Србијанци и дођоши

И какав се закључак стиче кад се читају коментари Срба из Србије на овој теми о њиховим сународницима изван Србије? :mrgreen:
To su oni isti koji su se busali u grudi junačke za Kosovo a onda prstom mrdnuli nisu kada je to Kosovo ''otišlo''..ništa novo u Srbiji zemlji.

И какав се закључак стиче кад се читају коментари Срба из Србије на овој теми о њиховим сународницима изван Србије? :mrgreen:

Kao i sve u jeziku, sve zavisi od konteksta.

Termin 'Bosanac' se u jezickoj praksi u Srbiji ne upotrebljava nesto po defaultu u negativnom kontekstu, ali se upotrebljava cesce u negativnom kontekstu nego pojam 'Rus', to da. Ali i dalje manje nego pojam 'Englez' ili 'Nemac'.

Ja licno kao lokal-sovinisticki anti-Srbin ga upotrebljavam cesce u negativnom kontekstu nego neki srpski patriota, ali nije nesto po defaultu negativan. Stvarno sve zavisi od pojedinca i individualnog konteksta.

Да су само Срби у Србији били загрижени за југословенство, а ови ван ње као нису. :)
Ја не знам за Србе у Србији какав су став имали у вези стварања СХС нити нешто тврдим, знам да је званични Београд гурао ту причу из само Богу знаних разлога, иако је било савјета да се то не ради, али поуздано знам да Срби из Босне и Хрватске нису били за ту заједницу, они су прижељкивали присаједињење Србији или властиту државност, у сваком случају искључивали су Хрвате и Словенце из те приче. Што се тиче друге Југославије, ту нико није имао много избора зар не?

To su oni isti koji su se busali u grudi junačke za Kosovo a onda prstom mrdnuli nisu kada je to Kosovo ''otišlo''..ništa novo u Srbiji zemlji.
Не бих се сложио, има ту и ових које си набројала, као и оних што о Србима са Косова исто мисле као и о прекодринцима. По мом искуству овдје на форуму то би било негдје око двије трећине форумаша који су представљају да су из Србије и који дијеле заједнички негативан став о прекодринцима, дакле има вас негдје трећина за које нисам примјетио да то испољавају, ту упадате ти и Дуле од ових који су тренутно на теми.

Ја не знам за Србе у Србији какав су став имали у вези стварања СХС нити нешто тврдим, знам да је званични Београд гурао ту причу из само Богу знаних разлога, иако је било савјета да се то не ради, али поуздано знам да Срби из Босне и Хрватске нису били за ту заједницу, они су прижељкивали присаједињење Србији или властиту државност, у сваком случају искључивали су Хрвате и Словенце из те приче. Што се тиче друге Југославије, ту нико није имао много избора зар не?
А Прибићевић? А остали прекодрински пројугословенски политичари?

А Прибићевић? А остали прекодрински пројугословенски политичари?
:D, мислиш на Светозара, па он је стари хрватски играч, углавном је радио за интересе Хрвата, а не својих сународника, уосталом он је заступао тезу да су Срби и Хрвати један народ, што се никако није слагало са оним што је мислио обичан народ. По свему судећи он је био само један од шрафова механизма који је требао да оствари тај план уједињења јужних Словена.

Духовито, морам признати.
Ту прву Југославију нико од Срба ван Србије није прижељкивао, управо Срби изван Србије су највише платили ту југословенску авантуру која је зачета у Београду, како у првој тако и у другој Југославији. Тако да...

Јел?

Да су само Срби у Србији били загрижени за југословенство, а ови ван ње као нису. :)

Луди су Шумадинци за југословенством, нарочито после црвеног терора 1944-45 од случајних срба дођошке партизанштине

Сви су по републикама/предсецесијама профитирали и будалили се да су титоисти. Сви осим шумадинца

Poslednja izmena:
Луди су Шумадинци за југословенством, нарочито после црвеног терора 1944-45 од случајних срба дођошке партизанштине

Сви су профитирали и будали се да су титоисти. Сви осим шумадинца
Да, да, тако је сви су профитирали осим Шумадинаца, само што су Шумадинци и сад на својим огњиштима, а стотине хиљада "оних који су профитирали" у тој авантури су протјерани са својих вјековних огњишта да се потуцају и да им се изругују сународници. Дебео ти је образ, морам признати.

:D, мислиш на Светозара, па он је стари хрватски играч, углавном је радио за интересе Хрвата, а не својих сународника, уосталом он је заступао тезу да су Срби и Хрвати један народ, што се никако није слагало са оним што је мислио обичан народ. По свему судећи он је био само један од шрафова механизма који је требао да оствари тај план уједињења јужних Словена.
Како је онда имао подршку тог народа?

Да, да, тако је сви су профитирали осим Шумадинаца, само што су Шумадинци и сад на својим огњиштима, а стотине хиљада "оних који су профитирали" у тој авантури су протјерани са својих вјековних огњишта да се потуцају и да им се изругују сународници. Дебео ти је образ, морам признати.

Да док су били титоисти.

Што лажеш да није свима било добро осим шумадинцима, док вам се брозославија није распала.

Ко се највише курчио, тај је највише наје6о...

Неморални, немо да се сад вадиш да вам није било лепо под Брозом и 6том личком

Сви су по републикама/предсецесијама профитирали и будалили се да су титоисти. Сви осим шумадинца

Zašto ova spodoba i dalje širi mržnju na forumu? Da li moderatori spavaju? Kakav je ovo forum? Kakva je ovo moderacija?

Zašto ova spodoba i dalje širi mržnju na forumu? Da li moderatori spavaju? Kakav je ovo forum? Kakva je ovo moderacija?

Ајде ОЗНАовац одиеби...

Нисте мислили када сте дошли 1944 и стрељали нас без решења за стрељање. А када је Лика пала нисте помислили да су вас ваши завичајци и деришта комунизма издали?

Ма нисмо вас ми издали које сте стрељали, отели имовину и уништили државу и друштво

Хоћеш још објашњеног проклетства и непокајаности над српским светосавцима?

Антисветосавац питам те?

Sto fali titu i sfrj, to je bilo vrhunac balkanske civilizacije.

Imali smo, ali nismo shvatali koje će posledice imati jugoslovenstvo.

Back