Šta Biblija kaže o regresiji?

Nigde kao tamo se ne insistira na neposrednim uvidima i direktnom
prenošenju sa učitelja na učenika.
Mada, postoji i jedan budistički pravac koji me je načisto iznenadio.
To su budistički ''jehovini svedoci''. Upoznala sam ženu koja je budista
i sva oduševljena krenem sa njom da ćaskam, a ona kaže ''mi ne smemo
da se družimo sa ostalim budistima.. smatramo da je samo naše učenje
tačno i da su sva ostala iskrivljena'' Drže se samo jedne sutte nekog
svoj učitelja. Bože sačuvaj...
Wtf?!? :eek:
 
Solomon govori da se zapravo prisjeća svog prošlog života što je zapravo prirodna regresija:

19 Ja bijah mladić sretne naravi

i imao sam dobru dušu,
20 ili bolje: jer bijah dobar,

ušao sam u tijelo bez ljage.

Kada je bio dobar da bi za to /poslije/ ušao u tijelo bez ljage? Pa u prošlom životu ! Ovaj stih zapravo govori da duhovno napredovanje prolazi kroz više života.
Nije rekao da je napredovao duhovno nego da je to vrsta kazne, i ako je dobar, onda je i zivot bolji tj. kazna je blaza ili je nema.
 
Šta bi Buda rekao na to? 🤔
Verovatno, "Pa ok ako to pali." 🙂
Dal je beše nićiren budizam. Imaju lotosovu sutru i smatraju da je za prosvetljenje
dovoljno da mantraju naziv sutre. Tako nešto..
Evo odakle budisticki autoriteti crpe mudrost:

Основни текстови бележе да су бодисатве 9. и 10. нивоа рођене у посебним световима нага, у којима добијају неопходне иницијације и разна тајна учења. Буда Шакјамуни, како се наводи у текстовима, до свог последњег рођења на овој Земљи био је у свету нага, и, седећи испод Бодхи дрвета, био је заштићен огромном змијом. Буда Маитреја је, према тантричким изворима, на небу Тушита, где борави на магичном дрвету нага, примајући од њих посебна учења за своје предстојеће рођење на Земљи...
Moze li se verovati takvim strucnjacima? :think:
Dalje kazu izvori:
Лама Зопа Ринпоче је више пута истицао да је, да би се елиминисали штетни ефекти нага, веома добро да се име Краља Нага барем једноставно изговори 21 пут. Његово име се може изговарати на санскриту - Нагараја или на тибетанском [де бзхин гсхегс па клу дбанг гии ргиал по] - Де-схин-схег-па лу-ванг гии гиал-по (кратко: лу-ванг гии гиал-по). Реч „Де-шин-шег-па“ је преведена као Татхагата, „лу-ванг гии гиал-по“ може се дословно превести као „Краљ који влада над нагама“.
Како Лама Зопа примећује, изговарање имена Краља Нага чисти негативну карму од прекршених завета, елиминише опасности од пожара, штити од болести итд. Ако ово име изговорите 100.000 пута, чак можете да се излечите од лепре.

Ko je veci ekspert, oni, masoni, CIA ili Jevreji?
 
Evo odakle budisticki autoriteti crpe mudrost:

Основни текстови бележе да су бодисатве 9. и 10. нивоа рођене у посебним световима нага, у којима добијају неопходне иницијације и разна тајна учења. Буда Шакјамуни, како се наводи у текстовима, до свог последњег рођења на овој Земљи био је у свету нага, и, седећи испод Бодхи дрвета, био је заштићен огромном змијом. Буда Маитреја је, према тантричким изворима, на небу Тушита, где борави на магичном дрвету нага, примајући од њих посебна учења за своје предстојеће рођење на Земљи...
Moze li se verovati takvim strucnjacima? :think:
Dalje kazu izvori:
Лама Зопа Ринпоче је више пута истицао да је, да би се елиминисали штетни ефекти нага, веома добро да се име Краља Нага барем једноставно изговори 21 пут. Његово име се може изговарати на санскриту - Нагараја или на тибетанском [де бзхин гсхегс па клу дбанг гии ргиал по] - Де-схин-схег-па лу-ванг гии гиал-по (кратко: лу-ванг гии гиал-по). Реч „Де-шин-шег-па“ је преведена као Татхагата, „лу-ванг гии гиал-по“ може се дословно превести као „Краљ који влада над нагама“.
Како Лама Зопа примећује, изговарање имена Краља Нага чисти негативну карму од прекршених завета, елиминише опасности од пожара, штити од болести итд. Ако ово име изговорите 100.000 пута, чак можете да се излечите од лепре.

Ko je veci ekspert, oni, masoni, CIA ili Jevreji?
Ja ti nisam sagovornik za takve teme. Mrzi me i dačitam šta si pisao, a kamo
li da razmišljam o tome. Tu jedino baba stojan može da ti pomogne.
 

Back
Top