Šta Biblija kaže o regresiji?

Jel može neki biblijski stih gde se reinkarnacija i regresija pominju?
Jel piše negde u Bibliji da reinkarnacija ne postoji?
koliko znam piše samo da Isus kaže za Jovana da je Ilija koji je najavljen da će ponovo doći a da Jovan negira da je Ilija

Matej 11,12A od vremena Jovana Krstitelja dosad carstvo nebesko na silu se uzima, i siledžije dobijaju ga.
Matej 11,13Jer su svi proroci i zakon proricali do Jovana.
Matej 11,14I ako hoćete vjerovati, on je Ilija što će doći.

Matej 17,10I zapitaše ih učenici njegovi govoreći: zašto dakle književnici kažu da Ilija najprije treba da dođe?
Matej 17,11A Isus odgovarajući reče im: Ilija će doći najprije i urediti sve.
Matej 17,12Ali vam kažem da je Ilija već došao, i ne poznaše ga; nego učiniše s njime šta htješe: tako i sin čovječij treba da postrada od njih.
Matej 17,13Tada razumješe učenici da im govori za Jovana krstitelja.

Jovan 1,19I ovo je svjedočanstvo Jovanovo kad poslaše Jevreji iz Jerusalima sveštenike i Levite da ga zapitaju: ko si ti?
Jovan 1,20I on prizna, i ne zataja, i prizna: ja nijesam Hristos.
Jovan 1,21I zapitaše ga: ko si dakle? Jesi li Ilija? I reče: nijesam. Jesi li prorok? I odgovori: nijesam.
Jovan 1,22A oni mu rekoše: ko si? da možemo kazati onima što su nas poslali: šta kažeš za sebe?
Jovan 1,23Reče: ja sam glas onoga što viče u pustinji: poravnite put Gospodnji; kao što kaza Isaija prorok.

Poslednja izmena:
koliko znam piše samo da Isus kaže za Jovana da je Ilija koji je najavljen da će ponovo doći a da Jovan negira da je Ilija

Matej 11,12A od vremena Jovana Krstitelja dosad carstvo nebesko na silu se uzima, i siledžije dobijaju ga.
Matej 11,13Jer su svi proroci i zakon proricali do Jovana.
Matej 11,14I ako hoćete vjerovati, on je Ilija što će doći.

Matej 17,10I zapitaše ih učenici njegovi govoreći: zašto dakle književnici kažu da Ilija najprije treba da dođe?
Matej 17,11A Isus odgovarajući reče im: Ilija će doći najprije i urediti sve.
Matej 17,12Ali vam kažem da je Ilija već došao, i ne poznaše ga; nego učiniše s njime šta htješe: tako i sin čovječij treba da postrada od njih.
Matej 17,13Tada razumješe učenici da im govori za Jovana krstitelja.

Jovan 1,19I ovo je svjedočanstvo Jovanovo kad poslaše Jevreji iz Jerusalima sveštenike i Levite da ga zapitaju: ko si ti?
Jovan 1,20I on prizna, i ne zataja, i prizna: ja nijesam Hristos.
Jovan 1,21I zapitaše ga: ko si dakle? Jesi li Ilija? I reče: nijesam. Jesi li prorok? I odgovori: nijesam.
Jovan 1,22A oni mu rekoše: ko si? da možemo kazati onima što su nas poslali: šta kažeš za sebe?
Jovan 1,23Reče: ja sam glas onoga što viče u pustinji: poravnite put Gospodnji; kao što kaza Isaija prorok.
ilija nije umro.
Jovan je Jovan a ne Ilija to je samo poredjenje.

Koliko znam reinkarnacija i regresija se pominju kod indijskih duhovnika, ne u Bibliji.
Tehnike regresije, ili, su ‘lake tehnike za bezopasna putovanja u prošle živote’, u smislu dokazivanja reinkarnacije. Ovo je u cilju psihoterapije u astrologiji.

Regresija je oblik psihološke odbrane, koji se sastoji od toga da se pojedinac vraća na ponašanje povezano sa ponašanjem u ranom detinjstvu. Dakle prelazak na neki od prethodnih nivoa mentalnog razvoja.

Odrastao čovek zapada u stanje regresije kao posledica neke frustracije ili nekog stresnog doživljenog u toku dana. Kada naiđete na prepreku, a niste u stanju da takvu situaciju rešite na vama željeni način. Ulazite u regresiju, a to je vraćanje u prošlost (detinjstvo).

Niko još nije dokazao da ovo zaista deluje, pa i da postoji.

ne ubacujem ja ništa.. ako je Isus rekao da je Jovan Ilija onda je to rekao jer je verovao u to...mogao je da kaže Jovan je kao Ilija ili Jovan je Ilija ovih dana ili Jovan je novi Ilija da je hteo da pravi poređenje...
Kako je Isus realno verovao mozemo videti iz onog sto je andjeo rekao o Jovanovoj misiji:

Luka 1,17:
"...I on će naprijed doći pred njim u duhu i sili Ilijnoj da obrati srca otaca k djeci, i nevjernike k mudrosti pravednika, i da pripravi Gospodu narod gotov."

A zasto ovo kazem ?
Pa zato sto je ovo rekao andjeo Gavrilo ,dakle nebesko bice koje je SAM Bog poslao da objavi konkretnu poruku konkretnoj osobi !!!

Dakle Isus nije verovao da je Jovan bio bukvalno Ilija nego da je trebao nastupiti "u duhu i sili Ilijinoj" !

Poslednja izmena:
Regregresija nema veze sa prošlim životom i reinkarnacijom.
Ima zavisno koliko se film vraca unazad. Moze do ranog detinjstva a moze i pre njega, dakle u prethodni zivot, ili pak astralni medjuzivot.
Objasnila je nauka, bebe osećaju majku, njeno ponašanje i strahove još dok su u stomaku. Kada se rode budu nervozne.
Majka je kriva.
Pa sad, to je stvar temperamenta sigurno...

...nije valjda da smatras da Biblija negacijom potvrdjuje legitimiet neke pojave ?
U smislu da ako nesto nije navedeno DA NE POSTOJI da onda postoji...!?
...ili da ako nije izricito zabranjeno da je mozda dozvoljeno ?
Gde sam napisala šta ja smatram? Opet učitavaš nešto što nisam napisala.
Samo sam pitala da li piše negde da reinkarnacija ne postoji. O regresiji
isto ništa ne piše?

Gde sam napisala šta ja smatram? Opet učitavaš nešto što nisam napisala.
Nista ja ne ucitavam nego sam te samo pitao.
Mogli si samo da poreknes i to je to. :D
Samo sam pitala da li piše negde da reinkarnacija ne postoji. O regresiji
isto ništa ne piše?
Meni je ovo delovalo kao da postoji neko podpitanje ili mozda neka teoloska tvrdnja u medjuredova pa sam te toga radi i pitao... :kafa:

Postoji bas upravo ono sto je potrebno.
Biblija kao celokupna knjiga ima bas dosta stranica i ima puno toga za citanje ali o nekoj regresiji nigde nisam uspeo da procitam.
Dobro. Ni o pranju zuba nisi uspeo ništa da pročitaš u Bibliji, pa ne znači
da to nije potrebno.
Zašto je jednostavan odgovor tako težak? Ne piše i to je sve. Čemu
opravdanja i izmišljanja dalja, ne razumem..

Dobro. Ni o pranju zuba nisi uspeo ništa da pročitaš u Bibliji, pa ne znači
da to nije potrebno.
Zašto je jednostavan odgovor tako težak? Ne piše i to je sve. Čemu
opravdanja i izmišljanja dalj
a, ne razumem..
Pa zato sto ,i pored toga sto to mozda nije bio slucaj s tobom - neki koriste upravo taj isti metod kako bi pokusali legitimisati neku pagansku versku sluzbu.
Oni kazu: " pa jel eksplicitno zabranjeno u Bibliji da se radi ovo il ono...?
Ne pise a posto ne pise onda znaci da je u redu...!!! "

Poznato je da su rani hriscani verovali u reinkarnaciju znaci to je bilo originalno ucenje, koje je posle cenzurisano i izmenjeno na vaseljenskim saborima u 4. veku
Kome bre ovo poznato sta je tebi...!?
...znam da su neki indijanci imali takva verska ubedjenja ali koliko se secam oni tada definitivno nisu bili hriscani..>!?
...ili cekaj,da nisu mozda indijanci bili jevreji sa malo vise opeklim licima na suncu...!?
...ili su mozda apostoli bili indijanci...!?

...izvinite,zbunio se ja totalno... :mrgreen:

Ima zavisno koliko se film vraca unazad. Moze do ranog detinjstva a moze i pre njega, dakle u prethodni zivot, ili pak astralni medjuzivot.

Pa sad, to je stvar temperamenta sigurno.

Са тобом расправљати је губљење времена, верујеш у астрални међуживот....Још један од тих следбеника и залуђеника.
Теби да псотаве милион доказа ти би и даље веровао у астрал.

Back