Srbi narod koji nestaje ili...

Просечан број деце у породици у ЕУ:

http://www.weeklystandard.com/weblogs/TWSFP/birthEurope.gif

birthEurope.gif
 
Zaista sam iznenadjena zena u vasim godinama i tako ne ozbiljna!

Sta da vam kazem;ja sam zaista milslila da ste negde mojih godina;mozda cak i manje

Ali eto izgleda nisam u pravu;veoma iznenadjena moram da priznam!

Uuu, Sonnet - nemoj biti iznenađena ili uvređena.:D
Mladog sam duha.
Na Krstarici sam vrlo često preozbiljna i uglavnom se nalazim na Kultnim temama ili Književnosti. Tamo se vode drugačije diskusije. A pre mesec dana imali smo na pdf. Politika vrlo ozbiljno prepucavanje, koje je trajalo oko 70 i kusur strana.
Nema mnogo generacijskih razlika u pristupima, ako bolje razmisliš.
Ovde imam prijatelje u rasponu od 20-60 godina. I, veruj mi, skoro da se ne razlikujemo.
Uzgred, moj sin je veoma ponosan na mene.8-) Ja sam jedna "cool" mama.

I nemoj da se ljutiš na neke moje opaske.
 
Uuu, Sonnet - nemoj biti iznenađena ili uvređena.:D
Mladog sam duha.
Na Krstarici sam vrlo često preozbiljna i uglavnom se nalazim na Kultnim temama ili Književnosti. Tamo se vode drugačije diskusije. A pre mesec dana imali smo na pdf. Politika vrlo ozbiljno prepucavanje, koje je trajalo oko 70 i kusur strana.
Nema mnogo generacijskih razlika u pristupima, ako bolje razmisliš.
Ovde imam prijatelje u rasponu od 20-60 godina. I, veruj mi, skoro da se ne razlikujemo.
Uzgred, moj sin je veoma ponosan na mene.8-) Ja sam jedna "cool" mama.

I nemoj da se ljutiš na neke moje opaske.

Ma naravno gospodjo to se zaista moglo zakljuciti iz vasih dosadasnjih izjava i komentara

Ali kao sto se kaze na mladjima svet ostaje;)
 
Ma naravno gospodjo to se zaista moglo zakljuciti iz vasih dosadasnjih izjava i komentara

Ali kao sto se kaze na mladjima svet ostaje;)

Sonnet, ne moraš da mi persiraš i da me zoveš "gospođom". Ovde to nije običaj. Cenim tvoju dobru nameru, ali možeš me zvati mojim nick-om.;)
Iako nemamo iste stavove, možeš uvek da me pitaš ako ti nešto nije jasno.
Nisam ja toliko opasna.
 
Pa evo jedno konkretno pitanje za vas gospodjo;
Da li imate konkretno objasnjene zasto zapravo veci beoj porodica se opredeluje za zivot bez dece
znaci iskljucivo se radi o Srpskim ili ostalim Evropskim porodicama

A recimo neka Romska;Albanska ili Musilm porodica i pored losih uslova ipak se odlucuje za dalje
razmnozavanje?
 
Pa evo jedno konkretno pitanje za vas gospodjo;
Da li imate konkretno objasnjene zasto zapravo veci beoj porodica se opredeluje za zivot bez dece
znaci iskljucivo se radi o Srpskim ili ostalim Evropskim porodicama

A recimo neka Romska;Albanska ili Musilm porodica i pored losih uslova ipak se odlucuje za dalje
razmnozavanje?

Ето решееееењњњааа!
Удај се за циганина и имаћеш 10 клинаца.
 
Pa evo jedno konkretno pitanje za vas gospodjo;
Da li imate konkretno objasnjene zasto zapravo veci beoj porodica se opredeluje za zivot bez dece
znaci iskljucivo se radi o Srpskim ili ostalim Evropskim porodicama

A recimo neka Romska;Albanska ili Musilm porodica i pored losih uslova ipak se odlucuje za dalje
razmnozavanje?

Imali smo već raspravu na ovu temu, ne tako davno.

A evo i odgovora na tvoje pitanje: postoji velika kulturološka razlika medju navedenim narodima.

Žene iz razvijenijih delova Evrope, a i sveta, nisu više u položaju u kome su bile pre 100 godina. Jednostavno su postale svesna bića, a ne mašine za razmnožavanje.

Evo, uzmi sebe za primer. Kažeš da imaš 17 godina. Zamisli sad da nisi uopšte upisala srednju školu, već su te roditelji udali sa 15 godina, do sad bi verovatno imala makar jedno, ako ne i dvoje dece. Ne znam da li bi ti se to svidelo.

Naravno, ti želiš da završiš srednju školu, zatim, nadam se i fakultet, a do tada ćeš imati najmanje 22 godine. Onda želiš da počneš da radiš, s obzirom da ne želiš da budeš osoba koju neko izdržava, tako da dok sve te aspekte svog života dovedeš u red, imaćeš 25 godina, u najboljem slučaju.

U ovoj varijanti neizvodljivo je da rodiš više od 2-3 dece, ukoliko ne želiš da celokupno tvoje školovanje obesmisliš, prestaneš da radiš i godišnje radjaš po jedno dete, tako do 35 godina, da bi stigla te Romkinje i ostale.

Stvar uopšte nije tako jednostavna. A da ne govorimo o ekonomskom aspektu života u Srbiji.
 
Iz produkcije Prijatelj Božji predstavljamo vam dugometražni dokumentarni film koji predstavlja živo svedočanstvo o katastrofalnoj demografskoj stvarnosti srpske države i naroda. Svedočanstvo, koje otkriva tužnu istinu da je srpski narod na pragu svog istoriskog nestajanja. Srbija je danas zemlja starosti, zemlja u kojoj je staračko roptanje sve glasnije, a dečija graja sve tiša i nečujnija...

Govore pripadnici duhovne i intelektualne elite koji su svoje naučne stavove, saznanja i rezulatete istraživanja ponudili na uvid javnosti: Njegova Svetost Patrijarh srpski Irinej, Marko Sandalj, osnivač Fondacije Prijatelj Božiji, akademici Vasilije Krestić i Smilja Avramov, Radovan Tvrdišić iz Dveri Srpskih, protojerej-stavrofor dr Miloš Vesin, publicistkinja Biljana Spasić, profesor na Univerzitetu u Kembridžu Nebojša Radić, profesor Marko Mladenović, sveštenici Željko Latinović i Branko Ćurčin, ali i takozvani obični ljudi iz naroda, seljaci, mučenici, stradalnici...

Srbi - narod koji nestaje (1-9)
 
Ili problem Bela Kuga!

Bela kuga je problem svih razvijenih drustava i problem opstanka bele rase!
Smatra se naime i ako je drustvo razvijeno i dalje postoji problem sa natalitetom.

Gotovo sve Evropske zemlje se suocavaju sa ovim problemom!

Dok jedna muslimaska ;ciganska porodica ima minimum 5 dece!
U Srpskoj poridici je postalo neko nepisano pravilo na dvoje ili samo jedno..

Sa neverovatnim porastom abortusa!?

Smatra se da je problem bele kuge najvise javlja u velikim gradovima gde ljudi se ne odlucuju za decu zbog nestalnog radnog mesta ili stambenog pitanja.

Medjutim ako pogledamo pripadnike Romskog naroda koji sa 10 dece zive u kartonskoj kutiji?
Veoma tesko moze da se prihvati takav izgovor!

Srbi narod koji nestaje.
 
Postavljac teme ne govori na osnovu relevantnih podataka nego iz glave, a to ne vodi realnom poimanju stvari.

Problem smanjivanja populacije je problem cele Evrope, i to jeste glavni razlog zasto je pojacano useljavanje u Evropu iz Afrike i Azije, prema ekspertskim proracunima za Evropu moze biti potrebna imigracija 1,2 miliona ljudi godisnje uz stopu fertiliteta 2,2, sto je u ovom trenutku neostvarivo, tako da imigracija treba da bude jos veca.

Naravno, nejednak je raspored opadanja stanovnistva po Evropi, upravo zato sto u mnogim zemljama zapadne Evrope useljavanje koliko toliko resava stvar, tako da treba citati i podatke stope fertiliteta, i migracije/imigracije, i druge da bi se doslo do prave slike, ali kada se sagleda kompletna statistika vidi se da dosta zemalja u EU i Evropi uopste stoji losije od na primer Srbije.

Podaci Ujedinjenih nacija su najrelevantniji i njih citaju svi od investitora do politicara, tako
se moze odmah da se vidi podatak (World Population Prospects UN, Selected Tables, Tabela A.9, strana 21) u kojim zemljama ce najvise da opadane stanovnistvo od svih zemalja na svetu procentualno u odnosu na velicinu populacije:

prognworl.jpg
 

Back
Top