ССП: Спрема се пресељење 800 Лесковчана у Ниш због избора

Niš može iz čitave okoline da se popuni.

screenshot_20240323_021134_firefox-jpg.jpg
 
😡

Pppffffttttt... ti znaš.
Molim te prestani čitati te lažljive, satanističke novine, od njih ništa dobro nije došlo.
Upravo tako.
Svi su u funkciji destabilizacije Srbije.
Eto, sad hoće da posvađaju Nišlije i Leskovčane koji su ko brat bratu, a svakog dana hiljade Leskovčana je u Nišu i nešto manje obrnuto!
Ma i dve ribe na dnu okeana bi pozavadili ...
Da pozavade Čačane i Kraljevčane, BG i NS, RS i RS ... deluju multivektorski !
 
Pa ne funkcioniše to tako. SNS ima vrlo malo vatrenih glasača koji su u tom fazonu. Tamo su većina oportunisti i sendvičari, odnosno ljudi koji nemaju neki politički stav, okreću se ka onome ko više ponudi. Zabole njih da li je to Vučić ili Đilas. To je kazan iz koga se zahvata, plus ovi neopredeljeni i "politika me ne zanima" likovi koji će se aktivirati ako postane očigledno da su promene moguće.

Sve u svemu, kako god da okreneš, Gajić mi se ne uklapa. Lik mi je krajnje sumnjiv. Moj me insekt nikad ne vara.
Nije to baš tako, značajan deo Vučićevih glasača jesu oni koji su vatreno za njega bez koristi i smatraju da je opozicija izdajnička. Da se sve vrti oko koristi ne bi držao televizije sa nacionalnom frekvencijom i tabloide tako čvrsto. Tu sebe generiše kao ultrapatriotu a opoziciju kao rušitelje svega.
 
Pa da. Tako se skupljaju sigurni glasovi. Po državnim firmama se prave spiskovi i za svako radno mesto postoji kvota koliko ljudi moraš da "vrbuješ". Ako se dokažeš u poslu i imaš dobre rezultate, brzo nareduješ. Zato se i zove napredna stranka ;)

Evo izračunaj, preko 600 hiljada ljudi radi u javnom sektoru... da svako "dovuče" još jedan glas, eto tebi dobijenih izbora. Pa jel ti misliš da se glasa na osnovu programa? Naravno da ne. Većina glasa isključivo radi svoje lične koristi.
To sve zavisi, i mora tacnija analiza.

Mnogi Djilasovi glasaci rade za drzavu, plus, ona zanimanja koja su najvise regulisana na trzistu rada.

Jedini izuzetak od toga je mozda IT sektor.

Vucicevi su oni kod kojih je regulacija na trzistu rada manja, pa im SNS pomaze na druge nacine za zaposlenje.

Jedan od razloga zasto Djilasovci nemaju pojma o ekonomiji generalno, je taj sto su im glasaci uglavnom ljudi koji rade na visokoregulisanom trzistu rada, i koji nemaju pojma sta je to slobodno trziste, jer im drzava vec skoro ceo vek obezbedjuje nisku traznju za poslove koje oni rade.

Zato ces od njih uvek i stalno cuti- 'Drzavo daj ovo/ Strasno Drzavo sto nisi uradila ono/ Drzavo zastiti me od onoga'.

Na poslednjim izborima sam morao 3 dana da sedim na ruci koja ce zaokruzila opoziciju protiv Vucica, kao Canak za Kostunicu 2000-e, i da ne gledam N1 dve godine, jer ja te ljude zaista u sustini ne mogu da slusam.
 
Plenković bi isto mogao neke iz Dugopolja da preseli u Zagreb protiv Iblerovog trga i pobedi one iz Možemo.
Prevelik je Zagreb zalogaj, tamo Sotona stoluje.
Čak i za Tuđmana, kada su izbori bili najpošteniji, HDZ je u Zagrebu gubio.
SDP-njarsko ekstremističko, militantno krilo pod nazivom GONG naštimava svom gospodaru Baphometu svaku kutiju u Zagrebu.
HDZ se jednostavno mora pomiriti s činjenicom da humanizam, poštenje, čast, ljubav prema bližnjem, milosrđe i sve ostale vrline, u Zagrebu ne stanuju.
 
Pa ok, znam, glasacu za SNS ukoliko kandiduju gradonacelnicu opet.

Ukoliko ne, razmislicu da li da uopste izadjem, ali mozda "procesljam" i ostale opcije da vidim sta ko nudi i koliko je ozbiljan.

Zdravlja neka je, sto bi se reklo.
Zasto za Sotirovsku? Deluje nesposobna? Nis zaostaje za N.Sada znacajno. Ako si za SNS ima tamo dobrih privrednika,ekonomista ova je novinar,osrednji.
 
Nije to baš tako, značajan deo Vučićevih glasača jesu oni koji su vatreno za njega bez koristi i smatraju da je opozicija izdajnička. Da se sve vrti oko koristi ne bi držao televizije sa nacionalnom frekvencijom i tabloide tako čvrsto. Tu sebe generiše kao ultrapatriotu a opoziciju kao rušitelje svega.

Slažem se, upravo je poenta u tome što je on preko medijskog mraka učinio da opozicija izgleda čak i gore od njega pa glasači, iako nezadovoljni, neće da rizikuju da dođu još gori. Samo ja i taj deo glasača ne smatram njegovim vatrenim, prosto ih zabole za njega (pa i Đilasa) već takođe gledaju isključivo svoj interes. Ako procene da će im sa opozicijom biti bolje, vrlo brzo će se prilagoditi, potpuno sve jedno da li je to Đilas ili neko drugi.
 
To sve zavisi, i mora tacnija analiza.

Mnogi Djilasovi glasaci rade za drzavu, plus, ona zanimanja koja su najvise regulisana na trzistu rada.

Jedini izuzetak od toga je mozda IT sektor.

Vucicevi su oni kod kojih je regulacija na trzistu rada manja, pa im SNS pomaze na druge nacine za zaposlenje.

Jedan od razloga zasto Djilasovci nemaju pojma o ekonomiji generalno, je taj sto su im glasaci uglavnom ljudi koji rade na visokoregulisanom trzistu rada, i koji nemaju pojma sta je to slobodno trziste, jer im drzava vec skoro ceo vek obezbedjuje nisku traznju za poslove koje oni rade.

Zato ces od njih uvek i stalno cuti- 'Drzavo daj ovo/ Strasno Drzavo sto nisi uradila ono/ Drzavo zastiti me od onoga'.

Na poslednjim izborima sam morao 3 dana da sedim na ruci koja ce zaokruzila opoziciju protiv Vucica, kao Canak za Kostunicu 2000-e, i da ne gledam N1 dve godine, jer ja te ljude zaista u sustini ne mogu da slusam.

Ako dođe do promena, to će biti zbog nagomilanog nezadovoljstva, ne zbog Đilasa ili nekog konkretno u opoziciji. Niko iz opozicije nema potrebnu lidersku harizmu da privuče glasače, oni mogu da dođu na vlast samo kao neko ko se tu zatekao u momentu kad se Vučić politički samoubije ili mu iz ugla stranca istekne mandat.

Što se tiče ekonomije, Đilas ima koncept državnog kapitalizma. To je neka mešavina državnog intervencionizma i kapitalizma. Po meni je to pravi put za naše uslove. Ako imaš slobodno i otvoreno tržište, desiće ti se ovo što i Hrvatima, ima svi da odu. Tako ništa nećeš dobiti, samo ćeš nastaviti da propadaš. Mora da postoji intervencija države u razvoj privrede. Pa se otvori razvojna banka, ulaže se u inovativno preduzetništvo, otvaraju visokotehnološke fabrike, plate profesora i lekara digneš u nebesa a rijalitije oporezuješ sa 400% poreza. Ako hoćeš kvalitetno društvo, mora intervencija, a ako ostaviš da to uređuje tržište, svi odoše.
 
Ako dođe do promena, to će biti zbog nagomilanog nezadovoljstva, ne zbog Đilasa ili nekog konkretno u opoziciji. Niko iz opozicije nema potrebnu lidersku harizmu da privuče glasače, oni mogu da dođu na vlast samo kao neko ko se tu zatekao u momentu kad se Vučić politički samoubije ili mu iz ugla stranca istekne mandat.

Što se tiče ekonomije, Đilas ima koncept državnog kapitalizma. To je neka mešavina državnog intervencionizma i kapitalizma. Po meni je to pravi put za naše uslove. Ako imaš slobodno i otvoreno tržište, desiće ti se ovo što i Hrvatima, ima svi da odu. Tako ništa nećeš dobiti, samo ćeš nastaviti da propadaš. Mora da postoji intervencija države u razvoj privrede. Pa se otvori razvojna banka, ulaže se u inovativno preduzetništvo, otvaraju visokotehnološke fabrike, plate profesora i lekara digneš u nebesa a rijalitije oporezuješ sa 400% poreza. Ako hoćeš kvalitetno društvo, mora intervencija, a ako ostaviš da to uređuje tržište, svi odoše.
Ja se sa tim sustinski ne slazem, i zato je jedini nacin da glasam za opoziciju onaj kao sto rekoh- Da sedim na desnoj saci 3 dana, k'o svojevremeno Canak za Kostunicu :ceka: :mrgreen:
 
Ja se sa tim sustinski ne slazem, i zato je jedini nacin da glasam za opoziciju onaj kao sto rekoh- Da sedim na desnoj saci 3 dana, k'o svojevremeno Canak za Kostunicu :ceka: :mrgreen:

Nema šta da se slažeš ili ne slažeš. Imaš tačno na primeru kod Hrvata šta će se desiti. Čim uđeš u EU, ima da ti ode pola miliona ljudi i kapital i sve živo... osim ako nekim intervencionizmom ne učiniš da se ipak zadrže ovde. Ako ne veruješ, videćeš. Te fore sa "tržištem i nevidljivim rukama" mogu da funkcionišu samo kod visokorazvijenih, jer tada ljudi dolaze KOD tebe, nema potrebe ništa da regulišeš... ali kad si slab i otvoriš tržište, ćao zdravo, sve ode. Kapitalizam nije isti za jake i za slabe, drugačija su "pravila igre", to mnogi ne razumeju.
 
Nema šta da se slažeš ili ne slažeš. Imaš tačno na primeru kod Hrvata šta će se desiti. Čim uđeš u EU, ima da ti ode pola miliona ljudi i kapital i sve živo... osim ako nekim intervencionizmom ne učiniš da se ipak zadrže ovde. Ako ne veruješ, videćeš. Te fore sa "tržištem i nevidljivim rukama" mogu da funkcionišu samo kod visokorazvijenih, jer tada ljudi dolaze KOD tebe, nema potrebe ništa da regulišeš... ali kad si slab i otvoriš tržište, ćao zdravo, sve ode. Kapitalizam nije isti za jake i za slabe, drugačija su "pravila igre", to mnogi ne razumeju.
Kapitalizam je jos bitniji za slabe, zato sto jaki imaju vise para za bacanje na netrzisne stvari. Ne odlaze ljudi zbog slobodnog trzista na trzistu rada u Srbiji, vec suprotno, sto na tom regulisanom trzistu bas ti najbolji nisu adekvatno placeni. To o cemu ti pricas je slobodnije trziste rada iz ugla tih Drzava gde beze, i to je isto tako odlicno za njih, jer dobijaju vredne i/ili umne ljude. U nasim uslovima, zatvoreno trziste rada je i sa tim tvojim regulacijama, jer mi ne primamo strance; plus, jos i bitnije od toga, masa regulacija koja ne dozvoljava da se vredni radnici u Srbiji plate adekvatno, a neradnici imaju istu platu kao i ti vredni radnici. Sto neslobodnije trziste rada, to ce dobri radnici hteti vise da beze tamo gde ce biti vise cenjeni. Nije suprotno.
 
Novinari su potom počeli da postavljaju pitanja. Prvo je bilo da prokomentariše američka istraživanja NDI po kojima će opozicija izgubiti izbore, i da se zato spremaju da ih bojkotuju.

- Od svega što sam pričao na pamet mi nije palo da pričam o unutrašnjim stvarima. Upravo sam pozvao sve ljude u Srbiji da razumeju težinu naše pozicije, i da se odgovorno ophode. Mogao sam pričati o Nestoroviću, koji je neodgovorno postupio. Nisam govorio ni o svima ovima. Namerno to nisam učinio. Mi imamo zakone i ustav, oni su molili krajem godine i tražili izbore. Kao da je to fontana želja, pa su pretili protestima - rekao je on.

Dodaje da su izbori održani u roku u kom je traženo, a da su zatim tražili ponavljanje beogradskih izbora.

Aleksandar Vučićfoto: Damir Dervišagić

- Mi smo rekli da naćemo biti lopovi kao neki 2012. godine. Nećemo da krademo, bolje je da čuvamo srpsku demokratiju, pošto je važna za nas. Kao što nismo branili da šetaju do RTS, zbog čega je recimo ranije ubijen Ranko Panić. Onda su rekli da neće da idu brzo na izbore, pošto su videli da su pali. Neće da idu 28. na izbore, pošto idu na "holidej". Spajaju praznike, idu u inostranstvo, pa nisu tu. Mi smo rekli da je to besmislen razlog, i da Beograd mora da radi, da se kupe novi autobusi, milion drugih stvari. Oni su rekli da ne smemo da kvarimo "holidej" - dodaje Vučić.

Tada su izbori odloženi na poslednji mogući datum - 2. jun.

- Onda su tražili da se ide na jesen, suprotno zakonu. Imam ja to istraživanje NDI ispred sebe. Imam više istraživanja, i po svakom su pali. Oni imaju svoje limite u Beogradu. Misle da je dovoljno da vode antisrpsku politiku, pa će dobiti Beograd. Beograd se promenio, čak im je lakše da dobiju izbore i negde drugde. Neće ljudi njihovu politiku u Beogradu, i vrlo su limitirani. I pošto znaju to, opet hoće da ucenjuju. Nećete na silu ništa dobiti - poručuje predsednik.

Dodaje da je opozicija nanela veliku štetu državi, posebno u Strazburu i Beču, i zamolio ih je da stave državne interese iznad stranačkih.
 
Zasto za Sotirovsku? Deluje nesposobna? Nis zaostaje za N.Sada znacajno. Ako si za SNS ima tamo dobrih privrednika,ekonomista ova je novinar,osrednji.
Pisala sam zasto, ukratko jer mi je nesto ucinila a da me nije ni znala, i jer je obecala kao gradonacelnica da ce se javljati na telefone za gradjane, isprobala sam to, i zasita se javila, i ucinila sto je jos vaznije. Znaci ispunila je obecanje. Osim toga je skromna, prizemna zena, ne pravi se vazna.

Ja to cenim, i znam da ima jos dobrih ljudi, stranke su mi manje bitne, i iako je mozda osrednji novinar bila, ima veliko srce a to je najbitnije.
 
Pa, kad branis SNS kradju izbora i njihove spletke, onda sta si drugo?

Pitas me otkud znam sta se desava u mojoj ulici u kojoj sam odrastao, u kojoj znam svaki mimetar kvadratni, u kojoj mi zivi moja ekipa? :)

Okej.
Ja ne branim izbornu kradj ma od koga da je, nego se pitam kako ti iz daljine sve to znas, kad evo ja odavde nisma cula za takav slucaj, niko se nije zalio (izuzimam ovu temu jer je ona nagadjanje, mozda je tacno, mozda i nije, videce se, nego kazem za rep. izbore da se nije niko ovde zalio).
 
Ja ne branim izbornu kradj ma od koga da je, nego se pitam kako ti iz daljine sve to znas, kad evo ja odavde nisma cula za takav slucaj, niko se nije zalio (izuzimam ovu temu jer je ona nagadjanje, mozda je tacno, mozda i nije, videce se, nego kazem za rep. izbore da se nije niko ovde zalio).

Objansio sam ti kako znam. To sto ti nisi cula za nesto, ne znaci da ne postoji.

Ni ja nisam do pre 10 godina cuo za kakaruia pticu, a eto, ona postoji mnogo duze nego homo sapiens :)
 

ССП: Спрема се пресељење 800 Лесковчана у Ниш због избора

Izvor 1 - https://nova.rs/vesti/politika/ssp-sprema-se-preseljenje-800-leskovcana-u-nis-zbog-izb
Izvor 2 http://www.nspm.rs/hronika/ssp-sprema-se-preseljenje-800-leskovcana-u-nis-zbog-izbora


петак, 29. март 2024.
"Према информацијама које нишкој опозицији стижу са свих страна, тачније од запослених у локалним самоуправама, само у Лесковцу се спрема пресељење 800 људи у Ниш како би могли да гласају на предстојећим локалним изборима", изјавила је Јелена Милошевић, народна посланица Странке слободе и правде и председница Градског одбора ССП Ниш.
„Поред Лесковца, спремају се миграције људи и из Житорађе, Беле Паланке, док се Дољевчани хвале да су постали Београђани“, навела је она, преноси Н1.
Милошевићева каже да је на делу изборни инжењеринг у режији Српске напредне странке, а квоте се увелико додељују локалним одборима Српске напредне странке где су избори одржани.
1702834886-zbori-750x422.jpg

„Разлог раздвајања локалних избора и преседан који је направила СНС, када је на миг Александра Вучића, 65 председника општина и градоначелника поднело оставке, јесте управо миграција бирача из општине у општину или из града у град како би се победило и тамо где Српска напредна странка нема подршку грађана. Ниш је један од тих градова и нишка опозиција је у зачараном кругу, заглављена између институција, које одговарају или немушто или одуговлаче са одговором од 40 дана“, каже Јелена Милошевић, саопштено је из ССП.
Наводи да су се обратили свим институцијама и затражили састанак са начелником Полицијске управе Јовицом Стојменовићем, како би „одбранили изборну вољу Нишлија“.
„Одговори о променама пребивалишта, које добијамо након 40 дана, су бескорисни, јер се број пријављених мења на дневном нивоу“ објашњава Милошевић и закључује: „Избори, који би се одржали под оваквим условима, нису избори већ добро организована пљачка гласова грађана. Избори ће бити или фер и поштени или их неће бити“.
(Н1-Нова.рс)
I njih 800 preokreće rezultat? :think:
 

ССП: Спрема се пресељење 800 Лесковчана у Ниш због избора

Izvor 1 - https://nova.rs/vesti/politika/ssp-sprema-se-preseljenje-800-leskovcana-u-nis-zbog-izb
Izvor 2 http://www.nspm.rs/hronika/ssp-sprema-se-preseljenje-800-leskovcana-u-nis-zbog-izbora


петак, 29. март 2024.
"Према информацијама које нишкој опозицији стижу са свих страна, тачније од запослених у локалним самоуправама, само у Лесковцу се спрема пресељење 800 људи у Ниш како би могли да гласају на предстојећим локалним изборима", изјавила је Јелена Милошевић, народна посланица Странке слободе и правде и председница Градског одбора ССП Ниш.
„Поред Лесковца, спремају се миграције људи и из Житорађе, Беле Паланке, док се Дољевчани хвале да су постали Београђани“, навела је она, преноси Н1.
Милошевићева каже да је на делу изборни инжењеринг у режији Српске напредне странке, а квоте се увелико додељују локалним одборима Српске напредне странке где су избори одржани.
1702834886-zbori-750x422.jpg

„Разлог раздвајања локалних избора и преседан који је направила СНС, када је на миг Александра Вучића, 65 председника општина и градоначелника поднело оставке, јесте управо миграција бирача из општине у општину или из града у град како би се победило и тамо где Српска напредна странка нема подршку грађана. Ниш је један од тих градова и нишка опозиција је у зачараном кругу, заглављена између институција, које одговарају или немушто или одуговлаче са одговором од 40 дана“, каже Јелена Милошевић, саопштено је из ССП.
Наводи да су се обратили свим институцијама и затражили састанак са начелником Полицијске управе Јовицом Стојменовићем, како би „одбранили изборну вољу Нишлија“.
„Одговори о променама пребивалишта, које добијамо након 40 дана, су бескорисни, јер се број пријављених мења на дневном нивоу“ објашњава Милошевић и закључује: „Избори, који би се одржали под оваквим условима, нису избори већ добро организована пљачка гласова грађана. Избори ће бити или фер и поштени или их неће бити“.
(Н1-Нова.рс)
O, kako duboko uronjena u igru moći, čini se da politički obrasci neumorno plešu, plesajući sa sudbinom običnih ljudi. Izjava koju ste izneli o preseljenju stanovnika iz Leskovca u Niš, osvetljava složenost političke scene i tragične posledice koje nosi sa sobom.

Izgleda da se politički inženjering, sa svojim kalkulacijama i manipulacijama, ne odvija samo na nacionalnom nivou, već se proteže i na lokalnu političku arenu. Priča o preseljenju stanovnika, očito je samo još jedan element u širokoj mreži strategija koje se koriste u političkim borbama.

Odluka o preseljenju, čini se, nije samo puka administrativna promena adrese, već ima dublje implikacije na izborni proces. Ona izaziva različite reakcije i polemike, a poziva se i na institucije kako bi se izrazila zabrinutost i zatražile mere zaštite izborne volje građana.

Ipak, u senci tih političkih intriga, stoji suštinsko pitanje - da li će izbori biti sprovedeni u skladu sa demokratskim principima ili će postati igra moći, u kojoj će glasovi građana biti samo još jedan instrument manipulacije?

Tako se čini da se pred nama otvara izazovan put, put ka odbrani demokratskih vrednosti i borbi za integritet izbornog procesa. Hoće li se izbori zaista održati ili će biti zatvoreni pred pritiscima političkih sila, ostaje da vidimo. U svakom slučaju, važno je ostati budan, kritički razmišljati i delovati u skladu sa vrednostima pravde i istine.
 

Back
Top