Srbe na vrbe u Cetinju

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hrvatsko-albansko Cetinje...Uvek je tako bilo u Cetinju,samo jedno vreme Cetinjani nisu smeli pokazati kakve emocije imaju prema Srbima....

Болесници.Онај Божидар "Боб" Богдановић ( или тако нешто),оснивач некакве "Црногорске ослободилачке војске",је за тв изјављивао да се "српска војска"/ВЈ док је он жив неће шетати по Цетињу.За време НАТо агресије правио је **ања,по Цетињу.Након тога гледао сам неког цетињана Србина,који познаје ситуацију и за истог "Боба" каже да је имао ђеда,виђенијег четника на Цетињу у Другом св. рату.Шизофренија жешћа.Емисија је ишла на Студију Б.
 
Ето шта је у стању да направи за двадесетак година од народа један Титов пионир, пропалица комуњарска, мафијаш и лопужа Мило Ђукановић...
 
Moram da priznam da ne mogu da nađem vest koja će ovo da potvrdi, al jasno se čulo na prenosu na RTCG. Elem igrale su naše košarkašice protiv reprezentacije Crne Gore pred punom halom u Cetinju kad je u prvoj 1/4 počelo skandiranje sa dela tribina okićenih u zastave MN "Ubij, zakolji da Srbin ne postoji" i "Srbe na vrbe". Ovaj ustaški poklič se u Cetinju moglo čuti i ranije dok smo bili u istoj državi na utakmicama Lovćena.
Da li to Srbi nisu dobrodošli u MN? Čime su to Srbi zaslužili? Da li to MN postaje bastion ustaštva? Zašto niko od naših medija o tome ne izveštava?

1978. сам први и задњи пут био у Црној Гори.
7 дана, реко' идем да свој туристички динар потрошим у братској Црној Гори.
Хахаха, како сам се заебаоооо, ууууу ..

Али, ја сам човек који учи !

33 године касније, када сублимирам сва своја ( и ова београдска и друга ) искуства са Црногорцима могу рећи :
Постоје Срби из Црне Горе и
постоје Црногорци из Црне Горе.
( Као што постоје Срби из Хрватске и Хрвати из Хрватске )

Крајње је време да ствари почнемо посматрати на тај начин.

Чувајмо се Црногораца и спашавајмо нашу браћу оданде !
Наш српски менталитет не подноси црногорски.
Никако !!!
 
1978. сам први и задњи пут био у Црној Гори.
7 дана, реко' идем да свој туристички динар потрошим у братској Црној Гори.
Хахаха, како сам се заебаоооо, ууууу ..

Али, ја сам човек који учи !

33 године касније, када сублимирам сва своја ( и ова београдска и друга ) искуства са Црногорцима могу рећи :
Постоје Срби из Црне Горе и
постоје Црногорци из Црне Горе.
( Као што постоје Срби из Хрватске и Хрвати из Хрватске )

Крајње је време да ствари почнемо посматрати на тај начин.

Чувајмо се Црногораца и спашавајмо нашу браћу оданде !
Наш српски менталитет не подноси црногорски.
Никако !!!

A šta bi trebalo ovo boldovano da znači?
 
A šta bi trebalo ovo boldovano da znači?

То би прво требало да значи да престанемо да нервирамо Црногорце
својатајући их и
убеђујући их како су они уствари Срби, но нису обавештени о томе !
( сваки прави Црногорац ће ти чак рећи да нису ни Словени, него Илири .. па ко је луд нек' се објашњава са њима !)

И друго
спреман сам да на рачун свога комфора примим све Србе одакле год да беже.
Срби из Хрватске, Црне горе, о Косову и да не причам,
дођите у Србију
згураћемо се !!!
 
Ето шта је у стању да направи за двадесетак година од народа један Титов пионир, пропалица комуњарска, мафијаш и лопужа Мило Ђукановић...

Нека је жив Мило још сто година,
ослободи нас отрова црногорског !
 
A i ti navijaci sa prostora bivse Juge, toliko ih ima a niko od te rulje da smisli nesto originalno, no sve kopiraju jedni od drugih. Dokaz da su takvi ljudi pretezno priglupi i bez svoje JA.

Na svu srecu u CG ih nema toliko koliko su isti zapravo bucni, ali jedno je sigurno, takvo skandiranje je glupo i primitivno.
 
kolika je to bolesna mrznja prema nama Srbima majko mila....

Mislim mora da budes bas tezak bolesnik da dodjes na utakmicu zenske kosarke, i tim devojkama skandiras "UBI ZAKOLJI DA SRBIN NEPOSTOJI" i "SRBE NA VRBE"

mora da budes zestoka crnogorska bolesna ustaska siptarcina.

a mrze nas verovatno sto smo im 10 godina davali nase pare da se oporave od zemljotresa, i sto smo im celo cetinje i primorje obnovili....
 
То би прво требало да значи да престанемо да нервирамо Црногорце
својатајући их и
убеђујући их како су они уствари Срби, но нису обавештени о томе !
( сваки прави Црногорац ће ти чак рећи да нису ни Словени, него Илири .. па ко је луд нек' се објашњава са њима !)

И друго
спреман сам да на рачун свога комфора примим све Србе одакле год да беже.
Срби из Хрватске, Црне горе, о Косову и да не причам,
дођите у Србију
згураћемо се !!!

Izvini što ti moram ovo reći (iako sam svestan da imaš plemenite namere) ali to je kukavički pristup. Hajde da pobegnemo iz Hrvatske, Bosne, Kosmeta, Crne Gore, Makedonije...i da se 'zguramo' u Srbiju. Takva mišljenja su posledica ispiranja mozga zadnjih 10-15 godina da teritorija nije bitna, da ćemo svi zajedno živeti u EU, da jedan ljudski život više vredi nego čitava državnost Srbije i slične gluposti koje bi trebalo da važe samo za Srbe.
Ti Srbi tamo žive na svojim vekovnim ognjištima i treba da se bore za svoj opstanak na tim prostorima a ne da kukavički beže od svega i svakoga (pa čak i od 300.000 Dukljana).
Srbija bi trebala da im pomogne da opstanu tamo onoloko koliko može makar i samo rečima podrške ali nikako da ih motiviše za dolazak u Srbiju.
 
Poslednja izmena:
Izvini što ti moram ovo reći (iako sam svestan da imaž plemenite namere) ali to je kukavički pristup. Hajde da pobegnemo iz Hrvatske, Bosne, Kosmeta, Crne Gore, Makedonije...i da se 'zguramo' u Srbiju. Takva mišljenja su posledica ispiranja mozga zadnjih 10-15 godina da teritorija nije bitna, da ćemo svi zajedno živeti u EU, da jedan ljudski život više vredi nego čitava državnost Srbije i slične gluposti koje bi trebalo da važe samo za Srbe.
Ti Srbi tamo žive na svojim vekovnim ognjištima i treba da se bore za svoj opstanak na tim prostorima a ne da kukavički beže od svega i svakoga (pa čak i od 300.000 Dukljana).
Srbija bi trebala da im pomogne da opstanu tamo onoloko koliko može makar i samo rečima podrške ali nikako da ih motiviše za dolazak u Srbiju.

tako je slazem se 100%

ne treba odustati od borbe NIKADA i treba se boriti uvek da ono sto nam je oteto , i okupirano, da se povrati i vrati u okrilje Srbije
 
kolika je to bolesna mrznja prema nama Srbima majko mila....

Mislim mora da budes bas tezak bolesnik da dodjes na utakmicu zenske kosarke, i tim devojkama skandiras "UBI ZAKOLJI DA SRBIN NEPOSTOJI" i "SRBE NA VRBE"

mora da budes zestoka crnogorska bolesna ustaska siptarcina.

a mrze nas verovatno sto smo im 10 godina davali nase pare da se oporave od zemljotresa, i sto smo im celo cetinje i primorje obnovili....

Što si zapeo za taj potres. Svi su davali novac pošto smo bili u istoj državi. Građevinske firme iz Hrv. su zadžabe radile mjesecima na obnovi crnogorskog primorja. 1991. je stigla zahvala za to. :lol:
 
То би прво требало да значи да престанемо да нервирамо Црногорце
својатајући их и
убеђујући их како су они уствари Срби, но нису обавештени о томе !
( сваки прави Црногорац ће ти чак рећи да нису ни Словени, него Илири .. па ко је луд нек' се објашњава са њима !)

И друго
спреман сам да на рачун свога комфора примим све Србе одакле год да беже.
Срби из Хрватске, Црне горе, о Косову и да не причам,
дођите у Србију
згураћемо се !!!

Tamo vec postoje dva potpuno razlicita naroda makar i imali masovnu ( i neverovatnu ) pojavu da su u jedoj porodici dva rodjena brata ,, razlicite ,, nacionalnosti ... Srbe koji su vecina medju pravoslavni stanovnistvom i crnogorce .... taj proces je uveliko zavrsen .... niko za sada nece odstupiti od svojih uverenja ... moguce da se promenom medjunarodnog odnosa snaga prozapadnjaci - koji se deklarisu kao crnogorci postepeno vrate Srpskom korenu - jer zapad ih je i formirao i finansirao i doveo na vlast .... no kako god ....
 
Занимљиво, Цетиње и стара Црна Гора су некад били најсрпскији крај, а онда се од ’45. претварају у легло црногорштине.

комунисти су побили најбоље људе у црној гори 43.-44., други део је страдао од усташа када су кренули на запад, затим је велики број црногораца мигрирао у србију. можда је то све заједно отворило простор онима с дна да се покажу, а и имали су подршку од капичићеве екипе, није случајно подгорица била титоград. у србији су неки од њих углавном терорисали србе за време комунизма, било је чак и убачених шифтара и усташа који су се представљали као црногорци. дешавало се да неки од њих направе зло и онда људи омрзну све њих у селу, да би се на крају испоставило да су у питању били неки хрвати ил шифтари који су се представљали као црногорци.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top