СРАМОТА!!!

Када се прогласи Дан жалости, жале само ЕЛЕКТРОНСКИ медији. А остали само шмекају шта ће која радио или ТВ станица да урадити, па да се пискара о томе. Нормално, штампани медији да попуне странице, а људи по обичају да оплету грешне.

У реду, треба испоштовати овај тужни догађај, али како...?

Та иста РРА је објавила да је забрањено емитовати забавну и народну музику, и прилагодити музику Дану жалости. КОЈА ЈЕ ТА МУЗИКА ЗА ЖАЛОСТ??? :confused:
Контрадикторно звучи, музика и жалост :roll:

Управо чујем да је и у четвртак Дан жалости у Београду. Ко ће емитерима да надокнади штету? Четири дана без програма, а већ трећи дан жалости од септембра на овамо...питам се хоће ли и РРА да умањи закуп фреквенције за дане када се није емитовао програм...... :roll:
И да ако је жалост у Београду, онда национални емитери треба да пиче нормално :think:
 
Колико пута се дешавало да не поштују Дан жалости,...али бре
УМРО је српски Патријарх....:roll:

Па да ли је могуће да нема поштовања,...то су идиоти.
САМО да видим да ли ће ико одговарати за ову СРАМОТУ :think:

.
Бомбоно, немој да си смешна.
Ко бре у овој јадној држави данас одговара за било шта, посебно ако је у дилу с власти?

Боле њих уши, да не кажем нешто горе, за Патријарха.
Па њима није света ни њихова држава, а камоли Патријарх и црква.
 
  • Podržavam
Reactions: 27E
Бомбоно, немој да си смешна.
Ко бре у овој јадној држави данас одговара за било шта, посебно ако је у дилу с власти?

Боле њих уши, да не кажем нешто горе, за Патријарха.
Па њима није света ни њихова држава, а камоли Патријарх и црква.

tu ima vise od istine :worth:
 
Ne zelim da me neko pogresno shvati, zalost je zalost i tu nema vaganja, ali ovo nije obican Dan zalosti. Ovo predstavlja trodnevnu tugu zbog smrti najveceg duhovnika u poslednje dve decenije, pa i vise. Pavle nije bio samo srpski patrijarh, vec i izuzetan asketa, koji je istinskom verom u Boga ujedinio Srpsku pravoslavnu crkvu i u znatnoj meri podigao njen ugled u pravoslavnoj ekumeni, a i sire, buduci da su ga postovali i katolicki i protestanski svestenici. Iz tog razloga je trebalo ispostovati ovog velikog coveka, koji je svoje telo, pa i svoj duh zrtvovao boljitku srpskog naroda. Medjutim, jos tuznija i gora od ovog bezobrazluka i bezobzirnosti medija jeste cinjenica da se nacija i nije mnogo usprotivila ovom stanju stvari. Pa vise smo zalili Toseta Proeskog nego najveceg srpskog sina XX veka !!! :dash::dash::dash::dash::dash::dash:
 
mislim da se uredbama i pravilima ne moze diktirati pustanje programa..ovo sta se sad napravilo je smesno.. problem je hrt ,1 hrt 2, obn, Fashion tv :dash: .... a nije recimo tv 1000, E! na kojima samo sevaju gole guze i ostali zenski atributi :D

dolazimo do jos veceg paradoksa da su recimo na SBB-u zatamljeni odredjeni kanali u osnovnoj ponudi ali zato svi oni savrseno i dalje funkcionisu u digitalnoj ponudi..sta to znaci... za one koji manje placaju zalost vazi a za one sa dubljim dzepom zalost ne vazi? :dash: apsurd do apsuda, a da ne spominjem HBO Comedy i xxx kanale koji nikome ni ne padaju na pamet da se zatamne....
Smatram da covek treba sam da proceni sta je prikladno sta nije..izbor kanala je ogroman i lako je preskociti kanal koji u datom trenutku pusta nesto sta neko oseca da nije primereno trenutku.. Ovako... po sili i to delimicno je smesno.
 
mislim da se uredbama i pravilima ne moze diktirati pustanje programa..ovo sta se sad napravilo je smesno.. problem je hrt ,1 hrt 2, obn, Fashion tv :dash: .... a nije recimo tv 1000, E! na kojima samo sevaju gole guze i ostali zenski atributi :D

dolazimo do jos veceg paradoksa da su recimo na SBB-u zatamljeni odredjeni kanali u osnovnoj ponudi ali zato svi oni savrseno i dalje funkcionisu u digitalnoj ponudi..sta to znaci... za one koji manje placaju zalost vazi a za one sa dubljim dzepom zalost ne vazi? :dash: apsurd do apsuda, a da ne spominjem HBO Comedy i xxx kanale koji nikome ni ne padaju na pamet da se zatamne....
Smatram da covek treba sam da proceni sta je prikladno sta nije..izbor kanala je ogroman i lako je preskociti kanal koji u datom trenutku pusta nesto sta neko oseca da nije primereno trenutku.. Ovako... po sili i to delimicno je smesno.

Ih, ta nemojte kasti:manikir:
Licemerje je u ovoj državi nacionalni ponos i to je dovoljno jak argument za zatamljivanje svih i svega sem Pinka i bolesne Vojtehovske
 
Poslednja izmena:
Neverovatno da u ovoj zemlji nista ne moze biti sveto , pa znate sta i puno je tri dana da prekinu sa ustaljenim programom , koliko ce samo PARA da izgube za to vreme. Nek im je na cast!!! A pretpostavljam da ce i Baki biti na sahrani , ako uopste zna kod koga.Licemer!!!
 
momentalno na bgd1 ide neka emisija o pecanju na debelom moru, muzicka podloga je vrlo ziva

kako pa to?

jel pecanje deo dana zalosti?

a tek rok instrumentali?

Жалосно!


Čudimo se sopstvenoj nekuturi, kakva patetika.

"сопственој":?::roll:
Не треба да уопштаваш!


UDRI IH PO DZEPU A ONOJ KOJA LAZE DA PLACA POREZ I IMA ONU ODVRATNU STANICU RIKNUTI TAKVU KAZNU DA BI MORALA DA PRODA DEO UDJELA U VLASNISTVU .

:klap:



У Србији све више и више хара неизлечиви вирус - некултура .... у свим сферама живота !

Поставио си праву дијагнозу за све што нам се дешава!


pa jel patrijarh neki drzavnik???????????pa ko ce da zali nek zali , sto Kinezi moraju da zale??

Ако већ питаш, онда стави прст на чело,
па размисли:roll:

Naravno postovana KB na nije u redu a i sukobu je sa zakonom.Kada bi samo neko od prekrsilaca zakona platio kaznu onda bi se i veci deo ostalih dozvao pameti.Nazalost u Srbiji postoje ljudi koji'' U Boga ne veruju,ljudi se ne plase'', i opet nazalost vrlo su glasni.
Praticemo pa da vidimo da li ce neko od njih platiti kaznu.
Njegova Svetost Patrijarh Pavle zasluzio je da ga Srbi i svi pravoslavni vernici ispostuju.
Prekrsioce zakona MORA da sankcionise drzava. Ukoliko se Zakon ne postuje onda dolazi do ovakvih skandaloznih stvari.


Да видимо и мене то интересује!

prvo, shta ja nekog tamo popa ima da postujem, ako sam srbin?
drugo, jel vama pravoslavnima neko neshto brani? zbog chega vi nama ostalima postavljate vashe standarde?
meni nije dan zalosti. nemam nishta protiv choveka, al ziveo je 100 godina i umro od starosti... I?

shto mene to briga
???

Нико не тражи ничије поштовање ,...нити жаљење,
ниси ни требао да овде пишеш!


Ту и јесте проблем: На основу којег Закона или Уредбе, санкционисати непоштовање Одлуке о Дану жалости. Изгледа да та норма уопште у Закону не постоји, али се прети казном. Највероватније ступиће нека уопштена одредба најновијег Закона о информисању (или како се већ зове).
Сигуран сам да ће неко надрљати ако није по вољи владајућем естабилишменту. Видећете!

Што се моралне осуде тиче, ту је свакоме јасно да то није смело да се деси. Баки можда и има разлога да се оглуши о Одлуку јер су ружно поступали и са његовим шефом али ДМ и друге ТВ и Радио станице, нису смеле то да ураде.


Вероватно, да би доказали, како ето функционише правна држава!

То није оправдање ни за Бакија, ни за било кога.
О томе како се ДРЖАВА понела када је сахрањен бивши председник,
ћемо неком другом приликом и када дође време за то.
И за то ће неко морати да одговара,...можда и тај Баки и слични
њему!


A je l' vam palo na pamet da je neko prekršio direktivu zato što je imao zbog koga...? Zašto bi bilo koja televizija ili radio stanica emitovala ono što ne treba, ako se polazi od toga da cela Srbija žali?

Šta mislite, da li neko treba da upravlja našim osećanjima i da određuje ko će, koliko, kako i koga da ŽALI? Pa to je jako smešno.

Kakva je to obavezna žalost? To je suludo. Samo se toliko puta ponovilo da je preraslo u normalu... Neko kontroliše, tako reći, vaša osećanja, a vi to prihvatate kao normalnu stvar... smešno, a i ... žalosno...

Смешно је то што пишеш!
Да је среће нико не би требао у оваквим случајевима некога да "учи"
како треба да се понаша,...али изгледа да ће морати док год је Света и
века:(
 
Када се прогласи Дан жалости, жале само ЕЛЕКТРОНСКИ медији. А остали само шмекају шта ће која радио или ТВ станица да урадити, па да се пискара о томе. Нормално, штампани медији да попуне странице, а људи по обичају да оплету грешне.

У реду, треба испоштовати овај тужни догађај, али како...?

Та иста РРА је објавила да је забрањено емитовати забавну и народну музику, и прилагодити музику Дану жалости. КОЈА ЈЕ ТА МУЗИКА ЗА ЖАЛОСТ??? :confused:
Контрадикторно звучи, музика и жалост :roll:

Управо чујем да је и у четвртак Дан жалости у Београду. Ко ће емитерима да надокнади штету? Четири дана без програма, а већ трећи дан жалости од септембра на овамо...питам се хоће ли и РРА да умањи закуп фреквенције за дане када се није емитовао програм...... :roll:
И да ако је жалост у Београду, онда национални емитери треба да пиче нормално :think:

Шта се ти бринеш за то,...да ниси лично оштећен:?:


Бомбоно, немој да си смешна.
Ко бре у овој јадној држави данас одговара за било шта, посебно ако је у дилу с власти?

Боле њих уши, да не кажем нешто горе, за Патријарха.
Па њима није света ни њихова држава, а камоли Патријарх и црква.


Знам ја Софија, да ако неко жали Патријарха, да су то најмање
ови који од свега праве циркус,...па ми се чини да ће и од овог несрећног
случаја то да ураде и још при том ће неко да заради.
БЕДНО!!!

.
 
Та иста РРА је објавила да је забрањено емитовати забавну и народну музику, и прилагодити музику Дану жалости. КОЈА ЈЕ ТА МУЗИКА ЗА ЖАЛОСТ???
Контрадикторно звучи, музика и жалост

Pa uglavnom se pusta ili klasicna ili neki ambijent/instrumental tipa Vangelis, Morikone, Folenvajder i slicno. Secam se da su kad je ubijen Djindjic masovno pustali onu La Petite Fille de La mer temu od Vangelisa.
Sad opet zavisi, ovde se ipak radi o crkvenom velikodostojniku. Po meni ovo je jako lepa tema, mesavina pravoslavnih horova sa ambijentalnim zenskim vokalom i zvukovima, sasvim prigodna za ovu priliku:

 
Бомбоно, немој да си смешна.
Ко бре у овој јадној држави данас одговара за било шта, посебно ако је у дилу с власти?

Боле њих уши, да не кажем нешто горе, за Патријарха.
Па њима није света ни њихова држава, а камоли Патријарх и црква.
Al i ovo je tacno, ebiga. :mrgreen:, mada, opet, a kome je ovde ikad ko je bio na vlasti bilo stalo do duhovnih i crkvenih vrednosti, uvek su to koristili za svoje interese kad i koliko im odgovara? :think:
 
mislim da se uredbama i pravilima ne moze diktirati pustanje programa..ovo sta se sad napravilo je smesno.. problem je hrt ,1 hrt 2, obn, Fashion tv :dash: .... a nije recimo tv 1000, E! na kojima samo sevaju gole guze i ostali zenski atributi :D

dolazimo do jos veceg paradoksa da su recimo na SBB-u zatamljeni odredjeni kanali u osnovnoj ponudi ali zato svi oni savrseno i dalje funkcionisu u digitalnoj ponudi..sta to znaci... za one koji manje placaju zalost vazi a za one sa dubljim dzepom zalost ne vazi? :dash: apsurd do apsuda, a da ne spominjem HBO Comedy i xxx kanale koji nikome ni ne padaju na pamet da se zatamne....
Smatram da covek treba sam da proceni sta je prikladno sta nije..izbor kanala je ogroman i lako je preskociti kanal koji u datom trenutku pusta nesto sta neko oseca da nije primereno trenutku.. Ovako... po sili i to delimicno je smesno.


Све је парадокс што ова власт уради.
Певише глуме и имитације у свему.
Праве вредности и истина су потиснуте негде далеко!!

Наравно да је глупо ово што раде са медијима,
глупо је и са оним законом о информисању шта су урадили.
Превише се мешају у нешто у шта се не разумеју.

Наравно да се овако није смело да уради.
Прогласили су Дане жалости. То је у реду, али шта ово сада раде:?:
Зна се који медији су добили националне фреквенције и они МОРАЈУ
да поштују ову наредбу. Зна се шта следи, ако је не поштују.
У Србији се највише гледају и слушају управо ти медији са националном
фреквенцијом,...а
остали канали или програми који долазе споља,...то нека иде на душу
оних који их укључују и гледају...
Такође мислим да ни из једног кафића или дискотеке не би требала
да се чује икаква музика док траје жалост!!

.

А што се ти бринеш да ли неко жали и који емитер шта пушта? Јел тебе погодила нека песма коју си чула/видела? :think:

Не бринем се ја него сам ОГОРЧЕНА и тужна докле смо дошли.
Изгледа да више НИЧИЈУ смрт не можемо са осећајем испоштовати,
у шта се то претворио мој народ.......:(


.
 
Све је парадокс што ова власт уради.
Певише глуме и имитације у свему.
Праве вредности и истина су потиснуте негде далеко!!

Наравно да је глупо ово што раде са медијима,
глупо је и са оним законом о информисању шта су урадили.
Превише се мешају у нешто у шта се не разумеју.

Наравно да се овако није смело да уради.
Прогласили су Дане жалости. То је у реду, али шта ово сада раде:?:
Зна се који медији су добили националне фреквенције и они МОРАЈУ
да поштују ову наредбу. Зна се шта следи, ако је не поштују.
У Србији се највише гледају и слушају управо ти медији са националном
фреквенцијом,...а
остали канали или програми који долазе споља,...то нека иде на душу
оних који их укључују и гледају...
Такође мислим да ни из једног кафића или дискотеке не би требала
да се чује икаква музика док траје жалост!!.
Tacno je to, sestro, sto kazes, ali trebas shvatiti i da niko nije savrsen.

.Не бринем се ја него сам ОГОРЧЕНА и тужна докле смо дошли.
Изгледа да више НИЧИЈУ смрт не можемо са осећајем испоштовати,
у шта се то претворио мој народ.......:(
Dal se pretvorio, ili je oduvek bio...? :think: Pa taj isti narod je pre samo tridesetak leta isto ovako u kilometarskim redovima cekao da u Skupstini prodje pored Titovog odra. :mrgreen:
Nego, ostaje ti, i svima koji iskreno zalimo za nasim Patrijarhom, da, onako kako ti licno smatras najprimerenijim, provedemo ove dane, i ne samo ove, jer zalost i kontemplacija nad cinjenicama nije formalna stvar.
 
У држави у којој се знао ред, а звала се СФРЈ, у оваквим приликама ЈРТ је емитовао пригодан програм а све остале локалне и регионалне ТВ куће се укључивале у тај програм.
Исто је било и са радиостаницама: Радио Београд 1 па сви остали.
Спортски и други догађаји заабавног карактера, по аутоматизму нису одржавани.
Није требало радити по Закону,Уредби, Обавештењима,... све се знало унапред и није било промашаја.
Изгледа да се лупање у шерпе и лонце 90-тих пренело и на емитере па лупа ко како хоће.То су омладинци који су сада стасали у уреднике, програмске директоре,менаџере,..... Све ,,првоборци'' за нови демократски поредак и ништа му не можеш. Пустио корене по партијској линији па му је и васиона тесна.
 
Tad nije ni bilo drugih tv.

Дал' ће бити тако или је памћење попустило? Само РТБ је имао три програма а локалне ТВ студија.

SFRJ
Organizacija radio-televizijskih sistema u Socijalističkoj Federativnoj Republici Jugoslaviji, korespondirala je sa konstitutivnim elementima Federacije. U svih šest republika postojale su državne RTV kuće, a u autonomnim pokrajinama (Kosovo i Metohija i Vojvodina), Studio Priština i Studio Novi Sad. Prvi direktan TV prenos sa veće udaljenosti, realizovan je 23. 11. 1959. godine iz Niša.
http://sr.wikipedia.org/sr-el/Телевизија#.D0.A1.D0.A4.D0.A0.D0.88
 

Back
Top