Sta bi se desilo ako bi se Isus opet pojavio?

Сале може да ти буде тата...
Па и може.

Од њега можеш да учиш како са досадним секташима да не разбијаш себи мозак,
Да, видимо на твом примјеру. У твом форумском битисању мета су ти једино други православци које редовно частиш епитетима као што су "екуменисти, јеретици, сергијанци" док остале вјерске заједнице некако пролазе испод радара код тебе.

бар то што је остало...
Хвала ти на комплиментима.

Pa vi tvrdite da je jedenje svinjetine veliki grijeh.
Tako tvrdi Sverto Pismo a mi mu verujemo.
Dakle meni smeta ili jos preciznije meni je zao sto ljudi na svoju vlastitu stetu ignorisu tu realnost.
Idemo dalje:

Što bi vam smetalo da ih džihadi Džizus sve pobije?
Jel citas bre ti sta si napisao,sta je tebi ?
Ja poticem iz pravoslavne porodice,vise od 90% ljudi u mom opkruzenju su pravoslavci,vecina mojih prijatelja su pravoslavci,devojka mog sina je pravoslavna kao i njena porodica i ti se osudjujes reci da bi meni bilo svejedno da bilo koji terorista njih poubija ????????
STA JE BRE TEBI COVECE,KO TE JE ZADOJIO OVAKVIM VERSKIM FANATIZMOM ????????????????
Ti negiraš da je krst simbol hrišćanstva.
Tako je i:
Džihadi Džizus će porušiti sve krstove. Taman ćete se super slagati.
Ma nek porusi on sta hoce,ima zakonskih mera za bilo kakvog povredjivanja verskih znamenitosti samo nek mi ne dira ljude.
Zar ti nije jasno da su hriscani pozvani da Hrista propovedaju upravo gresnicima,ukljucujuci i one koje trenutno jedu nedozvoljenu hranu ?

Ja poticem iz pravoslavne porodice,vise od 90% ljudi u mom opkruzenju su pravoslavci,vecina mojih prijatelja su pravoslavci,devojka mog sina je pravoslavna kao i njena porodica i ti se osudjujes reci da bi meni bilo svejedno da bilo koji terorista njih poubija ????????
STA JE BRE TEBI COVECE,KO TE JE ZADOJIO OVAKVIM VERSKIM FANATIZMOM ????????????????
ne njih već svinje.

Sta mislite sta bi se desilo ako se Isus opet pojavi?

Kako bi dokazao da je to zaista on?

Kako bi bio primljen u modernom svetu?

Da li bi ga vernici prihvatili?

Da li bi razocarao vernike?

Kako bi ga sama crkva prihvatila?

Da budem iskren ideju za ovu temu mi je dala ova slicica legendarnog coraxa koji uvek pogadja u metu

287254393_3111869155809355_13306713170648185_n-jpg.1564361
Opet bi ga ubili Jevreji uz pomoć USA.

ne njih već svinje.
A sto bas svinje,neciste su puno druge zivotinje pa jel to znaci da ih trebamo ispoubijati ?
Zar je Bog dopustio njihovo istrebjenje kada je bio potop samo zbog toga sto su bili necisti ?
Cini mi se da si se nehotice zaglavio u tvom vlastitom liftu pa sad ne znas kako da izadjes dok te ujedno strah od zatvorenog,uskog prostora... :D

A sto bas svinje,neciste su puno druge zivotinje pa jel to znaci da ih trebamo ispoubijati ?
Zar je Bog dopustio njihovo istreb;jenje kada je bio potop samo zbog toga sto su bili necisti ?
Cini mi se da si se nehotice zaglavio u tvom vlastitom liftu pa sad ne znas kako da izadjes dok te ujedno strah od zatvorenog,uskog prostora... :D
Ili sam se jednostavno našalio na vaš račun.

Tako tvrdi Sverto Pismo a mi mu verujemo.
Dakle meni smeta ili jos preciznije meni je zao sto ljudi na svoju vlastitu stetu ignorisu tu realnost.
Idemo dalje:

Tako je i:

Ma nek porusi on sta hoce,ima zakonskih mera za bilo kakvog povredjivanja verskih znamenitosti samo nek mi ne dira ljude.
Zar ti nije jasno da su hriscani pozvani da Hrista propovedaju upravo gresnicima,ukljucujuci i one koje trenutno jedu nedozvoljenu hranu ?
Ovaj nije kako treba garant.
On je u tipu islamskih djihadista samo pravoslavni.
To ocigledno odgaja aktuelna crkva?
On je lajkovao svako ubijanje Srba bogumila.
Nema tu greske.

ajde pročitaj ponovo

Jer vam ovo kazujemo riječju Gospodnjom da mi koji živimo i ostanemo za dolazak Gospodnji, nećemo preteći onijeh koji su pomrli.
Da i sta tu kaze?
Ajde nam objasni nevere ti.
De Glasniče malo se presaberi. To što vi mislite da svaki čobanin sa njive može uzeti čitati Bibliju i razumjeti je kako treba je zabluda. Uostalom nije Vuk prvi koji je prevodio Bibliju na govorni jezik.

Cobanin ne cobanin, ne pricamo o tome.
Vec da je crkva ucinila maksimum da spreci da biblia dodje u ruke narodu.
A da nije bilo komunizma, crkva bi Vuka bacila u zaborav lao osvetu sto je on ucinio da nas narod dobije bibliju.

Kada pogledamo Jevreje, svaki od njih je odlicno poznavao bibliju.
Pa bi to trebala da bude i odlika hriscana.
Ali kod vas je suprotno.

Kada pogledamo Jevreje, svaki od njih je odlicno poznavao bibliju.
Pa bi to trebala da bude i odlika hriscana.
Ali kod vas je suprotno.
I Jevreji su imali klasu rabina koji su izučavali Pismo i onda svoja tumačenja zapisivali i odatle Mišna i Talmud. To da je svaki Jevrejin odlično poznavao Bibliju je nonsens. Niti Jevreji uopšte gledaju cjelinu Biblije kao podjednako značajne. Fokus Jevreja je 99% na Tori. Neviim i Ketuvim su za Jevreje sporedni i manje značajni dijelovi Biblije.

Back