SRBI NAJVIŠE VERUJU CRKVI I VUČIĆU!

Цркви верују верници, а малом алеку верују сви они који су мало мање паметни од оних који верују цркви

Уосталом зато и читају и верују информеру,

Vernici pre svega treba da veruju u Boga, a ovako iskvarenoj crkvi mogu da veruju samo glupsoneri i pokvarenjaci.
 
  • Podržavam
Reactions: o.O
Раде такве ствари у континуитету.

To radi jedan deo, onaj koji je tu postavljen od strane države i njenih službi. Ostali su služili za jahanje i drugo maltertiranje. Suština je da ti ne znaš ko je tu zbog čega i kakav je, a najbitnije, tebe ne treba da zanima kakav je ko, jer je to njihvo lični izbor i dobro delo ili greh.
 
To radi jedan deo, onaj koji je tu postavljen od strane države i njenih službi. Ostali su služili za jahanje i drugo maltertiranje. Suština je da ti ne znaš ko je tu zbog čega i kakav je, a najbitnije, tebe ne treba da zanima kakav je ko, jer je to njihvo lični izbor i dobro delo ili greh.

Одлуку о томе шта би и шта не би требало да ме занима препустићеш мени. Управо због тог личног избора.

СПЦ је трула колико и Скупштина. Нађе се понеко честит, ал’ то су ретки изузеци.
 
Одлуку о томе шта би и шта не би требало да ме занима препустићеш мени. Управо због тог личног избора.

СПЦ је трула колико и Скупштина. Нађе се понеко честит, ал’ то су ретки изузеци.

Sa napomenom da lični izbor nije kad nekoga osuđuješ. Ostavi to onome ko to treba da uradi. Pošto ne znaš ko je ko, ne opterećuj se razmišljanjima.
 
Vera u Boga je nemoguća bez crkve?
:lol:

Ali evo, recimo da si u pravu.

Samo postoji jedan mali problem.

Ova i ovakva crkva ima jako malo veze sa Bogom i hrišćanstvom, odnosno nema nikakve osim puke formalnosti.

Mada, jasno je meni zašto ih toliko braniš-iz ličnog interesa.

Pa moguća je, ali ako si neki pseudohrišćanin poput Jehovinih svedoka. Drugo je pitanje da li je to vera u Boga, ali je forma ispunjena.
Ova i ovakva Crkva je Božija i to je jedina veza sa Bogom. Ne pišem o ljudima (sveštenicima) u njoj. Ta spoznaja rauzlike je osnova za ozbiljnu raspravu.
Da, iz ličnog interesa ja to pišem, ja sam sveštenik verovatno? :lol:

- - - - - - - - - -

Oduvek su oni koji nisu hteli priznavati zvanične crkve i pored toga što su verovali u Boga nazivani jereticima.

Dakle to su bili bogumili, patareni, katari, albižani, na kraju i protestanti.

Ne postoji zvanična crkva, već jedna Crkva.
 
Немам моћ да судим, али могу критиковати и хвалити. То није забрањено нити је неморално.

Jeste ako kritikuješ i hvališ nešto što ne poznaješ. Ja se ne bih upusti o to, jer nikad nisam bio u patrijaršiji, a poznajem jedan mali, previše mali broj sveštenika da bih o svima njima pisao. Ali to sam ja, ti ih verovatno poznaješ sve, ili bar većinu.
 
stanovi%20od%20380%20evra.jpg
 
Građani Srbije najviše poverenja imaju u Srpsku pravoslavnu crkvu i predsednika Republike Aleksandra Vučića, pokazalo je najnovije istraživanje agencije Faktor plus
Na pitanje koliko imate poverenja u rad institucija u Srbiji, čak 58 odsto građana navelo je SPC, dok je njih 54 odsto reklo da veruje predsedniku Srbije.

Prema ovoj anketi, kad je reč o poverenju građana slede Vojska Srbije (48%), policija (42%) i Vlada Srbije sa 40 odsto poverenja, dok se na dnu ove liste nalaze prosveta (29%), pravosuđe (25%) i Skupština Srbije (21%)

http://informer.rs/vesti/politika/3...najgore-prosli-prosveta-pravosude-i-skupstina

od kad je ta tabela

faktor plus je transparentna agencija, sve rezultate objavljuje na drustvenim mrezama, dostupno svima i javno

ovog istrazivanja nema
 
@Moderatori, trebali biste da vidite da se promene pravila na forumu.
Naime, pravilo vam je da su relevantni izvori oni koji placaju pdv u Srbiji. Ili promenite to jako lose pravilo, ili uvedite i klauzulu da se od tog pravila izuzimaju, i zabranjeni su kao izvori, tipa Informer i slicno.
Pa cak je i anonimni youtube kanal milion puta pouzdaniji izvor od Informera :D :D :D

moderatorski kriterijum sta je to izvor, u najmanju ruku, je nazadan. na primer drzavna televizija kanade ne placa PDV u Srbiji. CNN, BBC, ma milion izvora. a to su sve izvori 100%. postoji i milion neprofitnih izvora, koji ne rade za reklame i pare. nisu u APR.

umesto da moderatori naprave konsenzus oko izvora sta jeste istinito, a sajtovi koji donose lazi, da se lepo blokiraju.

znaci sadrzaj vesti je bitan, a ne koji portal je preneo.

jos je zanimljivije kada autorski tekstovi srpskih akademika, imenom i prezimenom, ne mogu da se objavljuju na krstarici. to je tek dno dna kriterijuma.
 
Jeste ako kritikuješ i hvališ nešto što ne poznaješ. Ja se ne bih upusti o to, jer nikad nisam bio u patrijaršiji, a poznajem jedan mali, previše mali broj sveštenika da bih o svima njima pisao. Ali to sam ja, ti ih verovatno poznaješ sve, ili bar većinu.

Емпиризам није једини начин да дођемо до сазнања. Рационализам је механизам којим такође можемо доћи до истинитих закључака.

У друштву не постоји институција која је изолована од постојећег стања. Црква, Скупштина, плебс, све је умрежено и повезано. Срби су комуњаре најдаље од Пашића наовамо, и СПЦ је један од главних стубова мењшевизма. Социјалне норме утичу на све.

- - - - - - - - - -

Teokratski distribucionizam sa dozom militarizma je omiljen narodu. :per:

Zato Vučko nikada ne kritikuje crkvu i vrti dosta stvari oko migova i vojske.

Управо. На сваки МИГ иде 120.000 гласова.
 
Građani Srbije najviše poverenja imaju u Srpsku pravoslavnu crkvu i predsednika Republike Aleksandra Vučića, pokazalo je najnovije istraživanje agencije Faktor plus
Na pitanje koliko imate poverenja u rad institucija u Srbiji, čak 58 odsto građana navelo je SPC, dok je njih 54 odsto reklo da veruje predsedniku Srbije.

Prema ovoj anketi, kad je reč o poverenju građana slede Vojska Srbije (48%), policija (42%) i Vlada Srbije sa 40 odsto poverenja, dok se na dnu ove liste nalaze prosveta (29%), pravosuđe (25%) i Skupština Srbije (21%)

http://informer.rs/vesti/politika/3...najgore-prosli-prosveta-pravosude-i-skupstina

KAD TI SE NA DNU NALAZI OBRAZOVANJE
a na vrhu Gospod i Vučić onda ti je jasno kakav tragičan mozak egzistira na Balkanu

TO IDE U CRKVU ZA "BOŽE POMOŽI MENE"
a kod Vučića trče i za nelegalan posao, nije važna šteta samo daj neki dinar...

To za šta oni idu u crkvu e za takve stvari se ide u kladžu... pa ao te oće - oće
Pa nije Bog Jack Pot mašina sa 7 besplatnih spinova

- - - - - - - - - -
 
Poslednja izmena od moderatora:
Емпиризам није једини начин да дођемо до сазнања. Рационализам је механизам којим такође можемо доћи до истинитих закључака.

У друштву не постоји институција која је изолована од постојећег стања. Црква, Скупштина, плебс, све је умрежено и повезано. Срби су комуњаре најдаље од Пашића наовамо, и СПЦ је један од главних стубова мењшевизма. Социјалне норме утичу на све.

Onda mi objasni kojim načinom si došao do saznanja kakvi su svi sveštenici? Koliko si puta pričao sa bilo kim od sveštenika i na koliko si službi bio? Da li ti u tome pomaže post, ispovest i pričest? Koliko učestvuješ u službama? Zanima me kako gradiš saznanje o nečemu toliko kompleksnom.
 

Back
Top