Србија све привлачнија страним улагачима

To je jedan aspekt, ali i moj aspekt isto vazi.

Ako bi Srbija nesto kopirala dobila bi po nosu. Isto tako ne moze nikog da uceni, da udje u Joint Venture.

Srbija mora mnogo pametnije da vodi razvojnu politiku, ali nijedna vlada nije se pokazala spremna i sposobna za to.

- - - - - - - - - -



Kakve veze ovo ima za onim sta sam napisao.

Nikakve.

Ima zato sto Hyundai ili Kia ne voze delove preko 7 gora i 7 mora.. To je privuklo i Land Rover npr a verovatno će i nekog još
 
Decko je provaljen davno. Cuj, kao slobodno trziste, kapitalizam, ovo-ono, prosipa se okolo, a ejakulira na komunjaru :D

Kada sam ja to još njemu pisao.Tada sam ga i nazvao nekim nadimkom poput : "Klasični krajiški lzač bulje svake vlasti". Kladim se da su njegovi bili okorele komunjare i drukale službi svoje komšije za sitan benefit. A i ovaj pajser,njihov potomak, je od dolaska na pdf konstantno agitator nekih političkih partija. Seti se nicka SSD (SDS u RS,botovao za njih,pa DSS u Srbiji-botovao i za njih). Sada se upljuva botujući za žvalavog. Tužna neka pojava je taj klasični
 
Danas otvorena fabrika sladoleda u Staroj Pazovi. Gde je sedište firme Adriatik Foneri ? Po nekim informacija bi zaključio da je vlasnik Indus. Indija je jedan najvećih proizvođača sladoleda u svetu.
Sta znam ozbiljne firme jako puno ulazu u A marketing na Googlu a kad ukucaš tu firmu dobijes ništa..
https://www.google.dk/search?client...8015...0....80.157.2......0....1./vIE/x0ZO+U=

- - - - - - - - - -

Sumljivo.. Ja verujem da se te subvencije dele radi dela koji ide određenim grupama povezanim sa vrhovima vlasti .. Kao Bgd h2o gde je dato jako vredno građevinsko zemljište sa dž..
 
Ljudi, ne budite smešni da neko iz vlasti da strancu 10000 po radnom mestu i ne očekuje bar pola zauzvrat. Inače, u većini subvencionisanih firmi su plate 38000 dinara.
Jedino je Kontinental napravio haos u IT sektoru u NS zaposlivši 200 programera na platu od 1800 evra. Do tada je prosek u NS bio oko 1200.

- - - - - - - - - -

Ima još jedna zanimljivost u vezi Kontinentala: uskoro firma prelazi u Pupinovu palatu u centru NS. Zgradu je napravila firma Galens, koju jedni vezuju za Dodika, a drugi za Batu.
 
Гледам јуче Хрвате-дневник,жале се како имају најслабији стандард и куповну моћ после Бугарске у ЕУ.
У суштини Србија се не може дугорочно овим темпом надати неким огромним платама.
Тренутно је примарни циљ запослити што више људи...
 
Гледам јуче Хрвате-дневник,жале се како имају најслабији стандард и куповну моћ после Бугарске у ЕУ.
У суштини Србија се не може дугорочно овим темпом надати неким огромним платама.
Тренутно је примарни циљ запослити што више људи...

U pravu si i za najboljom ekonomskom politikom u Srbiji ne bi bilo brzo povecanje plata za zapadnoevropski nivo.

Ali za ovom politikom nece biti nikad. Industrija koja dolazi je na najnizem tehnoloskom nivo i za malom produktivnosti. Firme su dosle zbog niskih plata i otice bez njih.
 
U pravu si i za najboljom ekonomskom politikom u Srbiji ne bi bilo brzo povecanje plata za zapadnoevropski nivo.

Ali za ovom politikom nece biti nikad. Industrija koja dolazi je na najnizem tehnoloskom nivo i za malom produktivnosti. Firme su dosle zbog niskih plata i otice bez njih.

Мислим да неће јер ће Србија по платама вјероватно увјек каскати за Европом.Код мене тренутно је хит рад на ЦНЦ машини,маса неких аустријских, њемачких фирми плата око 350-400 евра,горе би за исти посао плаћали најмање 1500-1700 евра тако да рачуница је јасна.
Италијани највише обућа,то су хале по 300,400 људи у производњи,плата око 400-450 евра али се ради у три смјене.Сви који су дошли добро раде и само проширују хале.
Иста судбина чека и Србију,то је наша нафака јбг.Сад је касно,кад је требало да сачувамо нашу индустрију ми смо имали неке друге мушице у глави.
 
Ma neka svedu nezaposlenost na 5% sa platama od 300 evra.
Posle toga, kada nestane radne snage kao u Mađarskoj, počeće plate da rastu.

Jedna od osnovnih stvari koje mogu pokrenuti privredu je sređivanje pravosuđa.
Privredni sporovi i stečajevi moraju da se rešavaju brzo, a ne po 10 godina.
Mora da postoji podrška države startup projektima, ali i promocija preduzetništva. Za trenutnog ministra Popovića se vidi da se ne razume mnogo u svoj posao.
Potreban je još čitav niz drugih mera: privatizacija EPS i Telekoma, jer su postali kamen oko vrata celoj zemlji umesto da budu pokretač razvoja.
Zdravstvo i školstvo odvojiti od ostalih javnih službi i ulagati što više u obe grane.

Ma moglo bi da se nabraja do sutra...
 

Back
Top