Srpska Dobrovoljacka Garda

ZORANNS83:
ja vecu gomilu gluposti i netacnih recenica nisam video u zivotu... dakle nemam vremena jedno po jedno , vec si lepo uvacen da lazes , i sve ovo sto si napisao , pod raznim imenima nema veze sa zdravim razumom... ali to vec svi znaju tako da aj lazi jos malo , mene to zabavlja
Hteo si da ti opisem ljude,ja sam ti dao i vise od toga.Naveo sam ti gde zive i broj clanova porodice.Doveo si u sumnju da ih uopste poznajem,i eto ako bi naveo imena clanova porodica sto naravno necu,ti bi i tda prdeo kako izmisljam.
 
ZORANNS83:
Ja tek sad video sumnjivi kako si se ti nalupao ponovo , opet ti o tom kinezu , i opet ti o zoljama , pa jesi ti krsten mali ? ko bre sme da opici zolju u krov ? pa odma bi ga pokupili , isamarali i odveli da prespava koju noc u buvari, i neodbija se zolja od tvrdo ... aj te pitam nesto iskreno , mimo svega ostalog , mada si prvi poceo da vredjas , al ajde, jesi ti akad ispalio zolju ? Zolja se odbije zato sto nije postigla dovoljnu brzinu da aktivira upaljac , to se cesto desi kada se pogodi nesto blizu,a pogotovo nesto mekano, pa ona uleti , jer nema dovoljnu silu na vrhu da se aktivira , recimo kroz krov sa 15 metara bi stavio pare da nece opaliti, vec ce rikosetirati, ali kome ja pricam.
To je upravo tvoj problem.Pojma nemas kakvi ljudi dolaze u paravojne formacije.Redovna vojska je vecito zazirala od takvih upravo zato sto su svi znali da ih treba izbegavati.Sad je po tebi problem sto je opicio zolju u krov,to se nesme pokupili bi ga odmah.Vise ti nije problem glupost koju si izjavio da bi mu se zolja vratila(verovatno ostavlja mrvice da zna put nazad)I sad sam tek procitao.Ko jos ispaljuje zolju sa 15m udaljenosti :D mozda ti.Zna se sta je minimalna udaljenost pa izvoli.Tvrdo ili meko ako je ispod minimalne daljine nece se aktivirati.
P.S.Boca je na Kosovu jednom pukovniku PJP iz Pozarevca lupio takav samar da se covek okrenuo tri puta ako svoje ose.Mislis da je neko od 200 policajaca pomislio da kaze AAAAAAAA,nije sanse bilo.Zato nemoj da pricas sta se sme,a sta nesme kod takvih ljudi
 
ZORANNS83:
E za tu akciju na laslovu mu svaka cast, a to sam vec ranije i rekao! mADA JE OVDE (a ne znam ko je to odradio , oni ili jna) izvidjacka jedinica odradila malte ne sve...u svakom slucaju to mu je jedan od najvecih uspeha za vreme rata , to je vec nesto konkretno , a ne one gluposti sa bijeljinom , ili sto rece ova budala da je na kljucu izginulo u 1 danu 70 tigrova , ej bre pa njih nije ni bilo 70 u vecini akcija
Ti si budala i to teska.Kad je krenulo sve da pada.Drvar,Jajce,..i kad su muslimani i Hrvati krenuli prema Banja Luci nastalo je opste rasulo u VRS na tom prostoru.Tigrovima su prikljuceni delovi tih raspadnutih jedinica.Tog dana (mogu da proverim kum mi je bio u Tigrovima i bas tada na Kljucu)Muslimanska artiljerija ih je poklopila vrlo precizno.Svi tih 70ak momaka je izginulo od artiljerijske vatre.
I sad ja traba da dovodim u sumnju ucesnika tog dogadjaja samo zato sto univerzalni vojnik Zoran kaze da to eto nije istina.
 
ZORANNS83:
ako je i pucao nije jedini... i nikada nisam ja sporio njegovo , vec je on non stop sporio moje!!! iz cista mira poceo da vredja i napada!!!
Ne naprotiv.Upravo si ti taj koji je poceo ovu svadju.Postavljas se prepotentno i prava si mala sveznalica.Pocelo je bas na ovoj temi kad sam ja rekao da je na kljucu izginulo 70 pripadnika Arkanove jedinice.Kako si ti reagovao.Recima polako to je nemoguce.Odmah pravis lazova od mene na taj nacin.Zasto nisi lepo pitao da ti pokusam dati neke detalje,opsirnije informacije,i slicno.
Retko se ukljucujem u ovaj podforum upravo zato sto uglavnom dolaze balavci i "heroji".Kad si pisao o padobrancima da iz trka saspu ceo rafal u bure na daljini od 400m odmah me je glava zabolela.pa te nisam prozivao sve do sada.Sam si kriv.Opisivao si neke stvari,neko sprovodjenje zarobljenika kao da je Srbija pobedila u ratu i sad nam niko nista nemoze.Zato jos imam sumnju da li si provokator,lazov ili jednostavno neko ko je totalno puko.kad sam prvi put prelazio granicu tresao sam se kao prut mada sam "cist".Dok ti sve "opisujes" tako ladno kao da nemas nikakav strah od mogucih posledica.Ko da je tesko naci dva "svedoka" medju muslimanima koji ce reci da su izvidjaci te i te jedinice tog i tog dana ubili dva civila u tom i tom selu,koje si ti bas naveo.
Stavi malo prst u bu.. pa razmisli o tome sta pises.
Ima nas ovde koji smo ucesnici ,ali smo razmenjivali iskustva i uspomene iskljucivo na PP
 
ZORANNS83:
ako je i pucao nije jedini... i nikada nisam ja sporio njegovo , vec je on non stop sporio moje!!! iz cista mira poceo da vredja i napada!!!

Nisam reko da je jedini niti da je veci Srbin od tebe mene ili bilo koga, momak se dobrovoljno javio da pristupi jedinici koja je non stop bila u ratu, dok su pojedinci napustali R.Srpsku da nebi bili u VRS taj momak je ipak iso da brani Srbe I Srbiju i to potpuno dobrovoljno, ja licno cenim i postujem njega i njemu slicne slozicemo se bilo ih je.
Ja licno ne sporim da ti imas ratno iskustvo ocigledno da je na tebe ostavilo veliki uticaj (moje misljenje) licno puno toga sam zaboravio recimo bio sam izuzetan u gadjanju sa zoljom vreme i mirnodopski zivot cine da se puno toga zaboravi zato nemoj da te cudi da su mnogi zaboravili neke stvari iz rata-pozz
 
sumnjivo lice:
To je upravo tvoj problem.Pojma nemas kakvi ljudi dolaze u paravojne formacije.Redovna vojska je vecito zazirala od takvih upravo zato sto su svi znali da ih treba izbegavati.Sad je po tebi problem sto je opicio zolju u krov,to se nesme pokupili bi ga odmah.Vise ti nije problem glupost koju si izjavio da bi mu se zolja vratila(verovatno ostavlja mrvice da zna put nazad)I sad sam tek procitao.Ko jos ispaljuje zolju sa 15m udaljenosti :D mozda ti.Zna se sta je minimalna udaljenost pa izvoli.Tvrdo ili meko ako je ispod minimalne daljine nece se aktivirati.
P.S.Boca je na Kosovu jednom pukovniku PJP iz Pozarevca lupio takav samar da se covek okrenuo tri puta ako svoje ose.Mislis da je neko od 200 policajaca pomislio da kaze AAAAAAAA,nije sanse bilo.Zato nemoj da pricas sta se sme,a sta nesme kod takvih ljudi
od koga sam ja bre zazirao jesi ti lud , pa da je opalio tako nama zolju i probudio nekog ko je dosao nervozan i umoran sa linije nabili bi mu je u dupe. I nemoj samo jos vise da se zaplices u lazi , trazio si mi ime coveka koji je vodio levu supodericu i ja sam ti je dao , popni se na empajer i vici da je to kinez , kada svi znaju da je to kameni. mani se bre... i sta ti mislis da su to neki opasni , jes ti cuo za policiju slavka lisice ? jesi ti cuo nekad za interventnu brigadu vucjaka , sumska banda? pa ti su najvise voleli takve palise... a ti meni o nekoj deci koja tri meseca ne mogu da uzmu vukovar, mani se, i naravno da ih neznas! Gde god oces mozes da saznas gde zive, gde je tu problem, uhvacen si u lazi i zato se i nerviras, ajde idi gledaj rambo 4
 
sumnjivo lice:
Ti si budala i to teska.Kad je krenulo sve da pada.Drvar,Jajce,..i kad su muslimani i Hrvati krenuli prema Banja Luci nastalo je opste rasulo u VRS na tom prostoru.Tigrovima su prikljuceni delovi tih raspadnutih jedinica.Tog dana (mogu da proverim kum mi je bio u Tigrovima i bas tada na Kljucu)Muslimanska artiljerija ih je poklopila vrlo precizno.Svi tih 70ak momaka je izginulo od artiljerijske vatre.
I sad ja traba da dovodim u sumnju ucesnika tog dogadjaja samo zato sto univerzalni vojnik Zoran kaze da to eto nije istina.
Zoran je tada bio tamo, i to gde je bilo najgore, i izbacen iz stroja sto bi se reklo , i zna se ko je zaustavio ofanzivu , 16 motorizovana, 2 semberska, i sisli vukovi, sve ostalo su samo cinili brojno stanje , 1 oklopnu ne racunam ,i oni su bili u borbi ali ne na tim pozicijama
 
vuk.k:
Nisam reko da je jedini niti da je veci Srbin od tebe mene ili bilo koga, momak se dobrovoljno javio da pristupi jedinici koja je non stop bila u ratu, dok su pojedinci napustali R.Srpsku da nebi bili u VRS taj momak je ipak iso da brani Srbe I Srbiju i to potpuno dobrovoljno, ja licno cenim i postujem njega i njemu slicne slozicemo se bilo ih je.
Ja licno ne sporim da ti imas ratno iskustvo ocigledno da je na tebe ostavilo veliki uticaj (moje misljenje) licno puno toga sam zaboravio recimo bio sam izuzetan u gadjanju sa zoljom vreme i mirnodopski zivot cine da se puno toga zaboravi zato nemoj da te cudi da su mnogi zaboravili neke stvari iz rata-pozz
ja zivim u njujorku , daleko od kuce , ovde sam i rodjen, a ovde veruj mi rat jos nije zavrsen , vecina srba , muslimana , i hrvata zivi na ASTORIJI , i ovde si uvek kao u ratu , ljudi se naravno ne ubijaju , ali ogromna mrznja postoji, tako da nikad ne zaboravis ko si. Ovde je sve malo drugcije nego u srbiji, kako da zaboravim kada se i dan danas bavim time , ja ovde ispucam vise od 5000 metaka godisnje iz raznih kalibara, a neke stvari koje sam gore opisao se i nezaboravljaju tako lako , pa jedan dan budes sa covekom , drugi dan ga nadjes u kanalu i vidis da su mu sasuli ceo zarzer u glavu , verovatno je vec bio mrtav , ali to je izivljavanje, 98 sam opet bio mobilisan , (nazovi to kako hoces ,drugar me nazvao i pitao jel hoces da dodjes, ja prvo nisam hteo , onda mi je rekao prvo , imas ogromno iskustvo i znanje , drugo finansiski si obezbedjen, deca su ti vec velika, ako ti ne dodjes, ko ce onda? a i priznajem i meni je malo uslo u krv , i dugo vremena ja posle rata nisam bas mogao da se smirim, odjednom se sve promeni, oce covek da iskoci iz svoje koze, nemozes da se naviknes bas na mir odjednom , i najvise se plasis tisine, moras me razumeti , veruj mi na rec , od nas 60 iz jedinice, ni jedan citav kuci nije dosao, nema tog koji jednom bar nije ranjen , i onda te 95 strada vise od pola u roku od mesec dana, i sta mislis ko je bio na najacim baterijama na kosovu ? sta mislis ko je tukao iz boforsa, nisu sigurno doveli sumnjivog , doveli su sve bivse borce iz rsk! pa oni ljudi imaju iskustva, bolje jedan minobacac u ruci vestog nisandzije nego baterija novajlija. zato ja uvek i kazem, kakve su to specijalne jedinice kada covek prvi put iz zolje pukne u borbi|? pa sta ocekivati od njega, prosto sve je u iskustvu
 
i nemoras ni da pudes precizan , dovoljno je samo da budes lukav , da znas kako oni funkcijonisu , sta mislis koliko je bitan podatak posadi tenka prakticno objasniti koja temperatura motora , tj tenka je dovoljna da budes otkriven, a koja nije? Pa objasniti kako uopste rade meraci zvuka koji odredjuju poziciju baterija , i kako ih zavarati.Treba ljudima sve objasniti , preneti iskustvo , milion je to stvari i nijansa koje odlucuju o ishodu. Mi smo neprijatelja dobijali vise na fore nego na neku ekstra preciznos , mada i ona dodje sa iskustvom, ti kada ispalis zolju , dve , onda tek vidis dali si tome vican i dali ti ide , kada ispalis 50 , e onda si vec ozbiljan igrac, ko bre kod nas u miru ispali 50 zolja ? Rat je prljava stvar i ne ide se na posteno , cuvas liniju , svakih pola sata sat opalis bezveze koji metak , cisto da vidis , da isprovociras , ako su to neki nabedjeni a neiskusni momci , oni budale odgovore na vatru jer pomisle da smo ih videli , i onda se odaju, ma dzaba mu onda da je terminator , kada je pao na obicnu foru.Ej bre pa na kosovu su nazvali tipa i rekli mu aj opali tri u fis da vidimo gde si, i on covek opalio ? a njega zvali siptari... pa to je jeftina fora , samo na frku zbunis coveka, i onda ih poklopila artiljerija. Da je to bio neki iskusan, on bi odma pitao , jel to npr pukovnik jovic ? kad odgovori potvrdno , a takvog nema, aj dalje... A ovaj nas ladno oda polozaj, nije on kriv , niko od nas se nerodi pametan i iskusan,al objasni momku ,pa to sto meni nije imao ko da objasni pa sam na svojoj kozi ucio to nemora da znaci da svi treba da najebu da bi naucili nesto.
 
sumnjivo lice:
Ne naprotiv.Upravo si ti taj koji je poceo ovu svadju.Postavljas se prepotentno i prava si mala sveznalica.Pocelo je bas na ovoj temi kad sam ja rekao da je na kljucu izginulo 70 pripadnika Arkanove jedinice.Kako si ti reagovao.Recima polako to je nemoguce.Odmah pravis lazova od mene na taj nacin.Zasto nisi lepo pitao da ti pokusam dati neke detalje,opsirnije informacije,i slicno.
Retko se ukljucujem u ovaj podforum upravo zato sto uglavnom dolaze balavci i "heroji".Kad si pisao o padobrancima da iz trka saspu ceo rafal u bure na daljini od 400m odmah me je glava zabolela.pa te nisam prozivao sve do sada.Sam si kriv.Opisivao si neke stvari,neko sprovodjenje zarobljenika kao da je Srbija pobedila u ratu i sad nam niko nista nemoze.Zato jos imam sumnju da li si provokator,lazov ili jednostavno neko ko je totalno puko.kad sam prvi put prelazio granicu tresao sam se kao prut mada sam "cist".Dok ti sve "opisujes" tako ladno kao da nemas nikakav strah od mogucih posledica.Ko da je tesko naci dva "svedoka" medju muslimanima koji ce reci da su izvidjaci te i te jedinice tog i tog dana ubili dva civila u tom i tom selu,koje si ti bas naveo.
Stavi malo prst u bu.. pa razmisli o tome sta pises.
Ima nas ovde koji smo ucesnici ,ali smo razmenjivali iskustva i uspomene iskljucivo na PP
ti si nepismen , o kakvim sam ja to padobrancima govorio ? ajde pogledaj ponovo , jedna druga je to jedinica , i da covek uzme kalas . trci sa dvesta metara prema buretu i nijedan metak mu ne izadje iz okvira bureta,a da ti nekazem sta sve rade sa snajperom , pa ja sam to od njih i naucio , postave ga na posebnu stegu , nameste na ulazna vrata , na 1,10 visine , po sred vrata,stave rasprskavajuci metak i samo cekaju da on sam naleti, naprave mali mehanicki okidac , razvezu kablic , stave okidac u ruku i zapale cigaru , uzmu sokic, i cekaju ga , a on nema sanse da prodje ziv, i to je moguce raditi sa izuzetno velike daljine, e zato je i kada su ubili pokojnog premijera meni bilo odma jasno da to nije uradio bilo ko , vec neko ko se odlicno razume u svoj posao , nije mu dao ni 1% sanse da ostane ziv, kroz vrata moras proci , a po sredini na 1,10 visini nema sanse da udjes a da te to ne dokaci ,,,Sto se tice ovog drugog , moja pozicija je malo drugcija , ja sam rodjen u americi , ja sam nas pasos dobio tek 1990 godine, i sada imam dvojno,apsolutno sam sto se toga tice spokojan,meni se i otac ovde rodio,i pun ti je njujork bivsih boraca sa sve tri strane.I mnogo gorih od mene, a cikago da ti ne spominjem, evo sada su hapsili neke ali oni su tek ulazili u proceduru za drzavljanstvo,i pustice ih.
 
a ovo za kljuc , ja nisam rekao da nije tacno , ja sam samo rekao da mislim da je to gotovo nemoguce, 70 ljudi da ti pogine u jednom danu , to je stvarno nesto novo za mene, a pogotovo za arkanove tigrove za koje mislim da ih nije bilo vise od 150, a recimo na laslovu je ucestvovalo 70, tako su bar oni rekli. e PROVERI TI DAL SU TO SVE TIGROVI , ILI JE TO GUBITAK NA CELOJ LINIJI I U SVIM JEDINICAMA.a ja ostajem pri svome da ako je njih poginulo 70 da onda niko nije ostao ziv! A evo potrudicu se da nabavim autobiografiju arkana , u kojoj mislim da su nabrojani svi poginuli borci iz sdg , i mislim da ih je ukupan broj , za ceo rat negde malo manje od 30, to je po secanju , a vrlo brzo cu i naci tacan broj i imena. Ta jedinica je naj obicnija fama, prijavis se , zavrsis obuku i tamo si! e to nemoze da bude dobro, i poredi njih , sa recimo nama , ajde nemoj nama , evo sa jedinicom za proboje pri 2 oklopnoj , on a je nastala tako sto su najbolje i najiskusnije borci iz celeg korpusa skupili na jedno mesto i od njih napravili specijalnu jedinicu! Dakle najbolji od najboljih , i oni koji su se pokazali u borbi... jer u nijednoj varijanti, u mirnodopskum uslovima ili prostom regrutacijom ti nemozes da napravis jaku jedinicu! slazes li se bar oko toga?
 
Sale81:
evo nasao sam snimak Arkana u Tenji i Vukovaru

https://video.google.com/videoplay?docid=-8753329193754519796&q=arkan&hl=en

Zoki,pitaj artiljerca radije nesto lakse,kao naprimer sta cini jednu topovsku bateriju,koliko razmak treba da bude izmedju topova ili haubica,e to je vec lakse :)

ako si mene prozvao, da ti kazem.
razmak izmedju orudja u jedinici /vatrenom vodu-art.bateriji/, na vatrenom polozaju, u momentu kada je jedinica gotova ya otvaranje vatre, treba da bude za 1/2 vezi od precnika U/D projektila tezisnog kalibra koji ima neprijatelj.
pa ako te jos nesto interesuje, pitaj me ti a ne da smrdis iza ramena ovog vikend-wariora, koji kao jedini argument o artiljeriji prosipa `ja znam koliko projektila staje u sanduk`.
btw, on je rekao da staje 10 komada, a ne ja.
 
ZORANNS83:
al ti puno gledas filmove... ti si bre stvarno lud , ajde idi gledaj rambo 4... zolja u krov ? da se odbije pa da mu se vrati, da rikosetira i ubije nekog , da im padne krov na glavu. ja sam rat prosao uzduz i popreko a ovakvu glupost nisam cuo
e stvarno si strucnjak za NVO.
a sta je sa sistemom samolikvidacije u slucaju rikoseta?
mislim, sta reci, je......
 
ZORANNS83:
nego tebe junak ja da vidim, a prvo idiote i mamina sestrice da ti kazem gde sam bio i sta radio pa proveri ... vodio sam izvidjacko odeljenje pri 16 motorizovanoj brigadi (kada sam ovom tvom idiotu koji je "bio artiljerac rekao to , on je odgovorio da nikada nije cuo za 16 motorizovanu :-) e sad to je samo po sebi toliko smesno da sam odma video da taj pistolj nije video a kamoli haubicu... ali aj polako , dakle ja sam bio vodja izvidjackog odeljenja pri 16 motorizovanoj brigadi , pristupalo se iskljucivo dobrovoljno i tako je i spontano nastala, prve borbe su bile u odzaku i modrici (prve ozbiljnije) gde se probijao koridor, tamo smo zajedno sa delovima 1 oklopne zauzeli ceo taj potez , derventu , odzak itd, zajedno sa po meni najhrabrijim borcima (kojima su svi koji su se borili u vukovaru do kolena, jer su bili i brojcano i tehnicki manje opremljeni naspram neprijatelja , a drzali odsudnu odbranu i nigde nisu popustili , kada im je upomoc dosla dobojska policija , ovi su im dali manji deo fronta da drze da ih rasterete , posle prvog napada oni su toliko stradali da su se povukli,vucjaci opet ostaju sami sve do dolaska delova 16 motorizovane ) brigadi vucjaka uzeo srpski brod... posto smo radili izvidjanja , karte prohodnosti tehnike i navodili artiljeriju (od slicneakcije kao uspomenu nosim 4 gelera , dva u debelo meso , i dva u ledja od kojih jedan nije nikad izvadjen, nasa 152 prilikom kontrabaterisanja u brcom, kada smo izginuli i to strasno,a sve u sklopu akcije usporenja i zaustavljanja muslimansko hrvatske ofanzive, nikad se nisam oporavio) i uvek bi pre svake akcije is;li mi prvi da izvidimo i sastavimo spisak prioritetnih ciljeva i damo misllenje o pravcu napada... u jednoj takvoj akciji smo se sukobili sa elitnom jedinicom 5 korpusa od cijeg komadanta sam kao trofej kuci doneo , a imam ga i danas , americki oficirski pistolj , cuvenu 45-ticu,sa sve brojem i posvetom. naravno njih su obucavali americki agenti , ali izgleda ne bas uspesno. Prvo ranjavanje i prve vece gubitke dozivljavamo u borbi za s. brod. Ja u akciji vadjenja naseg pilota koji je oboren iznad s.b 02 05 1992 krecem sa mojom jedinicom , i posle zestokih borbi jedva izlazimo iz okruzenja mene moji saborci nose jer me je nasao snajper koji mi tom prilikom lomi 3 rebra , od cega je jedan prelom bio otvoren, te zbog krvarenja padam u nesvest budim se tek u bolnici, posle prolaska opasnosti od tromba odlazim na kucno lecenje pa nazad na front , tada veci deo vremena provodim u sotinu, nedaleko od vukovara gde sam se lecio,na frontu i dalje operisem u posavini , sada uglavnom radim izvidjanja sa istom grupom, otkrivanje i unistavanje protivnickih bunkera, navodjenje nase altiljerije , i kao jedinica za proboje bivamo angazovani kada god bi se kretalo u neko napredovanje , odnosno agresivnu akciju...
mislim da ti je tata idiot, barem zbog cinjenice sto te nije negde flajsno nego te napravio, pa jos ubedio da si pametan.
da si svet o radio, znao bi da se to zove AIG.
 
mshone:
ako si mene prozvao, da ti kazem.
razmak izmedju orudja u jedinici /vatrenom vodu-art.bateriji/, na vatrenom polozaju, u momentu kada je jedinica gotova ya otvaranje vatre, treba da bude za 1/2 vezi od precnika U/D projektila tezisnog kalibra koji ima neprijatelj.
pa ako te jos nesto interesuje, pitaj me ti a ne da smrdis iza ramena ovog vikend-wariora, koji kao jedini argument o artiljeriji prosipa `ja znam koliko projektila staje u sanduk`.
btw, on je rekao da staje 10 komada, a ne ja.
ja rekao ? nebi ja to lupi , to si ti rekao , mada si reko pro 12, pa onda 15 , pa onda da stoje u dve odvojene kutije, evo mene interesuje ako hoces da me udostojis odgovora, posto ovo neznas i time si dokazao da si obican internet casopis vojnik ,a da nisi prisao topu, aj da te pitam jos nesto, rece da si strucnjak za 155 . ajde lepo ti meni reci gde se nalazi rucica za nivelaciju i koliko okreta je od ugla od devedeset stepeni pa do maksimalnog, evo to bi morao znati da si artiljerac , vrlo je lako , i tesko da ces naci negde na internetu ? dakle ? i nediraj coveka zna bolje od tebe , i plus ne laze da je ikad pucao iz topa , vec prica istinu
 
ZORANNS83:
Borbu zavrsavam teskim ranjavanjem u okolini brckog pred sam kraj rata, gde je moja jedinica pretrpela strahovite gubitke , a gde uz 2 sembersku brigadu , tj gavrinu brigadu pruzamo odsudnu odbranu... gine bezmalo vise od 50% moje jedinice, u pocetku sam misli da sam vrlo lako ranjen i sam sam otisao do saniteta... tada i nastaje pesma "spesmom u srcu svaki borac krece, sverom u boga i sa malo srece,cuje se pesma oko brckog grada , dolazi druga semberska brigada , majore znaj niko te izdat nece , majore cuj brigada tvoja krece,junake prave semberija ima izadji sine pokloni se njima, hrabra je 2 semberska brigada ,odlazi u boj oko brckog grada,rekao je gavro da se poci mora , da se cuva ponos srpskog koridora..." To se sve dogajda kada u srpskoj vojsci vlada rasulo , izdaja i opsta bezanija , ovo je svetao primer.Tako i pocetkom akcije oluja , revoltirana 16 krece u napad na svim linijama svoje odgovornosti ,uz ne male uspehe.. O kosovu mog mnogo manje da pricam , tamo sam bio angazovan u ne borackoj jedinici koja je vrsila kontraobavestajne aktivnosti (zatrpavanje natoa laznim podacima o rasporedu i kretanju oklopnih jedinica ,jer svaki siptar sa mobilnim je bio veza pri aviaciji...pa oni tako zatrpani nikada nisu znali koje su informacije tacne a koje ne ) zatim pravljenju preradjenih eksplozivnih naprava (npr protiv tenkovskih mina koje se ne aktiviraju prilikom prvog nagaza , vec npr prilikom 3 , cuveni sistem 3 2 1 , po kojem se merenjem prosecnog rastojanja izmedju vozila dodje do rastojanja mina i koje bi teoretski trebale da eksplodiraju u istom trenutku i uniste prva tri a ne samo prvo vozilo u koloni, jer prva ima trostruki , druga dvostruki a treca obican upaljac ) zatim o pravljenju prirucnika po kojima bi staresine upoznavale ljudstvo , kada da se sklone u zaklon ,koji zvuk granate je prebacaj , koji podbacaj. kakvi rovovi da se kopaju , koliki razmak , kada da se puni okvir... Zatim sve prakticne fore tipa , kada nazoves na motorolu i kazes ajde daj tri brza u vis da vidim gde si ? Naravno sve ovo nisam ni priblizno radio sam , nego jedinica u kojoj sam bio, a koja je bila sastavljena od veterana , nekih ljudi iz opitnog centra i dosta maketara , modelara, i elektricara.. posebno su bile upoznavane posade tenkova, o sistemu rada neprijatelja , o tome kako oni postupaju u raznim trenucima (kada napustas bilo koji vojni objekat , ili cvozilo , da nikada ne trcis u sumu ili tome slican zaklon , vec na cistinu , da nikda ne trcis nizbrdo vec uzbrdo itd , a ovo sve jer su oni obuceni da posle takvih situacija kasetnim bombama tuku sumarke , zatim nizbrdo , jer je logicno da ce se tu vojska sakriti , a oni od gore rade napamet , ne vide bas dobro i bas onako kako se tebi cini... E mogu ja tebi da pricam KOLIKO GOD OCU , ALI TI SI OPET LAZOV , TI OPET PROZIVAS POGRESNE LJUDE , I NIKADA NISI VIDEO KAMENOG , I NE ZNAS GDE ZIVI , I NE ZNAS KO JE KOME BIO KOMADANT ,I NE ZNAS NIKOG , I OCI IM NISI VIDEO , A OVAJ TVOJ ARTILJERAC NIJE VIDEO TOP U ZIVOTU...I NEMOJ ME TERATI DA TE LJUDE TRAZIM NE BI LI DOSAO DO TEBE!!! A TI DO MENE MOZES KAD GOD HOCES!!!
dakle, nema kraja tvojoj svestranosti.Sad si i kontraobavestajac!
a ovamo si uspeo da za 7 meseci imas 3 zestoke rane /po tvojim recima/, izlecis se, oporavis i opet ucestvujes u svim velikim akcijama.Dakle, ako je istina sve ovo sto si napisao gde si bio i sta si radio /a kunes se u to/ e onda si stvarno glumpav sto to tako javno pricas.Ali sam siguran da ces sve otvoreno poreci, cvileci na islednickoj stolici, kad te uskoro /zaslugom tvoje glupave jezicine/ budu pritegli ovi iz UDBE.
dakle, ili lazes ili si glup.Biraj !
 
ZORANNS83:
a ovo za kljuc , ja nisam rekao da nije tacno , ja sam samo rekao da mislim da je to gotovo nemoguce, 70 ljudi da ti pogine u jednom danu , to je stvarno nesto novo za mene, a pogotovo za arkanove tigrove za koje mislim da ih nije bilo vise od 150, a recimo na laslovu je ucestvovalo 70, tako su bar oni rekli. e PROVERI TI DAL SU TO SVE TIGROVI , ILI JE TO GUBITAK NA CELOJ LINIJI I U SVIM JEDINICAMA.a ja ostajem pri svome da ako je njih poginulo 70 da onda niko nije ostao ziv! A evo potrudicu se da nabavim autobiografiju arkana , u kojoj mislim da su nabrojani svi poginuli borci iz sdg , i mislim da ih je ukupan broj , za ceo rat negde malo manje od 30, to je po secanju , a vrlo brzo cu i naci tacan broj i imena. Ta jedinica je naj obicnija fama, prijavis se , zavrsis obuku i tamo si! e to nemoze da bude dobro, i poredi njih , sa recimo nama , ajde nemoj nama , evo sa jedinicom za proboje pri 2 oklopnoj , on a je nastala tako sto su najbolje i najiskusnije borci iz celeg korpusa skupili na jedno mesto i od njih napravili specijalnu jedinicu! Dakle najbolji od najboljih , i oni koji su se pokazali u borbi... jer u nijednoj varijanti, u mirnodopskum uslovima ili prostom regrutacijom ti nemozes da napravis jaku jedinicu! slazes li se bar oko toga?
brate, nisi ti gledao ramba, ti si mu pisao scenario !
 
mshone:
dakle, nema kraja tvojoj svestranosti.Sad si i kontraobavestajac!
a ovamo si uspeo da za 7 meseci imas 3 zestoke rane /po tvojim recima/, izlecis se, oporavis i opet ucestvujes u svim velikim akcijama.Dakle, ako je istina sve ovo sto si napisao gde si bio i sta si radio /a kunes se u to/ e onda si stvarno glumpav sto to tako javno pricas.Ali sam siguran da ces sve otvoreno poreci, cvileci na islednickoj stolici, kad te uskoro /zaslugom tvoje glupave jezicine/ budu pritegli ovi iz UDBE.
dakle, ili lazes ili si glup.Biraj !
de nadje trecu ? hvala bogu samo dve , i to u razmaku od 3 godine , 92 i 95 , ali ti si nepismen pa ne znas da citas , koji bre iz udbe , znas li ti gde ja zivim ? i ko je rekao da sam ja bio kontraobavestajac ?
 
artiljerac opet neodgovori na naj obicnije pitanje na koje svako ko je prisao topu zna da odgovori , ali nema veze , ja obcao , potrudio se i nasao dokument ... dokument br B-129,, SUDJENJE MILOSEVICU , evo citat "oko 200 pripadnika SDG od septembra 1995. godine, tokom “operacije Banjaluka”, bilo angažovano u Sanskom Mostu, Mrkonjić Gradu, Ključu i Prijedoru. Vojska Republike Srpske je bežala sa položaja, pa je SDG otišla da spreči pad Banjaluke i imala je 16 poginulih" dakle na celom tom potezu , za 20 dana 16 mrtvih", to je daleko manje od 70 samo na kljucu... ali i ovo je veliki gubitak i govori o zestini borbe koja je izgleda u ovom slucaju nesporna , ali ova budalastina o 70 mrtvih na kljucu za jedan da , e to je za malu decu.Dokument mozete proveriti na sajtu haskog tribunala , i on je zbanican, dakle 100 posto istinit!
 
DAKLE,
oprosti sto sam se izgubio iz ringa na 2 dana.Isao sam da udahnem vazduh po
foruminia koji jos nisu kontaminirani tvojom elokvencijom.
a sto se tebe tice, iako ne volim da trosim dragoceno vreme, ipak sam malo mislio o tebi.
Dosao sam do zakljucka da si ucestvovao u svim sukobima na tlu balkana u vremenu od 1912
do danas.Barem neki tvoji opisi lice na `Srpsku trilogiju` ili `Knjigu o Milutinu`
A sam si rekao da se na`KiM ucestvovao u neborbenim jedinicama`, iako si odmah nakon toga
izneo gomilu podataka koji su tacni o dogadjajima koji su vrlo precizno opisani.
Zakljucio sam i da si nosilac zvanja`Ja pa JA, a ostali su za sahtu!`koje ti je dodeljeno, verovatno,
od strane pomahnitalih roditelja.
e kad na gomilu roknem sve to, zajedno sa tvojim nekulturnim ponasanjem, karakteristicnim
za dno planete gde si, dodjem do zakljucka da si filovan podacima, licima i opisima dogadjaja
iz banke podataka koju je neka profesionalno-spijunska firma prikupila na tlu gde zivis/.
a nastupas provokatorski sa ciljem prosirenja postojecih podataka i identifikaciojom
drugih lica, koji su verovatni ucesnici u pojedinim dogadjajima.
pa kad sve to povezem sa nekoliko hapsenja u RS ovih dana........

znaci, povlacim rec.Nisi ti glup.....


p.s.-sto? ti mislis da tamo udbe nema?......
 

Back
Top