Srbija - raj za Hrvate!

Koje Srpske patike da kupim?Koji gel za tusiranje?Koji TV?
Daj Musko,nemoj me zahebavati.....

Pa ne zaebavam te,lepo procitaj moj ceo post i videces da te nezaebavam i da sam rekao...ono sto se proizvodi u Srbiji i sto je solidnog kvaliteta...znaci kompletna prehrambena i konditorska industrija,namestaj,tekstilna industrija,obuca (bez patika),alkoholna i bezalkoholna pica ( bez obzira ko je vlasnik fabrike vazno je da se proizvodi u Srbiji,jer je taj zaposlio nase ljude u proizvodnji i koristi nasu energiju,nasu vodu,nase sirovine u manjoj ili vecoj meri) pa i Frikomove proizvode bez obzira sto su vlasnici Hrvati,sve drugo je u proizvodnom procesu uglavnom nase !

Naravno proizvode bele tehnike,audio-tv i video,racunare,automobile i jos mnogo toga...ebi ga to hteli ne hteli moramo da kupimo uvozno !
 
Ovo je nazalost nasa sramota i sramota onih koji su to omogucili. Nemamo mi sta da se ljutimo na hrvate..oni rade na dobrobit sopstvene drzave.

Nije isto kad prodas fabriku nekom strancu koji nema nikakve veze sa tvojim narodom,istorijom, prosloscu,ali prodati najvecem neprijatelju..pljunuli su nam svima direktno u lice.:evil:
 
Pa ne zaebavam te,lepo procitaj moj ceo post i videces da te nezaebavam i da sam rekao...ono sto se proizvodi u Srbiji i sto je solidnog kvaliteta...znaci kompletna prehrambena i konditorska industrija,namestaj,tekstilna industrija,obuca (bez patika),alkoholna i bezalkoholna pica ( bez obzira ko je vlasnik fabrike vazno je da se proizvodi u Srbiji,jer je taj zaposlio nase ljude u proizvodnji i koristi nasu energiju,nasu vodu,nase sirovine u manjoj ili vecoj meri) pa i Frikomove proizvode bez obzira sto su vlasnici Hrvati,sve drugo je u proizvodnom procesu uglavnom nase !

Naravno proizvode bele tehnike,audio-tv i video,racunare,automobile i jos mnogo toga...ebi ga to hteli ne hteli moramo da kupimo uvozno !

I ovde placa porez ;)
 
Pa ne zaebavam te,lepo procitaj moj ceo post i videces da te nezaebavam i da sam rekao...ono sto se proizvodi u Srbiji i sto je solidnog kvaliteta...znaci kompletna prehrambena i konditorska industrija,namestaj,tekstilna industrija,obuca (bez patika),alkoholna i bezalkoholna pica ( bez obzira ko je vlasnik fabrike vazno je da se proizvodi u Srbiji,jer je taj zaposlio nase ljude u proizvodnji i koristi nasu energiju,nasu vodu,nase sirovine u manjoj ili vecoj meri) pa i Frikomove proizvode bez obzira sto su vlasnici Hrvati,sve drugo je u proizvodnom procesu uglavnom nase !

Naravno proizvode bele tehnike,audio-tv i video,racunare,automobile i jos mnogo toga...ebi ga to hteli ne hteli moramo da kupimo uvozno !

Onda se slazemo 100%.
 
Evo vidis dacu ti ideju:

Mogli biste ljepo izaci na trziste sa slicicama iz: Jasenovca, Jadovnog, Grubisina polja, Marine poljane, Glinske crkve itd itd itd......

Misliš ovako nešto?

album1pm4.jpg


Kasniš bato! :hahaha::hahaha:
 
Pravilno!

Genocidni hrvatski griz se obično kod kuhanja zgrudva u obliku slova U i može se desi da ti zapne u grlu! :hahaha:

Ne znam sta bi mu se dogodilo, jer ga nisam probala. Da li je pravilno ili ne, ni to me ne intersuje, to ostavljam mojoj savesti da proceni, ali ako je u Jasenovcu stradalo 700.000 ljudi i ako su Hrvati sirom Hrvatske ubijali, silovali, kopali, oci, bacali u jame ljude, samo zato sto nisu rimokatolici i ako je ta psenica na takvoj zemlji izrasla, onda mi ne treba da koristim proizvode nastale iz ljudske krvi.
 
Ne znam sta bi mu se dogodilo, jer ga nisam probala. Da li je pravilno ili ne, ni to me ne intersuje, to ostavljam mojoj savesti da proceni, ali ako je u Jasenovcu stradalo 700.000 ljudi i ako su Hrvati sirom Hrvatske ubijali, silovali, kopali, oci, bacali u jame ljude, samo zato sto nisu rimokatolici i ako je ta psenica na takvoj zemlji izrasla, onda mi ne treba da koristim proizvode nastale iz ljudske krvi.

Vidim da tebi griz pobuđuje razne asocijacije. :D
 
Ne znam sta bi mu se dogodilo, jer ga nisam probala. Da li je pravilno ili ne, ni to me ne intersuje, to ostavljam mojoj savesti da proceni, ali ako je u Jasenovcu stradalo 700.000 ljudi i ako su Hrvati sirom Hrvatske ubijali, silovali, kopali, oci, bacali u jame ljude, samo zato sto nisu rimokatolici i ako je ta psenica na takvoj zemlji izrasla, onda mi ne treba da koristim proizvode nastale iz ljudske krvi.

Pevacice,reci im ti lepo.Pojma oni nemaju....;)
 
A kada su poznate svetske marke u pitanju tu bas treba biti oprezan !

Recimo za Milku (koju inace ne kupujem) svi znamo da ove sto se prodaju kod nas (a verovatno i u Hrvatskoj i drugim drzavama ovog regiona) ,ne mogu da se prodaju na trzistu zapadnoevropskih zemalja !
Isto vazi i za mnoge kozmeticke preparate i sredstva za licnu higijenu !
 
Ne znam sta bi mu se dogodilo, jer ga nisam probala. Da li je pravilno ili ne, ni to me ne intersuje, to ostavljam mojoj savesti da proceni, ali ako je u Jasenovcu stradalo 700.000 ljudi i ako su Hrvati sirom Hrvatske ubijali, silovali, kopali, oci, bacali u jame ljude, samo zato sto nisu rimokatolici i ako je ta psenica na takvoj zemlji izrasla, onda mi ne treba da koristim proizvode nastale iz ljudske krvi.

Nemoj nas ti molim te braniti.
 
Ukupni prihod srpskih kompanija „Pionir", „Bambi" i „Nektar" na tržištu u Hrvatskoj 15 puta je manji od onog koji ostvari hrvatska „Podravka" u Srbiji, saznaje Press! Preduzeće iz Koprivnice na našem tržištu ostvaruje godišnji prihod od 17 miliona evra u proseku, a tri srpska proizvođača hrane za isti period u „komšiluku" zarade ukupno samo 1,3 miliona evra.

Hrvatska „Podravka" posluje u Srbiji od 2001. godine, a već 2005, za ovog proizvođača prehrambenih proizvoda bila je berićetna. Prihodovali su nešto manje od 20 miliona evra, a već naredne godine skoro dva miliona više. U 2007. ostvaren je prihod od preko 12 miliona evra u Srbiji, a prošle godine više od 14 miliona. Očigledno, srpski potrošači izuzetno cene „Podravkine" proizvode poput: „vegete", „eva" sardine, instant supe, ali i dečiju hranu „čokolino" i „lino", grickalice „kviki" i izvorsku vodu „studena''.

Vućićević: Mizeran prihod u Hrvatskoj
Interesantno je da u Hrvatskoj prođu nema ni „Soko Štark", iako više nije zvanično srpska kompanija jer posluje u okrilju slovenačke „Droge Kolinske". Predsednik UO „Droge Kolinske" Slobodan Vučićević kaže za Press da je „Soko Štark" ostvario prihod od 500.000 evra u Hrvatskoj, što je, kad se uporedi sa Crnom Gorom, Slovenijom i Makedonijom, mizerna cifra.
- U drugim zemljama u okruženju prihod „Soko Štarka" kreće se oko 19,5 miliona evra. Postoji ogromna nesrazmera u trgovanju između Srbije i Hrvatske. Srpske police su otvorene za njih, ali njihove nisu za nas - kaže Vućićević.

Ostatak teksta http://www.pressonline.rs/sr/vesti/u_fokusu/story/87069/Srbija+-+raj+za+++Hrvate!.html
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ocigledna je razlika u prihodima sprskih kompanija u HR i obratno.
Srbija ne samo da je privredni raj za Hrvate nego i svaki drugi :lol:

Moje pitanje za drage (:roll:)forumase je - da li kupujete hrv. proizvode
a za bracu :mrgreen: iz Hrvatske da li kupuju proizvode sprskih proizvodjaca?


ja kupujem...
ja nikada negledam ciji je proizvod nego dali relacija kvalitet-cijena stima
a Podravka je evropski brend i ja se sama ponekad iznenadim gdje sve nisu zastupljeni
a da su kvalitet jesu...
 

Back
Top