Srpski za Ubuntu

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Legenda_1

Elita
Banovan
Poruka
18.455
Auuuu,sta je ovo?
Prebacio sam kao na Srpski,kad ono i cirilica,i latinica i jekavski i ijekavski i deformiteti ....
Imam instaliran Kubuntu 10.10,pa bih molio da mi neko pomogne oko ispravke ovih gresaka,ako ima ispravki uopste.:dash:
 
Auuuu,sta je ovo?
Prebacio sam kao na Srpski,kad ono i cirilica,i latinica i jekavski i ijekavski i deformiteti ....
Imam instaliran Kubuntu 10.10,pa bih molio da mi neko pomogne oko ispravke ovih gresaka,ako ima ispravki uopste.:dash:

шта да ти кажем, због таквих глупости (и супруге) користим гноме.... :(
пробај да прелисташ КДЕ 4.5 и српски превод ниси једини са тим проблемом..
 
хехех контам ја то колико је то напоран посао и при том још га људи раде како би други корисници који знају само да читају, могли да користе већину могућности које овај систем и графичка окружења нуде...
И на томе сам им неизмерно захвалан....
 
Uh,morao sam da reinstaliram Kubuntu i ostavio Engleski...Nije bilo sanse da ispravim bilo sta od gresaka u sistemu koje su se pojavile.

Da,poznato mi je koliko je blacen Srpski,ali budimo realni,najvise blatimo "mi" sami...Blatili smo...Svadja oko toga koji je Srpski jezik koji koristimo,dodje mi da ujedam!!!
Doslo vreme da i moj maternji jezik navodni Srbi menjaju kako zele i deformisu u nebulozne reci i znakove,i jos pricaju kako je to zvanican Srpski jezik za Srbiju:(
A zvanicno,ako ste gledali TV pre neki dan,jos se vodi da je zvanican Srpskohrvatski jezik za Srbiju.
Pa sto se tice samog prevoda,srpali su sve pakete zajedno,jer kako ce stranac znati koji jezik da stave kao Srpski,kad su Srpska narecja data kao zvanican Srpsk ijezik.
Pa i u GNOME je isti slucaj kao u KDEu,u svim Debijanovim derivatima,kao i u vecini Linux distribucijama,novijim verzijama.
Koliko je tesko,to je diskutabilno,kako za koga,danas je to najmanji problem ako ima interesenata i voljnih ljudi da rade na tome.
Sto se tice KDE okruzenja,slazem se :)
 
Nisi me dobro razumeo izgleda.
Svi paketi su strpani u jedan tako da nemozes prostom instalacijom da imas odredjeno govorno podrucje za 10.10....
Cudi me da neznas za to,pa pogledaj i na nasem forumu Ubuntua,kao i na drugim,svi imaju isti problem.
Ne uvlacim ja politiku u ovo,vec je politizirano vec odavno sve.
Izvini,uz svo postovanje ali ti kao da si sad banuo odnekud i nasao se u nedodjiji :)
u Srbiji,i u Vojvodini nije maternji Srpski sa ijekavskim narecjem,haha..Nemoj sad i ovo da pogresno razumes:)
I nezalim se ja sto je Ijekavica,vec sto je mesano i cirilica i latica,kao i ono prostacko izvitoperen Hrvatski naglasak sa negativnim smislom.
Nadam se da sad me razumes;)
 
Poslednja izmena:
Nisi me dobro razumeo izgleda.
Svi paketi su strpani u jedan tako da nemozes prostom instalacijom da imas odredjeno govorno podrucje za 10.10....
Cudi me da neznas za to,pa pogledaj i na nasem forumu Ubuntua,kao i na drugim,svi imaju isti problem.
Ne uvlacim ja politiku u ovo,vec je politizirano vec odavno sve.
Izvini,uz svo postovanje ali ti kao da si sad banuo odnekud i nasao se u nedodjiji :)
u Srbiji,i u Vojvodini nije maternji Srpski sa ijekavskim narecjem,haha..Nemoj sad i ovo da pogresno razumes:)
I nezalim se ja sto je Ijekavica,vec sto je mesano i cirilica i latica,kao i ono prostacko izvitoperen Hrvatski naglasak sa negativnim smislom.
Nadam se da sad me razumes;)


Као прво, ијекавица није "Хрватски нагласак" Хрватски језик у изворном смислу представљају кајкавско и чакавско наречје... ;)

Они који су радили на локализацији Кубунтуа радили су је тако да могу сви Срби где год да се налазе да је користе без обзира на варијанту штокавског наречја коју употребаљавају... Друга је ствар што су се успут помешале "карте" па дође до таквих "папазјанија" :)
На линку који сам ти оставио имаш и решење твог проблема...
 
Eeeeeee... :)

Ala se razumemo kao tuta i muta... Pa gde sam ja rekao da je Ijekavica Hrvatski?
Sad ispada da sam ja Kinez i da pisem ko zna na kojem jeziku.
U stvari nije bitno,necu vise o tome.;)
 
heh,
Uvek je tako najbolje,ako se moze ;)

U svakom slucaju hvala Gospodo na pomoci,i izvinjavam se na gruboj kritici i recima sa moje strane,malo sam bio ogorcen i ljut ;)


Kako se zakljuva tema?
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top