Srbija nije u EU. Razlog je?

I da ispunimo sve uslove, nas nikada nece pustiti u EU.
Наравно да неће, у два светска рата тукли смо се против Немаца, на крају 20. века смо се тукли и против Амера (беху ту негде и Немци?), некако смо увек против великих који угњетавају мале...
А и некако, иако се труде, још увек код већине Срба нису успели да изазову неку мржњу према другима због које би починили масовне злочине...
А без тога нема у Европску Унију - или да си просто Немачки слуга или да на државном нивоу чиниш неки злочин против неког другог народа...
А ми не испуњавамо ни један услов....
Зато ће и Шиптари пре у ЕУ него Срби...
 
Irelevantno.
I onda imaš "istorijsko pravo" na nešto?
Nemaš.

То си сад ти реако, а не ја.

Онда ни ти немаш "историјско право" да осудиш некога за кривично дело. Може неко да ти убије жену или силује дете. Ако га ухватимо, не можеш да се враћаш у но што се десило прошле године и да сад спроводиш неку правду. Кад се будеш појавио и тражио да се тај осуди, ми ћемо ти рећи:

Kontekst uzimaš uvijek iz vremena koji ti paše. Ne prije i ne poslije.
služi samo za opravdanje nasilničkog ponašanja.
Сада је:
и молимо те да прекинеш да се залажеш за насиље над овим човеком и да се враћаш у прошлост.
 
Наравно да неће, у два светска рата тукли смо се против Немаца, на крају 20. века смо се тукли и против Амера (беху ту негде и Немци?), некако смо увек против великих који угњетавају мале...
А и некако, иако се труде, још увек код већине Срба нису успели да изазову неку мржњу према другима због које би починили масовне злочине...
А без тога нема у Европску Унију - или да си просто Немачки слуга или да на државном нивоу чиниш неки злочин против неког другог народа...
А ми не испуњавамо ни један услов....
Зато ће и Шиптари пре у ЕУ него Срби...
Siptare ce pustiti sigurno u EU
 
Evropi ne odgovara jer je svim razvijenom zemljama neophodno da u blizini imaju koloniju sa jeftinom radnom snagom i prljavim tehnologijama.
Koje su to tehnologije oni doneli u Srbiju osim motanja kablova? Ako se secam dobro sve fabrike koje nas truju su uzeli ili napravili Kinezi.
Samo neka tako ostane i biće dobro za Srbiju.
Nece sinko.
To sto ces ti ovih dana da dobijes kilo praska i litar ulja za glas ne znaci da je dobro, goreg zla nema nego da se ova agonija nastavi.
Управо то ти радиш. Не може се изваличити ништа, ни оно пре, ни оно после. Мора све.
Ne. Mi kao narod volimo da povlacimo proslost uvek ispred danas i pogotovo sutra.
Proslost treba pamtiti ali sve sto radimo treba da bude usmereno na sutra. Mi danas radimo za nasu decu, ne za nas. I sramota je sta cemo im ostaviti.
 
Ne. Mi kao narod volimo da povlacimo proslost uvek ispred danas i pogotovo sutra.
Proslost treba pamtiti ali sve sto radimo treba da bude usmereno na sutra. Mi danas radimo za nasu decu, ne za nas. I sramota je sta cemo im ostaviti.

Не може да буде усмерено на сутра, јер ми не знамо шта ће се сутра вредновати од данашњих ствари. Ићи у таква нагађања је за нас неизводљиво, јер ми и оно што знамо да ће сигурно бити битно и сутра - квалитетни ваздух, вода, храна, одећа, обућа и огрев - већ данас запостављамо.
 
Šta je razlog što Srbija nije još član u EU?
Zašto kao društvo stagniramo u tom pravcu?

Smenjen je Sloba da dodje DOS da nas tamo uvede. 22 godine je proslo kako mi cekamo da nas neka vlast koja teži ka uniji u nju uvede. 17 godina od kako su započeli pregovori za ulazak. Obećavane su godine 2008. I 2014. koliko se sećam. Došla je nova pro - evropska vlast isto nista nije urađeno.
ne Srbija ne stagnira u tom pravcu vec napreduje to jest, udaljuje se od EU. Uspeh koji Srbiji zavide mnoge clanice sa geografske juzne polovine EU.
 
Šta bi konkretno dobili osim lakše emigracije, a mnogo izgubili poljoprivrednici?
pa ovce bi dobile nove livade za ispasu, srpski politicari bi dobili vile i jahte u Monaku od korupcije i provizije od kredita iz Brisela, evropska elita nase resurse, a amerikanci i englezi vojne baze u Srbiji na putu ka Rusiji.
Daklem, svako bi dobio.....................STIM STO CE SE U MEDIJIMA POTENCIRATI SAMO ONE NOVE LIVADE ZA SRPSKE OVCE.
 
Šta je razlog što Srbija nije još član u EU?
Zašto kao društvo stagniramo u tom pravcu?

Smenjen je Sloba da dodje DOS da nas tamo uvede. 22 godine je proslo kako mi cekamo da nas neka vlast koja teži ka uniji u nju uvede. 17 godina od kako su započeli pregovori za ulazak. Obećavane su godine 2008. I 2014. koliko se sećam. Došla je nova pro - evropska vlast isto nista nije urađeno.

"Народи Балкана, могу изборима да мењају власт, али те владе не могу да мењају њихове државне политике." - И.Крастев
 
Irelevantno.
I onda imaš "istorijsko pravo" na nešto?
Nemaš.
Da i onda bi se po tome sveli na to da ako ti puknem štos u glavu a ti onda mene motikom preko leđa, ja mogu reć na sudu da si ti mene fizički napao? Ili kao što je bilo slučajeva u engleskoj da domaćinu sude što je povredio lopova koji mu je upao u kuću da krade? Niđe veze s mozgom,.. daj da sve norme i pravo odmah bacimo kroz prozor.
 
Не може да буде усмерено на сутра, јер ми не знамо шта ће се сутра вредновати од данашњих ствари. Ићи у таква нагађања је за нас неизводљиво, јер ми и оно што знамо да ће сигурно бити битно и сутра - квалитетни ваздух, вода, храна, одећа, обућа и огрев - већ данас запостављамо.
A sta ja upravo govorim? Mi se bavimo i dalje prosloscu umesto da danas sebi pravimo bolje mesto za zivot. Niko nece da shvati da nece to niko drugi za nas uraditi, nego samo mi sami.
 
A sta ja upravo govorim? Mi se bavimo i dalje prosloscu umesto da danas sebi pravimo bolje mesto za zivot. Niko nece da shvati da nece to niko drugi za nas uraditi, nego samo mi sami.

Али Срби, још не знају шта је прошлост. Када буду знали шта је прошлост, знаће шта је садашњост. Тек тада ће будућност бити донекле могућа и предвидљива

Истина прошлости мора коначно да се спозна.
 
...
Ne. Mi kao narod volimo da povlacimo proslost uvek ispred danas i pogotovo sutra.
Proslost treba pamtiti ali sve sto radimo treba da bude usmereno na sutra. Mi danas radimo za nasu decu, ne za nas. I sramota je sta cemo im ostaviti.

Ако нема исправно и истинито сагледане прошлости, не можеш бити у доброј садашњости, камоли ако гледаш неисправан тренд (криву) и пројектујеш будућност.

Не смеш нас остале да трпаш у то неко МИ.

Мене слободно изоставите из тих незнања о прошлости.
 
Zasto? Ako sam dobro shvatio tvoje pisanine, ti bi nas vratio u ne bas sjajnu proslost? I kako mozes da kazes da si i ti nesto naucio iako znas jednu od istina?
Govorim jednu od istina posto mi imamo nekoliko istina kad se govori o nasoj proslosti.

Ниси добро схватио.

Нема враћања у прошлост и понављања. То је немогућ процес. Треба да схватиш да постоји сила која то не дозвољава као и еволуцији, времену, историји,...

Али знати што тачнију истину из прошлости не одмаже, већ помаже
 
Нема враћања у прошлост и понављања.
Ako ne gresim ti bi nas vratio u kraljevinu (mozda gresim da si ti pobornik toga).
Zar to nije vracanje u proslost? To smo vec prosli, ocigledno da nemamo licnosti koje bi mogle da iznesu tu ulogu.
Али знати што тачнију истину из прошлости не одмаже, већ помаже
Ja se slazem da treba da znamo proslost, sto tacnije to bolje za nas. Ne treba kao sada da zivimo u njoj, ma koliko ona bila dobra, losa, sjajna, herojska, kako god.
 
Ako ne gresim ti bi nas vratio u kraljevinu (mozda gresim da si ti pobornik toga).
Zar to nije vracanje u proslost? To smo vec prosli, ocigledno da nemamo licnosti koje bi mogle da iznesu tu ulogu.

Ja se slazem da treba da znamo proslost, sto tacnije to bolje za nas. Ne treba kao sada da zivimo u njoj, ma koliko ona bila dobra, losa, sjajna, herojska, kako god.

Да, нов циклус, али и то је процес који је анациклозисом дефинисан: монархија-република-демократија-тиранија- па када сее све исквари и иструли иде све испочетка.... То су Грци приметили, јер су претрчали за неких 100.г... То је и Макијавели приметио када је писао о кварљивости друштва, користећи Ливија, Цицерона, Полибија, Тукидида, Плутарха,... итд...

Али и та уређења су толико небитна, већ колико је битно отпочињање новог златног доба, кроз морал, част, врлину, храброст,... којим се чисти испрљано друштво и после се опет лагано квари кроз циклус...

итд...компликовано је ово објашњавати преко форума и требало би на 10-ине страна.

све то пише у књигама кроз историју пол.филозофије.

исоријски анациклозис може зауставити само историјски линеаритет који води у армагедон - есхатологију !
 
Али и та уређења су толико небитна, већ колико је битно отпочињање новог златног доба, кроз морал, част, врлину, храброст,... којим се чисти испрљано друштво и после се опет лагано квари кроз циклус...
Sa ovim se potpuno slazem, ali je to moguce i u bilo kom drugom uredjenju, bitno ja da se svest ljudi promeni.
A danas je to najteze, kad se negativ samo dodaje kao ulje na vatru.
 
Sa ovim se potpuno slazem, ali je to moguce i u bilo kom drugom uredjenju, bitno ja da se svest ljudi promeni.
A danas je to najteze, kad se negativ samo dodaje kao ulje na vatru.

Трик људске природе током кварљивости друштва кроз циклусе је у антрополошком песимизму , и у томе што не може да се иде уназад у прошлост. Човек је свестан или несвестан. Нема ту утицаја на свест, већ на васпитавање укуса, на морал, врлину, способност... Антрополози кажу да је Свест непромењена неколико десетина хиљада година. Човек је исти у свесности, питање је само који систем вредности управља том свести...
 

Back
Top