Srbi - Jedini Mnogobozacki Narod Medju Hriscanima Danas

A Rimljani kao nisu bili ubice?
Ko je pobio Dačane i osnovao zemlju, koja se naziva Romania?

Ne znam ko je pobio Dacane i otkud rumuni tu, istoricar nisam, ali sad ces da cujes nesto neverovatno:

na celom svetu postoji samo dva para naroda koji se medjusobno granice a nikad u istoriji svojoj nisu ratovali. Drugi par ne znam koji je, nije mi bio zanimljiv za pamcenje, ono sto je zanimljivo je da su jedan od ta dva para srbija i rumunija. Mozete li to da verujete? Jedini oruzani incident u nasoj istoriji bilo je kada je kraljevic marko isao kao turski vazal u boj protiv rumuna sa recima "daj boze da ja izgubim glavu, a da hriscanstvo pobedi". Tako je i bilo. Evo malo vise o kraljevicu marku:
http://sr.wikipedia.org/sr-el/Марко_Краљевић
Znaci, rumuni su jedini istorijski prijatelji srba, jedini nasi pravi prijatelji.

Sto se tice kraljevica marka, kraljevic marko je nas najveci epski junak danas. Bio je kralj makedonije. Negov otac i stricevi su napravili (danas albanski) grad Skadar (albanija nije ni postojala u to vreme, niti bilo ko od albanaca kao bilo kakva istorijska figura). Secate se ovoga:
Grad gradila tri brata Mrnjavcevica,
grad gradila Skadar na Bojani...

Albanci su posebna prica, pokusavam da nadjem deo o njima u Dusanovom zakoniku, mozda neko moze da mi pomogne oko toga. Ako se dobro secam sta sam negde bio procitao, u dusanovom tom zakoniku se pominju albanci kao narod bez prava svojine, gde je zakonom zabranjeno srbima bilo kakvo mesanje i vencavanje sa njima. Smatralo se da su incestoidni ljudi sto je kod nas stvaralo zgrazavanje i otud taj zakon. Bilo im je dozvoljeno samo da na nasim pasnjacima gaje stoku, nomadski, i da nasoj vlasteli placaju danak u stoci. Vrlo je bitno - nisu imali prava svojine, nisu imali prava nista da poseduju, pedalj zemlje nije smeo da bude njihov. Ubaceni su na nase zemlje kao nomadsko pleme i danas se rasirili ovoliko. Koristili su svaku priliku u istoriji kad je srbija bila slaba da urade isto sto su nam danas uradili sa kosovom, tako su i Skadar uzeli, tako ce i Nis ako se nas narod i naucna inteligencija ne probudi, a krajnje je vreme reko bih. Ne pozivam na rat, vec na nauku. To je jedino oruzje koje jos mozemo i smemo da potegnemo. Argumenti i dokazi u naucnoj bitci za otkrivanje istine.
 
Kada je hriscanstvo stupilo na snagu, tj kad je masovno pokrstavanje naroda pocelo za vreme Konstantina rimskog cara iz Mediolanuma (danasnji Nis) i njegove majke Jelene, Srbi su bili pokrstavani silom.
Znaš, jesu Srbi bili pokrštavani silom, ali to se događalo nekih 800 godina posle vremena imperatora Konstantina I. ;)


Svi ostali hriscanski narodi su prihvatili hriscanstvo kao nesto sto treba biti njihova jedina religija sem Srba.
Apsolutno netačno. Hrišćanstvo se svuda širilo "ognjem i mačem", pa imamo primer krstaških ratova protiv Slovena i genocida koji su hrišćani iz germanskih naroda sprovodili nad Slovenima paganima, iz naroda zapadnih Slovena.

Mislim da je to zbog one nase "Svud mozes biti postovan i cenjen, samo u svom selu ne" sto se u ovom slucaju odnosi na Konstantina.
Konstantin I nije Srbin i nema veze ni sa Slovenima ni sa Srbima.



Sta su Srbi uradili? Svoje paganske bogove su utkali u hriscanstvo i nastavili da ih slave i dan danas, bez ikakvih problema a sa nekim malim promenama. Svaki srbin slavi Slavu. Ni jedan drugi hriscanski narod je nema. Ni rusi, ni grci, o katolicima da ne pricam. Svi oni imaju imendan, gde slave svoje ime.
Reč je o sinkretizmu, kojem pribegavaju narodi bogate narodne kulture. Isti sinkretizam se može naći po Južnoj Americi, kod naroda koji su imali visok stepen tehnološke razvijenosti pre dolaska hrišćanstva, pa tako svoje svete kraljeve slave pod maskom hrišćanskih svetaca.


Prinosenje zrtava kod nas se pretvorilo u "klanje" slavskog kolaca. Nasi bogovi su delom dobili hriscanska imena, delom ne.
Slavski kolač se ne kolje, a pravio se i pre dolaska hrišćanstva.



Da bih vam ovo dokazao, navescu najocigledniji primer - Vidovdan.
Jel ima srba koji slave vidovdan kao svoju slavu? Ja bih reko da ima.
Poreklo i to kako je ovaj praznik nastao i zasto se zove Vidovdan, niko ne zna. Evo u wikipediji sta pise o tom prazniku:
http://sr.wikipedia.org/sr-el/Видовдан
Mislim da je i vise nego ocigledno da je to nas (slovenski) paganski bog koji je preziveo do dan danas i kojeg svi slavimo jer je Knez Lazar na taj dan vojevao protiv Turaka.
Pa baš lepo. :ok:


Svaki srbin vernik i dan danas se prvo moli svom svecu, pa tek onda bogu (sveti nikolo ti pomozi, sveta petko ti pomozi itd), sto nam ukazuje da mi imamo vise bogova, a koji se tumace kao sveci. Svaka porodica i familija ima svog boga prvo, koji je zastitnik te porodice i njihov licni, pa tek onda idu vrhovni bogovi, od kojih je izgleda upravo Sveti Vid bio glavno bozanstvo.
Drugim rečima Srbi su ostalo verni svojoj istinskoj religiji - slovenskoj religiji. :super:


Kao sto rekoh, vrlo interesantna tema za razgovor. Ne kazem da treba da se vratimo na mnogobostvo, zivimo eto ok tolike godina bez toga, kao hriscani, ali smo isto lepo ziveli i pre toga sa tim, znaci mozemo i bez jednog i bez drugog.
Samo da te obavestim i danas ima Srba koji su mnogobošci i vernici slovenske religije. ;)


Religija kao religija sluzi za potcinjavanje velikih masa i lako preuzimanje kontrole nad njima. Treba se okrenuti nauci i sve to sagledati iz skroz drugog ugla, jedino tako se verujem moze doci do istine. Pravoslavno hriscanstvo je samo stepen i mali period u nasoj evoluciji, kao sto je to slucaj i sa katolicima i muslimanima i bilo kojom drugom verom danas na planeti.
A mi eto mozemo biti dokaz da mnogobostvo i dalje postoji. ;)
E, pa to zavisi od religije do religije, a te prevaziđene teze o evoluciji religije je sociologija demnatovala još u prošlom veku. Iste su posledica hrišćanskog evrocentrizma i neznanja.


Ima li neko neki komentar na ovo moje izlaganje?
Gomila gluposti. :bye:


Svetcima se ne moli vec trazi pomoc pred boga.
Svecima se moli, ili se bar srpski narod moli svojim svecima. :bye:

A da je to u hrscanskom svetu nepoznato je isto cista glupost.
I drugde svetitelji imaju jaku ulogu. Naprimer Marija u katolickim zemljama.
Upravo tako. :ok:


A Vidovdan je ime po katolickim svetcu Svetog Vida iz Sicilije.
Inače za tog sveca Srbi manje-više nikad nisu ni čuli... :roll:
Vidovdan ima veze sa Svetovitom, slovenskim bogom.
 
Naucno je sve vrlo lako objasnjivo, samo ako se iskljuce svi faktori koji u stvari zatvaraju oci i uljuljkuju lazima, tipa religije.

Evo moje naucne teorije:

Evolucija nije postojala. Ni za jednu zivotinjsku vrstu na planeti ne postoji cvrst dokaz da je nastala iz neke druge. Ne za neke, vec ni za jednu zivotinjsku vrstu. Sve su samo pretpostavke i povezivanje bica na sistemu slicnosti, koje su u okviru porodica moguce, tipa recimo sve macke da su se razvile od istog predaka, mada ni u to ne verujem mnogo.
Upravo tako, imamo groblja fosila, za koje evolucionisti smatraju da su stari vise milijarda god. a pritom ni na jednom od tih mnogobrojnih fosila mi nemamo prelaznu formu..vec bas onakve zivotinje kakve imamo danas. U-ostalom glupo je i pricati o evoluciji.
Poznato je da od osnovnog tipa zivotinje moze da nastane vise vrsta...to naravno ne ide u korist evoluciji.
Prosto, logicko objasnjenje, a koje je toliko logicno da je to prosto smesno da nije opste prihvaceno je to da bilo koja vrsta na planeti odbacuje ako ne i na rodjenju ubija bilo kakvu pojavu deformiteta, nakaradnosti tj mutacije. Takva parenja su moguca samo u ljudskoj vrsti i to u poslednje vreme. Ni jedna zenka se ne pari sa nakaradnim primerkom, vec trazi reprezentativan primerak svoje vrste. Dakle, bilo kakav oblik mutacije je uvek bio osudjen na propast, a bez mutacije evolucija nije bila moguca. Vrste su takve kakve su oduvek bile, uzmite samo neke primere tipa ajkula i krokodila. Nisu se promenile za trunku, a postoje milionima godina. Jedino gde su moguce bile mutacije, to je u zatvorenim eko sistemima, tipa ostrva, jer nije bilo dovoljno reprezentativnih primeraka za parenje a i verovatno su se parili u srodstvu i tu su nastale neke mutacije i promene.
I sa ovim se slazem. Zivotinje obracaju vise paznje sa kim ce se pariti, nego sto covek na to obraca...pa zato i imamo nakaradnu decu.

Ovo sve nas navodi na razmisljanje da je onda religija u pravu, nas je stvorio bog? Ok, ali ko je taj bog? Gde su dokazi za boga? Ciji je bog pravi bog, nas, muslimanski, buda, koji? Jel bog vanzemaljac? Da li je zemlju u stvari napravila neka neverovatno napredna vanzemaljska civilizacija? Ukoliko evolucija stvarno nije postojala, jedino sta mogu da zakljucim je da jeste. Ali to nije bog, to je nesto sto mi nemamo predstavu sta je i zbog lakseg objasnjavanja neceg sto ne znamo sta je objasnjavamo to kao bog. Samo malim pomeranjem ugla iz kojeg se gleda, dolazimo do nauke a religiju mozemo da koristimo za potporu daljeg naucnog objasnjenja.
E ovde se ne slazemo. Ali mi je ipak drago sto razmisljas u tom smeru, t.j. sto nisi izmanipulisan standarnom ''naucnom'' tezom.
Ko god da nas je stvorio, hajde da Ga zovemo Bog, ili jos bolje 'Tvorac', jer nas je stvorio. Kad kazes 'nas', verovatno mislis na Biblijskog Tvorca, ja smatram da je On. Kada kazes muslimanski mislis na Alaha, Alah je ime za Tvorca, po Kuranu ne razlikuje se od Biblijskog Tvorca...tako da mozemo reci da je isti Bog u pitanju. Kada kazes Buda, misli se na coveka koji je uveo novu religiju, on svakako za sebe ne kaze da je Tvorac..vec samo iznosi neko njegovo misljenje, i od toga stvara religiju. Kada kazes vanzemaljac, to mezemo protumaciti na razne nacine, hajde da to shvatimo kao neko bice koje je van ove zemlje, i koje nas je stvorilo. Kada kazes neka vanzemaljsa civilizacija, time bi samo brebacio loptu, time nebi nista postigli.
Mozes nabrojati jos mnoge druge ''bogove'', ali neces ni od jednih naci da govore za sebe da su tvorci...jediti Tvorac koji za sebe kaze da je nesto stvorio, je Tvorac koji se spominje u Svetom Pismu, tj. Bibliji. Ja sam za to da vidimo koliko je to dostojno, koliko zasluzuje paznje, da testiramo, pa cak i naucno. Ja matram da sve mozemo dokazati da nema trunke sumnje.

Sa druge strane imamo nauku. Nauka se oduvek zasnivala na cvrstim dokazima, a cvrstih dokaza za ovu smelu tezu nema, sem da evolucija nije postojala, a i to se zataskava jer se onda nikakvo objasnjenje nema na pitanje kako je nastala zemlja. Ali eto, proguglajte malo, nadjite neke fosile koji jasno dokazuju da su ljudi recimo nastali od majmuna. Karika koja nedostaje, secate se toga? Ona ne da nedostaje samo za ljude, nedostaje za bilo koju zivotinjsku vrstu na planeti.
I sa ovim se u potpunosti slazem.
 
Ok, ajde ko ce da mi objasni zasto srbi jedini na planeti slave Slavu?
Zato što su sačuvali svoju kulturu.

Zasto se slava zove slava?
Zato što se slave božanstva zaštitinici doma i porodice koji slave.

Zasto su sloveni od vajkada slaveni, eng slavs? Da li su to robovi (eng slaves) ili se zovemo slaveni, sloveni zbog slave koju smo od vajkada slavili? Da li rob (eng slave) postoji da sluzi (eng serve, srv - srb)? Jel ovo nije nesto cemu se treba pridodati ogromni znacaj i poceti sa razmisljanjem na tu temu konacno ozbiljno? Sveta marija nije slava, to je majka hristova, veze nema to sa ovim o cemu pricam i slavi se kao majka hristova.
Sloveni, od sloviti, oni koji govore jezikom. Uporedi sa Nemci, tj. nemi, tj. oni koji ne govore jezikom. Drugim rečima Sloveni je odrednica za grupu naroda koji je okupljen oko istog jezika, odnosno se mogu sporazumevati jedni sa drugima.
Englesko slaves dolazi iz Vizantije, koja je koristila Slovene koje zarobi kao robove. Englesko serf je od latinskog servo - služiti, štititi, čuvati. Vremeno se je u nekim romanskim jezicima v prešlo u b. Srednjevekovno sebar verovatno ima isti koren, a odnosi se na sloj stanovništva koji su činili seljaci i pešadija u vojsci.
 
Pliskost Slovena i Sluge su slucajnost, iako nije onda dolazi od zajednickog termina sluzeti.
A i ta Slava je nacionalni mitos. Slave u slavi patrona su isto ceste po svetu, samo je specialni srpski obicaj da se slavi svetac porodice.
Ali razna slavlja ima kad se slavi patron sela ili tako.
Slavlje i slava nisu sinonimi.


Ako slava ima paganski koren, taj koren se vise ne vidi.
Hm, da... toliko se ne vidi da je nastala i tekuća diskusija, a i u etnologiji je taj koren više nego priznat. :roll:

Jer mi Srbi niti znamo nesto o paganskoj veri nasih predaka, samo mozemo nagadzivati.
Nije tačno da mi Srbi ne znamo ništa.o veri naših predaka. Znamo podosta, mnogo više nego što se razne pokondirene tikve usuđuju da priznaju. Takvima je neophodno da na svaki način pokušaju diskreditaciju slovenske religije, tvrdeči da o istoj ne znamo ništa. :roll:


Poenta mojih tema je to sto da recimo italijani ili grci imaju mediolanum na svojoj teritoriji kojim slucajem, to bi bilo pretvoreno u najvece hriscansko okupljaliste na planeti. Mi smo napravili elektronsku industriju (EI Nis) preko toga i zatrpali istinu za ko zna koji vremenski period. Niko se kod nas ozbiljno ne bavi arheologijom, a slovenske balkanske zemlje, pogotovu srbija, su prepune prastarih istorijskih spomenika koji ko zna kakve sve tajne kriju.
Opšta nebriga prema arheološkim nalazištima u Srbiji nije vezana samo za Mediolanum.
Treba istaći da se aktivno sprečava ono malo srpskih naučnika koji pokazuju volju da istražuju istoriju srpskog naroda pre dolaska hrišćanstva da to čine.

A mi smo dozvolili da nas ubede da smo dosli sa neke azijske planine ovde, da smo pobili sav narod koji je ovde nekada bio, da su rimljani to mirno sve gledali i pustili nas da radimo sta hocemo. To je morate da se slozite, van pameti. Zdravom logikom se to sve potire.
Odakle ti ove gluposti i ko te u to ubeđuje? :think:
 
Da li neko ima sliku ili link nekog videa gde je slikan natpis Despota Stefana na kosovskoj tabli da se bitka odigrala 6897. godine? Jesmo li to izmislili, jel to mit ili stvarno stoji tamo uklesano to? Ja prevrnuh internet, sem tekstova nisam nikakvu sliku nasao.
Ukoliko je to tacno, po kojem vremenu je to racunato? Ko je to objasnio narodu? Jel to neko sakrio i prepustio zaboravu? Jel postoji neki sajt sa srpskim mitovima i lazima, bilo da srbi lazu ili su srbi lagani sve vreme gde normalan covek sa zdravom logikom moze da razluci sta je istina a sta ne? Da li su grci najveci lopovi istorije i mitologije na planeti ili nisu? Da li ste culi na latinskom Qui Sum Qui (ja sam onaj koji jesam)? Da li ste culi da sloveni, pogotovu juzna srbija, makedonija i bugarska i dan danas tako prica? Kuj Sum Kuj? Jeste culi vi za kuj (koji) i sum (sam) - koji sam? Otkud to u latinskom jeziku koji veze nema sa nama?

U svojim tekstovima ovde navodim uglavnom ono sto sam procitao napisano od strane malobrojnih nasih istoricara koji o svemu ovome mogu siguran sam detaljnije, ali potrebna im je izgleda argumentovana rasprava, ne ucutkivanje tipa "ne znam kako se aleksandar prezivao, ali jedno je sigurno - bio je grk"?! Da li bilo koji covek zdrave pameti treba takvo objasnjenje da prihvati? Da li je karan stara grcka rec ili srpska? Da li je aleksandar bio karanovic ili karanos? Ako je bio karanos, gde su dokazi, ako je bio karanovic gde su dokazi?
 
Zato što su sačuvali svoju kulturu.

Sloveni, od sloviti, oni koji govore jezikom. Uporedi sa Nemci, tj. nemi, tj. oni koji ne govore jezikom. Drugim rečima Sloveni je odrednica za grupu naroda koji je okupljen oko istog jezika, odnosno se mogu sporazumevati jedni sa drugima.
Englesko slaves dolazi iz Vizantije, koja je koristila Slovene koje zarobi kao robove. Englesko serf je od latinskog servo - služiti, štititi, čuvati. Vremeno se je u nekim romanskim jezicima v prešlo u b. Srednjevekovno sebar verovatno ima isti koren, a odnosi se na sloj stanovništva koji su činili seljaci i pešadija u vojsci.

Nemce samo sloveni zovu nemcima. Niko drugi ih tako ne zove. Rimljani cini mi se da ih zovu alemania. Da smo mi dosli ovde i da smo nemce nazvali nemcima zato sto ih nista ne razumemo, mi bi sve okolne narode ukljucujuci i grke i rimljane i rumune zvali nemcima. Ne, nismo mi dosli, nemci su dosli. Odakle i kako, blage veze nemam, to istoricari i arheolozi treba da dokazu. Ja samo logikom mogu da zakljucim da su nemci dosljaci, ne mi.
 
1. Znaš, jesu Srbi bili pokrštavani silom, ali to se događalo nekih 800 godina posle vremena imperatora Konstantina I. ;)

2. Apsolutno netačno. Hrišćanstvo se svuda širilo "ognjem i mačem", pa imamo primer krstaških ratova protiv Slovena i genocida koji su hrišćani iz germanskih naroda sprovodili nad Slovenima paganima, iz naroda zapadnih Slovena.

3. Konstantin I nije Srbin i nema veze ni sa Slovenima ni sa Srbima.

4. Reč je o sinkretizmu, kojem pribegavaju narodi bogate narodne kulture. Isti sinkretizam se može naći po Južnoj Americi, kod naroda koji su imali visok stepen tehnološke razvijenosti pre dolaska hrišćanstva, pa tako svoje svete kraljeve slave pod maskom hrišćanskih svetaca.

5. Slavski kolač se ne kolje, a pravio se i pre dolaska hrišćanstva.

6. Drugim rečima Srbi su ostalo verni svojoj istinskoj religiji - slovenskoj religiji. :super:

7. Samo da te obavestim i danas ima Srba koji su mnogobošci i vernici slovenske religije. ;)

8. Gomila gluposti. :bye:

9. Inače za tog sveca Srbi manje-više nikad nisu ni čuli... :roll:
Vidovdan ima veze sa Svetovitom, slovenskim bogom.

1-3. Na prve tri opaske mogu da kazem da srbi ne bi imali slave da su se nasilno pokrstili, nadjen je neki kompromis tada, zato su srbi zadrzali slave a Konstantin je uspeo da zauzvrat pokrene pokrstavanje iz grada gde je rodjen, a to je Mediolanum ili Nis. Gde su dokazi da je on bio rimljanin? I Konstantin i Jelena su srpska imena. Helena su mutavi grci bez pola nasih glasova kasnije napravili od naseg imena, kao i za sve drugo sto su uradili, ukrali od nas i lazno posle prezentovali i izvlacili korist iz toga.

4. Znaci mi jesmo i dan danas mnogobosci?

5. Slavski kolac se kolje i sipa se vino da simbolizuje krv. Prinosenje zrtava je postalo zabranjeno, klanje zivotinja nije dolazilo u obzir, srbi dovitljivi (kao i uvek) su pilice, kokoske ili koje god druge zivotinje su zrtvovali bogovima jednostavno zamenili kolacem. Hriscanska vera je to prihvatila, simbolizovao se krst i krv isusova, ali u pozadini je skroz drugi obred i pravo nase nasledje koje nosimo sobom odvajkada.

6. Tacno, mi smo i dalje mnogobosci, jedini kao takvi u hriscanstvu.

7. Svi srbi su i dalje mnogobosci

8. Za tu tvoju tvrdnju ocekujem argumente, kao sto sam rekao ne prihvatam to je tako bilo i tacka. Na takav nacin mozes sa nekim drugim da pricas i raspravljas, sa mnom ne.

9. Sta ti meni tu kazes? Da srbi nisu sloveni? Ili da jedino srbi kao sloveni nisu priznavali slovenska bozanstva? To tvoje zadnje mi je totalno nejasno.
 

Back
Top