Srpski lekari u Nemačkoj

Kolege,bio bih zahvalan, ako neko moze da mi pomogne u sledecoj situaciji.

Naime, podneo sam zahtev za radnu dozvolu u Nemackoj i uskoro bih trebalo da idem i na termin u Ambasadi za vizu. Posto fsp tek treba da polazem, moracu naknadno u ambasadi da dostavim BE:
Medjutim, kao dodatna dokumenta koja mi traze za izdavanje radne dozvole u Nemackoj je izmedju ostalog i pasos sa boravisnom dozvolom (Reisepass mit Aufenthaltsgenehmigung/Aufenthaltserlaubnis). Koliko sam ja razumeo, boravisnu dozvolu mogu da dobijem tek kad dobijem vizu, a sa druge strane da bi mi u ambasadi izdali vizu, trebam da dostavim radnu dozvolu.iz Nemacke. Da li bi u ovom slucaju trebalo da obavestim Landesverwaltungsamt, da ne mogu da dostavim boravisnu dozvolu, jer mi je za to potrebna viza ili da ih eventualno pitam da mi izdaju Zusicherung, da ce mi izdati BE kad polozim i jezik, i da sa tim Zusicherung-om probam da podignem vizu. Malo je sve konfuzno, ali ako neko moze da mi pomogne, hvala unapred :)
 
Postovane kolegice i kolege,

u potrazi smo za ljekarima kako specijalistima tako i onima bez specijalizacije.

Specijalisti:

moraju imati minimum B2 bolje C1, fleksibilnost, sposobnost za brzi pocetak rada u Njemackoj. Radno iskustvo, najvise su trazeni neurolozi,psihijatri,internisti, anesteziolozi, specijalisti opce medicine.

Ljekari bez specijalizacije:

moraju imati minimum B2, bolje C1 te naravno radno iskustvo, a mozemo Vam pomoci u sljedecim granama medicine: interna medicina, neurologija, psihijatrija, anestezija i opca medicina.

Javite nam se Vasim CV-em na mail proselectvermittlungsagentur@gmail.com

Imamo vlastitu nastavu ili uzivo u Njemackoj ili putem interneta koja ce Vas pripremati za polaganje FSP-a, a pomazemo i oko cjelokupne papirologije koja je neophodna da zapocnete raditi kao ljekari u Njemackoj.

Naravno nase usluge su besplatne.
 
Da li prevodi dokumenata (konkretno plan i program, ali i ostala dokumenta) moraju biti prevedeni od strane sudskog tumaca registrovanog u pokrajini u kojoj se zeli aplicirati za posao ili mogu od bilo kog registrovanog sudskog tumaca iz bilo koje pokrajine?
 
Da li prevodi dokumenata (konkretno plan i program, ali i ostala dokumenta) moraju biti prevedeni od strane sudskog tumaca registrovanog u pokrajini u kojoj se zeli aplicirati za posao ili mogu od bilo kog registrovanog sudskog tumaca iz bilo koje pokrajine?

Bayern, moze tumac iz bilo koje EU drzave. Hessen samo iz Nemačke, bilo koja pokrajina. Ostale, neka priznaju iz druge EU drzave a neka samo iz Nemacke. Uradis u nemackoj i neces pogresiti.
 
Kolege,bio bih zahvalan, ako neko moze da mi pomogne u sledecoj situaciji.

Naime, podneo sam zahtev za radnu dozvolu u Nemackoj i uskoro bih trebalo da idem i na termin u Ambasadi za vizu. Posto fsp tek treba da polazem, moracu naknadno u ambasadi da dostavim BE:
Medjutim, kao dodatna dokumenta koja mi traze za izdavanje radne dozvole u Nemackoj je izmedju ostalog i pasos sa boravisnom dozvolom (Reisepass mit Aufenthaltsgenehmigung/Aufenthaltserlaubnis). Koliko sam ja razumeo, boravisnu dozvolu mogu da dobijem tek kad dobijem vizu, a sa druge strane da bi mi u ambasadi izdali vizu, trebam da dostavim radnu dozvolu.iz Nemacke. Da li bi u ovom slucaju trebalo da obavestim Landesverwaltungsamt, da ne mogu da dostavim boravisnu dozvolu, jer mi je za to potrebna viza ili da ih eventualno pitam da mi izdaju Zusicherung, da ce mi izdati BE kad polozim i jezik, i da sa tim Zusicherung-om probam da podignem vizu. Malo je sve konfuzno, ali ako neko moze da mi pomogne, hvala unapred :)

Koja je pokrajina u pitanju? Svakako trazi da ti izdaju Zusicherung, koji ce verovatno da ti izdaju tek kad polozis FSP ako je to uslov kod njih za BE, i da ti napisu da ce ti izdati BE cim doneses pasos sa Vizom. Sa tim papirom mozes da dobijes vizu.
 
Ja sam imala termin 8.11.falilo mi BE,10.11.me zvali da je viza odobrena da donesem samo BE i osiguranje kad god to bilo,jos uvek nisam prilozila jer tek 8.3.polazem FSP.A na terminu su mi najpre dali dopunu 10 nedelja.

- - - - - - - - - -


To je samo na uvid vrate ofmah uzmu kopiju

- - - - - - - - - -



Odgvorih odvojenim postom

Koleginice posto smo tu negde slicne sa datumima / termin u ambasadi 30.10. a Fsp sam polozila tek 09.03/ sta ste vi radili sa ambasadom i dostavljanjem dodatne dokumentacije tj. Berufserlaubnis? Mene ambasada nije htela da ceka vise da donesem dokumentaciju,kako ste vi to resili? pozdrav
 
Pozdrav.Dali neko zna dali se nadovera dokumenata moze umesto u ambasadi obaviti u Rathaus u DE, ali da jos nezivite u DE,tj.nemate boraviste?

Overa dokumenata nema veze sa mestom prebivalista ondosno boravista. U Rathaus oni jednostavno pogledaju Dokumente, overe i gotovo (naravno dokumenti moraju da budu na Nemackom :)). Kopije dokumenata na nekom drugom jeziku, mogu takodje da overe ako oni sami naprave kopiju (naravno to jos dodatno kosta ali ne puno )
 
Poslednja izmena:
Dobar dan kolege!
Hvala vam sto nesebicno delite informacije!
Imam jedno pitanje vezano za proces viziranja.
Da li je neophodno imati polisu zdravstvenog osiguranja u srbiji na 6 meseci ili je moguce uz potvrdu o clanstvu u nekoj od osiguravajucih kuca nemacke (AOK ili TK) podici vizu?
Da li neko ima iskustva sa tom problematikom?
 
Koja je pokrajina u pitanju? Svakako trazi da ti izdaju Zusicherung, koji ce verovatno da ti izdaju tek kad polozis FSP ako je to uslov kod njih za BE, i da ti napisu da ce ti izdati BE cim doneses pasos sa Vizom. Sa tim papirom mozes da dobijes vizu.
Hvala na odgovoru, pokrajina je Schleswig-Holstein.
Inace moj savet za koleginicu iznad koja se raspituje oko FSP-a u Thüringenu je da ako moze, bezi sto dalje od te pokrajine. Trenutno se tamo ne moze dobiti radna dozvola, dok se ne zavrsi proces uporedjivanja diploma, to znaci minimum godinu do godinu i po. A ako se odlucite da idete na Kenntnisprüfung, ne mozete da dobijete privremenu radnu dozvolu. Barem je tako bilo do kraja prosle godine.

- - - - - - - - - -

Da li ima nekog na forumu da trenutno sprema telc B2/C1 Fachsprachprüfung na telc Institutu u Frankfurtu ili da je kojim slucajem vec polagao?
 
Zavrsila sam srednju medicinsku skolu, prvu godinu fakultetu u medjuvremenu sestra je pocela da radi u Nemackoj u starackom domu i nasla je i meni posao. Potpisala sam ugovor, takodje je poslodavac dao i potvrdu da sam kod njega zavrsila probni rad i sve sto ide uz to, sada mene intresuje koliko se ceka na termim u ambasadi? Hvala unapred.
 
Da li se priznaje lekarsko uverenje od Dr Vukovica.Unapred hvala

Vec je o ovom pisano na forumu, ali mislim da ne puno, pa moze da promakne. Uglavnom se ne priznaje njegovo uverenje. Najbolje da se podrobno raspitate u pokrajini u kojoj nameravate da radite da li traze iskljucivo uverenje lekara iz Nemacke eventualno iz EU zemalja ili postoji mogucnost da uvaze uverenje nekog van EU. Znam slucajeve gde su ljudi uzimali uverenje pomenutog dr i na kraju morali ponovo da uzmu kod nekog u Nemackoj, a cak je ponekad manje kostalo nego kod njega ili su ljudi dobijali za dz, zavisi od ordinacije do ordinacije.

Dobar dan kolege!
Hvala vam sto nesebicno delite informacije!
Imam jedno pitanje vezano za proces viziranja.
Da li je neophodno imati polisu zdravstvenog osiguranja u srbiji na 6 meseci ili je moguce uz potvrdu o clanstvu u nekoj od osiguravajucih kuca nemacke (AOK ili TK) podici vizu?
Da li neko ima iskustva sa tom problematikom?

Bitno je da imate osiguranje. Ako mozete da dobijete neko u Nemackoj jos bolje. Takodje je bolje TK nego AOK :)


Zavrsila sam srednju medicinsku skolu, prvu godinu fakultetu u medjuvremenu sestra je pocela da radi u Nemackoj u starackom domu i nasla je i meni posao. Potpisala sam ugovor, takodje je poslodavac dao i potvrdu da sam kod njega zavrsila probni rad i sve sto ide uz to, sada mene intresuje koliko se ceka na termim u ambasadi? Hvala unapred.

Bolje da ste pitali kada cete dobiti sedmicu na lotou, bio bi verovatno laksi odgovor ;) :D. U principu se ceka 2-3 meseca ili duze, desi se ponekad da neko ispadne i da dobijete ranije termin. Znam za barem dva slucaja u poslednjih 6 meseci da su ljudi dobili termin za oko mesec, mesec i po dana. Dakle cist rulet.
 

Back
Top