Srpski kancelarijski nacionalisti iz Kruga Dvojke

Kroz mnoge Anoniće njegove tekstove provija ideja da se samo čeka trenutak kada će Srbiju napasti NATO i sa njim zajedno Hrvati, Albanci, Bošnjaci, Bugari i Mađari i rasparčati je ko u WW2.
А зар није тако?
Antonić je toliko preterao sa tim antizapadnjaštvom i NDH projekcijama na današnji moderan Zapad da ja očekujem da će u nekoj bliskoj budućnosti objaviti neki svoj tekst o tome kako su tržni centri u Beogradu isto što i koncentracioni logori u NDH i Nedićevoj Srbiji samo se u tržnim centrima "kolje duša srpskog naroda".
Па не би био далеко од истине- тржишна привреда, потрошачко друштво и идеологија као и вредносни систем капитализма - у супротности су са српским народом, српским духом, културом, идентитетом, па и самом православном вером. Парадоксално, али истинито, споља атеистички дух комуниста, много је ближи Православљу и српским вредностима, него капитализам где је све подређено профиту.

Зато, метафора о тржним центрима као духовним концентрационим логорима, стоји по мени.

To meni ne deluje ni kao pametna politika, ni kao recept za uspeh ni kao ispravan pogled na realnost današnjice.
Капиталистички систем своју успешност дугује колонијалним освајањима и црпљењу огромних ресурса од поробљених народа.
То не значи да је капитализам као економски систем супериоран, јер разлог богатства великих капиталистичких држава лежи у пљачки ресурса и експлоатацији природних богатстава, а не ј економској ненадјебивости капитализма . :D

Зато мање државе које су прихватиле капитализам уопште нису тако богате као Енглеска, Француска или Америка.
;)
 
Ne moze mene srpski seljak da zahebe, kada sam mu provalio izvorni program, znam ih po kom programu rade. :kafa:
Drugo, ono sto srpski seljaci ponekad ne mogu da provale je da ih neki ljudi i pustaju da ih zahebu, da bi mogli da se otkace od njih kasnije.

Jedna od osnovnih stvari koji ti srpski seljaci (i skoro svi Edipovci iz gradova, koje sam pominjao ranije) ne razumeju, je da ljudi nekad dobrovoljno biraju da ga prime u zivotu, zbog 1000 stvari, i da to nije odraz slabosti, vec upravo suprotno. Srpski seljak je opsednut idejom 'Samo da ja ne budem taj koji ce da ga primi'.
Мислим да дебело грешиш.

Ne kazem svi, ali vecina je takva.

Cak, postoji i taj mali procenat ljudi koji su vredni najveceg postovanja, jer su odrastali i zive u sredini koja je prepuna ovakvih koje sam opisao, a opet su ostali ljudi vredni svakog postovanja, sto je izrazito tesko, i vredno je najveceg divljenja :ok:

Ljudi koji znaju sta znaci data Rec, i ljudi koji nisu opsednuti 'Samo da ga ja ne primim' mentalitetom.
А имаш и предрасуде. :)
 
А зар није таko
Nije, inače bi se to davno dogodilo.
Srbija ima šansu da bude deo Zapada. Možda ne istinski saveznik kao Rumunija ili Poljska, ali ono nekakva pridružena članica vrlo moguće.
Па не би био далеко од истине- тржишна привреда, потрошачко друштво и идеологија као и вредносни систем капитализма - у супротности су са српским народом, српским духом, културом, идентитетом, па и самом православном вером. Парадоксално, али истинито, споља атеистички дух комуниста, много је ближи Православљу и српским вредностима, него капитализам где је све подређено профиту
I ovde se ne slažemo. Srbin se 20 godina sudi sa bratom za jednu šljivu (drvo šljive).
Narod je oduvek sve nabavljao na pijacu. Pravoslavlje ti je više ikonografija.
Svi ovi današnji, a i prošli "veliki vernici" skoro i da nisu čitali Bibliju niti ih to zanima.
Ponekad vode računa šta jedu dok poste, a onda se svađaju sve pominjući majke na društvenim mrežama.
Imaš i u Seobama kako se okajavaju gresi otimanjem tuđe žene tako što se dariva crkvi itd.

Зато, метафора о тржним центрима као духовним концентрационим логорима, стоји по мени.
Brate mili, tržni centri su mesta gde roditelji vode decu da uživaju i svemu što tamo ima. Od restorana do dečijih zezalica do bioskopa itd.
Tržni centri su po meni danas srećna detinjstva i mesto gde momci izvode devojke, gde snovi postaju stvarnost.
Капиталистички систем своју успешност дугује колонијалним освајањима и црпљењу огромних ресурса од поробљених народа.
Kapitalizam je ojačao samo zbog industrijske revolucije i ni zbog čega drugog. Pre toga je to bio nekakav feudalizam.
Mada je pitanje da li je feudalizam ikada i postojao. Ovako prilično ta feudalistička teorija smrdi na marksističke poglede.
 
Poslednja izmena:
Nije, inače bi se to davno dogodilo.
Srbija ima šansu da bude deo Zapada. Možda ne istinski saveznik kao Rumunija ili Poljska, ali ono nekakva pridružena članica vrlo moguće.
Rumunija i Poljska su "saveznici"?
I ovde se ne slažemo. Srbin se 20 godina sudi sa bratom za jednu šljivu (drvo šljive).
Narod je oduvek sve nabavljao na pijacu. Pravoslavlje ti je više ikonografija.
Svi ovi današnji, a i prošli "veliki vernici" skoro i da nisu čitali Bibliju niti ih to zanima.
Ponekad vode računa šta jedu dok poste, a onda se svađaju sve pominjući majke na društvenim mrežama.
Imaš i u Seobama kako se okajavaju gresi otimanjem tuđe žene tako što se dariva crkvi itd.
Tako je i to bilo kroz istoriju
Brate mili, tržni centri su mesta gde roditelji vode decu da uživaju i svemu što tamo ima. Od restorana do dečijih zezalica do bioskopa itd.
Tržni centri su po meni danas srećna detinjstva i mesto izvode devojke, gde snovi postaju stvarnost.
bukvalno. ne razumem hajku na "potrošačko društvo". jedino je loše biti potrošač ako ništa ne proizvodiš.
Kapitalizam je ojačao samo zbog industrijske revolucije i ni zbog čega drugog. Pre toga je to bio nekakav feudalizam.
Mada je pitanje da li je feudalizam ikada i postojao. Ovako prilično ta feudalistička teorija smrdi na marksističke poglede.
kapitalizam je ubio feudalizam
 
Kao neko ko zna srpske seljake, kazem ti da nisam mogao da pogledam i jednu celu epizodu iste serije, jer niti jedan lik u seriji nema veze sa vezom sa srpskim selom.

Komunisticka 'Ljubav na seoski nacin' 40 godina ranije, realnije prikazuje srpsko selo i sustinu tog karaktera od Radosa Bajica.


to je zato sto si autosovinista, sorosevac i srbomrzac i pride krugodvojkas

4u1
 
Nije, inače bi se to davno dogodilo.
Srbija ima šansu da bude deo Zapada. Možda ne istinski saveznik kao Rumunija ili Poljska, ali ono nekakva pridružena članica vrlo moguće.

I ovde se ne slažemo. Srbin se 20 godina sudi sa bratom za jednu šljivu (drvo šljive).
Narod je oduvek sve nabavljao na pijacu. Pravoslavlje ti je više ikonografija.
Svi ovi današnji, a i prošli "veliki vernici" skoro i da nisu čitali Bibliju niti ih to zanima.
Ponekad vode računa šta jedu dok poste, a onda se svađaju sve pominjući majke na društvenim mrežama.
Imaš i u Seobama kako se okajavaju gresi otimanjem tuđe žene tako što se dariva crkvi itd.


Brate mili, tržni centri su mesta gde roditelji vode decu da uživaju i svemu što tamo ima. Od restorana do dečijih zezalica do bioskopa itd.
Tržni centri su po meni danas srećna detinjstva i mesto izvode devojke, gde snovi postaju stvarnost.

Kapitalizam je ojačao samo zbog industrijske revolucije i ni zbog čega drugog. Pre toga je to bio nekakav feudalizam.
Mada je pitanje da li je feudalizam ikada i postojao. Ovako prilično ta feudalistička teorija smrdi na marksističke poglede.

Srbija ima sansu da bude samo rob zapada. Sto i jeste sada.

Da svoju decu i mladost daje zapadu na koriscenje u vidu danka u krvi.

Da im pokloni sve resurse, vazduh, vodu, zemlju i da onda jede njihove splacine.

To se i radi.

Srbija i Srbi pod ropstvom zapada nemaju buducnost.
 
Nije, inače bi se to davno dogodilo.
Тренутно имају друге преокупације на другим фронтовима.
Srbija ima šansu da bude deo Zapada. Možda ne istinski saveznik kao Rumunija ili Poljska, ali ono nekakva pridružena članica vrlo moguće.
Нема, јер Запад не жели Србију и Србе као савезнике, већ жели да будемо што мањи и што слабији, да нас експлоатишу и користе.
Али да будемо савезници, то не. Не перципирају нас тако и то је то.
I ovde se ne slažemo. Srbin se 20 godina sudi sa bratom za jednu šljivu (drvo šljive).
Који Србин? Зависи од људи, не можеш да генерализујеш на цео народ. Ето, рођена сестра мог деде се одрекла свог дела наследства у његову корист. И има још пуно таквих примера.
Pravoslavlje ti je više ikonografija.
Svi ovi današnji, a i prošli "veliki vernici" skoro i da nisu čitali Bibliju niti ih to zanima.
Ponekad vode računa šta jedu dok poste, a onda se svađaju sve pominjući majke na društvenim mrežama.
Суштина Православља и није у познавању сваког цитата из Библије, суштина је живот у складу са православним начелима. Познавање сваког цитата Библије није мерило нечије вере.

Сви ми имамо мане и врлине, али мора се гледати Дух Народа, а не знају ли сви верници све цитате из Библије.
Па јел знаш колика је то књига? Има оних који површно следе веру, наравно, али има и искрених верника.

Brate mili, tržni centri su mesta gde roditelji vode decu da uživaju i svemu što tamo ima. Od restorana do dečijih zezalica do bioskopa itd.
Tržni centri su po meni danas srećna detinjstva i mesto gde momci izvode devojke, gde snovi postaju stvarnost.
Срећа и срећно детињство је живети заједници, породици у којој влада хармонија и љубав. То је срећа, то је срећно детињство, живети у таквом окружењу.
А не зезалице из тржног центра, побогу човече.
Kapitalizam je ojačao samo zbog industrijske revolucije i ni zbog čega drugog. Pre toga je to bio nekakav feudalizam.
Да, то је теорија. Али пракса каже другачије.
 
Ето, рођена сестра мог деде се одрекла свог дела наследства у његову корист.
Pa verovatno jer je njihov cale dao miraz kada se udavala, i to je skroz ok, sestri miraz, bratu pravo svojine, sto sa sobom nosi i dugove i odgovornost da odrzava tu imovinu.

A ne ono sto imas po sistemu, sestri i miraz, i pola svojine.

To je posteno isto kao sto bi bilo posteno da ja i ti delimo tortu na 3 dela, meni idu 2, a tebi 1 deo.
 
Pa verovatno jer je njihov cale dao miraz kada se udavala, i to je skroz ok, sestri miraz, bratu pravo svojine, sto sa sobom nosi i dugove i odgovornost da odrzava tu imovinu.

A ne ono sto imas po sistemu, sestri i miraz, i pola svojine.

To je posteno isto kao sto bi bilo posteno da ja i ti delimo tortu na 3 dela, meni idu 2, a tebi 1 deo.
Није.
 
Miraz je inace jedna od bitnijih stvari za istorijsko nastajanje kapitalizma, umesto kolektivizacije svojine i ukrupnjavanja nosioca svojine i ostale Zadruge, ti imas sve lepo delis, da bi samo imao jednog imaoca svojine.
Ето, видиш да сеоски начин живота није тако лош како га ти представљаш. ;)
 
Nemam problem, volim kada doticni gusla.

Jos samo kada bi znao o cemu gusla, bio bi jos bolji.
ja jos uvek ne provaljujem sta je smisao tvog guslanja?
vidim da si iz kruga dvojke, metafora za kompleks vise vrednosti, i da te je neki seljak nacepio, usadiv ti komplks nize vrednosti...
Da, da, govorim metaforicki, 'Krug dvojke' kao izraz koji obuhvata siri pojam od te tramvajske linije.
ti si onaj "prigradski", sad sam se setio

Dragan Jovanovic as Prigradski

 

Back
Top