Srpska Dobrovoljacka Garda

Meni su ovdeposle strpljivog citanja neke stvari savrseno jasne , kao naprimer da ni sumnjivo lice ni kako ga ovde zovu artiljerac nisu ono za sta se izdaju , prvi nikada nije bio u vukovaru , i evidentno nezna sta se tamo desavalo, a drugi nije bio u nikakvoj artiljeriji , ono sto mi nije jasno je zoranns83, ili je ovo sto vi tvrdite ili je covek stvarno bio tamo , e evo vrlo lakog nacina da to utvrdimo, kada ti vec svima postavljas pitanja , dozvoli da se i tebi neko zorane obrati sa pitanjem, pa da vidimo sta ces na to da kazes? prvo kako izgleda grb 16-neste ? a onda dva pitanja na koja ako nisi bio u 83 neces sigurno znati da odgovoris ,za pocetak sta znaci rec "komunalac" ? sta je " terebam devedesetku" i naj bitnije , za vreme najzesceg napada na brcko, u ofanzivi muslimanskih snaga, rekao si da si bio tamo ? branioci zabelezavaju veliki uspeh,i nanose ogromne gubitke dvema muslimanskim jedinicama koje su krenule u obuhvat ,sta se desilo ? to nigde neces moci da nadjes, to nema sanse da znas ako tamo nisi bio, i dugo posle toga bas zbog jedne specificnosti te akcije za to malo ko zna, cekam odgovor ? I aj sad da te vidimo junace , sve si prozivao , sada malo tebe da prozivamo :)
 
krajisnikB:
Meni su ovdeposle strpljivog citanja neke stvari savrseno jasne , kao naprimer da ni sumnjivo lice ni kako ga ovde zovu artiljerac nisu ono za sta se izdaju , prvi nikada nije bio u vukovaru , i evidentno nezna sta se tamo desavalo, a drugi nije bio u nikakvoj artiljeriji , ono sto mi nije jasno je zoranns83, ili je ovo sto vi tvrdite ili je covek stvarno bio tamo , e evo vrlo lakog nacina da to utvrdimo, kada ti vec svima postavljas pitanja , dozvoli da se i tebi neko zorane obrati sa pitanjem, pa da vidimo sta ces na to da kazes? prvo kako izgleda grb 16-neste ? a onda dva pitanja na koja ako nisi bio u 83 neces sigurno znati da odgovoris ,za pocetak sta znaci rec "komunalac" ? sta je " terebam devedesetku" i naj bitnije , za vreme najzesceg napada na brcko, u ofanzivi muslimanskih snaga, rekao si da si bio tamo ? branioci zabelezavaju veliki uspeh,i nanose ogromne gubitke dvema muslimanskim jedinicama koje su krenule u obuhvat ,sta se desilo ? to nigde neces moci da nadjes, to nema sanse da znas ako tamo nisi bio, i dugo posle toga bas zbog jedne specificnosti te akcije za to malo ko zna, cekam odgovor ? I aj sad da te vidimo junace , sve si prozivao , sada malo tebe da prozivamo :)
ovo si lepo skockao, ali ja stvarno jesam artiljerac po VES-ti.
A dali sam negde bio ili sta sam radio, to je moja stvar i nije za kurcenje ili agente specijalnog istraziteljstva.
Evo ga tip se ne javlja 2 dana, trazi konsultacije od sefova koji su na NG-pauzama.
 
ninpo masinac:
Obojica ce da odmore do Bozica.

Pozdrav!!!
izgleda su i njega i sumnjivo lice suspendovali zbog nedolicnog ponasanja , kako sam ja to shvatio do bozica? jer je prvo "masinac "dao upozorenje a onda i ovu poruku , zna li neko nesto o tome? mislim da ste ga malo preterali sa tim sluzbama za spiunazu , ne ide to bas tako , i nemoj se ljutiti ali ti stvarno sigurno nisi artiljerac , nemam ja nista protiv tebe , ali sam u to siguran,procitao sam sve sto si napisao ,teoriju znas , ali prakticno , sigurno nisi bio za topom.... bez ljutnje , moje misljenje!
 
Sarafim:
bas ta! ali to i nije neko tesko pitanje, mada odgovor na ova ostala pitanja sigurno nece naci ni na internetu niti bilo gde drugde. a 16 je najcuvenija brigada i nije neki problem naci njen grb! a jedan od razloga sbog kojih i znam odnosno mislim i ubedjen sam u to da mashone nije bio u artiljeriji jer kada ti je zoranns83 rekao da je bio u 16 motorizovanoj ti cak nisi ni cuo za nju :) a to je najslavnija i najbolje opremljena brigada mozda i u celoj vojsci republike srpske! I kao sto ce neki ovde da se iznenade ,dobro sam upoznat sa njenim putesestvijem! i bas zato me je i zainteresovalo izlaganje zoranans83 jer iako je covek izgleda malo napaljen, i iako je izgleda malo vise , aj da budem diplomata pa da kazem PREPOTENTAN, sve sto je reko govori da je on zaista izuzetno dobro obavesten , citiracu ti i neke njegove recenice zbog kojih mislim da je gotovo sigurno ucestvovao u nekim borbama,ali aj da nepricamo unapred, evo postavio sam mu pitanja , i iskreno mislim da na njih nece odgovoriti , jer mozda je i bio u 16 , ali da je vodio izvidjacko odeljenje , e to bas nije mogao svako!Ali necu da pricam u napred , videcemo, i pozdravljam vas sve i cestitam svima novu godinu (onima koji slave ovu :) )
 
krajisnikB:
izgleda su i njega i sumnjivo lice suspendovali zbog nedolicnog ponasanja , kako sam ja to shvatio do bozica? jer je prvo "masinac "dao upozorenje a onda i ovu poruku , zna li neko nesto o tome? mislim da ste ga malo preterali sa tim sluzbama za spiunazu , ne ide to bas tako , i nemoj se ljutiti ali ti stvarno sigurno nisi artiljerac , nemam ja nista protiv tebe , ali sam u to siguran,procitao sam sve sto si napisao ,teoriju znas , ali prakticno , sigurno nisi bio za topom.... bez ljutnje , moje misljenje!
i nisam bio za topom.ja sam raketas u zemaljskoj artiljeriji.
javicu ti na pp
 
to ce mo mi da utvrdimo kad se javi! A ja sam se samo nasalio , nece se on uvrediti? valjda! Lud nije , ali je izgleda ekstremno, ali ekstremno dobro obavesten! Mnoge stvari koje su vama mozda promakle meni nisu , bas sam se bio sa mshonetom oko toga dopisivao na pp!
 
krajisnikB:
Meni su ovdeposle strpljivog citanja neke stvari savrseno jasne , kao naprimer da ni sumnjivo lice ni kako ga ovde zovu artiljerac nisu ono za sta se izdaju , prvi nikada nije bio u vukovaru , i evidentno nezna sta se tamo desavalo, a drugi nije bio u nikakvoj artiljeriji , ono sto mi nije jasno je zoranns83, ili je ovo sto vi tvrdite ili je covek stvarno bio tamo , e evo vrlo lakog nacina da to utvrdimo, kada ti vec svima postavljas pitanja , dozvoli da se i tebi neko zorane obrati sa pitanjem, pa da vidimo sta ces na to da kazes? prvo kako izgleda grb 16-neste ? a onda dva pitanja na koja ako nisi bio u 83 neces sigurno znati da odgovoris ,za pocetak sta znaci rec "komunalac" ? sta je " terebam devedesetku" i naj bitnije , za vreme najzesceg napada na brcko, u ofanzivi muslimanskih snaga, rekao si da si bio tamo ? branioci zabelezavaju veliki uspeh,i nanose ogromne gubitke dvema muslimanskim jedinicama koje su krenule u obuhvat ,sta se desilo ? to nigde neces moci da nadjes, to nema sanse da znas ako tamo nisi bio, i dugo posle toga bas zbog jedne specificnosti te akcije za to malo ko zna, cekam odgovor ? I aj sad da te vidimo junace , sve si prozivao , sada malo tebe da prozivamo :)
evo jos jedan pametan, znaci i ti ces da me ispitujes. Jesi ti normalan ?pa to je kao da ja tebe pitam da mi opises kako izgleda tvoj stan! Nisi ti normalan al aj nema veze , "trebam devedesetku" to znaci da nailazi oklop! ili da smo naisli na oklop , tenk , bov , bilo sta , to devedesetka , to je u stvari 90mm ili ti "osa" , "komunalac" neznam sta znaci , i cim ja ne znam sta to znaci , onda to ne znaci nista! mozda ja ne mogu da se setim , ali neverujem. Ta akcija o kojoj pricas (i ne znam gde si uopste cuo za nju) a siguran sam da mislis na onaj dogadjaj kada su im prisluskivali zasticenu radio vezu , ili ne znam na koji nacin saznali , ali sumnjam na prisluskivanje , pa su saznali da ovi idu u napad i da ce obe grupe da bi se mogle raspoznavati , medjusobno , a i borci jedne grupe izmedju sebe , jer se to cesto radilo , vezati crvene marame oko desne ruke. E onda smo i mi svi vezali crvene marame , a da bi se izmedju sebe koliko tolkio razlikovali , svi smo skinuli , slemove , sapke , kape , dakle bili smo gologlavi. Tako je jedana nasa grupa naletela na njih , oni kada su videli marame nisu pucali, a posto je od njih nekolicina imala slemove , gadno su prosli kada su prisli jako blizu, onda je nastala opsta panika, oni su dugo vremena mislili da je doslo do prijateljske vatre ,i non stop su radio vezom pokusavali da utvrde sta se desilo ,jer se uopste nisu ni naali vecem otporu,cak su jednom kada su dobili poziv od nasih iz rovova da izadju , da je doslo do greske , ladno izasli i onda su nasi opet zapucali i tom prilikom likvidirajuci dosta njihovih boraca,od jutra pa sve do mraka su trajale borbe izmedju malih grupica , jer su oni bili potpuno razbijeni i nisu znali sta se desava , u celoj toj pogub situaciji oni su izvukli deblji kraj...
 
bundeva:
sta je to zoki, ti se malo raspricao sa sobom.. kad si sebe uverio da si pripadnik 83, mos misliti kako je tek nama..
a shone ti se lepo poverio na pp, a? :)
znaci nije ovaj sam , ima vas dvojica , cudno je samo da obojica pominjete 83 , a siguran sam da ne znate za nju , to nije bio oficijalan naziv , i to uopste u pocetku nije bio broj , vec samo slika dvogleda i postolja , a to lici na 83 , pa je tako i nezvanicno jedinica dobila naziv! znaci oboje nemate pojma , i samo ste procitali moje postove pa sada kao nesto znate! aj lakse malo... i samo nastavi te sa pitanjima , evo i ti ako nesto znas o bilo cemu , sta god se desilo u posavini , samo pitaj slobodno , nije meni mrsko , i ti ces dobiti odgovor!!!
 
bundeva:
sta je to zoki, ti se malo raspricao sa sobom.. kad si sebe uverio da si pripadnik 83, mos misliti kako je tek nama..
a shone ti se lepo poverio na pp, a? :)
jel ti to mislis na mashoneta? ili kako mu je vec nadimak, on je meni posalo samo jednu poruku i to da je on opsluzivao 128mm , ili ti oganj , i to pre mesec dana , a ja mu ni to ne verujem!!!
 

Back
Top