СРАМОТА!!!

Pa gde nam je (ozloglasena, spora i neobjektivna) RRA?

Desi se nekada da budu azurni u roku od 2-3 sata... A nekad se desi da upadnu u zimski san...

Smeniti ceo RRA, staviti druge ljude tamo, pa onda da razmotrimo sta preduzeti.


SBB je neke kanale (muzicke) iskljucio... Ukinuli su ova tri dana cak i sve 'ostale SFRJ' kanale jer tamo ide normalan program, pa ima i zabave.
Nisu se toliko pozabavili da pojedinacne emisije skidaju sa programa.
 
to ti mislis da kineza ima manje , sem toga nisi odgovorio jel patrijarh neki drzavnik??????

Nema Kineza manje, nego je procenat Srba u Kini tako zanemarljiv da ih ne obavezuje ni na sta.
A inace se dan(i) zalosti objavljuju svaki put kad umre neka dovoljno znacajna licnost ili se desi tragedija.
Npr. ako umre predsednik SANU, to bi trebalo da dovede do nekog dana zalosti. Ili ako bi bila neka veca saobracajna nesreca... Bilo je vec takvih prilika.

Drzava ne daje dane zalosti samo za sopstvene birokrate. A po zakonu, ako se striktno pravno pita, Patrijarh ne predstavlja nikakvu izvrsnu, zakonodavnu ili sudsku... svetovnu vlast. Samo duhovnu.
 
Спомињала сам једну радио станицу која има НАЦИОНАЛНУ фреквенцију,
а то је радио "С".
А, да је само та радио станица:roll:

Такође ни раније НИСУ испоштовали проглашене Дане жалости.


Да ли је у реду да за време Дана жалости трешти музика из кафића,
ресторана, ноћних клубова и дискотека:?:

.
Naravno postovana KB na nije u redu a i sukobu je sa zakonom.Kada bi samo neko od prekrsilaca zakona platio kaznu onda bi se i veci deo ostalih dozvao pameti.Nazalost u Srbiji postoje ljudi koji'' U Boga ne veruju,ljudi se ne plase'', i opet nazalost vrlo su glasni.
Praticemo pa da vidimo da li ce neko od njih platiti kaznu.
Njegova Svetost Patrijarh Pavle zasluzio je da ga Srbi i svi pravoslavni vernici ispostuju.
Prekrsioce zakona MORA da sankcionise drzava. Ukoliko se Zakon ne postuje onda dolazi do ovakvih skandaloznih stvari.
 
Naravno postovana KB na nije u redu a i sukobu je sa zakonom.Kada bi samo neko od prekrsilaca zakona platio kaznu onda bi se i veci deo ostalih dozvao pameti.Nazalost u Srbiji postoje ljudi koji'' U Boga ne veruju,ljudi se ne plase'', i opet nazalost vrlo su glasni.
Praticemo pa da vidimo da li ce neko od njih platiti kaznu.
Njegova Svetost Patrijarh Pavle zasluzio je da ga Srbi i svi pravoslavni vernici ispostuju.
Prekrsioce zakona MORA da sankcionise drzava. Ukoliko se Zakon ne postuje onda dolazi do ovakvih skandaloznih stvari.

prvo, shta ja nekog tamo popa ima da postujem, ako sam srbin?
drugo, jel vama pravoslavnima neko neshto brani? zbog chega vi nama ostalima postavljate vashe standarde?
meni nije dan zalosti. nemam nishta protiv choveka, al ziveo je 100 godina i umro od starosti... I?

shto mene to briga???
 
Колико пута се дешавало да не поштују Дан жалости,...али бре
УМРО је српски Патријарх....:roll:
Па да ли је могуће да нема поштовања,...то су идиоти.
САМО да видим да ли ће ико одговарати за ову СРАМОТУ :think:
.

Ту и јесте проблем: На основу којег Закона или Уредбе, санкционисати непоштовање Одлуке о Дану жалости. Изгледа да та норма уопште у Закону не постоји, али се прети казном. Највероватније ступиће нека уопштена одредба најновијег Закона о информисању (или како се већ зове).
Сигуран сам да ће неко надрљати ако није по вољи владајућем естабилишменту. Видећете!

Што се моралне осуде тиче, ту је свакоме јасно да то није смело да се деси. Баки можда и има разлога да се оглуши о Одлуку јер су ружно поступали и са његовим шефом али ДМ и друге ТВ и Радио станице, нису смеле то да ураде.
 
prvo, shta ja nekog tamo popa ima da postujem, ako sam srbin?
drugo, jel vama pravoslavnima neko neshto brani? zbog chega vi nama ostalima postavljate vashe standarde?
meni nije dan zalosti. nemam nishta protiv choveka, al ziveo je 100 godina i umro od starosti... I?

shto mene to briga???

Iz koje si ti priice? Pravopis ne znas,ne citas pazljivo sta pise na temi a izgleda da nisi ni cuo da je proglasena trodnevna zalost.Postoji nesto sto se zove postovanje Zakona,postoji nesto sto se zove pijetet prema preminulima, ali ti o tome ne znas nista.
Svaki narod ima svoju istoriju i tradiciju a Srpski narod je pravoslavni i najvecoj meri postuje uspomeu na svog patrijarha.
Kada te vec nije briga zasto se onda javljas na ovakvu temu.
 
prvo, shta ja nekog tamo popa ima da postujem, ako sam srbin?
drugo, jel vama pravoslavnima neko neshto brani? zbog chega vi nama ostalima postavljate vashe standarde?
meni nije dan zalosti. nemam nishta protiv choveka, al ziveo je 100 godina i umro od starosti... I?

shto mene to briga???
Када умре неки велики човек ... државник или свештеник, који је за живота стекао огроман углед у свом народу и поштовање великог дела међународне заједнице, основни ред, елементарна култура је - испоштовати га до краја.
Ако је држава прогласила жалост, онда се треба испоштовати та одлука, ма које вере и нације био.

Овде се ради о великом Србину, православцу, али исто важи и ако је у питању нека друга земља ... католичка, исламска ... И папа Јован Павле II када је умро, у Ватикану, Риму и целој Италији, одавали су му пошту - сви грађани Италије ... и испоштовали проглашену жалост. И из разних делова света су долазили многобројни људи различите боје коже, нације и вере да се поклоне пред моштима и одају му почаст и признање.

Много си ти ситна душа да би разумео ове ствари !
 
A je l' vam palo na pamet da je neko prekršio direktivu zato što je imao zbog koga...? Zašto bi bilo koja televizija ili radio stanica emitovala ono što ne treba, ako se polazi od toga da cela Srbija žali?

Šta mislite, da li neko treba da upravlja našim osećanjima i da određuje ko će, koliko, kako i koga da ŽALI? Pa to je jako smešno.

Kakva je to obavezna žalost? To je suludo. Samo se toliko puta ponovilo da je preraslo u normalu... Neko kontroliše, tako reći, vaša osećanja, a vi to prihvatate kao normalnu stvar... smešno, a i ... žalosno...
 
Да не пишем поново, ово је поента.


Обавештење електронским медијима о проглашењу Дана жалости

16. 11. 2009.


Републичка радиодифузна агенција обавештава све радиодифузне организације за информисање јавности на територији Републике Србије да свој програм ускладе са чланом 6 став 1 и чланом 10 Закона о обележавању дана жалости на територији Републике Србије, у складу са одлуком Владе Србије која је, због смрти патријарха Павла прогласила тродневну жалост за 16., 17. и 18. новембар 2009. године.

Радиодифузне организације за информисање јавности на територији Републике Србије, дужне су да у својим програмима, укључујући и емисије намењене иностранству, на дан проглашења дана жалости:

емитују одлуку о проглашењу жалости и о програму његовог обележавања коју доноси надлежни орган Републике Србије или тело које он одреди;
обавесте јавност о скуповима сећања које поводом дана жалости организују надлежни органи Републике Србије или тела која она одреде;
уместо хумористичких, забавних, фолклорних и других емисија са забавном и народном музиком, емитују музику и емисије прикладне дану жалости;
ускладе детаљну програмску шему у време дана жалости.



У складу са одредбама које се односе на начин обележавања дана жалости забрањено је емитовање народне и забавне музике.





У Београду,

дана 16. новембра 2009. године

Републичка радиодифузна агенција

Извршни директор

Рајка Галин Ћертић



http://www.rra.org.yu/index.php?id=61&task=novosti

Овде се бркају неки елементарни појмови, па чисто да разјаснимо неке ствари.
РРА је издала - Обавештење електронским медијима* о проглашењу Дана жалости, а не уредбу или забрану емитовања дистрибутерима појединих канала!

*ово електронским медијима, наравно односи се на домаће тв станице, а дистрибутери су нелегално и противправно узели себи слободу да укидају поједине стране телевизије, по сопственом нахођењу, без икакве директиве одозго.
 
A je l' vam palo na pamet da je neko prekršio direktivu zato što je imao zbog koga...? Zašto bi bilo koja televizija ili radio stanica emitovala ono što ne treba, ako se polazi od toga da cela Srbija žali?

Šta mislite, da li neko treba da upravlja našim osećanjima i da određuje ko će, koliko, kako i koga da ŽALI? Pa to je jako smešno.

Kakva je to obavezna žalost? To je suludo. Samo se toliko puta ponovilo da je preraslo u normalu... Neko kontroliše, tako reći, vaša osećanja, a vi to prihvatate kao normalnu stvar... smešno, a i ... žalosno...

to ti je ono tile namigne oni skoce, sloba prdne oni skoce , i tako to ide sa generacije na generaciju , niko ne koristi zakmo , nego kako drugi kaze :dash:
 
sve ove lose godine su ucinile da deo forumasa ima lose misljenje o srbiji i stanovnistvu srbije, sa (verovatno vrlo mali deo) ili bez razloga

tako se i ova prilika koristi za jos jednu razradu o tome kakvi smo mi. nerazumevanje sebe i nas je veliko.

dusebriznici neka se manu corava posla. ovo su dani kada se srbija oprasta (ni to ne razumeju mladi rezimski komsomolci) sa jednim vremenom i sa covekom, mozda i zadnjim, cije tihe reci nisu bile jeftine.

lepo bi bilo da se ti `kritizeri` uzdrze par dana, pa posle nek pisu sta hoce. naravno nije to uzdrzavanje za ocekivati. frustracije su velike, a mogucnost pravog adresiranja krivice za ovakvo nase stanje momentalno niti je moguuca, niti pametno za oportuniste

ukratko, neka ne sekiraju se za srbe i srbiju, treba nam malo i ...vise nece biti ni vazni
 
Nema Kineza manje, nego je procenat Srba u Kini tako zanemarljiv da ih ne obavezuje ni na sta.
A inace se dan(i) zalosti objavljuju svaki put kad umre neka dovoljno znacajna licnost ili se desi tragedija.
Npr. ako umre predsednik SANU, to bi trebalo da dovede do nekog dana zalosti. Ili ako bi bila neka veca saobracajna nesreca... Bilo je vec takvih prilika.

Drzava ne daje dane zalosti samo za sopstvene birokrate. A po zakonu, ako se striktno pravno pita, Patrijarh ne predstavlja nikakvu izvrsnu, zakonodavnu ili sudsku... svetovnu vlast. Samo duhovnu.

pre dve nedelje su u Tisi udavili nasi gradjani sa kosova pa se nesto ne secam da je "predsednik"proglasio trodnevnu zalost :think:
 
sve ove lose godine su ucinile da deo forumasa ima lose misljenje o srbiji i stanovnistvu srbije, sa (verovatno vrlo mali deo) ili bez razloga

tako se i ova prilika koristi za jos jednu razradu o tome kakvi smo mi. nerazumevanje sebe i nas je veliko.

dusebriznici neka se manu corava posla. ovo su dani kada se srbija oprasta (ni to ne razumeju mladi rezimski komsomolci) sa jednim vremenom i sa covekom, mozda i zadnjim, cije tihe reci nisu bile jeftine.

lepo bi bilo da se ti `kritizeri` uzdrze par dana, pa posle nek pisu sta hoce. naravno nije to uzdrzavanje za ocekivati. frustracije su velike, a mogucnost pravog adresiranja krivice za ovakvo nase stanje momentalno niti je moguuca, niti pametno za oportuniste

ukratko, neka ne sekiraju se za srbe i srbiju, treba nam malo i ...vise nece biti ni vazni

Ovde niko ne kritikuje patrijarha Pavla, ja njega izuzetno poštujem. Problem je što ne želim da mi vlast određuje kako ću da ga poštujem.
 

Back
Top