreman na gubitak spasenja odnosno večnog života zarad dobrih dela tj. u sistemu vrednosti prvo ide ljubav prema Bogu i bližnjima pa tek onda spasenje...
 

Back
Top