Srbija - raj za Hrvate!

Ukupni prihod srpskih kompanija „Pionir", „Bambi" i „Nektar" na tržištu u Hrvatskoj 15 puta je manji od onog koji ostvari hrvatska „Podravka" u Srbiji, saznaje Press! Preduzeće iz Koprivnice na našem tržištu ostvaruje godišnji prihod od 17 miliona evra u proseku, a tri srpska proizvođača hrane za isti period u „komšiluku" zarade ukupno samo 1,3 miliona evra.

Hrvatska „Podravka" posluje u Srbiji od 2001. godine, a već 2005, za ovog proizvođača prehrambenih proizvoda bila je berićetna. Prihodovali su nešto manje od 20 miliona evra, a već naredne godine skoro dva miliona više. U 2007. ostvaren je prihod od preko 12 miliona evra u Srbiji, a prošle godine više od 14 miliona. Očigledno, srpski potrošači izuzetno cene „Podravkine" proizvode poput: „vegete", „eva" sardine, instant supe, ali i dečiju hranu „čokolino" i „lino", grickalice „kviki" i izvorsku vodu „studena''.

Vućićević: Mizeran prihod u Hrvatskoj
Interesantno je da u Hrvatskoj prođu nema ni „Soko Štark", iako više nije zvanično srpska kompanija jer posluje u okrilju slovenačke „Droge Kolinske". Predsednik UO „Droge Kolinske" Slobodan Vučićević kaže za Press da je „Soko Štark" ostvario prihod od 500.000 evra u Hrvatskoj, što je, kad se uporedi sa Crnom Gorom, Slovenijom i Makedonijom, mizerna cifra.
- U drugim zemljama u okruženju prihod „Soko Štarka" kreće se oko 19,5 miliona evra. Postoji ogromna nesrazmera u trgovanju između Srbije i Hrvatske. Srpske police su otvorene za njih, ali njihove nisu za nas - kaže Vućićević.

Ostatak teksta http://www.pressonline.rs/sr/vesti/u_fokusu/story/87069/Srbija+-+raj+za+++Hrvate!.html
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ocigledna je razlika u prihodima sprskih kompanija u HR i obratno.
Srbija ne samo da je privredni raj za Hrvate nego i svaki drugi :lol:

Moje pitanje za drage (:roll:)forumase je - da li kupujete hrv. proizvode
a za bracu :mrgreen: iz Hrvatske da li kupuju proizvode sprskih proizvodjaca?

ne kupujem hrvatske proizvode (zaista retko ih kupujem)
Ne bojkotujem ih nego radije kupujem nase nego strane proizvode.
 
Po ovim temama se vidi koliko je vecina vas (cast izuzecima) primitivna i zaostala, ako ne kupujete nista od hrvatskih proizvoda i onih iz zemalja koje su vas bombardovale pa sta onda kupujete? Kineske kisobrane i gace koje se raspadnu posle prve upotrebe? Ajde ne lazite sami sebe, kupujete sakom i kapom i hrvatske i slovenacke i EU proizvode, licemerni ste ko i Hrvati.

:zcepanje::zcepanje::zcepanje:


Ti se smejes ko lud(a) na brasno i u istom momentu jedes Linoladu namazanu na hljeb, majka ti je servirala Podravka juhu dok ti se krcka govedina zacinjena vegetom :hahaha::hahaha::hahaha:, ma kladim se da je tako kod 80% VELIKIH SRBA na ovom forumu.

sad sam još postao i Srbin i još k tomu i patriota :roll: omg :roll::roll::roll:

aj smanji ti sa onim belim:zper:... ostavi malo za dizane kolače:mrgreen::zcepanje:
 
Ne znam sta da ja kazem. Na nekim hrvatskim proizvodima sam odrastao.
Volim i dalje zivotinjsko carstvo cokoladice, one zvecevo cokolade, onu divka kavovinu i jos neke.
Malo sam razocaran frankovom kafom, moji je dosta vole, al ja ne mogu da je podnesem. Onaj Grand gold je i dalje tata. Yebesh kafu kad je zakuvas a nema kajmaka :lol:
 
Ne znam sta da ja kazem. Na nekim hrvatskim proizvodima sam odrastao.
Volim i dalje zivotinjsko carstvo cokoladice, one zvecevo cokolade, onu divka kavovinu i jos neke.
Malo sam razocaran frankovom kafom, moji je dosta vole, al ja ne mogu da je podnesem. Onaj Grand gold je i dalje tata. Yebesh kafu kad je zakuvas a nema kajmaka :lol:

da to i mene smeta kod franckove:( al kažu ta je kao zdravija :mrgreen:
:lol:
 
Ne znam sta da ja kazem. Na nekim hrvatskim proizvodima sam odrastao.
Volim i dalje zivotinjsko carstvo cokoladice, one zvecevo cokolade, onu divka kavovinu i jos neke.
Malo sam razocaran frankovom kafom, moji je dosta vole, al ja ne mogu da je podnesem. Onaj Grand gold je i dalje tata. Yebesh kafu kad je zakuvas a nema kajmaka :lol:

Nema kafe dok ne popijes Ness sa slagom, nasa i hrvatska sranja su samo bljuvotina u kojoj je neko prao noge dok je vadio kurije oko. Sto se tice cipsa, bas sam prije par mjeseci posle toliko godina opet kupio Franck chips...bljuvotina na kvadrat, nas Chipsy je zakon naspram tog otpada. Drugo, sto to ima u Vegeti sto nema u bilo kojem drugom zacinu? Trece, nedostaje mi Kinderlada, to je bila svijetla tacka proizvoda sa EX-YU prostora, kupujem redovno Zivotinjsko carstvo (ne...ne skupljam slicice u albumu, ****** se!), mesne proizvode iz hrvatske bas i ne gotovim posto se sjecam slucaja kada su u Gavrilovicu tokom rata četnička govna ubacila čovijeka samo zato što je bio Hrvat u masinu za mljevene mesa pa su likovali kada je na drugoj strani izašla pašteta, sve im prokleto bilo i u ovom životu i u vječnosi. Od čokoladica je josš dobra ona Kraseva tortica sa ukusom narandze, ali opet...nema nista bolje od Kinder Pingui-ja, Njeguskog prsuta i Uzickog kajmaka. :worth:
 
Nema kafe dok ne popijes Ness sa slagom, nasa i hrvatska sranja su samo bljuvotina u kojoj je neko prao noge dok je vadio kurije oko

Sve je to stvar navike.
Imam ja kuci aparat za espreso i kapucino, onaj miksercic za nes, al mi je popiti tursku sa malo secera uz ratluk i kiselu, sladje od svacega. :D

ali opet...nema nista bolje od Kinder Pingui-ja, Njeguskog prsuta i Uzickog kajmaka

Pa imaju i u Hrvatskoj tamo po Dalmaciji odlican prsut i vino.
Kajmak i prsuta, barem ovo sto ima po radnjama je slabo u odnosu na to kad odes pravo kod seljaka pa tamo kupis ili te usluzi.
 
a ja mislio da se bela kafa pravi ko i obicna samo sa puno vise mleka :rumenko:
inace od tih hrvatskih kompanija koje su bas komercijalne jedino Vindija stvarno sabija i kontam da joj nema ravne kod nas ,pogotovo oni sirevi :worth: a ovo ostalo sto je tamo najpoznatije je isto ko i nase , ne racunam neke autohtone domace proizvode koji nema kod nas i nisu toliko komercijalni
 
a ja mislio da se bela kafa pravi ko i obicna samo sa puno vise mleka :rumenko:
inace od tih hrvatskih kompanija koje su bas komercijalne jedino Vindija stvarno sabija i kontam da joj nema ravne kod nas ,pogotovo oni sirevi :worth: a ovo ostalo sto je tamo najpoznatije je isto ko i nase , ne racunam neke autohtone domace proizvode koji nema kod nas i nisu toliko komercijalni

Bjanka :per:
 
Valšički sir je najbojli na svijetu, takodje Vrbaska pavlaka iz G.vakufa,, pivo nektar i Sarajevsko, Bosanski sudžuk "Bajra" Travnik i začini iz "Vispaka" Visoko, mesnate konzerve "Ovako" i "lijanović", Sarajevski kiseljak i "Oaza" iz Tešnja su neprevaziđeni. Jedino kajmaka nema nad Užičkim a čokolade nad čokoladom "Kraš".
 
želiš nam ogadit gavrilovičke?

Ja sam samo rekao sta je radjeno u toj fabrici u ono "junacko" vrijeme. Siguran sam da su Hrvati bili pametni pa do sada otpisali tu masinu jer su njom cinjena zlodela ali gorak ukus i secanje uvek ostaje.

@siticentar

Pa otkud je Krasova cokolada najbolja junace? Nestle ima bolje cokolade od Krasa kao i Soko Stark koji se munjevito promenio na bolje u zadnje 3-4 godine.
 

Back
Top