Quantcast

SRBIJA

Djovanii

Početnik
Poruka
5
Priroda je planini Javor koja se nalazi na 30 kilometara od Ivanjice podarila mnogo toga. Takva priroda retko se sreće. Nadmorska visina od 1500 metara, obilje izvora, potoka. Verovatno je tako izdašna priroda učinila da su i ljudi ovde puni duha, vedrine. Ne možete proći kroz ni jedno selo da vas ne pozdrave, ne ugoste. Svaki putnik i gost ovde je dobro došao...

Sela u blizini Javora i Golije odavno se bave seoskim turizmom.Turistima mogu da ponude dosta toga. Iz godine u godinu broj onih koji žele da odmor provedu u tišini i prirodi odlučuju se da dođu u ovaj kraj. Iz Ivanjice do sela Kušići valja putovati 30 kilometara. Putevi su asfaltirani tako da se do ovih turističkih destinacija lako i brzo stiže...

Ovi ljudi sa ponosom nose jelek i šajkaču, sviraju frulu i dvojenice. I stari i mladi…

Povratak

Zainteresovan član
Poruka
182
Etno selo Topalović Lipolist!
U prelepom mačvanskom selu Lipolist, nalazi se Etno selo, galerija i prenoćište Topalović, čiji je vlasnik slikar Slobodan Topalović. Iskoristili smo lepo vreme proteklog vikenda i posetili ih.
Etno-selo-Topalovic-dvoriste-1024x768.jpgEtno-selo-Topalovic-Mladina-soba-1024x768.jpg

Poslednja izmena od moderatora:

Povratak

Zainteresovan član
Poruka
182
Relativno skoro je otvoren Solaris Resort u Vrnjačkoj Banji. Deluje mi super i iskoristiću prve slobodne dane da posetim Vrnjačku Banju. Tamo ionako ima svasta da se vidi :)

Poslednja izmena od moderatora:

wild_child

Elita
Poruka
17.470
Ne bih da kvarim ovu lepu temu pitanjima..ali me zanima da li je neko u skorije vreme posetio Đavolju varoš? Išla bih na proleće prvenstveno zbog fotografisanja ali me muči prenoćište pošto putujem busom iz bgd-a. Videh da u Prolom banji postoji hotel Radan , nekih 28 kilometara od Đ.V no zanima me postoji li neka bolja opcija, bliža i po mogućnosti jeftinija..pritom mi je bitno samo da imam krevet i krov nad glavom, dakle jedan pristojan smeštaj, ništa luksuzno:D

storm cloud

Poznat
Poruka
8.713
Била ја, пре 2 године, у јануару. Боравила сам у Пролом бањи, посета Ђавољој вароши је био излет у понуди хотела. Моја препорука је да се држиш тог хотела, јер ми се чини да ни нема неког ближег смештаја самој Ђавољој вароши. Тачније, мени је деловало да нема НИЧЕГА између бање и Ђ.в. z:mrgreen:То је локалитет до којег се долази прилично лошим путем, кроз недођију, нас су из хотела возили комбијем, труцкали смо се једно пола сата до тамо. Поменула си да долазиш бусом, не знам које је крајње одредиште тог буса, али не верујем да иде до саме Ђавоље вароши, вероватно иде до бање?

Што се тог излета тиче, они се наводно организују 2-3 пута недељно, али у то доба године морали смо да пропустимо неколико тих најављених термина док се није скупило довољно заинтересованих за реализацију излета. Сам хотел у Пролом бањи је сасвим ок. До бање смо ишли бусом, директно из Новог Сада (видим да си из Н.С. па зато то напомињем). Стане испред самог хотела.

blok45

Aktivan član
Poruka
1.500
Slažem se sa Storm cloud, tamo nema ništa. Najbliži i najbolji smeštaj je hotel "Radan", a mislim i da je sa cenama ok.
Mi smo bili za 1.maj na Kopaoniku, pa smo u povratku za Bg obišli Đavolju varoš i Lukovsku banju. Iznenadila sam se ogromnom gužvom, a bilo je jako toplo, pa smo izginuli od vrućine.
U Đ.varoši imate restoran, pa smo se tu osvežili i ručali, mada smo čekali da se oslobod mesta. Ponesete dovoljno vode u svakom slučaju.