Srpski lekari u Nemačkoj

Hvala na prethodnim odgovorima :) Zanima me sta ste pisali u Betreff prilikom slanja Bewerbunga mailom? Primjetila sam da su neki oglasi oznaceni brojem, da li mozda pisati taj broj ili rijecima tipa "Bewerbung um eine Stelle" itd... Izvinjavam se ako je vec pisano o tome, ali tema je vec poodmakla... :)
 
Govorim iz licnog iskustva: od ambasade dobijete ulaznu vizu s kojom mozete da podjete raditi i obicno traje 90 dana. PLAVA KARTA je ujedno i boravisna i radna dozvola za onoliko koliko vam traje ugovor + 3 mj. Dobiva se i zahtjev se podnosi u Njemackoj u uredu za strance u mjestu u kojem ste.. Treba radni ugovor, prijava u tome mjestu, pasos( s vizom) i 2 slike. Ceka se na 2 sedmice da dodje iz Berlina i to je to
 
Kad je rec o prevodjenju dokumentacije, jos jednom da napomenem postoji u BG-u ovlasceni prevodilac, kome treba poslacu info na pp. Ne morate ni ici u BG, nazovete, oni ce vam dati email, skenrirate dokumentaciju, i salju vam postom, nakon sto uplatite na njihov racun.[/QUOTE]

Htedoh da Vas kontaktiram preko pp, a u vezi sudskog tumaca priznatog u Nemackoj, kojeg pominjete. Medjutim, ne vidim nigde opciju za pp, tako da predlazem, ako je moguce, da postavite javno njegovo ime i prezime, pa da ga mozemo pronaci na netu, jer pretpostavljam da ima javnu poslovnicu na internetu.

Inace, meni je bas hitan prevod dokumentacije, pa bi mi znacilo kada biste sto pre odgovorili.
 
Drage kolege, nakon dugeee potrage uspela sam da dobijem praktikum u jednoj klinici, interesuje me da li neko zna koliko je toplaceno , da li se uopste placa i kakva su vasa iskustva , sta se ocekuje od praktikanta da radi?

To je tesko odgovoriti, ja sam imao praktikum mesec dana nista nisam dobio cak ni putnu kartu, posle sam imao praktikum za 1500€ bruto dok nisam polozio Approbation. I jedan i drugi praktikum sam prihvatio bez razmisljanja jer mi je prvi pomogao da dodjem do drugog a drugi do aprobacije. Prvo ne radis nista, samo gledas , mozda nedelju dana , onda uzimas anamnezu pa dodje Assistenzarzt koji radi kompletan prijem pacijenta i onda polako pocnes sama da radis prijem pacijenata. Naravno ostatak dana visite i vadjenje krvi stavljanje braunila itd. Kasnije dolazi pisanje tj. diktiranje prijema i otpusta tj. otpusnog pisma. Ogranicavam se da je tako na internoj...
 
Kad je rec o prevodjenju dokumentacije, jos jednom da napomenem postoji u BG-u ovlasceni prevodilac, kome treba poslacu info na pp. Ne morate ni ici u BG, nazovete, oni ce vam dati email, skenrirate dokumentaciju, i salju vam postom, nakon sto uplatite na njihov racun.

Htedoh da Vas kontaktiram preko pp, a u vezi sudskog tumaca priznatog u Nemackoj, kojeg pominjete. Medjutim, ne vidim nigde opciju za pp, tako da predlazem, ako je moguce, da postavite javno njegovo ime i prezime, pa da ga mozemo pronaci na netu, jer pretpostavljam da ima javnu poslovnicu na internetu.

Inace, meni je bas hitan prevod dokumentacije, pa bi mi znacilo kada biste sto pre odgovorili.[/QUOTE]

Deutsch Express
Телефони (011)2691689 и (065)4684528
www.deutsch.rs
ja sam kod njih prevodila,placa se po dospecu na kucnu adresu postaru,a prvo se njima na mail posalje skenirano da daju procenu koliko ce to da kosta
 
Postovani,
Da li su jos nekom iz Regierunga za aprobaciju trazili Curriculum/ Studienbuch? I sta ste dostavili? Narocito za ljude koji su u BGu studirali.
I da li neko zna je l ima ta knjiga na engleskom.

Meni su trazili i uopste ne znam sta da im dam. Bila sam u dekanatu i imaju neki skraceni program na 50 strana, a detaljan plan ima samo u vodicima. Vodici na engleskom ne postoje, jer je njima skupo da to prevode, a ovo skraceno postoji ali mogu da ga iydaju samo onima koji su studirali na engleskom :(
 
Pozdrav kolege,

jedno pitanje da li se u ambasadi moze da se podigne radna viza sa Zusicherungom,garancijom od poslodavca?
Procitao sam ovde na forumu iskustvo koleginice koja je sa Zusicherungom od poslodavca dobila vizu sada u septembru i sa radnom dozvolom.
Da li se moze priloziti skenirana radna dozvola iz maila,jer tako salju iz nemackog ministartva u mom slucaju?

Hvala unapred na odgovoru.
 
To je tesko odgovoriti, ja sam imao praktikum mesec dana nista nisam dobio cak ni putnu kartu, posle sam imao praktikum za 1500€ bruto dok nisam polozio Approbation. I jedan i drugi praktikum sam prihvatio bez razmisljanja jer mi je prvi pomogao da dodjem do drugog a drugi do aprobacije. Prvo ne radis nista, samo gledas , mozda nedelju dana , onda uzimas anamnezu pa dodje Assistenzarzt koji radi kompletan prijem pacijenta i onda polako pocnes sama da radis prijem pacijenata. Naravno ostatak dana visite i vadjenje krvi stavljanje braunila itd. Kasnije dolazi pisanje tj. diktiranje prijema i otpusta tj. otpusnog pisma. Ogranicavam se da je tako na internoj...

Hvala na odgovoru, samo mi je vazno da znam sta da ocekujem , treba da imam dogovor oko detalja sledece nedelje, naravno da treba sve prihvatiti , to je samo jedan korak napred...
 

Back
Top