Срби

Poruka
22.423
Ево подстакнут од стране Краља 7 и мога сукоба са РАС РАС ликом, пошто имамо неких додирних тачака по неким главним питањима, а упркос томе влада сукоб међу нама, паде ми на памет да приупитам Сербље шта нас ЗАВАЂА, и постоји ли лек против тога. Докле ће СРБСТВО да плаћа цени наше Србске неслоге.

Ава Јустин

БЕСЕДА О СВЕТОЈ СРБИЈИ

Нека би Благи Господ осветио сва срца српска сада на земљи. Нека би Свети Кнез по милости својој са свима Српским Светитељима умолио Господа да поново крсти, поново крсти обескршћене Српске душе многе. Да их приведе Господу Христу, да их приведе Светој Србији, Небеској Србији. Јер само Света Србија јесте слава сваког Србина у свим вековима и временима, поготово наша. Наше доба, доба је када се вера проба! Истинита вера, светосавска вера. Срби стоје њоме или пропадају отпадајући од ње, трећега нема. Зато само вођени и предвођениСветим Кнезом и Царем Лазаром и Светим Јеванђељем Светога Саве, ми данашњи Срби можемо савладати све смрти, све христоборство овога света, све лажне науке и изаћи као бесмртни победници из овога света, у вечну Небеску Србију, тамо међу све праведне и свете Србе, да служимо Господу Христу и Светој Небеској Србији као што смо служили у светој земаљској Србији. Молитвама Светог Великомученика Цара Лазара, и другог данашњег светитеља, светог патријарха Јефрема, кротког печалника земље Српске, и свих српских светитеља, нека Благи Господ сваку српску душу води и руководи у овоме свету и изведе је кроз истину вечну у живот вечни, у Царство Небеско.

Амин.
 
Dokle i zbog čega plaćamo našu neslogu? Zbog toga što se mi svađamo oko nečeg što se desilo pre 60 godina i zbog toga što tražimo "najbolji izbor" iz tog događaja.
 
Лек за то је да се каже истина, да се отворе сви архиви и коначно да истина изађе ба видело.
Помирење свакако треба, али неслога је била и пре тога. Нпр када се Ђуброславија требала формирати, 80% Срба је било против тога, а 20% демократа тадашњих југоса, је било за.
 
СРПСКО ПИТАЊЕ
Речено је већ да српско питање може да зависи од америчких избора али обрнуто није тачно. У горњој поставци о могућој зависности српског питања од америчких избора, постоји једна недореченост. Генерално, захваљујући највише глупости, сервилности, пигмејству и колонијалистичком менталитету српског политичког и државног пост-милошевићевског руководства, српско питање зависи од САД без обзира на изборе; овде се, зато, искључиво мисли да ли избори (променом администрације) могу да измене природу те зависности, по Србију и Србе - на боље или на горе. О томе се ради. Да би, међутим, ово било јасније, потребно је испитати какав је тренутни статус српског питања под садашњом Бушовом администрацијом, у односу на претходне САД администрације, оном Клинтоновом и Буша старијег. Почнимо хронолошки: од Буша старијег па преко Клинтона до администрације Буша млађег.
 
Бл:
СРПСКО ПИТАЊЕ
Речено је већ да српско питање може да зависи од америчких избора али обрнуто није тачно. У горњој поставци о могућој зависности српског питања од америчких избора, постоји једна недореченост. Генерално, захваљујући највише глупости, сервилности, пигмејству и колонијалистичком менталитету српског политичког и државног пост-милошевићевског руководства, српско питање зависи од САД без обзира на изборе; овде се, зато, искључиво мисли да ли избори (променом администрације) могу да измене природу те зависности, по Србију и Србе - на боље или на горе. О томе се ради. Да би, међутим, ово било јасније, потребно је испитати какав је тренутни статус српског питања под садашњом Бушовом администрацијом, у односу на претходне САД администрације, оном Клинтоновом и Буша старијег. Почнимо хронолошки: од Буша старијег па преко Клинтона до администрације Буша млађег.

Коштуница је пре неки дан потписао улазак ДСС-а у Демократску унију која окупља конзрвативне демократске странке и демо-хришћанске... чланица те Уније је и странка Џ.Буша млађег... неки би помислили да ће онда Коштуница моћи да изврши притисак на Буша... али ја верујем да ће бити ОБРНУТО! :evil:
 
eremita:
Коштуница је пре неки дан потписао улазак ДСС-а у Демократску унију која окупља конзрвативне демократске странке и демо-хришћанске... чланица те Уније је и странка Џ.Буша млађег... неки би помислили да ће онда Коштуница моћи да изврши притисак на Буша... али ја верујем да ће бити ОБРНУТО! :evil:

Жао ми је за Коштуницу, јер сам га сматрао за Србина, али ово сада, хм.... све ми смрди, али нећу рећи на кога
 
Дај мало олабавите...Па, шта треба, да се нико не учлањује нигде?

Сад је коштуњави мање Србин?

А где би требало да се ДСС учлани? Дајте пример...

О српским сукобима се не може говорити на начин на који је то БЛ поставио. То је само сукоб мишљења овде, на форуму.

Прави сукоби, у већини случајева се воде на нивоу опредељења садашњих водећих странака у Србији. Постоји више струја, неке су сличне па се зато стално спомиње да се ради о две Србије, што је по мени, лажна дилема.

Сукоб четника и партизана је исчезао, хвала Богу! Остао је неразјашњен сукоб међу српским комунистима, што би требало до краја оголити отварањем свих архива и обелодањивањем тих података на нашим најгледанијим медијима. Онда би било много лакше схватити потезе данашњих политичара.
 
Читаво Србско друштво се може оценити на основу појединаца који га чине.
Значи ако се петоро Срба,Православаца, Националиста није у могућности да се сложи, шта очекивати од острашћених политичара.
 
Pitanje nije lako uopste. Dosta odgovora se moze odmah ali problem je jako kompleksan po meni. Citam u novinama da smo mi Srbi proglaseni za naciju sa najvise samopouzdanja na svetu. Ne najradniju, najpijaniju ili ko zna kakvu nego bas - najsamopouzdaniju. E, ja preterano samopouzdanje ne smatram za vrlinu. Ono osim sto nije pouzdanje u Boga ono je i previse iskljucivo sto znaci da covek kao takav ne registruje mnogo druge oko sebe kao moguce nosioce vrednih i dobrih osobina osim ako on to iz nekog razloga ne prihvati. Time se pretvaramo u naciju malih tvrdjavica koje se ujedinjuju samo ako postoji suprotna strana. Mi smo puzzle koji je nemoguce sklopiti, mozda par kockica samo.
 
Мислим да смо тренутно загубили пар комада пуззла, чим их нађемо мислим да неће бити проблема.
А нестали комади пуззли:
ЛИДЕР
ОБОЖЕЊЕ
 
problem je vrlo jednostavan, ali nemoguc za resavanje....u pitanju je zatupljenost i ogranicenost ljudi (tih par pojedinaca na osnovu koji cine drustvo)...a takvih ima koliko hoces po ovom forumu.
Dok god ima ljudi cija je glavna i jedina filozofija: -Ne verujes u Boga? Pa ti si antiSrbin...i koji razmisljaju na takav ili slican nacin nema sloge...namerno sam upotrebio primer sa bogom jel su takvi najglasniji....
 
Pravoslavlje je vera Srba vekovno a vera u Boga je elementarna stvar coveka i njegovog stava u zivotu, licnosti i vaspitanju. Receno je: ne prezi se u isto sa bezboznicima jer sta imas zajednicko sa njima? kakvu zajednicu ima tama sa svetlom? Ako samo malo mozemo biti mudri videcemo da sto je vece bezboznistvo medju Srbima to nas vece zlo pogadja.
 
Razlog je brzopletost i preterani ponos. Za ponos treba imati leđa. Znate ono iz BALKAN EXPRESA kada tuku Tomu dole u šupi i Popaj kaže da je imao pravo i tako nešto se zove ponos? Onda B.Todorović kaže: Ponos? Pa idi brani ga onda...
Za ponos treba odabrati trenutak, a ne srljati po svaku cenu. To je onda glupavost.
I ovo je odgovor na pitanje iz ankete.
 
To apsolutno nije tacno, jer su Srbi kao narod postojali i pre pravoslavlja, ali da ne ulazimo u to, nije to tema....
imas jako puno Srba koji su ateisti, ali i pored toga vole Srbiju...i upravo je to ono sto je glavni 'kamen spoticanja'...
ja kazem ne verujem u boga, a onda me neki vernik iznapusava govoreci da sam sektas, ovakav onakav ili sta ja znam sta...i povrh svega, da sam srbomrzac...
 
Velik problem kod bezboznika je taj sto oni nemaju svetinju, tako da im nasledstvo vere, drzave i porodice ne znaci mnogo i kao takvi ( posebno ako cine dobar deo nacije ) postaju odlicno oruzje protiv rodjene zemlje raznim delovanjima sa strane kojima su oni jako skloni. Tada cvetaju sekte, paganski kultovi, NVO, boljsevizam u raznim bojama i oblicima. Tesko toj zemlji onda jer za njima idu veca zla. Lako posle ratovi dolaze, bolesti, nemastina...
 
jomini:
Razlog je brzopletost i preterani ponos. Za ponos treba imati leđa. Znate ono iz BALKAN EXPRESA kada tuku Tomu dole u šupi i Popaj kaže da je imao pravo i tako nešto se zove ponos? Onda B.Todorović kaže: Ponos? Pa idi brani ga onda...
Za ponos treba odabrati trenutak, a ne srljati po svaku cenu. To je onda glupavost.
I ovo je odgovor na pitanje iz ankete.
Ponos nije baš lepa stvar, po mom mišljenju.
 
jomini:
Razlog je brzopletost i preterani ponos. Za ponos treba imati leđa. Znate ono iz BALKAN EXPRESA kada tuku Tomu dole u šupi i Popaj kaže da je imao pravo i tako nešto se zove ponos? Onda B.Todorović kaže: Ponos? Pa idi brani ga onda...
Za ponos treba odabrati trenutak, a ne srljati po svaku cenu. To je onda glupavost.
I ovo je odgovor na pitanje iz ankete.
Zaboravio sam ponos da pomenem. Jedna od najgorih ljudskih osobina je nasa karakterna crta. Ponos nas je ubio stotinu puta a nismo ni svesni toga. Tu gde je ponos nema mudrosti. Jedna stvar koja mi se svidela kod Svaba: oni su jako ponosni na svoju drzavu i naciju ali ponos kod njih individualno skoro da ne postoji. Postoji i sujeta, i ko zna sta jos sto se moze naci medju ljudima ali - ponos su iskorenili.
 

Back
Top