Srbija radi Beograd se gradi: Novac Srbije u Beogradu , Srbija se prazni

neka nova koja nije iz beograda.

мислим да то нема везе са пореклом, јер одакле год да дођу кад виде толико пара на једном месту неминовно долази до "помрачења" ума

у питању су системске промене, а њих је много теже направити од пуке промене власти
 
неће се вратити и наставиће да долазе, зато што им је привреда у завичају уништена управо од угледних бизмисмена из Београда и сличних "метропола"

не можеш отклањати последицу док не решиш проблем узрока

Ne znam da li si prietio, ali piše se biznismen. :mrgreen:
Nije privreda uništena samo iz Beograda, takva nam je cela zemlja, svi na vlasti, bilo da je lokalna ili državna, gledaju kako bi što više para uzeli za sebe, a ko trpi zna se. Većina tih uglednih biznismena nisu iz Beograda.
 
Verujem da bi pocrkali od gladi, jer Beograd nije selo, nema poljoprivredu. A misliš da uslužne delatnosti ne donose profit, ili si pristalica samo proizvodnje? Ko će te proizvode da dizajnira, ispita, upakuje, transportuje? Misliš li da su paraziti budžeta oni koji nas školuju ili leče?

ne nego bez proizvodnje te usluge ne vrede nista..

a proizvodnju beogradu obezbedjuje srbija koja radi za 180-200 evra

i mesto da proizvodnja ima najvece profite i plate , sto je prirodno najvece profite i plate imaju beogradski paraziti u administraciji i ostalim usluznim pljackaskim sektorima kao sto su banke.

beograd ceo zivi od pljacke ostatkaa srbije

kako ?

pa lepo kad budzetlija u Javnom Preduzecu Atomska sklonista Srbije primi platu 1500 evra prosecnu, on onda ima pare da trosi da plati u banci uslugu , apoteci , trgovini, servisu itd.

bez tih 1500 evra budzetlije sve ove usluzne delatnosti pucaju jer nema para niko da plati njihove usluge

tako bi bez opljackanih para gradjana srbije polako ceo beograd krenuo da crkava od gladi

jer smo svi u jednom lancu spojeni sistemom spojenih sudova
 
Poslednja izmena:
РЕШЕЊЕ ЈЕ ДА ПОРЕЗ ОСТАНЕ ТАМО ОДАКЛЕ ЈЕ РОБА ЗА КОЈУ ЈЕ НАПЛАЋЕН, А НЕ ГДЕ ЈЕ СЕДИШТЕ ОНОГА КОМЕ СЕ УПЛАЋУЈЕ КАО САДА.
Па би порез за кукуруз из неког села код Кикинде остајао тамо, баш као и порез за стоку из села на југу Србије. Новац мора остати ономе ко и где га ја произвео!
Наравно, изузетак је дао за одбрану и сл. који су заједнички. Све магле о аутономији, регионализацији је прича да новац остаје малом кругу из власти у њима!
 
ne nego bez proizvodnje te usluge ne vrede nista..

a proizvodnju beogradu obezbedjuje srbija koja radi za 180-200 evra

i mesto da proizvodnja ima najvece profite i plate , sto je prirodno najvece profite i plate imaju beogradski paraziti u administraciji i ostalim usluznim pljackaskim sektorima kao sto su banke.

beograd ceo zivi od pljacke ostatkaa srbije

kako ?

pa lepo kad budzetlija u Javnom Preduzecu Atomska sklonista Srbije primi platu 1500 evra prosecnu, on onda ima pare da trosi da plati u banci uslugu , apoteci , trgovini, servisu itd.

bez tih 1500 evra budzetlije sve ove usluzne delatnosti pucaju jer nema para niko da plati njihove usluge

tako bi bez opljackanih para gradjana srbije polako ceo beograd krenuo da crkava od gladi

jer smo svi u jednom lancu spojeni sistemom spojenih sudova

A ja mislio da se prodaje samo usluga, bez proizvoda? Naravno da se proizvod prvo proizvede, pa onda slede i usluge. jedno bez drugog ne može.
Što se tiče plata iz budžeta, većina onih sa srednjom spremom imaju oko 20.000 dinara, oni sa fakultetima imaju oko 40.000 dinara, a direktori i razni šefovi mogu da imaju oko 80.000 dinara. Koliko direktora ide na ostale zaposlene, a koliko je onih sa srednjom spremom? lako se dođe do prosečne plate, koja je ista na celoj teritoriji Srbije. Naravno da se neki od direktora (koji su uvek politički postavljeni na ta mesta) izbore za razne dodatke i plate im budu veće, ali to ne važi za ostale zaposlene.
Banke su privatne, uglavno stranih vlasnika i ne vidim kakve veze one imaju sa pričom? Plate u bankama i u manjim mestima su veće od ostalih plata. A problem velikih kamata treba vlast da rešava, ali državne, ne Beogradska.
Ko to od budžetlija ima prosečnu platu od 1500€, daj da menjam profesiju? Gde ti živiš i kakvim te bajkama hrane?
Pišeš o sistemu spojenih sudova... znaš li koja je razlika u nivou kod spojenih sudova?
 
U modernoj industriji proizvodnja je najjeftinija ostalo je logistika, prodaja i marketing.

Каква западна демагогија! Супер, да онда ниште не происводимо? Дај да продајемо само маглу! Сељаци, ајте ви с њива кући, не треба да се оре и сеје....
 
Каква западна демагогија! Супер, да онда ниште не происводимо? Дај да продајемо само маглу! Сељаци, ајте ви с њива кући, не треба да се оре и сеје....

Malo si pobrkao, to je bila komunistička ideja i pokazala se kao loša. Svaki proizvod mora prvo da se proizvede. Ukoliko izostavimo poljoprivredu, uvek se prvo radi istraživanje i izrada probnog modela, pa zatim ide proizvodnja sve što je Konstantin spomenuo. I jeste tačno da veliki deo novca ide baš na istraživanje, razvoj, distribuciju i marketing. Niko tu ne izostavlja samu proizvodnju. Čak i poljoprivredni proizvodi danas moraju da budu upakovani u kvalitetnu i lepo dizajniranu ambalažu (osim jednog dela koji se prodaje na pijacama), ali svi moraju da imaju neki vid marketinga. Čak i onaj seljak koji prodaje lubenice u kamionu, na nekoj raskrnci ima taj marketing.
 
svi vi beogradjani bi pocrkali od gladi kada bi se odvojili od ostatka srbije jer svi vi zivite tako sto se otima nama a vama daje

ti toga mozda nisi svestan ali to je tako.

u beogradu na 2 miliona stanovnika samo 11.000 radi u proizvodnji

svi ostali su paraziti budzeta ili usluzne delatnosti.

Ti toliko lupetaš da si zreo za Guberevac. Samo nemoj ti da mi zarađuješ platu parazitu.
 
Ti toliko lupetaš da si zreo za Guberevac. Samo nemoj ti da mi zarađuješ platu parazitu.

Jel ti mislis da Beograd ima industriju koja moze da izdrzava 2.5 miliona ljudi? Vi ste gori lokalpatrioti od Uzicana. Decenijama ste davali austro ugarskim konjusarima i poturicama iz kase, ali kad treba Srbiji nesto da ostane, e onda NE MOZE!
 


Beograd treba da se otcepi u zasebnu državu, pa vi onda uživajte sa 200 evra.


Onda kunite Beograd, ali ovoga puta međunarodnom dopisnicom

To je TEORETSKI vrlo lako izvodljivo ali praktichno nije, jer BG kao i NS zavisi od ostatka Srbije mnogo vise nego sto ovaj zavisi od njega odnosno njih.
Namerno stalno navodim i NS kao primer.
Da ne bi ljudi pomislili da samo BG zivi od kajmaka, sto bi dalo impuls novosadskim secesionistima kojih ima jedva 2% da napadaju BG, time napujdaju narod u Vojvodini na BG kao centar drzave a samim time dovedu do nestabilnosti SRBIJE kao celine.
Dakle NS je mnogo manji od BG-a i zato je njegovo ucesce u uzimanju kajmaka mnogo manje ali srazmerno velicini gotovo jednako kao i BG-sko.
Plate u NS su gotovo jednake onim u BG.
Doduse nesto nize za najvise 1000-2000 dinara.
Dakle kao sto sam rekao BG zivi od postatka Srbije i to je dokazivo u vise cinjenica.

1. Preduzeca po Srbiji uglavnom imaju centrale po BG i NS. Kao i veliki koncerni.

..... ajde skoncentrisacu se samo na BG.... posto je to tema...

2. Sredista gotovo SVIH banaka koje posluju u Srbiji su u BG. Doduse ako cemo iskreno, tamo najvise kajmaka i izvlace.

3.Najvise fakulteta i najveci univerzitet u Srbiji je u BG. Dakle studenti dolaze, stanuju i trose ogroman novac u toku skolovanja.
Recimo u: UK-u, Nemackoj i Americi, najveci univerziteti su uglavnom po manjim mestima ili predgradjima: Londona, NJu-jorka, Bostona ili u okolini Bona u Nemackoj.... (Oxford, Jejl, Kolumbija, Kembridz, Maschusec, Drezden, Berkli...).

4. Gotovo sve uprave drzavnih institucija u kojima rade ljudi koji imaju uglavnom velike plate iz drzavnih jasli su u BG-u, tacnije uglavnom na NBG-u.

5. MOZDA I NAJVAZNIJE. U BG-u zivi PUNO ljudi koji dolaze 99% iz ostatka Srbije i koji su najvise i zasluzni za ekonomski rast BG-a.
Tamo gde ima puno ljudi, ima i velikog trzista pa je profitabilno otvoriti preduzeca raznih profila koja porezima pune gradsku kasu.
Pa onda zgrade koje se grade za stanove tim ljudima.
1 AR gradj. zemljista na NBG-u kod BG ARENE kosta i do 3000EVRA/KVADRATU.
A gde su porezi, pa lacanje komunalija i graskih taxi. Pa obdanista i slicne stvari.
OD SVEGA TOGA SE PUNI GRADSKA KASA.
A svega toga ne bi bilo da u BG nema puno ljudi.

Kao sto sam vec rekao ovde.
Tamo gde su ljudi tu su i pare i suprotno. TJ. ljudi idu tamo gde ima para.

6. SVE ali BAS SVE fakultetlije iz mog mesta su zavrsile tamo fax i ostale tamo da rade. CAST izuzetcima koje mogu na prste da prebrojim.
 
A ja mislio da se prodaje samo usluga, bez proizvoda? Naravno da se proizvod prvo proizvede, pa onda slede i usluge. jedno bez drugog ne može.
Što se tiče plata iz budžeta, većina onih sa srednjom spremom imaju oko 20.000 dinara, oni sa fakultetima imaju oko 40.000 dinara, a direktori i razni šefovi mogu da imaju oko 80.000 dinara. Koliko direktora ide na ostale zaposlene, a koliko je onih sa srednjom spremom? lako se dođe do prosečne plate, koja je ista na celoj teritoriji Srbije. Naravno da se neki od direktora (koji su uvek politički postavljeni na ta mesta) izbore za razne dodatke i plate im budu veće, ali to ne važi za ostale zaposlene.
Banke su privatne, uglavno stranih vlasnika i ne vidim kakve veze one imaju sa pričom? Plate u bankama i u manjim mestima su veće od ostalih plata. A problem velikih kamata treba vlast da rešava, ali državne, ne Beogradska.
Ko to od budžetlija ima prosečnu platu od 1500€, daj da menjam profesiju? Gde ti živiš i kakvim te bajkama hrane?
Pišeš o sistemu spojenih sudova... znaš li koja je razlika u nivou kod spojenih sudova?

A daj mi reci kako je moguce da prosvetni radnici u Bg imaju vecu platu od istih u ostatku Srbije,kao i da SVI beogradski osnovci imaju besplatne udzbenike,a ostali nemaju.U cemu je stvar?Bolji pedagozi i pametnija deca zive samo u Bg,a u ostatku drzave je skart?Da podsetim da svi primaju novac iz budzeta koji i mi ostali popunjavamo a ne samo beogradjani.
Ja o ovome svemu odavno govrorim,a posebno da prestonicu treba da izmestimo iz Bg ako zelimo da Srbija postoji u nekoliko narednih decenija.Ukoliko se to ne desi,najbolje bi bilo da se ostatak drzave odvoji od Bg-a i kud koji mili moji.
 
Zaista ne znam da li prosvetni radnici imaju veću platu u Beogradu, ali mi to ne deluje relano. Zašto bi imali? Isto je i sa svim ostalim platama koje idu iz budžeta.
Za besplatne udžbenike se pitanje upućuje loklanim vlastima, kako onim u Beogradu, tako i ostalim gradovima. Evo, u Jagodini daju pomoć koju ne dobija niko u Beogradu, pa nisam video da se nešto ljudi bune. I oni daju pare jednako kao i ja iz Beograda.
Ne treba prestonicu izmestiti iz beograda, već drugačije organizvoati vlast i raspodelu dobara. A pre mudrih ideja o odlasku ostatka države od Beograda, treba se upitati šta je sa onima koji rade u Beogradu, a imaju svoje gradove u kojima mogu da rade. Nije valjda da samo u beogradu postiji neka privreda i novac. Na ulicama svakodnevno viđam puno dobrih, boljih nego što je moj, aurtomobila iz raznih gradova po Srbiji. Odake oni tamo, kad sve pare idu u Beograd? Ima ova priča i drugu stranu. Nije sav problem, a ima ga, iz Beograda. Nekad treba i u svom dvorištu pronaći problem i rešiti ga.
 
koliko je beograd bitan srbiji vidi se i po beogradskom programu,pa po srbiji danas,pa po dnevniku,pa po naslovnoj strani u novinama...
veca vest je da je u beogradu pukla vodovodna cev na karaburmi nego da je izgorela kursumlija...karikiram al se svodi na to...
pogledajte i odnos vlasti prema BG...PO CEMU JE IZGRADNJA MOSTA NA ADI BITNA ZA CELU SRBIJU..?? pa 40% srbije nikad nece preci preko tog mosta...
prevoz u BG...dojadi se sa tim...guzve na gazeli...ZANIMA LI NEKOG U OVOJ ZEMLJI DA POSTOJE MESTA U SRBIJI GDE NE POSTOJI PUT U OPSTE U 21 VEKU..?? treba li nabrajati sva ta mesta..??
zasto moraju svi vodeci klinicki centri ,instituti,bolnice,ustanove---sve sto je najpotrebnije da bude u BG...??
 
koliko je beograd bitan srbiji vidi se i po beogradskom programu,pa po srbiji danas,pa po dnevniku,pa po naslovnoj strani u novinama...
veca vest je da je u beogradu pukla vodovodna cev na karaburmi nego da je izgorela kursumlija...karikiram al se svodi na to...
pogledajte i odnos vlasti prema BG...PO CEMU JE IZGRADNJA MOSTA NA ADI BITNA ZA CELU SRBIJU..?? pa 40% srbije nikad nece preci preko tog mosta...
prevoz u BG...dojadi se sa tim...guzve na gazeli...ZANIMA LI NEKOG U OVOJ ZEMLJI DA POSTOJE MESTA U SRBIJI GDE NE POSTOJI PUT U OPSTE U 21 VEKU..?? treba li nabrajati sva ta mesta..??
zasto moraju svi vodeci klinicki centri ,instituti,bolnice,ustanove---sve sto je najpotrebnije da bude u BG...??

Pajo, stoji sve to napisano, ali ipak je oko 30% stanovnika u Beogradu. Logično je da se toj grupi i posvećuje najviše pažnje, a naročito ako se zna da je televizija Beograd, baš u Beogradu. Naravno da TV NS ne daje takve izveštaje.
Što se tiče nerazvijenih regiona, to jeste sramota ovde države, ali zar je neko iz Beograda kriv za to (mislim na običan narod)? Ne treba kritikovati Beograd (kad se tako piše, ja mislim na stanovnike Beograda) već vlast koja je napravila sistem koji joj odgovara za manipilaciju.
Isit odgvor je i za kliničke centre, ustanove... tamo su gde mogu najviše da zarade, jer se danas uspeh u zdravstvu ne meri brojem izlečenih već "cifrom" na kraju godine.
 
Pajo, stoji sve to napisano, ali ipak je oko 30% stanovnika u Beogradu. Logično je da se toj grupi i posvećuje najviše pažnje, a naročito ako se zna da je televizija Beograd, baš u Beogradu. Naravno da TV NS ne daje takve izveštaje.
Što se tiče nerazvijenih regiona, to jeste sramota ovde države, ali zar je neko iz Beograda kriv za to (mislim na običan narod)? Ne treba kritikovati Beograd (kad se tako piše, ja mislim na stanovnike Beograda) već vlast koja je napravila sistem koji joj odgovara za manipilaciju.
Isit odgvor je i za kliničke centre, ustanove... tamo su gde mogu najviše da zarade, jer se danas uspeh u zdravstvu ne meri brojem izlečenih već "cifrom" na kraju godine.

pa ja nesto ne vidim da se ozbiljni forumasi ali i narod srbije nesto buni protiv naroda beograda---vec naravno da je za sve kriva vlast...ali da je sve nakaradno sigurno jeste...pa nije bas narod toliko blesav pa se seli za BG...zbog svega navedenog u predhodnom postu ali i mnogo toga jos---narodu je jasno da u BG ima daleko vece sanse za zivot nego u unutrasnjosti...pa vidis da su to i cigani shvatili...nabiju se pod BG mostove i posle ocekuju stan...
vide ljudi predhodne generacije koje su otisle u BG...onaj ko je dobio stan u "trulom socijalizmu kod tita"i kupio ga kod tiranina milosevica--sad poseduje nekretninu koja je vrednija nego sve ono sto je taj ostavio kad je otisao u BG...pa uzmi sva zanimanja --- stan koji je dobio recimo direktor bolnice u pirotu vredi 30.000 evra...isti stan koji je dobio nacelnik klinickog centra vredi mozda i celih 250.000 evra...
ja skolujem sina 9-ta godina u univerzitetskom gradu...ne pitaj koliko me to kosta...onaj u BG nema tih problema....
 
Моје мишљење је да се ХИТНО МОРА ДОНЕТИ НЕКИ ЗАКОН КОЈИ БИ ОБЕЗБЕЂИВАО РАВНОПРАВНИ РАЗВОЈ СВИХ ДЕЛОВА СРБИЈЕ... мора се прекинути са сталним гурањем свега и свачега у Бг. - већ Бг. треба и мора да финансира оне који нису довољно развијени.

O tome se prica zadnjih 60 godina i nakida da zazivi a i nece. Srbija to je Beograd -Beograd to je Srbija i Kraj!
 

Back
Top