Šta Biblija kaže o regresiji?

Umes li ti da citas? Ona tema se ne zove Regresija, fobije, iskustva vec Reinkarnacija, fobije, iskustva. Inace kao sto i sama priznajes , ne znas sta je regresija i kakve vrste regresije postoje ali zato znas da prilikom nje demoni uskacu u nas i da je to mnogo opasna stvar.😁
I opet da ponovim, jer znam da te to nervira, po pravilniku nemas pravo da nazivas verovanje u reinkarnaciju gluposcu jer je to osnov jedne druge vere. Sta tu nije jasno?
Ova se tema zvala regresija pa joj je promenjen naslov a to jos uvek stoji u tvom uvodu.

Ja cu da postujem pravilnik i necu dalje pisati na nju, kad vec nadlezni ne postuju i ne vode o tome racuna.

Ova se tema zvala regresija pa joj je promenjen naslov a to jos uvek stoji u tvom uvodu.

Ja cu da postujem pravilnik i necu dalje pisati na nju, kad vec nadlezni ne postuju i ne vode o tome racuna.
OVA tema se i dalje zove regresija, tj Sta Biblija kaze o regresiji a ONA tema se oduvek zvala Reinkarnacija, fobije, iskustva, valjda ja znam posto sam je ja i otvorio.
Sva si zbunjena.

Evo dokaza crno na belo koji povezuje pravoslavlje sa reinkarnacijom i ostalim informacijama do kojih se dolazi u regresijama:
Митарства су нека врста царинарница на које душа након смрти наилази на свом уздизању ка Богу. На сваком митарству стоје зли духови који од душе траже откуп за одређену врсту греха, да би та душа могла даље да настави пут. [1] Ово веровање је карактеристично за Православну Цркву, међу неким православним светитељима и верницима. Доживљај проласка кроз митарства подсећа на вантелесна искуства[2], феномен заједнички за разне традиције и епохе. [3]

Evo dokaza crno na belo koji povezuje pravoslavlje sa reinkarnacijom i ostalim informacijoama do kojih se dolazi u regresijama:
Митарства су нека врста царинарница на које душа након смрти наилази на свом уздизању ка Богу. На сваком митарству стоје зли духови који од душе траже откуп за одређену врсту греха, да би та душа могла даље да настави пут. [1] Ово веровање је карактеристично за Православну Цркву, међу неким православним светитељима и верницима. Доживљај проласка кроз митарства подсећа на вантелесна искуства[2], феномен заједнички за разне традиције и епохе. [3]
I kakve to veze ima sa reinkarnacijom?

Prvi put čujem i da reinkarnacija i karma tako funkcionišu. 🤔
Mislim na tu "otplatu promašaja".
Pa u svim opisima medjuzivota u okviru regresije imas da neko kontrolise taj proces, nije nasumican i prirodan. Dakle radi se o nekakvom drustvenom sistemu nalik na zemaljski, bas kao sto su i mitarstva "carinarnice".
Duse u duhovnom svetu recimo dobiju da biraju izmedju nekoliko zivota odnosno tela u kojima ce da otplate karmu i cak mogu da vide unapred scene iz tog zivota kao u bioskopu (ili bukvalno u nekoj vrsti bioskopa) i "probaju telo" koje im vise odgovara (ali ne mogu da ne izaberu nijedno).

Pa u svim opisima medjuzivota u okviru regresije imas da neko kontrolise taj proces, nije nasumican i prirodan. Dakle radi se o nekakvom drustvenom sistemu nalik na zemaljski, bas kao sto su i mitarstva "carinarnice".

Dakle duse u duhovnom recimo dobiju da biraju izmedju nekoliko zivota odnosno tela u kojima ce da otplate karmu i cak mogu da vide unapred scene iz tog zivota i "probaju telo" kao odelo.
Ne znam u kojim opisima. Prvi put čujem. Što se tiče budizma, za neprobuđenu svest stanje između dve inkarnacije izgleda slično snu i zavisi stanja svesti. Može izgledati užasno(pakao) , a može i prijatno(raj). Ali sve je to iluzija i neprobuđena svest nema nikakvu kontrolu nad tim procesom. Kao san. Gubitak tela i ličnosti sa kojim se neprobuđena svest identifikovala izaziva paničnu žudnju za novom identifikacijom i ta žudnja vodi u novu inkarnaciju. To je što sam čitao. Ali ok, moguće da ima tih "vodiča". Ne znam. Samo mi cela ta priča opet deluje nekako hristijanizovano. Neko sudi pa se nesto otplaćuje... Što se tiče istoka, reinkarnacija je prosto prirodan proces. Bog tu nije neophodan.

Ne znam. Deluje mi kao da su sad "duše" potpuno svesne, nešto biraju, pričaju sa vodičima... Sve mi je to nepoznato i lično, nelogično. Zašto uopšte hoće više da se inkarniraju? 🤔
Pa zato sto ih teraju vodici. Tj. ne teraju bukvalno ali ako odbiju onda dodje do raznih problema... Na primer kao u Americi ako neces da vratis kredit banci, moras da zivis u autu ili na ulici, znaci svaki izbor ima posledice.
Što se tiče budizma, za neprobuđenu svest stanje između dve inkarnacije izgleda slično snu i zavisi stanja svesti... Ali ok, moguće da ima tih "vodiča". Ne znam. Samo mi cela ta priča opet deluje nekako hristijanizovano. Neko sudi pa se nesto otplaćuje... Što se tiče istoka, reinkarnacija je prosto prirodan proces. Bog tu nije neophodan.
Cak i prema budizmu komunikacija sa drugim dusama u bardou je stvarna, odnosno one postoje van licnog sna.
Osim toga budizam ne iznosi dokaze za svoja tvrdjenja a regresoterapeuti su sve naucno obradili.

Poslednja izmena:
aaaa.. pa da, on je živopisniji..
Jednom sam odnela nekoj devojci knjige, ove teravadanske. A ona kaže
''jao samo što sam izašla sa jednog predavanja.. kako je bilo super..
čakre, pa poslednja čakra.. treba se pripremiti za smrt da svu energiju
dovedeš u tu čakru da bi se spojio sa.. bla, bla..''
Nikad tačku da stavi. Mislim se, koliko li će se razočarati kad počne da
čita te knjige koje sam joj donela.. :lol:

aaaa.. pa da, on je živopisniji..
Jednom sam odnela nekoj devojci knjige, ove teravadanske. A ona kaže
''jao samo što sam izašla sa jednog predavanja.. kako je bilo super..
čakre, pa poslednja čakra.. treba se pripremiti za smrt da svu energiju
dovedeš u tu čakru da bi se spojio sa.. bla, bla..''
Nikad tačku da stavi. Mislim se, koliko li će se razočarati kad počne da
čita te knjige koje sam joj donela.. :lol:
A na kraju krajeva to je samo knjiga i terminologija. Ako sama nema direktno znanje šta je "cakra" ili "energija" džaba joj sve pročitane informacije.

Aha. Malo mi je čudno kako zen pripada Mahajani s obzirom koliko ona zna da bude živopisna. Pretpostavljam da ga je taoizam "ukrotio". 🙂
Nigde kao tamo se ne insistira na neposrednim uvidima i direktnom
prenošenju sa učitelja na učenika.
Mada, postoji i jedan budistički pravac koji me je načisto iznenadio.
To su budistički ''jehovini svedoci''. Upoznala sam ženu koja je budista
i sva oduševljena krenem sa njom da ćaskam, a ona kaže ''mi ne smemo
da se družimo sa ostalim budistima.. smatramo da je samo naše učenje
tačno i da su sva ostala iskrivljena'' Drže se samo jedne sutte nekog
svoj učitelja. Bože sačuvaj...

Jel može neki biblijski stih gde se reinkarnacija i regresija pominju?
Jel piše negde u Bibliji da reinkarnacija ne postoji?

Solomon govori da se zapravo prisjeća svog prošlog života što je zapravo prirodna regresija:

19 Ja bijah mladić sretne naravi

i imao sam dobru dušu,
20 ili bolje: jer bijah dobar,

ušao sam u tijelo bez ljage.

Kada je bio dobar da bi za to /poslije/ ušao u tijelo bez ljage? Pa u prošlom životu ! Ovaj stih zapravo govori da duhovno napredovanje prolazi kroz više života.

Back